Bali

Tutvustus

Indoneesia saartest on Bali üks populaarsemaid reisisihtkohtasid ja on justkui Indoneesia visiitkaart, kus saab nautida erakordset puhkust aastaringselt. Bali rannad, nagu Kuta, Seminyak ja Nusa Dua on maailmakuulsad oma valgete liivarandade, selge merevee ja ideaalsete surfamistingimuste poolest. Bali on tuntud ka kui jooga- ja spaaparadiis, mis tõmbab huvilisi üle kogu maailma.

Indoneesia on muljetavaldav riik, mille kirjeldamatu ilu, eriline metsik loodus, rohkem kui 17000 saart ja sada erinevat etnilist gruppi teeb sellest maast kütkestava reisisihtkoha. Siin on kuldsed liivarannad, mis osades paikades ilmutavad ka oma roosat varjundit. Vulkaanidest ja ilusast džunglist kuni kärarikka metropolini, unikaalsest kultuurist kuni kuulsate pidudeni. Siit leiab ohtralt erinevaid linnuliike ning tiigreid, elevante ja orangutane.

Parim aeg külastamiseks

Balil on klimaatiliselt kaks peamist hooaega: kuiv hooaeg ja vihmane hooaeg.

Aprill – oktoober (kuiv hooaeg). Kuiv hooaeg toob kaasa päikesepaiste ja vähem sademeid. Päevased temperatuurid on tavaliselt soojad, 27–32 °C. Ideaalne aeg rannapuhkuseks, sukeldumiseks, matkamiseks ja muudeks välitegevusteks. Kõrgturismihooaeg.

November – märts (vihmane hooaeg). Vihmane hooaeg toob kaasa rohkem sademeid ja kõrgema õhuniiskuse. Päevased temperatuurid on soojad, 26–31 °C. Loodus on rohelisem, turistidehulgad on väiksemad, hotellid teevad sooduspakkumisi. Sobib ka surfipuhkuseks.

Bali on aastaringselt külastatav sihtkoht, kuid kõrgperiood (kuiv hooaeg) toob kaasa arvukalt külastajaid. Seega kui soovite vältida suuremat rahvamassi, võite kaaluda külastust vihmasel hooajal. Siiski tasub meeles pidada, et vihmasel hooajal võib esineda intensiivsemaid sademeid, kuigi need võivad olla lühiajalised ja kohati.

Tasub teada

  • Bali on tugevalt seotud hindu kultuuriga. Kohalikud ootavad, et külastajad austavad nende usu- ja kultuuritavasid, nt templeid külastades tuleb katta oma õlad ja jalad  ning pidada meeles, et templisse sisenetakse tavaliselt paljajalu.
  • Soovitatav on juua pudelivett ning vältida ka jääkuubikute kasutamist väljaspool usaldusväärseid kohti, kuna ka jääkuubikud võivad olla valmistatud kraaniveest.

 

Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers