Egiptus

Tutvustus

Egiptuse rannik on tõeline paradiis päikesekummardajatele. Tänu aastaringselt soojale kliimale on Egiptuse kuurordid maailmas väga populaarsed – ühed tuntuimad on Punase mere rannikul asuvad Hurghada ja Sharm el Sheikh, mille kuldpruunid liivarannad ootavad avastamist. Punase mere rannik on eriti kuulus oma mitmekesise merealuse maailma poolest ning snorgeldamise ja sukeldumise huvilised saavad avastada korallrahusid. Vahemere rannikul võib nautida lõputuid päikeseloojanguid ja kuulata rahulikku merekohinat.

Egiptus pakub lisaks kõrbeliivale ja püramiididele ka suurepäraseid võimalusi rannapuhkuseks.

Turismihooaeg

Sharm el Sheikh

  • 10.10.2024 - 13.04.2025(erinevad nädalapäevad) Tallinn

Hurghada

  • 15.10.2024-19.04.2025(erinevad nädalapäevad) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Oktoober – aprill. Mõõdukad temperatuurid, eriti oktoobris ja aprillis. Päevased temperatuurid jäävad 30 kraadi piirimaile, öösiti on 10 kraadi võrra jahedam. Veetemperatuur 22-23 kraadi. Sobib hästi vaatamisväärsuste külastamiseks ja aktiivseteks tegevusteks. Turismihooaeg on täies hoos, eriti detsembrist veebruarini, kui paljud sooja ilma otsima lähevad.

Mai – september. Soojemad temperatuurid, eriti juulist septembrini, saab nautida päikesepaistet ja rannamõnusid. Suvekuudel, eriti juulis ja augustis võivad päevased temperatuurid tõusta ka üle 40 °C. See võib olla päikeseliseks rannapuhkuseks sobiv periood, kuid pidage meeles, et võib olla ka tõeliselt kuum.

Septembri – novembri lõpp.  Sügis on mõõdukamate temperatuuridega ja vähem rahvastatud turismihooaja algus. Sobib hästi ajalooliste paikade külastamiseks.

Enim turiste külastab Egiptust detsembris ja jaanuaris.

Kasulik teada

  • Egiptuses ei tasu juua kraanivett ning süüa pesemata puu- ja juurvilju. Kuna Araabia toitudes kasutatakse palju erinevaid vürtse, tasub kohalikku toitu süüa esmalt ettevaatlikult, et organism saaks harjuda. Enne reisi ja reisi ajal tasub võtta seedesüsteemi toetavaid probiootikume.
  • Jootraha ootavad Egiptuses mitmed teenusepakkujad – hotelli personal, autojuhid ja ettekandjad. Jootraha jätmine on üldlevinud tava, varu selleks kaasa peenemat raha.
  • Egiptusesse minnes paki kaasa kerged ja naturaalsetest materjalidest riided ning mugavad jalanõud, sh veejalatsid. Lisaks tasub meeles pidada, et talveperioodil on õhtud jahedamad. Enne reisi vii end kurssi ka hotelli eeskirjadega – mõnedes restoranides nõutakse õhtuti viisakamat ja pidulikumat riietust.
  • Väljaspool puhkusekuurorte on soovitatav riietuda kohalikke tavasid austades. Pea meeles, et mošeesid külastades peavad mehed kandma pikki pükse ning naised katma käed ja jalad.

Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers