Horvaatia

Tutvustus

Aadria mere ääres päikeses kümblev Horvaatia on puhkajate soosik. Piltilusas looduses on ajaloolised külad ja linnakesed ning suurepärased toidud sööginautlejatele. Kristallselge vesi kutsub snorgeldama ja sukelduma ning kivikliburandades vahutavad laineharjad meelitavad surfajaid. Siit leiab nii tuntud liiva- ja kivikliburandasid kui ka privaatseid lahesoppe ja kauneid randu eraldi saartel.

Dubrovnikut peetakse Aadria mere kõige kaunimaks linnaks. Lõuna-Horvaatias asuv rannikulinn võlub arhitektuuri, punaste katuste ja põneva ajalooga. Müüriga kindlustatud Dubrovniku vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ning on üks tuntumaid vaatamisväärsusi. Dubrovnikus saab ühendada nii ranna- kui linnapuhkuse ning linn on pälvinud päikesereiside sihtkohana kõrge soosingu.

Horvaatia pakub mitmekülgset turismikogemust ja sobib suurepäraselt nii neile, kes soovivad nautida päikesepaistet ja mereäärset lõõgastust, kui ka neile, kes otsivad põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Turismihooaeg

Tivat

  • 13.05.2024-19.10.2024(erinevatel nädalapäevadel) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Mai. Ilm on mõõdukas, päevased temperatuurid on tavaliselt 15–25 °C . Loodus hakkab õitsema ning turistid pole veel kohale jõudnud.

Juuni – august. Ilm on kuum, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 30 °C. Ideaalne aeg mere- ja rannapuhkuseks, suviste festivalide ja sündmuste kõrgaeg.

September. Ilm on endiselt soe, temperatuurid on tavaliselt 20–30 °C. Merevesi on soe, sobib hästi ka rannapuhkuseks ning külastajaid on jäänud vähemaks.

Oktoober. Päevased temperatuurid on 15–25 °C.

November – aprill. Talvekuudel võivad temperatuurid langeda, eriti detsembris ja jaanuaris. Talvel võib olla vihmast ja jahedamat ilma.

Suvekuud on Horvaatias populaarsed rannapuhkuseks ja välitegevusteks. Kevad ja sügis sobivad ideaalselt looduse nautimiseks ja saab vältida suurt rahvamassi. Talvel on saarel rahulikum atmosfäär, kuid ilm võib olla jahedam ja vihmasem.

Tasub teada

  • Horvaatias on palju nudistide randasid, enamasti on need tähistatud FKK (saksakeelne fraas: Frei-Körper-Kultur), mis tähendab „vaba keha kultuur“.  Tavarandades on levinud topless- päevitamine.
  • Avalikus kohas purjus olek võib lõppeda trahviga.
  • Horvaatias on turvaline juua  kraanivett.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers