Portugal

Tutvustus

Portugal pakub elamusi  nii rannapuhkuseks kui linnaturistile ning on üks Euroopa soojemaid riike. Puhkajaid meelitavad kaks peamist Portugali puhkusepiirkonda – keset Atlandi ookeani paiknev Madeira saar ning Lõuna-Portugalis asuv Algarve.

Madeira, Atlandi ujuv aed, on hinnatud omapärase looduse ning matkaradade poolest. Madeiral võtavad hinge kinni kolme kilomeetri kõrgused kaljud, kust avanevad vaated Atlandi ookeanile ja lõpututele udustele nõlvadele. Madeira on ka festivalide ja karnevalide saar ega jäta kedagi külmaks.

Faro, Algarve halduskeskus,  jaotab piirkonna rannajoone kaheks selgesti eristatavaks osaks. Lääne pool pakub klassikalisi postkaardi väärilisi maastikke ja fantastilisi kaljurahnude vahele peituvaid lahesoppe. Farost ida pool moodustavad rannikulähedased saared katkematu ahela, piirkonnas on vähem turiste ja rohkem ruumi autentse Portugali õhustiku tunnetamiseks. Praia da Rocha rand on tuntud oma kuldsete liivarandade ning kaljude poolest. Rand on ümbritsetud kaunite promenaadidega, kust avaneb imeline vaade Atlandi ookeanile.

Turismihooaeg

Faro

  • 16.09.2024 - 14.10.2024(esmaspäeviti) Tallinn

Madeira

  • 21.10.2024 - 18.11.2024(esmaspäeviti) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Madeira ja Algarve on mõlemad populaarsed turismisihtkohad, kuid nende kliimad on erinevad.

Madeira:
Aprill – juuni. Kevad on Madeiral ilus, siis hakkab saare loodus rikkalikult õitsema. Temperatuurid on tavaliselt 18–25 °C. Hea aeg nautida loodust, linnuvaatlust ja matkamist.

Juuli – september. Suvekuudel on soe, päevased temperatuurid võivad olla 25–30 °C. Need kuud sobivad hästi rannapuhkuseks.

Oktoober – november. Sügisel on endiselt soe, temperatuurid on 20–25 °C. Saab nautida meeldivat ilma ning ei pea tunglema turistide seas.

Algarve:
Mai – juuni. Kevad on Algarves mõnusalt soe, temperatuurid on tavaliselt 20–25°C. See on hea aeg mõõdukaks rannapuhkuseks.

Juuli – august. Suvekuud on soojad ja päikeselised, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 30 °C. Need kuud sobivad ideaalselt rannapuhkuseks ja päikese nautimiseks.

September – oktoober. Sügisel on endiselt soe, temperatuurid on umbes 25°C. Saab rahulikult nautida rannikut.

Kevad ja sügis on mõlemas piirkonnas meeldivad perioodid, kui ilm on soe, kuid pole suuri rahvamasse. Suvekuud sobivad päikese ja rannapuhkuse nautimiseks, kuid võivad olla turistiderohked. Talv on mõlemas piirkonnas vaiksem, kuid ilm võib olla jahedam.

Tasub teada

  • Restoranides on tavaline jätta 5-10% jootraha. Mõned kohad võivad oma arvele juba teenindustasu lisada, kuid täiendav jootraha on hea teeninduse eest siiski teretulnud.
  • Mõnes piirkonnas on kombeks pidada siestat ehk lõunauinakut, seega poed võivad olla lõuna ajal suletud ning inimesed puhkavad.
  • Kirikusse sisenemisel riietuge konservatiivselt. Õlad ja põlved peaksid olema kaetud, eriti naistel.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers