Küpros

Tutvustus

Aphrodite sünnimaa ning kolme erineva kontinendi ristumispaik. Küprosel on aastas üle 300 päikesepaistelise päeva, mis teeb sellest saarest ideaalse puhkusepaiga. Tänapäevased vilkad linnad, vaiksed traditsioonilised külakesed, lopsakad rohelised orud viinamarjakasvanduste ja kitsekarjadega annavad saarele oma võlu. Ajalooliste mälestusmärkide huvilised saavad tutvuda antiikaja meenutustega. Lõbujanulisemad külalised võivad pidutseda terve öö valju muusika saatel baarides ja klubides. Kõiki aktiivse puhkuse sõpru ootavad mägimatkad ja veespordivõimalused.

Küpros – see on imelised rannad, sinine meri ja lõputu suvi, saar võlub ja inspireerib puhkajaid.

Turismihooaeg

Larnaca

  • 24.04.2024 - 29.05.2024(kolmapäeviti) Tallinn
  • 09.10.2024 - 13.11.2024(kolmapäeviti) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Küprosel on palju päikeselisi päevi, aastas koguni üle 300 päeva. Talved on pehmed ja niisked ning suved kuumad ja kuivad. Saart ümbritseva vee tõttu on talvised ja suvised temperatuuride erinevused väikesed. Suvehooaeg kestab märtsist novembrini. Keskmine temperatuur turismihooajal on 25-30°C.
Saare kohalikud elanikud räägivad, et märtsist novembrini on suvi ja ülejäänud ajal kevad, kuid isegi sellel nn. kevadperioodil on võimalik käia ujumas, sest veetemperatuur ei lange 18-19 kraadist allapoole.

Mai. Kevad on suurepärane aeg Küprose külastamiseks, kui ilm muutub soojemaks, kuid suvekuumus pole veel saabunud. Temperatuurid on tavaliselt 20–25 °C ja loodus õitseb.

Juuni – august. Suvekuudel on Küprosel kuum ja kuiv. Kõige soojemad kuud on juuli ja august, mil õhutemperatuur tõuseb kuni 40 soojakraadini. See on ideaalne aeg päikese, rannapuhkuse ja välitegevuste nautimiseks.

September. Sügisel on endiselt soe, kuid suvekuumus hakkab taanduma. Temperatuurid on 25–30 °C. See on mõnus aeg, kui soovite vältida suuremat rahvamassi.

Oktoober – november. Sügis jätkub ja kuigi päevad on veidi jahedamad, on temperatuurid endiselt meeldivad, keskmiselt 20–25 °C. See periood võib olla rahulikum ja hea kultuuriväärtustega tutvumiseks.

Detsember – aprill. Talvekuudel on ilm Küprosel suhteliselt leebe. Päevased temperatuurid võivad olla 15–20°C. See on rahulikum periood, kus on võimalik nautida rahulikku linnaelu ja kultuuripärandit.

Iga aastaaeg pakub Küprosel erinevaid kogemusi, sõltuvalt sellest, milliseid tegevusi eelistate ja millist kliimat naudite. Suvekuud on ideaalsed päikese ja rannapuhkuse nautimiseks, samas kui sügis ja kevad sobivad hästi aktiivsete välitegevuste jaoks ning talv pakub rahulikumat atmosfääri.

Tasub teada

  • Saarel on vasakpoolne liiklus.
  • Kesksuvised puhkajad võiksid jagada päeva kaheks – hommikuks ja õhtuks ning leitsakulisel lõunal pidada siestat ehk puhata lõõskava päikese eest.
  • Külastades kirikuid peaks riietuma konservatiivselt, eriti naistel soovitatakse katta õlad ja põlved.
  • Küpros on jagatud põhja- ja lõunaosaks. Lõunaosa on Kreeka Vabariik ning põhjaosa on Türgi poolt kontrollitud. Piiriületamine nõuab eraldi protseduure.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers