Sri Lanka

Küsi pakkumist siit

2011. a talvel väljub 2 grupireisi Sri Lanka saarele- eksootilisele õnnemaale, mis asukohaga India lõunarannikust vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel näib maakaardil justkui mandri-India põselt alla pudenev pisar.

Reiside toimumise kuupäevad on: 12.02-24.02 (kohapeal 10 ööd) ning 23.02-04.03 ( kohapeal 7 ööd).

Sri Lankal (endise nimega Tseilon) ootavad teid ees suurepärased liivarannad, palmisalud, avarad aasad, laiad jõed ja vaimustavad kosed, troopilised metsad ning rikas eksootiline floora ja fauna – kõige selle taustal leiate aga tuhandeaastase ajaloo ja kultuuri. 

Kohalik elanikkond on äärmiselt sõbralik ja külalislahke ning väga paljurahvuseline, siin elavad singalid, tamilid, bürgerid (portugaallaste ja hollandlaste järeltulijad) ja maurid (araabia kaupmeeste järeltulijad). Ametlikeks riigikeelteks on singali ja tamili, ent inglise keel on väga laialt levinud ning liikluski vasakpoolne. Kas teadsite, et sõna „katamaraan“ on laenatud tamili keelest ja tähendab „kokkuseotud palgid“?

Pealinnas Colombos on esindatud kõik kultuurid ja religioonid alates budistlikest paleedest kuni katoliku kirikuteni, mille naabriteks on moodsad pilvelõhkujad, kaubanduskeskused ning viietärnihotellid.

Sri Lanka on Hindustani poolsaarest eraldatud ainult madalaveeliste väinadega ning kuni 15. sajandini pääses saarele lausa kuiva jalaga. Legendi järgi asus just Tseilonil Eedeni aed, mille elanikeks olid Aadam ja Eeva. Kohapeal olles tundub legendil tõepõhi all olevat – niivõrd kenad on need troopilised metsad ja maitsvad need troopilised viljad...

Saarel valitseb soe ja niiske troopiline kliima, kus õhutemperatuur on aastaringselt 28-32°C ning vesi ookeanis 26-27°C. Kirdemussoon valitseb oktoobrist märtsini ning rannikul on tänu ookeanilt puhuvale briisile sellist kuumust kerge taluda.

Siin saate lisaks rannapuhkusele ka osa piirkonna kultuurist ja ajaloost.

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Sri Lanka saatkonnas Stockholmis või piiril. Piiril saab taotleda kuni 30 päevast turistiviisat, mis on tasuta.

Miks minna Sri Lankale

• Sri Lanka tähendab tõlkes õnnemaad. Saar asub India lõunatipust vaid paarikümne kilomeetri kaugusel, ekvaatorini on 644 km. Sri Lanka saart võib liialdamata nimetada maapealseks paradiisiks – eelkõige oma võrratu looduse poolest. Aga mitte ainult! See Eestist vaid veidi suurem riik, omal ajal tuntud Ceyloni nime all, võlgneb oma kuulsuse eelkõige seal kasvatatavale ja maailma parimaks peetavale Tseiloni teele.
• Eksootiline lopsakas loodus, suurejoonelised kosed, järved, templid, teeistandustega kaetud maalilised mäed, muinasjutulised valged ja laiad liivarannad, erksinine ookean, savannid elevantide ja leopardide elupaigana ja lootoseõite alla mattunud tehisjärved jätavad unustamatu mulje igale saare külastajale.
• Erakordselt mitmekesist looduspilti täiendab inimkäte poolt loodu: sajandite vanused budistlikud templid, Briti koloniaalimpeeriumi aegsed stiilsed hooned nii pealinnas Colombos kui ka teistes linnades, mitmekülgseid puhkamis- ja meelelahutusvõimalusi pakkuvad heatasemelised rannahotellid ning lõõgastavad ajurveda keskused kui link iidsesse india meditsiini.
• Meiega reisides satute saare imelistesse paikadesse – rahvusparkidesse ja teeistandustesse, valgetele troopilistele liivarandadele, Sri Lanka viimase kuningriigi pealinna Kandysse ja sealsesse kuulsasse Hambatemplisse. Laske end võluda Sigiriyal, imposantsel kindlus-kaljul ja saare praegusel pealinnal Colombol, viime teid vürtsiaedadesse ja kalliskivitehasesse, teeme läbi meeliülendava džungliseikluse, käime mägijõgedel ning elevandisafaril.
• Sri Lankal on teil lootus säilitada oma igavene noorus – ajurveda tervendamiskunsti saladuste kaudu. Srilankalased valdavad seda Indiast pärit iidset tervendamiskunsti ning suudavad muuta aroomiteraapiat, ürdi- ja auruvanne ning massaaži kasutades pingevabaks iga stressis vaevleva põhjamaalase.
• Saarel on head võimalused sportlikuks puhkuseks. Saate tegelda raftinguga, kanuu- ja skuutrisõiduga, sukeldumise, mägironimise ning paljude teiste ekstreemspordialadega. Tänu korallriffidele ja türkiissinisele klaarile veele on India ookean kõigi sukeldumishuviliste lemmikpaik. Kes soovib, võib osaleda ka sukeldumiskursustel.

Plussid 
+ Heatasemelised rannahotellid ja kõrge teeninduskultuur. 
+ Mitmekesised võimalused sportlikuks puhkuseks. 
+ Kaunid liivarannad ja hea kliima. 
+ Lopsakas loodus. 
+ Taskukohane hinnatase. 
+ Head ostuvõimalused: suur valik soodsa hinnaga eksootilist käsitööd, kalliskive, Tseiloni teed, vürtse, tekstiilitooteid jpm.

Miinused 
- Tagasihoidlik ööelu, mis rannapiirkondades on koondunud hotellidesse. 
- Kuurortpiirkonnad on üksteisest kaugel, hajutatud piki rannikut. 
- Tüütud sääsed rannakuurortides. 
- Tugeva lainetuse korral võib ookeanis ujumine olla ohtlik.

Huvitavad paigad

Sigirya (Keskprovints, Sri Lanka) - Sri Lanka keskosa džunglite kohal kõrgub vertikaalsete seintega kindlust meenutav graniitmonoliit, mille nimi on Sigirya ja mida on tihtipeale nimetatud ka kaheksandaks maailmaimeks. Kõrgele üle muidu täiesti tasase maastiku ulatuv kollakaspruun mustade maagisoontega kaljurahn annab teise ilme ümberringi kasvavale metsale ja on maastikuelement, mis paistab Sri Lanka tasasel maastikul sadade kilomeetrite kaugusele, mistõttu omal ajal rajati selle lamedale tipule toretsev elupaik kroonitud peadele. 5. sajandi lõpul elas siin paranoikust kuningas, kes kukutas omaenese isa - mattes ta elusana -, aga kellel ei läinud korda tappa oma venda, mille peale ta valis elukohaks selle monoliidi, et oleks võimalik kaitsta end venna paratamatu kättemaksu eest. Nähtavasti selleks, et rõhutada oma võimsust, lasi kuningas kujundada oma uue kaljulossi alumise osa lõvikujulisena, nii et külastajad pidid kuninga lossi sisenema kiskja avatud lõugade vahelt. Iidse linna varemetes on veel säilinud tohutu kitsaste treppide ja galeriide labürint ning seinamaalingud, mille vanus on arvatavasti üle tuhande aasta.


Diyaluma juga (Keskprovints, Sri Lanka) - Punagala Oya jõgi voolab loogeldes uniselt üle Sri Lanka keskosa kõrgmaa, mööda okaspuu- ja männimetsadest, mille vahel leidub vanu kaljurünkaid. Kui veed jõuavad aukartustäratava Mahakanda kalju juurde, kaob pinnas äkitselt jõe alt ja nii sünnibki valges vahus vetemäng, mis on tuntud kui Diyaluma juga. Ehkki tegemist on kõrguselt teise joaga Sri Lankal, on Diyaluma siinsest rohkem kui sajast joast kuulsaim, sest tihti peetakse just seda eksikombel riigi kõrgeimaks ja pealegi näeb see välja eriliselt rahumeelne ning mõjub kutsuvalt. Diyaluma, mille nimi tähendab ``märg valgus`` , langeb pärast mitmekümnemeetrist õhulendu vastu süsimusta kaljut, nii et vesi pihustub peeneks uduvihmaks, mis ülevalt vaadates mustal taustal valget lund meenutava massina edasi alla langeb. Legend pajatab, et vihase rahvamassi eest põgenedes ronisid kohalik prints ja tema sobimatul kombel talurahva hulgast pärinev kallim Diyaluma kaljust üles, aga paraku noor naine libises ja kukkus surnuks. Jumalad kogusid printsi pisarad kokku ja lasevad neil nüüd nutta igavest nuttu keset põlist loodust. Igatahes meenutab juga mõnevõrra tõepoolest ohtralt voolavaid pisaraid. Joa kõrgus on 220m.


Bambarakanda juga - Mitmenäoline Bambarakanda juga Sri Lanka lõunaosas on looduse mäng, mida tasub vaatama minna. Mõnikord kujutab juga enesest rohkem kui 250 meetri kõrgusest kaljuservast alla langevat katkematut veemassi, teinekord on see otsekui õhuke loori meenutav kardin , mis varjab kaljut ja õõtsutab end küljelt küljele nagu sihvakas kõhutantsija. See Sri Lanka kõrgeim juga muudab vastavalt aastaajale oma palet dramaatilisel kombel, kaotamata nii kuival kui ka vihmasel ajal oma võlust vähimatki. Enamasti kaardub Bambarakanda kohal püsiv vikerkaarevärvides kaelakee, sest sügavikku langev vesi läheneb allapoole jõudes üha rohkem kaljule, kuni paiskub umbes poolel teel vastu seda ja õhk täitub udupeene veepritsmete tolmuga. Kui Bambarakanda muutub vastavalt aastaaegadele, siis seda ümbritsev loodus vaheldub piki jõge samuti suuresti. Vee teekond algab keset männimetsa, alla jõudes ümbritsevad aga jõge juba metsikult kasvavad banaanipuud, palmid ja muud troopikataimed.


Sri Pada e. Aadama mäetipp ( Sabaragamuna, Sri Lanka) - Hiiglaslikku pisarat meenutav Sri Pada ei sarnane kuju poolest ühegi teise mäetipuga ligilähedaseltki. Keset Sri Lanka lõunaosa metsi asuva mäe tipu lähedal on hiiglaslikku jalajälge meenutav kummaline süvend, mis on omandanud erilise vaimse tähenduse kõikidele Sri Lanka religioonidele. Mäge kutsutakse ka Aadama mäetipuks, sest osa kristlasi ja muhameedlasi väidavad, et just siin astus Aadama jalg esimest korda Maale. Hinduistid ütlevad, et tegemist on jumal Siva jalajäljega, budistid aga usuvad, et jälg tähistab Siddhartha kolmandat külaskäiku siia maale. Olgu religioossete uskumustega kuidas on, jälg on nüüd valatud täis betooni, et säilitada seda ka järgnevatele põlvkondadele. Alates 1940. aastast on Sri Pada ümbrus kuulutatud looduskaitsealaks, kusjuures see on ühtviisi oluline nii looduse kui ka vaimsete väärtuste seisukohalt. Siin leidub mägi-vihmametsa, troopilisi tasandikke ja rohumaid ning siit saavad alguse kolm riigi kümnest tähtsamast jõest. Samas on leidnud kodu endale kaks tosinat endeemset linnuliiki, leopardid, elevandid, haruldased konnad ja putukad, aga peale selle käib siin sadu tuhandeid palverändureid, kes tõusevad Dalhousiest mäetipule, et seal palvetada ja mediteerida.


Duvili Ella ( Sabaragamuna, Sri Lanka) - Keset tihedat Dzunglitaimestikku järsu kallakuga kaljunõlvast mürinal alla kihutav Duvili Ella on Sri Lanka ligipääsetavatest koskedest ja jugadest kõige metsikum. Lai ja võimas vahutav veevool on niisugune looduse jõudemonstratsioon, mida nähes tunneb igaüks ennast väikese ja nõrgana. Walawa jõgi hakkab jõudu koguma siis, kui selle kiirevoolulised veed surutakse kitsasse sängi, ja vee kiirus suureneb veelgi just siis, kui jõesäng äkitselt järsult rohkem kui 30 meetrit allapoole langeb. Nii tekibki vahutav veevool, mis all olevasse basseini jõudes paiskab üles sama kõrgele udupilve kui kosk ise, millega teenibki ära nime Duvili Ella ehk Dust Falls (tolmav juga). Jõe hirmuäratav jõudemonstratsioon sellega veel aga ei lõpe, sest vesi surutakse kitsasse kuristikku, kus see vahutades ja keeriseid moodustades edasi kihutab. Et Duvilit näha, tuleb palgata teejuht ning võtta ette lühike, aga vaevanõudev jalgsiretk. Hoidke silmad-kõrvad lahti, siis võite näha palju lendoravaid, linde ja ahve ning isegi metselevante. Matka tuleks alustada Balangodast 28 kilomeetri kaugusele jäävast Kaltotast.

Sri Lanka köök

Sri Lanka köök on sama kirev kui siinse rahva etniline kooslus. On singalite ja tamilite erinevad toidutegemise traditsioonid ning lisaks on aastasadade vältel saadud mõjutusi veel mitmetelt teisteltki rahvastelt: araablastelt, portugaallastelt, hollandlastelt ja malaidelt.
Läbi aegade on srilankalased söönud ja söövad ka tänapäeval sõrmedega, söögiriistu kasutamata. Lääne inimese jaoks on see kohalikele nii harjumuspärane söömisviis tihti sama keeruline kui pulkadega söömine.
Sõrmedega söömise juurde kuulub muuseas ka vastav etikett: süüakse sõrmeotstega st. et sõrmi terves pikkuses toidu sisse ei topita. Samuti pole viisakas vastata telefonile sama käega, millega parasjagu süüakse.

Riis
Nagu paljudes teistes aasiamaades on ka srilankalaste põhitoiduseks riis. Riis karriga on saareelanike hulgas kõige levinum toit.
Traditsiooniline singalite tervitusfraas tähendab otsetõlkes “kas sa riisi oled juba söönud?”
Pilt tüüpilisest srilankalasest söömas tüüpilist Sri Lanka toitu näeb välja nii:
tema eest on taldrik mäekõrguse kuhja riisiga, kuhu on lisatud väike lusikatäis karrikastet, liha või juurvilju ning lusikatäis marineeritud toiduaineid ehk sambol’it.
Saarel kasvab üle 15 erineva sordi riisi alates valgest väikeseteralisest riisist kuni pikateralise basmati ja punase pähklimaitselise kakuluhaal’i riisini.

Korralik Sri Lanka karrikaste ei ole kunagi väga vedel.
Kuivõrd siinne karrikaste on väga vürtsine, siis tuleks end varustada korraliku portsu riisiga ja sinna vaid natuke kastet juurde võtta. Nii söövad ka kohalikud, sest nemad juba teavad, et riis jahutab vürtsidest kõrbema läinud suud paremini kui vesi või õlu.

Srilankalaste hommikusöök on traditsiooniliselt väga rikkalik ning sel on ka ajalooline põhjus. Nimelt nendel aegadel, mil kohalikud teepõllud kuulusid inglastele, läksid srilankalased juba päikesetõusul põldudele tööle ning inglased meelitasid neid sellega kiiremini töötama, et täpselt kell 10 hommikul olid nad juba kodus tagasi ning sõid tööjärgselt kõva hommikueine.
Aja jooksul on see traditsioonilise menüüga hommikueine kujunenud veelgi rikkalikumaks ning tänapäeval söövad mõned seda ka õhtusöögiks.

Näiteks pittu on toit, milles riisijahu ja ribadeks lõigatud kookosesmassi hautatakse bambusevarres ning süüakse koos kuuma sambol’i ning vürtsika pol hoddi’ga.
Restoranimenüüs võib peale kella kaheksat õhtul leida selle sama hommikueine variandi, millele on lisatud krõbetaks praetud sibulad, vürtsid ja krevetid ning seda rooga kutsutakse siis pittu fish biriani.

Kohalikke toite:
Mallung on tervislik segu rohelistest köögiviljadest, maitsetaimedest, vürtsidest ja riivitud kookosest.
Wattalappan ehk magus muna-koorekaste pärineb malai köögist.
Kahuwa on paks vürtsine piimakohv.

Islami toiduvalmistamise juures kasutatakse palju safranit ja roosivett. Moslemite toit on populaarne ka mittemoslemitest srilankalaste hulgas.
Tuntuimad toidud on lambakarri ja buriani.
Samuti ka godumba roti ehk pannkoogid vürtsika juurviljatäidisega.

Väga palju on siinses köögis erinevaid kalatoite.
Mereannid on alati värsked ning ka valik on üsna suur.
Krabi valmistatakse siin kümnel erineval moel, homaari ehk merivähki osatakse ka paremini valmistada kui Vahemeremaades.
Pakutakse ka hüpikkala, heeringat, bonito’t, kefaali ja haid.
On tiigerkrevetid, tavalised väikesed krevetid ning palju muid molluskeid.
Kala säilitatakse traditsiooniliselt teda päikese käes kuivatades. Kuivatatud kala kasutatakse kõige erinevamate roogade valmistamisel. Teelusikatäit või veidi rohkem kuivatatud krevette võib põhimõtteliselt lisada igale toidule.

Magustoiduks pakutakse siin sageli erinevaid pudinguid, kuid need sobivad ideaalselt ka kergeks hommikueineks.
Näiteks pühvlipiimast valmistatud kohupiim, maitsestatud ambroosiaga ja paksu tumepruuni kithuli palmi nektarist valmistatud suhkrusiirupiga.

Populaarsed on nn. magusad lihasnäkid ehk rasakevili’d. Liha valmistatakse riisijahu ja kookosepiimaga ning magusa maitse saamiseks on lisatud ka jaggery’t ehk rafineerimata pruuni suhkrut, mida valmistatakse palminektarist.

Teine väga populaarne maiustus on thalaguli ehk seesamipallikesed.
Levinumateks magustoitudeks on veel halapes, mis valmistatakse kookose ja jaggery segumassist, puhul dosi ehk konserveeritud kõrvitsad, rasagullas ehk piimapallid suhkrusiirupis.

Bibikin on traditsiooniline singali kook, mis valmistatkse jaggery’st, kookosest, kashupähklitest ning kuivatatud puuviljadest.

Puuviljad
Kohalikud puuviljad on väga maitsvad ja odavad: ananassid, banaanid (üle 200 erineva sordi), granaatõunad, papaiad. Avokaadosid süüakse siin tavaliselt suhkru ja koorega nagu ka mangosid, mida Jaffnas peetakse puuviljade kuningaks ja mida on suur hulk erinevaid sorte nagu gir-amba, pol-amba, ambalavi, vellaicolomban, betti-amba, dilpassand, peterpassand ja willard.

Proovimist väärt on lovi-lovi, kirsilaadne puuvili, samuti mangostiin, tähtvili, mitmeid sorte guaavasid ja kurikuulus “haisukott” durian ning temaga välimuselt mõnevõrra sarnane jack-fruit.

Joogid
Sri Lankal võib kõikjal tänavate ääres näha noori kookospähkleid pakkuvaid kaupmehi. Kookosepiim on väga populaarne jook, mida võib ka välismaalane julgelt osta, kuivõrd teda müüakse kookosekoore sees.
Kohalikud peavad seda ka väga efektiivseks joogiks võitlemaks peojärgse liigsest alkoholi-tarbimisest põhjustatud kehva enestundega. Kookosepiimas sisalduvad glükoos ja kaalium aitavad kaasa haiguse-järgsele organismi taastumisprotsessile.
Kookosest tehakse ka muid jooke. Kookosepalmi kinniseotud õiepungadest kogutakse nektarit, mis siis käärima pannakse ning saadakse kerge alkoholisialdusega, värskendav jook, mida võib mõnes mõttes võrrelda siidriga. Seda destilleerides saadakse arak ehk palmiviin, mis on srilankalaste armastatuim alkohoolne jook. Seda juuakse puhtalt ning segatakse ka kokteilidesse.

Tseiloni Õlletehas valmistab ka väga maitsavt õlut, kasutades imporditud humalat ning Nuwara Eliya kõrgustikult toodud vett.

Loomulikult on müügil ka lai valik mitmeid importõlusid-, mahlasid- ja kanget alkoholi, kuid need on siin suhteliselt kallid.

Fakte Sri Lanka kohta:
Pindala: 65 600 km2
Elanikke: 19,5 milj
Pealinn: Colombo
Riigikord: vabariik
Keeled: Singali ja tamili; inglise keel on Sri Lankal kui endises Briti koloonias laialt kasutusel ning kohalikekga suhtlemine ei ole keeruline.
Kiri: Nii singali kiri kui tamili kirjad kuuluvad india kirjade hulka, millel on üle 200 erineva tähestiku.
Mõlemad nad baseeruvad brahm’il, kuid kuuluvad erinevatesse harudesse.
Nagu teisedki india kirjad põhinevad nad silpkirjal ning neid loetakse vasakult paremale.
Vanimad singalikeelsed kirjamälestised pärinevad II saj-st e. Kr, tamili kiri kujunes VII saj p. Kr.
Ajavahe: Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on Sri Lankal kell 3,5 t Eesti ajast ees. Suveajal on vahe +3 t.
Elekter: 230-240 V, NB! Vajalik on adapter. Enamasti on kasutusel kolmeharulised ümarate otstega pistikud, kuid esineb ka kandiliste otstega pistikuid. Adaptereid saab vajadusel laenutada hotellist.
Helistamine ja internet: Igas hotellis on olemas telefoniühendus ning enamikus ka internetipunktid, samuti on paljudes majutuskohtades ka toas võimalik internetiühendus. EMT ja Elisa GSM töötavad. Vt. hinnakirja www.emt.ee ja www.elisa.ee
Ilm: aastaringselt kõrge temperatuur, saare lääneosa keskmine temperatuur on 28 soojakraadi, mägedes on aga paari kraadi võrra madalam temperatuur. Keskmine ookeanivee temperatuur on aastaringselt 26 kraadi.

Internetilingid:
www.srilankatourism.org
www.tourslanka.com

http://www.lonelyplanet.com/sri-lanka

Raha ja krediitkaardid:
Sri Lanka ruupia LKR. 1 EEK= 9,99 LKR; 1 USD= 114,67 LKR (veebruar 2010). Aktsepteeritakse VISA, Dinersi ning Master Cardi krediitkaarte. Raha saab vahetada saabudes lennujaamas, pankades ning hotellides. Hotellides on kurss reeglina kehvem kui lennujaamas ja pankades. Paljudes kohtades saab maksta ka USA dollarites.

Tollieeskirjad:
Tollivabalt võib maale tuua 200 sigaretti või 50 sigarit ning 2 pudelit lahjat alkoholi ja 1,5 l kangemat alkoholi. Maalt on keelatud välja viia kultuurilis-ajaloolise väärtusega kunstiesemeid.

Usk:
Valdav usund on budism (70%), hinduismi järgijaid on 16%, kristlasi 7% ja moslemeid samuti 7%.

NB!!! Alates 01.12.06 on suitsetamine Sri Lankal avalikes kohtades keelatud ! ( Hotellides, baarides, restoranides, jne..) Seaduse rikkujatele määratakse trahv!

Viisa:
Eesti kodanikud saavad kuni 30 päevase viisa piiril. Viisa on tasuta. Ka halli ning punase passi omanikud on saanud viisa piirilt samadel tingimustel (2006.a seisuga), kuigi konsulaarinfo järgi on tuleks viisa taotleda ette Sri Lanka konsulaadis Stockholmis, vormistamise aeg 2-3 päeva konsulaadi siseselt.
NB! Alates 01.detsembrist 2006 ei ole enam võimalik Sri Lanka viisat kohapeal pikendada. Pikk viisa tuleb ette teha Stockholmis asuvas Sri Lanka saatkonnas:

SAATKONNA KONTAKT:
Strandvägen 39 (1fl)
104 50 Stockholm Sweden
Tel:08-663 65 23 / 25
Fax:08-660 0089
e-mail: slembassy@chello.se
web: slembassy.se

 

Sri Lanka viisainfo

Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Volituse vorminõuded võivad riigiti erineda, mistõttu võidakse küsida notariaalselt kinnitatud volitust.Täpsema teabe saamiseks palume pöörduda vastava riigi konsulaaresinduste poole.   Reisidokument peab olema pass. ID kaardiga piiri ületada ei saa. Riiki sisenemisel ei ole vanuselisi ega soolisi piiranguid Diplomaatilise passiga (või muu eripassiga) reisijad peavad vormistama visa enne reisi saatkonnas. Neil ei ole võimalik siseneda riiki viisavabalt või soetada viisat piirilt.   EESTI PASS VIISA VAJALIK Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Sri Lankalt lahkumist - edasi- tagasi lennupiletid. - piisavad rahalised vahendid - soovitav on tervise- ja reisikindlustus   VENE KODANIKU PASS, ELAMISLUBA EESTIS / ILMA ELAMISLOATA EESTIS VIISA VAJALIK. Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Sri Lankalt lahkumist - KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart, mis peab kehtima 6 kuud peale reisi. - edasi- tagasi lennupiletid. - piisavad rahalised vahendid - soovitav on tervise- ja reisikindlustus   EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS VIISA VAJALIK.   Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Sri Lankalt lahkumist - KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart, mis peab kehtima 6 kuud peale reisi. - edasi- tagasi lennupiletid. - piisavad rahalised vahendid - soovitav on tervise- ja reisikindlustus   VIISA VORMISTAMINE   Viisa tuleb ette teha interneti kaudu: http://www.eta.gov.lk/slvisa või Novatoursi kaudu.   Visa maksumus Internetist on 40 USD, Novatoursi kaudu ostes on viisa maksumuseks 50 EUR (ühekordne sisenemine)   NB! Ainult lennupiletite broneerimisel Novatoursi kaudu viisat vormistada ei saa.   Ainult lennupiletite puhul lasub kliendil kohustus vormistada viisa enne reisi saatkonnas.   Viisa tuleb välja printida ja reisile kaasa võtta   Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.
Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro