Mauritius

Tutvustus

Mauritius on vulkaanilise päritoluga saareriik India ookeanis, mis asub Madagaskarist ligi 900 kilomeetri kaugusel. See rohelusse mattunud saar on Aafrika üks väiksemaid riike (mõõtmetelt veidi väiksem kui meie Saaremaa), mis rõõmustab puhkajaid luksushotellide, kvaliteetse teeninduse ja suurepärase kliimaga ning pakub silmailuks võluvaid maastikke, idüllilist rannikut ja veealuseid aardeid.

Mauritius on sukeldujate ja snorgeldajate paradiis. Siin saab avastada värvikaid korallrahne, troopilisi kalu ja laevavrakke.

Mauritius võlub külastajaid oma eksootilise ilu, mitmekesise kultuuri ja türkiissiniste vetega ning on ahvatlevaks sihtkohaks igat tüüpi reisijatele.

Parim aeg külastamiseks

Mauritiuse kliima on troopiline, seega hellitab soojus seda saart aastaringselt. Kõige kõrgemad temperatuurid valitsevad novembrist veebruarini. Veidi mahedam ja puhkuseks mõnusam aeg on märtsis ja aprillis, mil keskmine temperatuur on 24 °C ja veetemperatuur 27°C.

Detsember – märts (suvi).  Soe ja niiske, päevased temperatuurid 25–33 °C. Ideaalne aeg rannapuhkuseks, snorgeldamiseks ja matkamiseks. Madalam õhuniiskus ja suurem päikesepaiste.

Aprill – juuni (üleminekuperiood). Kõrge õhuniiskus ja kergeid vihmahooge. Päevased temperatuurid püsivad soojad. Rohelisem loodus, väiksemad rahvamassid ja madalamad hinnad.

Juuli – september (talv). Jahedam ja kuivem, päevased temperatuurid 18–25°C. Sobib hästi matkamiseks, golfimänguks ja looduse nautimiseks. Vähem turiste.

Oktoober – november (üleminekuperiood). Üleminek talvest suvesse, kerge õhuniiskus ja mõned vihmad. Rohelus ja vaiksemad rahvamassid. Sobib hästi ka rahulikumaks puhkuseks.

Mauritiuse külastamiseks on parim aeg detsembrist märtsini, kui suvi toob kaasa soojad temperatuurid ja suurema päikesepaiste. Talvine periood juulist septembrini on hea valik neile, kes eelistavad jahedamat ilma ja vaiksemat turismihooaega. Üleminekuperioodidel võib leida soodsaid hinnapakkumisi ja saab nautida rohelisemat maastikku.

Tasub teada

  • Mauritiuse valuuta on Mauritiuse ruupia (MUR). Paljud müügikohad aktsepteerivad maksekaarte. Tänavakaupmehed võtavad vajadusel rõõmsalt vastu eurosid või dollareid, kuid siiski tasub valmis olla, et tagastatav vahetusraha antakse kohalikus valuutas.
  • Lihtsaim viis Mauritiusel reisimiseks on bussiga, alternatiiviks on ka taksod, enne autosse sisenemist on soovitatav reisi hind kokku leppida.
  • Autosid ja motorollereid on võimalik ka rentida – oluline on teada, et Mauritiuse liiklus on vasakpoolne.
  • Soovitame kraanivett mitte juua ning eelistada pudelivett.
  • Suveniirideks sobivad hästi kohalik tee, kohv, vanill, erinevad vürtsid ja rumm.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers