Tasuta muuseumid Rootsis

Alates 2016. aasta veebruarist on sissepääs Rootsi populaarsematesse muuseumidesse tasuta.

Armeemuuseum – Stockholm
Etnograafia Muuseum – Stockholm
Hallwylska majamuuseum – Stockholm
Ajaloomuuseum – Stockholm

Kuninglik mündikabinet – Stockholm
Kuninglik relvakamber – Stockholm
Vahemere muuseum – Stockholm
Ida-Aasia muuseum – Stockholm

Rahvusmuuseum – Stockholm
Rootsi Riiklik loodusajaloo muuseum – Stockholm
Mereajaloo muuseum – Stockholm
Arhitektuuri- ja disainikeskus – Stockholm

Kaasaegse kunsti muuseum – Stockholm/Malmö
Maailma kultuurimuuuseum – Göteborg
Rootsi õhujõudude muuseum – Linköping
Meremuuseum – Karlskrona
Skoklosteri loss – Skokloster
 
Muud tegevused Stockholmis ja sihtpunktid Rootsis
 
Küsige muuseumipileteid koos laevapiletitega - paljudel juhtudel on pilet ette ostes pisut soodsam.
 
Stockholmiga saab tutvuda mööda katuseid käies. Erakordne kogemus neile, kes ei karda kõrgust. Inglisekeelne ekskursioon toimub 43 m kõrgusel ja kestab ligikaudu 75 min.
Lähem info siin.
 
Praeguse Rootsi kuningliku perekonna alaline residents Drottningholmi palee on ehitatud 17. sajandil ja see on siiani väga hästi säilinud. Kuninglik perekond elab lossi lõunatiivas, ülejäänud osa paleest on külastajatele avatud. Drottningholmi palee elanikud ja erinevate ajastute stiilid on aastate jooksul lossi oma jälje jätnud ja sellega paleest meeldejääva vaatamisväärsuse teinud.
 
Drottningholmi lossi ümbritseb suur ja kaunis park. Kuninganna Hedviga Eleonora algatusel rajati 17. sajandi lõpus barokk-stiilis aed, mille keskelt leiate Heraklese purskkaevu Adriaen de Vriesi pronksist skulptuuridega. Pargis asuv unikaalne Hiina paviljon on kuningas Adolf Fredriki kingitus oma naisele. Mälaren'i järve kaldapealsel asub Inglise stiilis aed kahe tiigi, kanalite, saarekeste, kaunite sildade, alleede, puusalude, neogooti stiilis torni ja koopiatega antiiksetest marmorkujudest.
 
Drottningholmi loss on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Heitke pilk kaunile ajaloolisele kultuuripärandile. Lähem info lossi ja pargi kohta siin.
 
Drottningholmi jõudmiseks sõida sadamast metrooga (T-bana) T-Centralenisse, seal istu ümber Åkeshov või Hässelby Strand liinile ning sõida Brommaplani peatusesse. Drottningholmi viivad bussid nr 301-323, 177 või 178. Autoga sõida Stockholmi kesklinnast mööda maanteed 275 Vällingby suunas. Brommaplani jõudes järgi viitasid Drottningholmi. Suvel toimib regulaarne laevaühendus Stadhuskajen'ist (Linnahalli Kai) Drottningholmi. Informatsiooni väljumiste ja hindade kohta saab telefonil +46 8 587 1 40 00 (Strömma Kanalbolaget).
 
Õhtuti saate osaleda teistmoodi linnaekskursioonil. Stockholmi tumedamat ajalugu tutvustab Spökvandringi õhtune jalutuskäik vanalinnas. Saate teada põnevaid lugusid mõrvadest, müütidest ja müsteeriumidest. Pärast seda kogemust vaatate mõnda kohta Stockholmis hiljem hoopis teise pilguga. Jalutuskäik kestab 90 minutit. Lähem info siin.

Millenniumi jalutuskäik tutvustab Stieg Larssoni trilooga raamatutest ja filmist tuttavaid kohti Södermalmi linnaosas. See on värskendav kogemus, sest siinne õhustik on kesklinna omast sootuks erinev. Ekskurisoon kestab ligikaudu 2 h. Lähem info siin.

Jalutuskäigul ABBA radadel näete, kus elasid ja töötasid maailamakuulsa bändi liikmed ning saate teada uusi fakte 1970-ndate Stockholmist. Inglisekeelne ekskursioon kestab ligikaudu 2 h. Lähem info siin

ABBA muuseum on rohkem kui tavaline muuseum! Loomulikult on seal bändiliikmete kostüümid, kuldplaadid, originaal- ja mälestusesemed ning palju muud huvitavat. Muuseumis saad osaks interaktiivsest elamusest – soovime, et tunneksid end viienda ABBA liikmena! Saad proovida ansambli legendaarseid kostüüme, stuudios laulmist ja koos bändiga ka lavale minna. Lisaks jooksevad seintel põnevad hologramm-videod. Kogu lindistatud materjal salvestatakse sinu piletile. Lähem info siin.

Ocean Bus viib ekskursioonille nii maal kui ka vees. Giidi juhendamisel tutvutakse linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Kindlasti on see kogemus, mis jääb kauaks meelde. Lähem info siin.

Hop on hop off bussieksursioonil tutvud Stockholmi tuntuimate atraktsioonidega. Buss peatub selliste vaatamisväärsuste juures nagu Gröna Lund, Skansen, ajaloomuuseum, raekoda, Abba muuseum, fotomuuseum, kuningaloss, vanalinn ning lisaks populaarsete kaupluste ja kaubanduskeskuste juures. Bussil on kokku 21 peatust, sealhulgas ka Frihamnenis. Lähem info siin.

Kolmårdeni loomaaias leiad 750 metsiku looduse vaatamisväärsust maailma džunglitest, savannidest ning meredest. Loomaaed-pargis on elajatele suudetud luua võimalikult looduspärane keskkond. Pargi üheks olulisemaks vaatamisväärsuseks on Skandinaavia ainus delfinaarium, kus külastajad saavad nautida suurejoonelist delfiinide etendust. Lähem info siin.

Piletid müügil ajavahemikule 01.06.–21.08.2016. Tallinki voucher tuleb pileti vastu vahetada kohapeal peasissepääsu juures. 

Gröna Lund on Rootsi vanim lõbustuspark, kus on atraktsioone ja lõbustusi kogu perele. Pargis on kokku 30 atraktsiooni. Suve põnevaimaks atraktsiooniks kujuneb uus kettkarussell Eclipse – 121 meetri kõrgune karussell, mis lennutab teid kõrgemale kui kunagi varem. Lähem info siin.

Ericsson Globe'i SkyView gondel sõidutab külastajad mööda ümmargust hoonet 130-meetri kõrgusele imetlema hingematvat vaadet üle terve Stockholmi. Kummassegi gondlisse mahub 16 reisijat. Gondel väljub tunnis kuus korda, kestus on 20 minutit.  Globen asub kesklinna lähedal, sinna pääseb hõlpsasti nii trammi, bussi kui metrooga. Lähem info siin.

Tehnikamuuseum (Tekniska Museet) ütleb, kuidas asjad maailmas toimivad. Muuseumis saad näha, avastada ja kogeda, kuidas kõik siin maamunal on omavahel seotud. Siin viibid tööstuse sünni juures ning saad aimu ka ulmelisena näivatest suurejoonelistest tulevikuplaanidest. Lähem info siin.

Tule ja tee tutvust Stockholmi Loodusloomuuseumiga, mis pakub elamust igas vanuses külastajale. Siin saab näha ja tundma õppida erinevaid loomi, taimi, kive ja fossiile. Külastajaid ootab ka Cosmonova - Rootsi suurim planetaarium, mille 760 ruutmeetrisel kuppelekraanil näidatakse erinevaid loodusfilme. Saali mahub korraga 262 külastajat. Lähem info siin.

Fotografiska ei ole päris tavaline muuseum. See on rahvusvaheliseks kohtumispaigaks, kus saavad kokku nii harrastajd kui professionaalid. Asukohaga Stockholmi kesklinnas, kohe Viking Line'i terminali kõrval on Fotografiskas 2500 ruutmeetril aastas 4 suuremat ja 15-20 väiksemat näitust. Lisaks ka põnev kauplus! Lähem info siin.

Junibacken on Stockholmis asuv rõõmurohke muinasjutumaailm kõikidele lastele ja lapsemeelsetele. Junibacken on avatud aastaringselt ja kogu tegevus on koondatud siseruumidesse.Lähem info siin,

M/S Emilie – liigu linnas laevaga! Kuna Stockholm asub saarestikus, on sõit kohalike laevadega suurepäraseks alternatiiviks linnaga tutvumisel. M/S Emilie peatub Stockholmi kesklinnas erinevate kaide ääres, kus on võimalik lihtsalt maha või jälle laevale hüpata. M/S Emilie väljub kohe Viking Line'i terminali lähedalt, kaikoht Masthamnen. Lähem info siin.

Södermalm - Stockholmi tahumata pärl. Sea sammud veidi boheemlaslikku Stockholmi linnaossa nimega Södermalm. Siin leidub pisikesi kohalike disainerite butiigikesi, aaretest pungil kirbukaid ja retrokraami pakkuvaid mööblipoode. Tänavaid palistavad udupeened restoranid, erinevate rahvaste köögid, kohvikud - trendikad, stiilsed ja samas nii lihtsad. Södermalm annab mõnusa tõuke ja inspireerib. Olla on siin mõnus, ainult aeg kaob liigagi märkamatult.

Lisebergi lõbustuspark Göteborgis on Skandinaavia suurim. Pargi tõmbenumber on Atmosfear – see on vabalangemine 116-meetrisest tornist! Lisaks 35 muud ja sugugi mitte vähem põnevust pakkuvat atraktsiooni. Selle aasta uudis on Mechanica! Lähem info siin.

Boråsi loomaaed on roheline oaas keset linna. Üks Rootsi suurem ja moodsam loomaaed, kus on üle 600 looma 65 erinevast liigist. Põhifookus on näidata suuri Aafrika loomi ja Põhjamaade loomi. Loomaaed asutati 1962, kui asutaja Sigvard Berggren tõi ühelt oma paljudest Aafrika reisidest kaasa lõvipoja. Koostöös linnaga on loodud suurepärased olud, kus loomad elavad justkui vabas looduses. Lähem info siin.

Furuviksparkenis on kõrvuti loomaaed, lõbustuspark ja bassein. Loomaaias elab pisut üle 60 loomaliigi, neist kõige tuntumad on šimpansid. Lõbustuspargis leiab igaüks endale meelepärase atraktsiooni. Uhkeim vaatamisväärsus on Euroopa üks suurim puidust tsirkuseareen, mida kasutab ainus kohalik tsirkus Rootsis. Nad on siin esinenud igal suvel juba 70 aastat. Lähem info siin.

Parken Zoo loomaaias on esindatud nelja maailmajao loomad, muuhulgas väga haruldased sumatra tiigrid, samuti on olemas laste loomaaed, lõbustuspark, mänguväljakuga fantoomimaa ja väikese lisatasu eest saab kasutada välibasseine. Fantoomimaal esinevad suvehooajal mitmed tuntud artistid ja toimuvad erinevad teatrietendused. Lähem info siin.

Kõik armastavad Astrid Lindgreni raamatuid ja nende tegelasi! Astrid Lindgreni Maailm asub Vimmerbys, ligi 300 km kaugusel Stockholmist. Siin saab näha erinevaid teatrietendusi, esinemisi ja tegevusi, kus lapsed saavad kaasa elada ja osaleda. Lähem info siin.

See koht on kõigile, kes armastavad western'e ja soovivad osa saada tõelisest metsiku lääne melust. High Chaparral asub Stockholmist ligi 400 km kaugusel Hillerstorpis. Siia tulles tunned, nagu oleksid sattunud 1870. aastate Ameerikasse: leiad eest kauboid, baarid, relvavõitlused, saab kulda sõeluda ja hobuvankriga sõita. Lähem info siin.

Orsa Rovdjurspark asub Orsas Kesk-Rootsis. See on Euroopa suurim karupark. Peamised vaatamisväärsused on maailma suurim jääkarudele mõeldud rajatis polaarmaailm ning leopardikeskus ja tiigrimaailm. Lisaks on siin näha nelja suuremat põhjamaade kiskjat pruunkaru, kaljukassi, hunte ja ilveseid. Veel saab näha ohustatud loomaliike, nagu lumeleopard, Pärsia leopard ja Amuuri tiiger. Võimalik on kohtuda ka nende inmestega, kes loomade eest hoolitsevad, vaadata karu kalapüüki ja vaadata pargis ringi koos giidiga. Lähem info siin.

Skandinaavia suurima lustipargi Skara Sommarlandi tohutu suurel territooriumil on põimunud veepark, tivoli, motopark, vee-show, suve- ja nukuteater. Vahvad veeatraktsioonid lausa kutsuvad mõnulema: veeliumäed ja akvatuubid, meeliülendav surfirada ja lustakad liumäed. Siin saad sõita Ameerika mägedel, karussellidega ja kiikuda. Tehnikahuvilistele on mõeldud motopark. Lähem info siin.

Universeum on Rootsi suurim teaduskeskus, mis asub samuti Göteborgis. Ära lase sõnal „teadus" end heidutada – see koht on avastamist väärt! Universeumi seitse korrust on täis seiklusi, eksperimentaalseid töötube, kosmoselaevu ja palju muud. Lähem info siin.

Rootsi meremuuseum asub Karlskronas Stumholmeni saarel . Muuseumis on võimalik tutvuda Rootsi mereväe ajalooga. Kõige esinduslikum on mudelite tuba, mis sai alguse juba 1752. aastal. Siit leiab nii miniatuurseid koopiaid kui ka suuremaid ehitisi, millega katsetati erinevaid tehnilisi lahendusi ja laevakonstruktsioone. Saab külastada vanu muuseumile antud laevu ja veealust tunnelit. Lähem info siin.

Glasriket asub Smålandis, ca 400 km Stockholmist, ning juba 17. sajandist on see tuntud oma laialdase klaasitööstuse poolest. Tänapäeval on Glasriketis 14 erinevat klaasitööstust ning suur osa teisi väiksemaid ettevõtteid. Siin on klaastooteid tehtud juba alates 1742. aastast ja pidevalt arenedes ning uusi tehinkaid välja töötades leiab siin nii igapäevaseks kasutuseks mõeldud tooteid kui ka maailma tasemel klaasikunsti. Külastajatel on võimalus töökodadesse sisse astuda ja näha kõike oma silmaga, samuti on võimalus ka ise klaasipuhumiskunsti proovida. Lähem info siin.

Sigtuna on Rootsi esimene linn, mis asutati 10. sajandil. Väike ja jalakäijasõbralik, võluvate puidust hoonetega linn Mälareni järve kaldal. Umbes tunni aja kaugusel Stockholmist. Viikingite ajal 11. sajandil oli siin tähtis kaubanduskeskus ja sadam. Liigub legend, et Sigtuna põletasid kunagi pärast ühte viikingite röövretke saartele maha eestlased. Piirkond on rikas ruunikivide poolest, mida on ka linnas näha. Sigtuna lähedale jääb kaks lossi, Skokloster ja Steninge. Lähem info siin.

Rootsi õhujõudude muuseum, Flygvapenmuseum, Linköpingis näitab Rotsi sõjaväe ja lennunduse arenguta lataes varajastest pioneeridest tänapäevani. Siin on huvitav, lõbus ja rahuldust pakkuv kõigile olenemata vanusest ja huvidest. Kõik on oodatud pered, lennunduseksperdid, noored ja vanad. Sissepääs on tasuta. Lähem info siin.

Tomtelandi muinasjutumaale on oodatud kõik, suured või väikesed. Siin saab külastada tõelist Jõuluvana kodu. Mora lähedal asuv Jõuluvana väike küla armsate puitmajadega väga ilusas looduses. Siit leiab ka trollide kuningriigi, haldjad maailma, metsatrollide küla ja palju muid hvitavaid kohti. Lähem info siin.

Ajalooline Birka asub Björkö saarel Mälareni järves. Oma hiilgeaegadel ehk viikingite ajal 9. ja 10. sajandil oli see suur kauplemise keskus. See on oma rikkalike säilmete ja huvitava ajalooga üks paremini säilinud viikingiaja linnu. Birka on ideaalne päevaseks reisiks suvel, paadid väljuvad Stockholmist raekoja kõrvalt. Aastal 1993 kanti Birka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Lähem info siin.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro