Tuneesia

Küsi pakkumist siit

Tuneesia on värav idamaade eksootikasse. Siin põrkuvad 2 erinevat kultuuri: araabia ja euroopa. Kuni 1956. aastani oli see maa Prantsuse koloonia, 100-aastane kolonisatsioon on jätnud oma jälje praktiliselt kõigile elualadele: kultuurile, keelele, kommetele.

Puhates selles Põhja-Aafrika riigis kogete igal sammul tõelist Aafrika eksootikat ja araabia külalislahkust. Vaid lühikese lennureisi järel satute täiesti teise maailma, kus idamaine muinasjutt on ühendatud euroopaliku mugavusega. Teid ootavad tuhande-aastase ajalooga linnad Tunis, Hammamet ja Monastir, antiikne Kartaago, Sahhaara kõrb, kaasaegsed kuurordid.
Siin kohtab kontraste, mis on iseloomulikud vaid Põhja-Aafrikale: vaevatud veoeesli kõrval seisab luksusauto, karjusetelkidel on satelliitantennid ja neid valgustavad arvutifirmade säravad neoonreklaamid.

Igal aastal tulevad siia miljonid turistid, et tutvuda araabiamaailma eksootikaga ja lõõgastuda kuulsates kuurortides.

Tuneesia paljude vaatamisväärsuste hulgas väärib esiletõstmist kaljudesse raiutud Matmata, kõrbesse rajatud tornid ksarid. Unustamatu mulje jätavad nii Kartaago kui El Jemi antiikse kolosseumi varemed. Tuneesia turgudel saab kuld- ja hõbeehteid, keraamikat ja vasknõusid ostes lõputult kaubelda. Õhtuti, mil loojuv päike muudab taeva ja mere kirjeldamatuks värvipillerkaariks avanevad teie ees kõik Tuneesia saladused.

Puhkus Tuneesias - see on lõputud valged liivarannad, heatasemelised mugavad hotellid, palju tegemist lastele, esmaklassilised golfiväljakud, mitmetuhande-aastane kultuur, kaasaegne elustiil.

Riigiinfo

Pindala: 163610 km2
Pealinn: Tunis
Geograafiline asend: Tuneesia on riik Põhja-Aafrikas Al˛eeria ja Liibüa vahel. Põhja- ja idapiir on Vahemerega.
Rahvaarv: 9,7 miljonit (2002.a.)
Keel: Riigikeel on araabia keel. Kõikjal kõneldakse prantsuse keelt.
Usk: Valdavalt islam
Elekter: Tavaliselt 220 V, vanemates ehitistes võib olla 125 V.
Ajavahe:Tuneesias on kell suveajal 2 tundi vähem kui Eestis.
Telefon: Telefoniautomaatidest võib helistada mistahes riiki. Automaadist on odavam helistada kui hotellist. Tuneesiast väljahelistamiseks tuleb valida 00. Eestisse helistamiseks valitakse selle järel Eesti kood 372 + abonendi number. EMT-l ja Radiolinjal on Tuneesiaga roaming-leping, Tele2-l see puudub. Kohalik mobiilsidefirma on Tunicell. Kontrollige enne reisi, et teil on rahvusvaheline teenus aktiveeritud.
Tollieeskirjad:Tuneesiasse võib sisse tuua 1 l kanget ja 2 l lahjat alkoholi, 400 sigaretti või 100 sigarit.
Raha: Tuneesia rahaühik on Tuneesia Dinaar (TND), tuhandik dinaarist on millim. Käibel on paberrahad väärtusega 5, 10, 20 ja 30 dinaari ning mündid väärtusega 1 ja 2 dinaari. Samuti mündid vääringus 5, 10, 20, 50, 100 ja 500 millimit. Raha vahetavad kõik pangad, hotellid ja rahavahetuspunktid. Kõige parem on raha vahetada pangas. Kurss on igal pool sama, vahendustasu ei võeta. Paljudes restoranides ja hotellides saab maksta krediitkaartide või reisitšekkidega. 1 TND = 11,2 EEK.
NB! Tuneesia Dinaare ei tohi riiki sisse ega riigist välja viia. Soovitame vahetada raha väikestes kogustes korraga. Riiki võib deklareerimata sisse tuua kuni 1000 eurot. Suuremad summad tule deklareerida. Raha saab lahkumisel kiitungi alusel lennujaamas tagasi vahetada 100 TND väärtuses inimese kohta.
Pangad: Pangad on avatud E- N 8:00 – 11:00 ja 14:00 – 17:00. Reedel kella 16:00-ni. Puhkepäevad laupäev, pühapäev.
Köök: Tueesia köögil on tugevad prantsuse, itaalia ja hispaania mõjud. Roogades kasutatakse rohkesti tomateid, oliive, küüslauku. Rahvustoit on cous cous. See on mannatangudest roog kõõgiviljade ja lambalihaga. Väga populaarsed on õhukesed pliinid, mida pakutakse krevettide, muna või hakklihaga. Tasub külastada mereandide restorane ja mekkida suurepäraselt valmistatud krevette, kaheksajalgu, kalmaare. Kondiitritooted on väga magusad, neis kasutatakse palju mandleid, datleid, mett. Veini valmistatakse Tuneesia põhjaosas Cap Boni poolsaarel. Tuntuimad veinid on “Chateau Mornag” ja “Magon”. Ainus Tuneesias toodetav õllesort on “Celtia”. See on mahe õlu, mis hästi janu kustutab.
Joogivesi: Kraanivett võib tarvitada, ehkki see on tugeva kloorimaitsega. Soovitame osta pudelivett.
Jootraha: Sõltuvalt teenindamise kvaliteedist on kombeks kelneritele ja hotelliteenistujatele jätta jootrahaks 5-10% arve summast.
Transport:Linna piirides liiguvad kollast värvi taksod. Ehkki kõik taksod on varustatud taksomeetritega, on parem enne sõidu algust hinnas kokku leppida. Linnade vahel liiklevad kindlatel marsruutidel valget värvi punase joonega marsruuttaksod (Lua˛). Marsruuttaksod on mugavad, hinnas tuleb autojuhiga eelnevalt kokku leppida. Hästi on arendatud bussitransport. Kõikide linnade vahel on hea ja soodne bussiühendus.
Autorent: Auto rentimiseks peab olema vähemalt 21- aastane. Rentijal peavad olema rahvusvahelised juhiload, mis on kehtinud vähemalt aasta. Arvestades kohalike hullumeelseid liikluskombeid, ei ole auto rentimine soovitatav.
Arstiabi ja haiglad: Ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral pöörduge arsti poole või kutsuge arst hotelli administraatori kaudu. Arsti väljakutse maksab umbes 50 eurot, see raha tuleb esialgu ise kinni maksta. Kindlustuse jaoks nõudke arstilt kindlasti järgmised dokumendid: tõend diagnoosiga, allkirja ja pitsatiga kinnitatud arve, retseptid rohtude jaoks. Hoidke alles ka rohtude ostmisel saadud kviitungid. Nende dokumentide alusel saate kindlustusest raha tagasi.
Kui olete kindlustatud, maksab kindlustus kohe haiglaravi, transpordi ja kiirabiteenuste eest. Tuleb vaid koheselt pöörduda poliisil märgitud kindlustusseltsi poole. Lugege hoolikalt kindlustuspoliisi!
Tervis ja turvalisus: Põletava päikese eest kaitske end peakatte ja päikeseprillidega. Kasutage kaitsekreeme. Esimestel puhkusepäevadel piirake päikese käes olemise aega, võite kergesti ära kõrbeda. Pehme kliima tõttu ei pruugi liigsest päikeseüõletusest kohe aru saada. Ärge jooge väga jahutatud jooke. Temperatuurivahe võib angiini põhjustada. Tuneesias nagu paljudes teisteski riikides on vargaid ja petiseid, seetõttu hoolitsege oma raha ja passi eest. Ärge hoidke neid samas kotis või taskus. Soovitame raha, väärisasju, passi ja reisidokumente hoida hotellis seifis (lisamaksu eest).
Kombed: Tuneesia on islamiriik, külalised peavad järgima islami traditsioone. Ärge häirige palves olevat muslimit, ärge vaadake tema poole. Ärge tarbige avalikes kohtades alkohoolseid jooke. Sõjaväeliste ja teiste riikliku tähtsusega objektide pildistamine on keelatud. Rannale ei tohi viia hotelli käterätte, basseini ääres tuleb käteräti eest paljudes kohtades maksta rahaline deposiit. Kõrgema kategooria hotellides saab teenuste eest tasuda VISA või MASTERCARD’iga.
Tähtsad telefoninumbrid:Tuneesias puudub Eesti Vabariigi Saatkond.Juhul kui satute reisil viibides hätta, pöörduge Novatoursi esindaja poole. Teid abistab ka EV Välisministeeriumi konsulaarosakond telefonil +372 6317440 ja töövälisel ajal ööpäevaringselt telefonil +372 6317 092. Alates 1.mais 2004 võivad EV kodanikud abi saamiseks pöörduda mis tahesEuroopa Liidu likmesriigi esinduse poole nendes riikides, kus Eesti esindus puudub.

Tuntuimad puhkerajoonid

Sousse

Tuneesia populaarne kuurort paikneb riigi idarannikul, umbes 2 tunni kaugusel pealinn Tunisest. Siinne pehme kliima, kaunis rannik ja kohalike külalislahkus jätavad külastajaile kustumatu mulje! Lisaks laisale rannapuhkusele saab siin nautida kohalikku kultuuripärandit, muuseumeid ja monumente. Kindlasti külastage kohalikku Medinat, mille väikestes värvikates poekestes müüakse hõbeehteid, villaseid tekke, vaipu ja palju-palju muud.

Port El Kantaoui

Siinne külasarnane puhkekompleks koosneb kaasaegsest jahisadamast, golfiväljakust ja laias valikus pakutavatest veespordialadest. Võluva atmosfääri aitavad luua munakivisised kõrvaltänavad, väikesed kohvikud ja sadamasse ankrusse pandud jahid. Õhus on tunda rahulikkuse ja meeldiva tunde harmooniat!

Monastir

Prantsusekeelse nimetusega Monastir („Klooster“) asub pealinn Tunisest 165 km ja Sousse’ist umbes 24 km kaugusel.

Siinne põnev kombinatsioon traditsioonilisest ja modernsest iseloomustavad suurepäraselt Tuneesia Vabariiki. Rannapromenaad, vabaõhu-kohvikud, restoranid ja laialdane hotellivalik on kõik see, mis puhkuse meeldivaks muudavad!

Hammamet

Sousse kuurortist u 85 km kaugusel asuv Hammamet on tuntud Tuneesia Saint Tropezina. Siinne lõõgastav elurütm, kalurid eredavärvilistes paatides, rahvarohke turg ja antiikne kindlus kroonimas paigakest- kõiges selles on miskit erilist! Hammameti lahte ääristavad miilidepikkused kaunid liivarannad ja kõiki kaasaegseid mugavusi pakkuvad hotellid.

Lisainfo ning tellimine Fortest Reisidest telefonidel 734 1220 ja 631 2821 ning meilitsi info.tartu@fortestreisid.ee ja info.tallinn@fortestreisid.ee

 

Vahemere-äärne Tuneesia ootab puhkajaid! Kokku 5 otselendu Tallinnast

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Suurenenud reisihuvi on toonud meie suvisesse reisikavva veel ühe sihtkoha, kuhu saab ilma piiranguteta sel hooajal puhkama minna. 

Tuneesia on ehe näide aastatuhandete jooksul segunenud vahemerelikust ning araabiapärasest mentaliteedist. Selles suhteliselt pisikeses Põhja-Aafrika riigis kohtate üllatavalt palju hästi säilinud vaatamisväärsusi. Hotellid ootavad puhkajaid, kes otsivad rahulikku ja kvaliteetset puhkust imeilusatel Vahemere randadel. Kuurorditest leiab ka mitmeid populaarsed spaa- ja talassoteraapiakeskuseid.

Tuneesiasse lisareisid juba sellest nädalast – Endfidhasse alates 20.08 neljapäeviti ja alates 22.08, laupäeviti Djerba saarele! Saarele saab reisida ilma piiranguteta. 

Hea võimalus muuta oma reisiplaane headel tingimustel ka nendel, kes pidid oma puhkuse reisipiirangute tõttu edasi lükkama – lisasoodustused Tuneesia reisidele 5%, kui broneerite uue reisi enne 31. augustit. Tuneesia reisid ja lennupiletid on broneerimiseks avatud. Viimase hetke pakkumine Enfidha lendudele 18.09

Pakettreiside hinnad alates (üks inimene DBL toas) Economy

Residence Boujaafar (3-) / Sousse

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 369 EUR

Club Thapsus (4-) / Mahdia

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 445 EUR

Ruspina (4-) / Skanes

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 485 EUR

Pakettreiside hinnad alates (üks inimene DBL toas) Nova

Marabout (3) / Sousse

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 435 EUR

El Ksar Resort & Thalasso (4) / Sousse

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 495 EUR

Vincci Rosa Beach (4) / Skanes

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 495 EUR

Mahdia Palace Thalasso (5) / Mahdia

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 499 EUR

Occidental Sousse Marhaba (ex Marhaba hotel) (4) / Sousse

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 509 EUR

Marhaba Royal Salem (4) / Sousse

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 515 EUR

Sousse Palace Hotel & Spa (5) / Sousse

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 515 EUR

Vincci Nozha Beach (4) / Hammamet

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 525 EUR

Vincci Marillia (4) / Jasmin Hammamet

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 535 EUR

Marhaba Palace (5) / Port el Kantaoui

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 559 EUR

Iberostar Averroes (4+) / Jasmin Hammamet

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 595 EUR

Iberostar Selection Royal El Mansour & Thalasso (5) / Mahdia

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 615 EUR

Iberostar Selection Diar El Andalous (5) / Port el Kantaoui

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 625 EUR

Iberostar Selection Kuriat Palace (5) / Skanes

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 655 EUR

lti Mahdia Beach (4+) / Mahdia

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 675 EUR

lti Bellevue Park (5) / Port el Kantaoui

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 699 EUR

ENFIDHA. 

Reisiperiood: 14.08 – 09.10.2020 (viimane tagasilend)

POPULAARNE POPULAARNE POPULAARNE LENNUPILETID
Hind alates Marabout (3) / Sousse
7 ööd. Kõik hinnas
Hind alates 475 EUR Mahdia Palace Thalasso (5) / Mahdia
7 ööd. Hommiku- ja õhtusöök
Hind alates 545 EUR Nour Palace Resort&Thalasso (5) / Mahdia
7 ööd. Kõik hinnas
Hind alates 559 EUR Lennupilet edasi-tagasi 269 EUR POPULAARNE POPULAARNE

POPULAARNE

Sousse Palace Hotel & Spa (5) / Sousse
7 ööd. Hommiku- ja õhtusöök
Hind alates 539 EUR Marhaba Club (4) / Sousse
7 ööd. Kõik hinnas
Hind alates 545 EUR Concorde Green Park Palace (5) / Port el Kantaoui
7 ööd. Kõik hinnas
Hind alates 685 EUR

DJERBA. 

Reisiperiood: suvehooaeg 22.08 – 04.10.2020 (viimane tagasilend); talvehooaeg 04.10.2020 – 01.11.2020

POPULAARNE POPULAARNE POPULAARNE LENNUPILETID Hind alates Djerba Aqua Resort (4) / Midoune 7 ööd. Kõik hinnas Hind alates 559 EUR Club Lella Meriam (4) / Zarzis 7 ööd. Kõik hinnas Hind alates 579 EUR Djerba Sun Club (3) / Midoune 7 ööd. Kõik hinnas Hind alates 579 EUR Edasi-tagasi
309 EUR  

POPULAARNE

POPULAARNE

POPULAARNE

Club Calimera Yati Beach (4) / Midoune 7 ööd. Kõik hinnas Hind alates 669 EUR Palm Azur (4+) / Aghir 7 ööd. Kõik hinnas Hind alates 719 EUR Fiesta Beach Djerba (4) / Midoune 7 ööd. Kõik hinnas Hind alates 759 EUR

Kehtivad vastutava reisikorraldaja Novatoursi reisitingimused.

Tuneesia viisainfo

Eesti kodanikud, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga (tšarterlennud koos majutusega), on vabastatud viisanõudest. Piisab turismibüroo vautšerist (väljaostetud edasi-tagasi lennupiletid, hotell) ning passist. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud peale Tuneesiast lahkumist.

Vene kodakondsusega reisijad saavad Tuneesia viisa templi saabumisel piirilt. Viisa vene kodanikele on tasuta. Tasuta viisa eeldab, et kliendil on ostetud pakettreis (tellimuslennud koos majutusega) ning sihtkohas viibimise periood ei ületa 1 kuud. Reisi dokumendiks on pass ja ID-kaart (elamisluba; mõlemad dokumendid peavad reisile minnes kaasas olema), mis peavad kehtima vähemalt 6 kuud peale Tuneesiast lahkumist.

Halli välismaalase passi omanikel (olemas elamisluba Eestis) on vajalik vormistada ja osta viisa Tuneesia piirilt.

Viisa maksumus 7 ööks - 30 TND (Tuneesia dinaar) Viisa maksumus 14 ööks - 60 TND (Tuneesia dinaar)

Viisa saab piirilt osta ainult kohalikus valuutas. Enfidha lennujaamas on olemas nii valuutavahetus kui ka pangaautomaat, mille leidmisel aitavad kliente lennujaama ametnikud.

Viisaprotseduuri läbides võivad piiriametnikud küsida klientidelt küsimusi (inglise keeles).

Kui partneritele ei ole edastatud eelnevalt informatsiooni halli välismaalase passiga reisijate kohta, võib viisa saamise protseduur  lennujaamas aega võtta mitu tundi. Sel juhul ei oota Eesti grupitransfeer reisijat ja reisija peab jagama transfeeri järgneva lennuga saabunud reisijatega (tavaliselt Saksa turistid).

Kui aga oleme edastanud partneritele 10-12 päeva enne lendu klientide passi koopiad ja informatsiooni, võtab viisa saamise protseduur aega 20-30 minutit ja kliendid kasutavad meie transfeeribussi.

Seega pöörame tähelepanu järgnevatele punktidele kui Tuneesiasse reisib halli välismaalase passi omanik:

Halli välismaalase passi koopia ja elamisloa või ID kaarti koopia peavad olema meile skanneerituna edastatud hiljemalt 13 päeva enne lendu. Passi kehtivus vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Elamisluba Eestis. Viisa taotlemiseks olemasolev summa 30 TND. Hotelli voucher ja lennupiletid. Viisa taotleja peab arvestama võimalusega vastata inglise keelt kõnelevate piiriametnike küsimustele. Eelnevalt passi koopia mitte saatmise puhul (viimase hetke reisi ostjad) peavad arvestama viisa protseduuriga lennujaamas kuni 2 tundi, transfeeri ooteajaga lennujaamas ja eraldi transfeeriga koos teiste turismigruppidega.

Eesti ja vene kodanikud ning halli välismaalase passiga reisijad, kes reisivad Tuneesiasse individuaalselt ainult lennupiletiga, peavad taotlema viisa Tuneesia saatkonnas Varssavis.

Vajalikud dokumendid viisa taotlemiseks:
- pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
- passikoopia
- 1 ankeet
- 2 värvilist passifotot, mitte vanemad kui 6 kuud
- edasi-tagasi piletite broneering

NB! Tuneesiasse on võimalik osta ainult edasi-tagasi lennupileteid, maksimaalse viibimisega Tuneesias kuni 1 kuu.

Vastavalt Tuneesia Turismiameti informatsioonile rakendab Tuneesia alates 01. oktoober 2014 uue turismimaksu (Exit tax).  

Maks rakendub kõikidele Tuneesiast väljuvatele klientidele alates 01.oktoober 2014 (lahkudes Tuneesiast lennujaama, sadama kaudu või mööda maismaad jne).    Maksu rakendatakse igale mitteresidendist isikule olenemata tema kodakondsusest (välja arvatud välismaal elavad Tuneesia kodanikud). Maks rakendub kõikidele reisijatele, kaasa arvatud lapsed alates 0 aastast. Klientidele pannakse passi tempel, mille eest peab tasuma 30 TND. Templi olemasolu kontrollib Migratsioonipolitsei. Riigist väljumise maks tasutakse riigist lahkudes lennujaamas kohalikus valuutas TND (ei ole võimalik tasuda muus valuutas – EUR, USD jne).

Maks ei sõltu riigis viibimise perioodist.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro