Tuneesia viisainfo

Eesti kodanikud, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga (tšarterlennud koos majutusega), on vabastatud viisanõudest. Piisab turismibüroo vautšerist (väljaostetud edasi-tagasi lennupiletid, hotell) ning passist. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud peale Tuneesiast lahkumist.

Vene kodakondsusega reisijad saavad Tuneesia viisa templi saabumisel piirilt. Viisa vene kodanikele on tasuta. Tasuta viisa eeldab, et kliendil on ostetud pakettreis (tellimuslennud koos majutusega) ning sihtkohas viibimise periood ei ületa 1 kuud. Reisi dokumendiks on pass ja ID-kaart (elamisluba; mõlemad dokumendid peavad reisile minnes kaasas olema), mis peavad kehtima vähemalt 6 kuud peale Tuneesiast lahkumist.

Halli välismaalase passi omanikel (olemas elamisluba Eestis) on vajalik vormistada ja osta viisa Tuneesia piirilt.

Viisa maksumus 7 ööks - 30 TND (Tuneesia dinaar)
Viisa maksumus 14 ööks - 60 TND (Tuneesia dinaar)

Viisa saab piirilt osta ainult kohalikus valuutas. Enfidha lennujaamas on olemas nii valuutavahetus kui ka pangaautomaat, mille leidmisel aitavad kliente lennujaama ametnikud.

Viisaprotseduuri läbides võivad piiriametnikud küsida klientidelt küsimusi (inglise keeles).

Kui partneritele ei ole edastatud eelnevalt informatsiooni halli välismaalase passiga reisijate kohta, võib viisa saamise protseduur  lennujaamas aega võtta mitu tundi. Sel juhul ei oota Eesti grupitransfeer reisijat ja reisija peab jagama transfeeri järgneva lennuga saabunud reisijatega (tavaliselt Saksa turistid).

Kui aga oleme edastanud partneritele 10-12 päeva enne lendu klientide passi koopiad ja informatsiooni, võtab viisa saamise protseduur aega 20-30 minutit ja kliendid kasutavad meie transfeeribussi.

Seega pöörame tähelepanu järgnevatele punktidele kui Tuneesiasse reisib halli välismaalase passi omanik:

 1. Halli välismaalase passi koopia ja elamisloa või ID kaarti koopia peavad olema meile skanneerituna edastatud hiljemalt 13 päeva enne lendu.
 2. Passi kehtivus vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.
 3. Elamisluba Eestis.
 4. Viisa taotlemiseks olemasolev summa 30 TND.
 5. Hotelli voucher ja lennupiletid.
 6. Viisa taotleja peab arvestama võimalusega vastata inglise keelt kõnelevate piiriametnike küsimustele.
 7. Eelnevalt passi koopia mitte saatmise puhul (viimase hetke reisi ostjad) peavad arvestama viisa protseduuriga lennujaamas kuni 2 tundi, transfeeri ooteajaga lennujaamas ja eraldi transfeeriga koos teiste turismigruppidega.

Eesti ja vene kodanikud ning halli välismaalase passiga reisijad, kes reisivad Tuneesiasse individuaalselt ainult lennupiletiga, peavad taotlema viisa Tuneesia saatkonnas Varssavis.

Vajalikud dokumendid viisa taotlemiseks:
- pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
- passikoopia
- 1 ankeet
- 2 värvilist passifotot, mitte vanemad kui 6 kuud
- edasi-tagasi piletite broneering

NB! Tuneesiasse on võimalik osta ainult edasi-tagasi lennupileteid, maksimaalse viibimisega Tuneesias kuni 1 kuu.

Vastavalt Tuneesia Turismiameti informatsioonile rakendab Tuneesia alates 01. oktoober 2014 uue turismimaksu (Exit tax).  

 • Maks rakendub kõikidele Tuneesiast väljuvatele klientidele alates 01.oktoober 2014 (lahkudes Tuneesiast lennujaama, sadama kaudu või mööda maismaad jne).   
 • Maksu rakendatakse igale mitteresidendist isikule olenemata tema kodakondsusest (välja arvatud välismaal elavad Tuneesia kodanikud).
 • Maks rakendub kõikidele reisijatele, kaasa arvatud lapsed alates 0 aastast.
 • Klientidele pannakse passi tempel, mille eest peab tasuma 30 TND. Templi olemasolu kontrollib Migratsioonipolitsei.
 • Riigist väljumise maks tasutakse riigist lahkudes lennujaamas kohalikus valuutas TND (ei ole võimalik tasuda muus valuutas – EUR, USD jne).

Maks ei sõltu riigis viibimise perioodist.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro