Albaania

Tutvustus

Albaania on Vahemere avastamata pärl, millest on kujunemas väga atraktiivne sihtkoht, kus hinnad on  soodsad ning teenuste kvaliteet hea. Albaanias saab ühendada ilusa mereäärse puhkuse looduse ilu ja ajalooliste vaatamisväärsustega tutvumisega. Päikesepuhkust pakuvad imelised lõputud  kristallselge veega liivarannad, kus lisaks päevitamisele saab tegeleda ka veespordiga.  Albaania on Balkani poolsaare mägiseim maa, siit leiab suurepäraseid matkaradu ja avastamist väärivad väikesed mägikülad. Albaania on tuntud oma kauni rannajoone poolest, kus valged liivarannad ja selge Vahemere vesi moodustavad lummava kombinatsiooni.

Durres on Albaania suuruselt teine linn ja oluline sadamalinn Vahemere ääres. Durreses on mitmeid kauneid randu, kus külastajad saavad nautida päikesepaistet, merevett ja mitmesuguseid veespordialasid. Golemi rand on üks Durreses asuvatest populaarsematest randadest. Laialdane liivarand ja selge vesi muudavad selle ideaalseks päevitamiseks ja ujumiseks. Kallmi rand on Durreses asuv vaiksem rand, kus saab nautida rahulikumat atmosfääri ning see sobib hästi neile, kes soovivad eemalduda suurematest rahvamassidest.

Kaunis ja taskukohases Albaanias saavad kokku võrratu loodus, ajaloolised vaatamisväärsused, päike ja meri. Albaania kogub kiiresti tuntust ja populaarsust rannapuhkuse sihtkohana.

Turismihooaeg

Tirana

  • 01.06.2024-28.09.2024(laupäeviti) Tallinn

Parim aeg külastamiseks

Juuni – august. Suvekuudel on Albaanias rannikul kuumad ilmad, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 30 °C. Ideaalne aeg mere- ja rannapuhkuseks, päikeseline ilm, aset leiavad suvised festivalid.

September. Septembris on ilm endiselt soe, temperatuurid on tavaliselt 20–30 °C. Merevesi on soe, sobib hästi ka rannapuhkuseks, kuid turiste on vähemaks jäänud.

Mai ja oktoober. Kevadel ja sügisel on päevased temperatuurid mõõdukad. Loodus on rohelisem. See aeg sobib matkamiseks ja kultuuriliseks avastamiseks, kuid külastajate arv on tagasihoidlikum.

November – aprill. Talvekuudel võib temperatuur langeda, eriti detsembrist veebruarini. Võib esineda vihmast ja jahedamat ilma. Turiste on vähe ja hinnad madalamad.

Albaania pakub külastajatele aastaringselt erinevaid võimalusi. Suvekuud on populaarsed rannapuhkuseks. Kevad ja sügis on meeldivad, kui soovite vältida suuremat rahvamassi ja nautida loodust. Talv võib olla hea aeg kultuuriliseks avastamiseks ja vaiksemaks puhkuseks, kuid ilm võib olla jahedam.

Tasub teada

  • Enamik albaanlasi on moslemid, kuid usuline suhtumine on tavaliselt tolerantne, siiski tasub hoiduda usuteemade üle arutlemast ning austada religioosseid paiku. Naised peaksid kirikuid külastades katma õlad ja jalad.
  • Albaania ametlik valuuta on lek (ALL). Kuigi mõnedes kohtades võetakse vastu ka eurosid, on soovitatav kasutada kohalikku valuutat. Pangakaardid ja sularahaautomaadid on suuremates linnades kättesaadavad.
  • Albaania on üldiselt turvaline sihtkoht, kuid nagu igal pool mujal, hoidke silmad lahti oma vara suhtes ja olge tähelepanelik liikluses.

 

Reisimine - see on imelihtne

Saada oma reisisoov!

  • 1 Saada meile oma päring
  • 2 Leiame sulle sobiva reisi
  • 3 Kinnitame broneeringu ning valmistame ette reisidokumendid
  • 4 Sinu reis võib alata!

Tekkis küsimusi?

Võta meiega julgelt ühendust!

Developed by CodeBallers