Montenegro

Tutvustus

Montenegro tervitab päikeselise Vahemere kliima ja maaliliste maastikega. Siin on palju Aadria mere poolt uhutud randu, mis sarnanevad Horvaatiat ümbritsevate randadega, teravad mäetipud nagu Šveitsis ning kanjonid, mis meenutavad Coloradot.

Budva linna läheduses asuv Mogreni rand on kuulus oma kaljude ja puhta merevee poolest. Becici rand on üks Montenegro pikemaid ja ilusamaid randu, mis ahvatleb peene liiva ja laia rannajoonega. Becici ranniku promenaad on võrratu nii päeval kui õhtul, nautimaks merevaadet ja hubaseid kohvikuid, restorane. Becici pakub mõnevõrra rahulikumat õhkkonda ning on väga sobiv romantiliseks puhkuseks või lastega reisimiseks. Montenegrost leiab ka roosaka liivaga ranna Sveti Stefan. Kõrvaliste kalurikülade lähedusest leiab mõne privaatsema ranna – mõnus on igal juhul.

Montenegro ootab avastama oma mitmekesist kultuuri, imelist loodust ja sooja külalislahkust.

Turismihooaeg

Tivat

  • 13.05.2024 - 19.10.2024(erinevatel nädalapäevadel) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Vahemerelise kiimaga Montenegro rannikul on  soojad suved ja mõõdukad talved.

Juuni – august. Suvekuud on rannikul kuumad, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 30°C. Ideaalne aeg mere- ja rannapuhkuseks, toimuvad suvised festivalid ja sündmused, ilm on päikeseline.

September. Ilm on endiselt soe, temperatuurid on tavaliselt 20–30 °C. Merevesi on soe. Sobib hästi ka rannapuhkuseks ning külastajaid on vähemaks jäänud.

Mai ja oktoober. Kevadel ja sügisel on päevased temperatuurid mõõdukad, 15–25°C. Loodus on rohelisem, sobib matkamiseks ja kultuuriväärtuste avastamiseks ning turiste on vähem.

November – aprill. Talvekuudel võivad temperatuurid langeda, eriti detsembrist veebruarini. Talvel võib esineda vihmast ja jahedamat ilma. Turiste on vähe ja hinnad on soodsamad.

Suvekuud on Montenegros populaarsed rannapuhkuseks. Kevad ja sügis pakuvad meeldivat ilma, turiste on vähe ning saab matkata ja kultuuriväärtusi avastada. Talvel on saarel rahulikum atmosfäär, kuid ilm võib olla jahedam ja niiskem.

Tasub teada

  • Riietumine on vaba, kuid kirikute ja ajalooliste paikade külastamisel võiks siiski tagasihoidlikumalt riietuda ning naised peaksid katma õlad ja põlved.
  • Väikestes poodides ja turgudel on võimalik kaubelda, eriti käsitöö või suveniiride ostmisel.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers