Türgi

Tutvustus

Türgi on nagu sild, mis ühendab Euroopat Aasiaga, meelitades igal aastal tuhandeid turiste. See on kahtlemata kõige populaarsem suvesihtkoht meie reisijate seas ja enamus puhkajatest tunneb end seal nagu kodus.

Türki sõidetakse ikka ja jälle puhkama, kuna siinne teenuste hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea. Türgi hotellid on juba ammu muutunud omamoodi standardiks ja puhkepaiga kvaliteedi mõõdupuuks. Türgi puhkusepaikade suurim eelis on erinevate kuurortide suur valik: Kemerit ümbritsevad rohelusse mattuvad mäed, Laras, Alanyas ja Belekis on võrratud liivarannad, Side võlub meeldejäävate maastikuvaadetega ning Bodrum´i võlu peitub eelkõige kaunites randades (Bitez, Gumbet, Türkbükü ja Torba) ja kristallselges merevees. Bodrumi poolsaarel leidub mitmeid idüllilisi lahesoppe, kus saab rahulikult päevitada ja nautida vaikset merekohinat. Lisaks on Bodrum tuntud oma elava ööelu poolest.

Türgis leiab sobiva paiga endale igaüks – võimalusi on nii rahulikuks rannapuhkuseks, kireva kuurordimelu nautimiseks, aga ka võrratus looduses seiklemiseks ja kohaliku kultuuripärandiga tutvumiseks.

Turismihooaeg

Antalya

 • 30.03.2024 - 07.11.2024(erinevatel päevadel) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Türgis valitseb subtroopiline kliima – suved on kuumad ning talved jahedamad, kuid väga madalaid temperatuure esineb harva. Neile, kes soovivad kogeda tõelist Türgi suve, soovitame puhkuseks valida perioodi maist oktoobrini, mil õhutemperatuur jääb vahemikku 25-33 °C ning veetemperatuur on 20-24 °C.

Aprill – juuni. Kevad on mõõdukas, päevased temperatuurid on tavaliselt 20–30 °C. Loodus õitseb, vähem külastajaid kui suvisel tipphooajal, sobib hästi matkamiseks ja kultuuriliseks avastamiseks.

Juuli – august. Suvekuud on rannikul kuumad, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 30°C. Ideaalne aeg mere- ja rannapuhkuseks, toimuvad suvised festivalid ja sündmused.

September – oktoober. Sügisel on ilm endiselt soe, temperatuurid on tavaliselt 25–30 °C. Merevesi on soe, sobib hästi ka rannapuhkuseks ja ekskursioonideks, kuid külastajaid on vähemaks jäänud.

November – märts. Talvekuudel võivad temperatuurid langeda, eriti detsembrist veebruarini. Päevased temperatuurid on tavaliselt 15–20 °C. Väiksem turistide hulk, madalamad hinnad, sobib kultuuripärandi avastamiseks, kuid ei sobi rannapuhkuseks.

Üldiselt on kevad ja sügis sobilikud aastaajad Türgi külastamiseks, kui soovite nautida meeldivat ilma ja rohelisemat loodust, kuid vältida suuremaid rahvahulki. Suvekuud sobivad ideaalselt rannapuhkuseks ja erinevatest sündmustest osa saamiseks. Talv võib olla hea aeg, kui soovite rahulikumat atmosfääri ja madalamaid hindu, kuid tuleks arvestada jahedama ilmaga.

Tasub teada

 • Türgi transpordisüsteem on väga hästi välja arendatud. Bussisõit ei ole kallis, ent ajakulu võib bussiga liigeldes suurem olla kui taksoga sõites.
 • Ramadani ajal ei tarbita alkoholi, seega võib osades poodides sel perioodil alkoholi müük olla piiratud.
 • Turgudel tasub kindlasti kaubelda – see on Türgi kultuuri lahutamatu osa.
 • Soovitame kraanivett mitte juua ning eelistada pudelivett.
 • Kohalike toitude maitsmisel peaks olema alguses ettevaatlik ning laskma organismil uute maitsetega harjuda.
 • Riietuse osas tasuks eelistada kergemaid ja õhemaid riideid.
 • Suvehooajal tasub regulaarselt kasutada ka päikesekaitsevahendeid.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

 • 1 Saada meile oma päring
 • 2 Leiame sulle sobiva reisi
 • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
 • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers