Talv punastel laevadel

 

 

Jõulumaagia Helsingis

Jõulusäras Helsingi on kaunis ja loob jõulutunde igaühe südamesse.

Aleksanterinkatu jõulutänav

Tuledemeres Aleksanterinkatu kuulutatati ametlikult Helsingi jõulutänavaks pidulikul avatseremoonial 20 novembril 2016. Esmakordselt süüdati siin jõulutuled kaupmeeste initsiatiivil aastal 1949 ning sellega sooviti tuua valgust ja lootust sõjast toibuvale linnarahvale. Sellest ajast on jõulutulede süütamine saanud kauniks traditsiooniks.

Senati väljaku Jõuluturg 03.–22.12.2016

Traditsiooniline Jõuluturg on Senati väljakul avatud 03.–22.12.2016. Senati väljakul toimuv jõuluturg pakub rohkem kui 120 müügikioskist kohalikke jõuluteemalisi tooteid, käsitööd, küpsetisi ja traditsioonilisi jõulumaiustusi. Keset muinasjutulise Jõuluturu siginat-saginat võib muude tegelaste hulgas kohata ka ehtsat Jõuluvana, siin on vahvaid etteasteid ning mängib jõulumuusika.

Jõuluturg on avatud iga päev kell 11.00–20.00. Lisainfo tuomaanmarkkinat.fi

Naiste Jõululaat 02.–06.12.2016

Müügil isevalmistatud ehted, kudumid, vaibad, keraamika, nahkehistöö, rõivaid, jõulukaunistusi, küpsetisi ja jõuluroogi. Lisainfo www.naistenjoulumessut.fi

Lucia päev 13.12.2016

13. detsembri õhtul toob talvepimedusse valgust Lucia rongkäik. Lucia-neiu valguskroon süüdatakse Helsingi Toomkirikus ning valgusrongkäik liigub kirikutreppidest alla Aleksanterinkatu jõulutänavale.

Jõulumenüü Viking XPRS`il

Kuni 26. detsembrini saab XPRS`il nautida jõuluhõrgutisi. Ahvenamaalt pärit tippkokk Michael Björklund on katnud punastel laevadel fantastilise jõululaua. 

Jõululaua peastaariks on jõulusink ning valikus on palju kalaroogasid. Soomest on eelkõige erinevad pajaroad need, millel on jõulumenüüs tähtsaim koht. Ka suitsukala on iseenesest mõistetav Soome panus. 

Rootsi poolt on eelkõige libekala, mis on kohustuslik ja seda süüakse kõige meelsamini roheliste herneste, valge kastme ja pipraveskis värskelt jahvatatud nelkpipraga. Lisades kõige peale krõbeda peekoni, on tegemist tõelise sensatsiooniga maitsemeeltele.

Magusasõpru üllatab Pipi Pikksuka kommibufee. 

Jõulubuffeed saab nautida Viking XPRS`i Bistro Bella restoranis, samuti teiste punaste laevade bufeerestoranides.

Eriteadaanne!

16.–30.01.2017 on Viking XPRS hooldustööde tõttu dokis. Tallinn Helsingi liinil liikleb sel ajal M/S Rosella. Tuletame meelde, et M/S Rosella pardal õhtusel kell 21.45 ( pühap. kell 20.15) väljumisel Viking Buffet õhtusööki ei pakuta.

 

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro