Araabia Ühend­emiraadid

Tutvustus

AÜE on lummav turismisihtkoht, kus kaasaegne glamuur sulandub traditsioonilise kultuuriga. Siin on pilvelõhkujad, luksuslikud kaubanduskeskused, kõrgetasemelised hotellid ja suurejooneline meelelahutus. Araabia Ühendemiraatide kõige suurem linn Dubai on kuulus oma arhitektuuri, kõige rikkamate Araabia šeikide ja traditsioonilise moslemite kogukonna tõttu.

Puhkamisvõimalusi pakume lisaks ka Abu Dhabi, Ras Al Khaimah, Aiman ja Sharjah´sse. Kogu Pärsia lahe äärset rannikuala ääristavad puhtad ja avarad liivarannad ning soe türkiissinine meri. Tegevust leiavad nii veespordi harrastajad kui ka snorgeldajad. Oluline osa Araabia Ühendemiraatidest on kõrbel, mis pakub unikaalseid võimalusi seiklusteks ja kultuurilisteks avastamisteks (liivadüünisafarid jm).

Selle eksootilise ja moodsa riigi linnad on ümbritsetud särava idamaise luksuse ja modernsusega, mis sulandub harmooniliselt kokku Araabia kultuuri ja tavadega.

Turismihooaeg

Dubai

  • 22.12.2023 - 12.04.2024(reedeti) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Araabia Ühendemiraadid, eriti Dubai ja Abu Dhabi, on tuntud oma kuuma kõrbekliima poolest.

November – märts. Talvekuudel on päevased temperatuurid mõõdukamad ja talutavad, tavaliselt 25–30°C. Öised temperatuurid võivad langeda 15–20 kraadini. Kui soovite vältida kõrget kuumust, on talvekuud on kõige sobivamad AÜE külastamiseks. See on ka populaarne aeg spordiürituste ja festivalide jaoks.

Aprill – oktoober. Suvekuudel on päevased temperatuurid kuumad ja kõrgemad, tavaliselt üle 35 °C. Öised temperatuurid võivad püsida 25 kraadi juures või kõrgemal. Need kuud sobivad päikese ja rannapuhkuse nautimiseks ning erinevateks tegevusteks, näiteks ostlemiseks ja veespordialade harrastamiseks.

Kui eelistate mugavamaid temperatuure, siis sobivad talvekuud Araabia Ühendemiraatide külastamiseks. Suvekuud võivad olla intensiivselt kuumad ja sobivad paremini rannapuhkuseks või kultuurilisteks tegevusteks, mis toimuvad konditsioneeriga ruumides.

Tasub teada

  • Turistid peaksid riietuma tagasihoidlikult, eriti külastades religioosseid paiku, ja austama kohalikke tavasid ja traditsioone, kuna AÜE on islami riik.
  • Alkoholi tarbimine on lubatud ainult litsenseeritud kohtades. Avalikus paigas alkoholi joomine võib kaasa tuua trahvid või muud õiguslikud tagajärjed.
  • Vältige avalikes kohtades kiindumuse näitamist, kuna see on kohalike jaoks ebasobiv.
  • Parim viis piirkonnaga tutvumiseks on rendiauto, mille kasutamiseks küsitakse krediitkaarti ja juhiluba ja mõnikord kahte passipilti. Tasub meeles pidada, et liiklusummikute tõttu linnapiirkondades ei ole tipptund reisimiseks parim aeg. Taskukohaseks alternatiiviks taksodele on ühistransport või metroo.
Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers