Tai

Tutvustus

Tai on imeline Kagu-Aasia kuningriik, kus leidub budistlikke templeid, eksootilisi loomi ja tähelepanuväärseid saari. Riigil on põnev ajalugu ning ainulaadne kultuur, mille lahutamatuks osaks on isuäratav toit ja naudingut pakkuv massaažipraktika, kuid lisaks ka kaasaegne pealinn ja sõbralikud inimesed, milles kehastub Tai kui naeratustemaa maine.

Tai on rikas loodusvarade poolest, mille hulka kuuluvad mitmekesine floora ja fauna ning iseloomulikud ökosüsteemid. Riigis on üle saja rahvuspargi, sealhulgas üle kahekümne merepargi, mis kõik pakuvad ainulaadseid elamusi.

Tähelepanuta ei tasuks jätta ka kogu maailmas armastatud Tai kööki, mis on külluslik, soe ja värskendav. Kõik road põhinevad värskel kohalikul toorainel ning neljal põhimaitsel: vürtsikas, magus, soolane ja hapu.

Parim aeg külastamiseks

Tai kliima on troopikale iseloomulikult kuum ja niiske. Temperatuur võib aasta lõikes kõikuda 19-38 °C vahel, vesi on aastaringselt 27-30 °C. Merest kaugemal eristuvad 3 aastaaega: jahe periood, mil temperatuur langeb 20 °C-ni (novembrist-veebruarini); kuum aastaaeg, mil temperatuurid küündivad 40 °C-ni (märtsi lõpust maini) ning vihmaperiood juunist oktoobrini. Tai lõunapoolsel rannikualal on vaid 2 aastaaega – vihmane ja kuiv. Kõigi rannapuhkuse planeerijate õnneks on vihmaperioodid Tais veidi erineval ajal, mistõttu leidub päikselisi randu aastaringselt.

Phuketis on kaks peamist hooaega: kuiv hooaeg ja vihmane hooaeg.

November – veebruar (kuiv hooaeg). Kõige mugavam ja populaarsem aeg külastamiseks. Madal õhuniiskus, päevased temperatuurid on 23–31 °C. Ideaalne aeg rannapuhkuseks, veespordialadeks ja välitegevusteks. Vihmavõimalus on väike.

Märts – aprill (üleminekuperiood). Üleminek kuivast hooajast vihmasse hooaega. Temperatuurid tõusevad ja võib esineda vihmahoogusid. Rannapuhkuseks sobib endiselt, kuid võib olla vähest vihma. Turismihooaja lõpp, seega olustik on rahulikum.

Mai – oktoober (vihmane hooaeg). Suuremad vihmahood ja kõrgem õhuniiskus. Päevased temperatuurid on 24–31 °C. Rohelisem maastik, madalamad hinnad hotellides ja turismiobjektides. Sobib hästi neile, kes hindavad loodusmaastikke.

Phuketi külastamiseks kõige soodsam aeg on novembrist veebruarini, kuna ilm on stabiilne ja rannapuhkuseks ideaalne. Märtsist aprillini on ka hea aeg, kui soovite vältida suuremat rahvamassi. Vihmane hooaeg võib pakkuda erilisi kogemusi loodust armastavatele reisijatele, kuid tuleks arvestada suurema niiskuse ja vihmahoodega.

Tasub teada

  • Transpordisüsteem Tais on üsna kaootiline, seega tuleks reisides olla seiklusteks valmis. Kui soovite rohkem näha, eelistage bussi, rongi või veetransporti. Linnades nagu Bangkok, tasub proovida kolmerattalisi taksosid (tuk-tuk). Püüdke taksoga sõites hinna üle kaubelda.
  • Tais tavaliselt ei oodata jootraha, aga nad jätavad omale tagastusraha, kui see on kuni 10 bahti. Hotellides ja vaatamisväärsustes on tavaliselt jootraha arvele lisatud (ca 10%).
  • Tai austab ja armastab sügavalt oma kuninglikku perekonda, seega on soovitatav mitte mainida midagi negatiivset monarhi kohta. Kõige hullem solvang on kuningat kujutavate pangatähtede hävitamine.
  • Pühapaikade külastamisel tuleks kanda pikemaid riideid, mis katavad nii õlgu kui jalgu.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers