Tuneesia

Tutvustus

Tuneesia, Põhja-Aafrika pärl, lummab külastajaid oma rikkaliku kultuuripärandi ja mitmekülgse maastikuga. Riigi pikka rannikut uhub ühelt poolt imeliselt sinine meri ja teiselt poolt laiuvad Sahara kõrbe liivad. Tuneesia on kuulus oma rannikukuurortide poolest, kuid siit leiab ka palju õdusaid kalurikülakesi, kus aeg liigub omas tempos ja turism on alles lapsekingades. Paljud Tuneesia kuurordid uhkeldavad suurepäraste spaakeskuste ja sanatooriumidega, kus pakutakse mereveega raviprotseduure, mudavanne ja ravimassaaže.

Enamik turiste suundub üldiselt Tuneesia kuulsatesse kuurortlinnadesse nagu Hammamet, Sousse, Port El Kantaoui, Monastir, Mahdia. Neis linnades saab jalutada kitsastel ajaloolistel tänavatel, tutvuda mošeede ja traditsiooniliste turgudega ning puhata hotellides, kus pakutakse esmaklassilisi teenuseid.

Siin saab nautida idamaist hõngu vanadel medina turgudel, tutvuda antiiksete varemetega ja lõõgastuda kauni  Vahemehe ranniku liivarandadel päevitades või veesporti tehes ning imetleda Sahara kõrbe laiuvate liivaväljade erilist võlu.

Turismihooaeg

Enfidha

  • 26.04.2024 - 07.06.2024(reedeti) Tallinn
  • 13.09.2024 - 25.10.2024(reedeti) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Tuneesia põhjaosa rannikualadel valitseb mahe Vahemereline kliima niiske ja pehme talve ning kuuma ja kuiva suvega. Päike kuldab Tuneesia randu maist septembrini, nii et päikesepuudust karta ei ole.

Aprill – mai. Kevadel on ilm mõõdukas ja päevased temperatuurid on tavaliselt 20–25°C. Loodus õitseb, ei ole veel saabunud suvist suurt rahvamassi, sobib hästi matkamiseks ja kultuuriväärtustega tutvumiseks.

Juuni – august. Suvekuud on rannikul kuumad, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 30 °C ja veetemperatuur  23 °C. Ideaalne aeg mere- ja rannapuhkuseks. Keskpäeval tasuks pigem varjus püsida, kuid hommiku- ja õhtutunnid on väga mõnusad.

September – oktoober. Sügisel on ilm endiselt soe, temperatuurid on tavaliselt 25–30 °C. Merevesi on soe, sobib hästi ka rannapuhkuseks, kuid puhkajaid on vähe.

November – märts. Talvekuudel võivad temperatuurid langeda, eriti detsembrist veebruarini. Päevased temperatuurid on tavaliselt 15–20 °C. Vähe turiste, madalamad hinnad, sobib kultuuripärandiga tutvumiseks, kuid ei sobi rannapuhkuseks.

Tuneesia on külastamiseks avatud aastaringselt, kuid kevad ja sügis pakuvad mõõdukamat temperatuuri ning kuurordid ei ole veel turistidega täitunud. Suvekuud sobivad rannapuhkuseks ja päikese nautimiseks. Talvel on madalamad hinnad ning vaikne atmosäär.

Tasub teada

  • Tuneesia on islamimaa, mistõttu tasub teada sealseid tavasid. Näiteks riietumisel tuleks vältida liigset paljastamist ja pühakohtade külastamisel tuleb naistel kindlasti katta oma õlad ja jalad.
  • Kuigi paljudes turismipiirkondades räägitakse inglise keeles, võib olla kasulik ära õppida mõningad araabiakeelsed fraasid.
  • Linna piires sõidavad kollased taksod. Ehkki kõik taksod on varustatud taksomeetriga, on kasulik taksojuhiga enne sõitu hinnas kokku leppida. Marsruuttaksod – valged mikrobussid, mille külgedel on must triip – sõidavad linnas ja linnade vahel kindlaksmääratud marsruudil. Odav kuurorditransport on ka tuk-tukid.
  • Tasub vältida kraanivee tarbimist ja jääkuubikute kasutamist, kuna needki võivad olla kraaniveest tehtud.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers