Tai

Küsi pakkumist siit

Tänu teatud kurikuulsale, aga siiski õnneks piiratud tahule Tai turimis on meil Taist kui puhkusesihtkohast mõnevõrra üheülbaline ettekujutus.

Unustagem see.

Tai Kuningriik, mida kuni 1939. aastani tunti Siami nime all, on alati olnud müstilise, peibutava ja saladusliku IDA võrdkuju.
Tai pakub külastajatele ennenägematus mitmekesisuses kirjeldamatuid rikkusi. Tai on vapustav, mitmekülgne ja väga suure kultuuripärandiga maa.
Sügavalt budistilik. Uhke oma ajaloole ja kuningale. Tai on ainus Kagu-Aasia riik, mis pole kunagi olnud eurooplaste ülemvõimu all.
Oma kuninga tähtpäevadel riietub valdav osa tailasi VABATAHTLIKULT kollastesse särkidesse. Kollane on kuninga värv. Tailane on lapselik, siiras ja armastab oma kuningat.

Tai on puhkamiseks ideaalne. Perega, lastega, sõpradega. Vapustav loodus, imelised templid. Palju meelelahutust igale maitsele ja soovile.
Ja ehkki hinnad tõusevad siin nagu igal pool maailmas, on Tai ikka veel väga odav. Suurepärased eined mereandidest on vägagi taskukohased! Sushi maksab aga kolmandiku sellest, mis Eestis.

Tai shoppingust räägitakse palju. Tõde on, et ostupalavik võib siin tabada ka selleks kõige vähem aldist vaimu. Krediitkaart valab krokodillipisaraid ja pagasi lisakilod muudkui kogunevad. Mõelge seetõttu kodus enne reisi hoolega järele, mida üldse tasub kaasa võtta - ehk on õigem uus garderoob soetada kohapeal?

Tai Turismiamet rõhutab, et Tai võlu seisab 7 imel:
* Taipärasus
* Pärimusrikkus
* Trendikus
* Tervis ja heaolu
* Maailma kauneimate hulka kuuluvad rannad
* Dramaatiliselt kaunis ja vaheldusrikas loodus
* Värvikad pidustused ja festivalid

Pattaya

Aasia (kuri)kuulsaimale kuurordile ei leia mitmekesisuselt võrdväärset.
Siin on olemas kõik ja kõigile: valged laiad rannad, veespordivõimalused, palju põnevat vaatamisväärset, ekskursioonid, suurepärased ostukeskused, head hotellid, mõnusad söögikohad ja muidugi taltsutamatu ööelu. Siin võib tõesti veeta nii mõnusa perepuhkuse kui sukelduda olemasolu hämartsooni!

Aastas külastab seda endist kaluriküla, mille ahvatlused avastati Ameerika sõdurite poolt 50-ndate aastate lõpus, rohkem kui 6 miljonit turist.
Pattaya elanike arv on umbes 250 000.

Vahemaad:
Pattaya - Bangkok 147 km
Pattaya - Hua Hin 340 km
Pattaya - Rayongi hotellilinnak 100 km

Suure Pattaya kaardi leiate siit>>

Pattaya rannad

Pattaya Beach
Pattaya Beach asub linna keskuses keset kauplusi, baare ja ööelu, aktiivne melu ja möll kestab siin ööpäevaringselt. Rannalt pääseb laevadega lähedalasuvatele võluvatele väikesaartele.
Tänu arvukatele kiirpaatidele ja jetidele, samuti kombele reoveed merre lasta, on vesi rohkem kui kaheldava puhtusega. Viimase paari aasta jooksul on randa oluliselt korrastatud ja väidetavalt on see puhtam kui kunagi varem. Üldiselt aga ei ole Pattaya rand ujumiseks soovitatav.

Jomtien Beach
Keskusest umbes 5 kilomeetri kaugusel asuv valge liivaga 7 km pikkune Jomtieni rand on Pattaya soosituim ja sobib ka lastega peredele.
Rand ja vesi on suhteliselt puhtad ja heas korras. Päikesevarjud ja lamamistoolid on tasulised. Hind 30 bahti (2008), rannas on tasulised riietus- ja duširuumid. Jomtienis on eritasemelisi söögikohti, rändkaubitsejad müüvad puuvilju ja jooke. Rannas on mitu veespordikeskust. Jomtieni randa pääseb keskusest lahtise nn. bahtitaksoga (songthaew). Hind on umbes 10-20 bahti inimese kohta.
Jomtieni maamärgiks on 56-korruseline Pattaya Park Tower, mis kuulub Pattaya Parki puhkusekompleksi. Kompleksis on populaarne veepark, ameerika raudtee ja palju muid atraktsioone lastele.

Naklua Bay
Naklua laht on Pattaya lahest põhja pool. Nimi tähendab soolavälja. Enne turismile sõrme andmist tegeleti siin peamiselt soola tootmisega. Naklua on säilitanud vaikse küla atmosfääri – siin on vanad majad, kitsad tänavad, mõned nuudlibaarid, kalasadam, väike tempel ja palju kohalikke. See kõik on muutumas: juba ehitatakse hotelle, restorane, kohvipoode. Siiani koosneb Naklua siiski veel mitmest väikseset rahulikust rannast.
*Wong Amat Beach on 3 kilomeetri pikkune rannariba, mis sisuliselt algab seal, kui Pattaya Beach lõpeb. Wong Amati rannale pääseb Nakula kaudu. Rand on vaikne, rahulik ja meeldiv, siis ei ole (veel) veespordikeskust ja rannakaubitsejaid. Tore vaheldus võrreldes kärarikaste ja rahvarohkete Pattaya ja Jomtieni randadega!
* Naklua Beach Wong Amatist põhja pool on samuti vaikne ja rahulik.

SAARED

Kaunid ja puhta, selge mereveega rannad leiab arvukatelt lähedalasuvatelt väikesaartelt, millest mitmega on regulaarne laevaühendus.

Koh Lan (Korallisaar)
Koh Lan on väike saar 7,5 km kaugusel Pattayast lääne pool. Saarele pääseb kiirlaevade ja praamiga. Praamid väljuvad iga tunni tagant. Sõit kestab 45 minutit ja maksab 20 bahti. Kiirlaevaga pääseb saarele 15 minutiga, pilet maksab 50 bahti.
Koh Lanil on mitu kaunist valge liivaga randa, kristallpuhas vesi ja kaunid korallrifid eksootiliste kaladega. Tuntuim rand on Waen Beach.

Koh Phai
Kuningliku mereväe valduses oleval Koh Phai saarel ei ole lubatud ööbida. Küll aga võib siin veeta päikeseküllase päeva. Saar asub 13 km rannikust lääne pool.

Koh Krok
Koh Krok on lihtsalt väike kaljurünk meres, mille idaranniku 100 m pikkune liivarand on populaarne korallrifi vaatamise koht.

Koh Sak
Väike hobuseraua kujuline saareke 600 m kaugusel Korallsaarest ja 10 km kaugusel Pattayast. Saarel on 2 randa ja korallriff. Populaarne ujumiskoht.

Phuket

Tai suurim saar Phuket meelitab puuderpehmete liivarandade, Andamani mere pehme vee, pisikeste saarekeste poolt pikitud maaliliste lahtede ja kohalike elanike sõbralikkusega.
Phuketil on palju eriilmelisi randu. Kõige kuulsam, kära- ja rahvarohkem on Patong Beach, vaiksemad ja idüllilisemad rannad leiab sellest põhja ja lõuna pool.

Suurepäraseks ajaveeduvõimaluseks on väljasõitude tegemine Andamani mere arvukatele romantilistele väikesaartele. Laevade sõiduplaani leiate siit.

Phuketi kaardi, millel klikkides avanevad erinevate randade kaardid leiab siit.

Phuketi rannad

Patong Beach
Phuketi (kuri)kuulsaim rand on vilgas ja kärarikas. Siin on veespordikeskused, massöörid, rannakaupmehed ja muidugi sadu restorane, kauplusi, baare, diskoteeke ja ööklubisid. Ööelu kõige kuumem keskus on Soi Banglasse, mis virgub päikeseloojangul, ärkab südaööks ja suigub alles päikesetõusul.
Päevavalguse kustudes muutub Patong hiiglaslikuks turuplatsiks. Peatänavatele ja paljudele väiksematele tänavatele kerkivad müügiletid, kust võib osta kõike maa ja taeva vahelt. 2007. aastal avati kaubandus- ja puhkekeskus Jungceylon, kust saab osta rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke.
Patongi ranna suure kaardi leiate siit.

Karon Beach
Puhta peene liivaga Karon Beach on Phuketi pikimaid ja kauneimaid liivarandasid. Rand asub Patongist lõuna pool ja on sellega kokku kasvanud. Karon on omamoodi mini-Patong - vähem palavikuline, pakub aga siiski laia valiku kõige mitmekülgsemaid rannateenuseid. Ka ööelu on siin mingil määral esindatud, ehkki paljud kohad suletakse südaöö paiku. Karoni rannal pole tavaliselt tugevaid laineid - sobib hästi suplemiseks.
Karoni ranna kaardi leiate siit.

Kata ja Kata Noi rannad
Karoni rannast lõuna pool asuv palmides ääristatud Kata on eriti populaarne perede hulgas. Ranna vahetus läheduses on lai valik eritasemelisi hotelle, ühestki pole rannale rohkem kui 10 minutit jalutamist. Kata on väheseid kohti Phuketil, kus osa hotelle on ehitatud otse rannajoonele. Leiab häid söögikohti ja ka ostuhuvilisele on küllaga tegemist. Kata Noi asub Katast lõuna pool, on vaikne ja maaliline.
Kata ranna kaardi leiate siit.

Kamala ja Surini rannad
Kamala on vaikne rand Patongist põhja pool. Väike laht ja kaluriküla on kauneimaid paiku Phuketil. Kamala on populaarne eakamate klientide hulgas, siis on palju pika-aja puhkajaid ja korduvkülastajaid. Kamalas on valdavalt väikesed ja keskmise suurusega hotellid, kõik ranna läheduses. Palju on rendikortereid ja villasid. Õhtut saab veeta pisikestes restoranides, ostukohad on samuti täitsa olemas. Rannal on populaarne teemapark Phuket FantaSea. Surini rannas on palju veespordivõimalusi.
Kamala ja Surini randade kaardi leiate siit.

Bang Tao rand
6 km pikkust Bang Tao randa troonib Laguna Beachi kompleks, kus asuvad mõned Phuketi parimatest hotellidest: Sheraton Grand Laguna, Dusit Laguna, Laguna Beach jmt. Randa kasutavad peamiselt hotellikliendid, atmosfäär on rahulik ja pisut aristokraatne. Hotellide juures on golfiklubi, 2 spaad ja rohkelt võimalusi aktiivseks vaba aja sisustamiseks. Põnevat kohalikku käsitööd leiab külaturgudelt ja Laguna Canal Village'st, samuti kauplustest, mis on kerkinud otse Laguna Beachi sissekäigu juurde. Bang Tao põhjaosa on vaikne ja arendustegevusest seni veel puutumata. Ranna lähedal leiate Cherng Talay küla, mille elanikud teenivad tänini oma igapäevaleiba selliste traditsiooniliste töödega nagu kalapüük, maaharimine ja kummitootmine.
Bang Tao ranna kaardi leiate siit.

Nai Thon ja Nai Yang rannad
Nai Thoni rand on tüüpiline troopiline paradiis. Vaikne, tühi, üks viimaseid puutumatuid paiku saarel. Selline, nagu kogu Phuket oli mõnikümmend aastat tagasi. Siin võib einestada varbad liivas ja segamatult peesitada. Ranna lähedal on mõned hotellid ja mõned restoranid. Paljud peavad seda vaid 700 m pikkust randa Phuketi kauneimaks. Randa ei tohiks segamini ajada vaid 600 m lõuna pool asuva Nai Thorni rannaga, kuhu pääseb vaid paadiga või Andaman White Beach Resorti kaudu.
Nai Yang on kohalike hulgas ülipopulaarne rand vaid 5-minutilise sõidu kaugusel lennujaamast lõuna pool. Lahe ja vaba atmosfäär, piknikukohad, suveniiri- ja toidumüüjad. Osa rannast kuulub Sirinathi rahvuspargi alla. Ranna põhjaosas on korallriff.
Nai Thoni ja Nai Yangi kaardi leiate siit.

Mai Khao rand
Mai Khao on isoleeritud rand Phuketi loodeosas, lennujaamast põhja pool. Rannas on 1 hotell: JW Marriott Beach Resort ja mõned restoranid. Kuna rand kuulub Sirinathi rahvuspargi alla, on see populaarne telkimiskoht. Lennuliiklus võib häirida.
Mai Khao kaardi leiate siit.


Cape Panwa
Cape Panwa ranna jagab kaheks 300 m pikkune esplanaad. Sellest lääne poole jääv rannaosa on vähem kui 100 m pikk ja asub Tai Laevastiku Peakorteri kõrval. Randa kasutavad oma paatide hoidmiseks kohalikud kalamehed. Ranna kaugemas otsas asub Phuketi akvaarium, rannalt avanevad kaunid vaated väikesaartele ja neile saab sealt ka paadiga sõita. Muidu on Cape Panwa aga pisut kauge ja eraldatud ja ei kuulu saare parimate hulka. Hotellil Cape Panwa on oma kaunis rand, mis on teistele suletud.
Cape Panwa kaardi leiate siit.

Rawai Beach
Rawai asub saare lõunarannal ja on Phuketi esimene avalik rand, mis kõigepealt sai populaarseks päikesenautimise kohaks Phuketi linnaelanike hulgas. Rawai on rahulikum kui lääneranniku rannad, siin käib palju korduvkliente, välistailasi ja kohalikke. On häid restorane ja piiratud ostuvõimalused. Eelkõige on Rawai rand koht, kust saab paadiga Phuketit ümbritsevatele väikesaartele. Paate saab rentida ka kalapüügi ja sukeldusretkedeks.
Rawai kaardi leiate siit.


Koh Samui

Koh Samui on Phuketi ja Koh Changi järel suuruselt 3. saar Tais.

Tai ilm

Tais on 3 aastaaega: kuum, märg ja jahe-lahe (hot, wet and cool).
Kõige kuumem periood on märtsist maini, mil päevased õhutemperatuurid tõusevad päikese käes reipalt üle kolmekümne kraadi ja ka ööd ei too suurt leevendust. Õhk on lisaks niiske. Palavaim kuu on aprill.

Kuumale perioodile järgnevad troopilised vihmad (juuni-september). Vihmaperioodil on piisavalt päikeselisi päevi, õhk on kuum ja niiske, vihmahood võivad olla raevukalt tugevad.
Lahedaim aeg Tai külastamiseks on nn. jahedal perioodil oktoobrist veebruarini. Ilm on nagu meil kuuma suve ajal ja vesi lausa uskumatult mõnusalt soe.
Tais tuleks kasutada tugeva faktoriga päikesekreeme, kaitsta pead ja silmi ereda päikese eest. Tuleb juua palju vett.

Tai viisa

Eesti kodanikud
Eesti kodanikud saavad kuni 15-päevase turistiviisa vormistada piiril tasuta. Seda viisat ei saa üldjuhul pikendada.
Vajalikud dokumendid:
▪ Ankeet, pass
▪ 2 värvifotot 47x36 mm
▪ raha vähemalt 200 eurot reisija kohta või 400 eurot pere kohta
▪ tagasilennupilet.
Pass peab kehtima 6 kuud peale reisi, passis peab viisa jaoks olema 2 vaba lehekülge.
Bangkoki lennujaamas saab end pildistada, Phuketi lennujaamas seda võimalust ei ole - pildid peavad kaasas olema.
Passikontroll ja toll tuleb läbida viisa taotlemise punktis; kui seda ei tehta, tuleb viisalõiv maksta teistkordselt ka lõpp-sihtkohas.
Pikema, kui 15-päevase viibimise korral tuleb viisa eelnevalt vormistada Tai saatkonnas Helsingis.

Vene kodanikud
Vene kodanikele on kuni 30-päevane reis Taisse viisavaba.

Halli passi omanikud
Halli passi omanikele vormistatakse viisa Tai saatkonnas Helsingis.
Lisainfo: http://www.thaiembassy.fi

 

Tai viisa

Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Volituse vorminõuded võivad riigiti erineda, mistõttu võidakse küsida notariaalselt kinnitatud volitust.Täpsema teabe saamiseks palume pöörduda vastava riigi konsulaaresinduste poole.

EESTI PASS

Alates 24. jaanuarist 2014 saavad Eesti kodanikud reisida Taisse turismi eesmärgil viisavabalt ning viibida Tais järjest viisata kuni kolmkümmend päeva.

Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
- pass, kehtiv kuni 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast
- soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Pikaajalise viisa taotlemiseks tuleb taotlejal pöörduda Tai saatkonda Stockholmis.

VENE PASS

PEAB OMAMA ELAMIS- JA TÖÖLUBA EESTIS
VIISAVABA turismireisi korral kuni 30 päeva.

Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
- pass, kehtiv kuni 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast
- kinnitatud edasi- tagasi lennupiletid
- piisavad rahalised vahendid: 10 000 Bahti inimese kohta või 20 000 Bahti pere kohta
- soovitav on tervise- ja reisikindlustus

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS

PEAB OMAMA ELAMIS- JA TÖÖLUBA EESTIS
VIISA VAJALIK, saab taotleda ainult saatkonnast enne reisi.

Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro