Mitmesugust Soomes

Lisainfo ja piletite tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Sea Life

Meremaailma basseinides ja akvaariumides on kodu leidnud üle 1500 isendi. Näha saab meritähti, haisid, kilpkonni, merihobusid ja hulgaliselt teisigi veealuse maailma elanikke.
 
UUDIS 2016. Koorikloomade pealetung! Vähid, krabid, krevetid ja muud tegelased on vallutanud sel aastal SEALIFE'i. Ettevaatust - võib saada märjaks!

Lähem info siin.

Sea Life'i pileteid müüakse ainult koos Viking Line'i ja Tallinki laevapiletitega. Pakkumine kehtib kuni 31.12.2016.

Flamingo Spa

Vantaas asuv Flamingo Spa veepark pakub rõõmustavaid hetki kõikidele, kellele meeldib soe basseinivesi ja lõbusad veemängud! Veepargis on 6 erinevat basseini ja liumäge

Flamingo Spa asub 20 km Helsingi kesklinnast. 800 parkimiskohaga autoparklas on parkimine tasuta.

Lapsed, kel vanust vähemalt 10 eluaastat, võivad ujuma tulla ka ilma täiskasvanud saatjata.

Aadress: Tasetie 10, 01510 Vantaa.

Osta veekeskuse pilet koos Viking Line'i laevapiletitega.

Flamingo Spa K20

Flamingo Spa K20 külastajana pääsed möllama veeparki Aquapark, kus erinevad basseinid ja liumäed, ent Sulle on avatud ka spaa luksuslikum ala, kus idamaade hõngu, kuus erinevat sauna, soojendusega lamamistoolid, mineraal- ja soojavee basseinid ning basseiniäärne kohvik. Flamingo Spa asub Vantaal, umbes 20 km kaugusel Helsingi kesklinnast.

Flamingo Spa K20 kehtib vanusepiirang 20 a.

Aadress: Jumbo ostukeskuse kõrval, Tasetie 8, FI-01510 Vantaa.

Avatud

Esmaspäev-neljapäev 10.00-21.00
Reede 10.00-22.00
Laupäev 10.00-21.00
Pühapäev 10.00-18.00 

Hinnad kehtivad koos Viking Line'i laevapiletitega. 

Soome Looduskeskus Haltia

Haltia viib teid põhjanaabrite suursuguste rahvusparkide avarustesse ja mitmekesistele matkaradadele. Näitused jälgivad looduse aastaringi ja peasaalis asuv 18-meetrine virtuaalsein toob esile erinevate aastaaegade vaheldumise ilu, maagilisuse ning võimsuse. Interaktiivse Soome kaardi abil saab tutvuda 80 Soome looduse vaatamisväärsusega.

Looduskeskus Haltia asub Espoos, Nuuksiontie 84.

Hinnad kehtivad kuni 31.12.2016.

 

SuperPark

SuperPark on äge, siseruumides asuv seikluspark Vantaal (u. 15 km Helsingist), mis  pakub põnevust  nii suurtele kui väikestele. Siin saab ronida, köielt laskuda ja sõita pedaalautodega.

Erinevates sportmängudes võib ennast proovile panna Game Arena’l. Freestyle Hall on skeitpark, kus lisaks rampidel möllamisele saab ka parkuurida, saltosid teha ja batuutidel hüpata. 

Lahtiolekuajad:

SuperPark on avatud iga päev kell 11.00-20.00, kontrolli lahtiolekuaegu pargi kodulehelt.

Soodsama hinnaga pilet koos Viking Line'i või Tallinki laevapiletiga. Pilet kehtib terve päeva jooksul - soovi korral võib vajdusel minna ja jälle tagasi tulla.

SuperPark'is on 300 tasuta parkimiskohta ja restoran.
Aadress: Valimotie 13, Vantaa.

Flowpark

Turus asuv Flowpark on looduskeskne seikluspark, kus saad end erinevatel seiklusradadel proovile panna. Adrenaliini tekitavad kõikuvad teerajad, liaanihüpped, kiigud ja kiired laskumised ahviraudteedel (trossteedel)

Flowpark sobib igale vähemalt 7-aastasele põnevuse otsijale, sest on mõeldud nii algajale kui ka kogenud seiklejale.

Seikluspragi pargialale on sissepääs kõikidele tasuta. Pilet kehtib seikluspargis terve päeva. Seikluspargi pileteid saab osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Sissepääsupilet sisaldab kiivrit ja varustust. Maksimaalse elamuse saamiseks soovitame seikluspargis veeta vähemalt 3 tundi.

NB! Enne külastamist kontrolli täpsed lahtiolekuajad www.flowpark.fi

01.05.–26.06. ja 22.08.–30.10.2016

 • Täiskasvanu €23
 • Lapsed 7–14 a. €23 
 • Lapsed 0–6 a. €19
 • Perepilet (2 täisk. ja 2 last) €76

27.07.–21.08.2016

 • Täiskasvanu €24
 • Lapsed 7–14 a. €24
 • Lapsed 0–6 a. €20
 • Perepilet (2 täisk. ja 2 last) €78

Hea teada

 • Alla 13-aastased pääsevad rajale üksnes täisealise isiku nõusolekul.
 • Alla 10-aastaste lastega peab järelvaataja kaasa ronima.

JukuPark

Soome uusim väliveepark asub Soome suvepealinnas Turus ning avab juunis taas kõigile veenautlejatele uksed. Uskumatud veeliumäed, mereröövlisaar ja veemaailma lahedad atraktsioonid tagavad unustamatu suvepäeva kogu perele.

JukuPark avati Turus 2010. aastal. Väliveepark asub Impvaara siseujula ja spordipargi läheduses, 3 kilomeetri kaugusel Turu keskklinnast.

2,5 hektari suurusel maa-alal on 16 vägevat veeliumäge, kust saab kas niisama või mitmesuguste rõngaste ja alustega alla lasta. Peale selle on veepargis suured soojendatud veega basseinid, mugavad päevitamisalad koos avarate päikeseterrassidega ning sauna- ja duširuumid.

Tühja kõhu korral aitavad hädast välja grillbaarid, kohvikud, kioskid ja terrassirestoranid, kuhu tohib sööma minna ka ujumisriietes.

Sissepääsupiletid 11.06.–30.06.2016

Veepargi pileteid on võimalik osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega.

​11.–30.06.​ – eripakkumine!

 • Täiskasvanu €18
 • Laps 4–17 a. €18
 • Laps 0–3 a. €0

01.07.–14.08.2016

 • Täiskasvanu €21
 • Laps 4–17 a. €21
 • Laps 0–3 a. €0

Lahtiolekuajad 2016

 • 11.–12.06, 18.–19.06, 27.06.–14.08. kell 11.00–19.00.
 • 13.–17.06. ja 20.–26.06. kell 11.00–17.00.

Linnamäe lõbustuspark Helsingis

Linnanmäkil on Põhjamaade suurim atraktsioonide valik. Siin on karusselle ja atraktsioone nii päris väikestele lastele kui ka suurematele. Närvikõdi armastavate külastajate rõõmuks on püsti pandud Kingi torn, mis saavutab vabalangemise kiiruseks kuni 23 m/s. Saab mängida hai mängu ning suurenenud on restoranide valik. Kokku on pargis 44 atraktsiooni, neist 10 kõige pisematele tasuta, lisaks 13 erinevat söögikohta.

Info

 • Sissepääs Linnanmäe lõbustusparki - tasuta.
 • Panorama Tower - tasuta.
 • Alla 100 cm pikkustele lastele 10 tasuta sõitu.
 • Üle 40 atraktsiooni ja mängu.
 • Müügil on randmepaelad kogu päevaks või õhtuks, samuti saab osta eraldi pileteid atraktsioonidele.
 • UUDIS! 06.06.–28.08.2016 saavad lapsevanemad, kel endal ei ole soovi või võimalust atraktsioonile kaasa minna saata oma lapse sõitma koos Linnanmäe poolt pakutava kaaslasega

Uudis 2016!

Kuidas teha suhkruvatti?  Suhkruvatikool on kindlasti Linnanmäe selle suve magusaim uudis. Kursused toimuvad Shop Caramelli's ning see on Soome esimene ja ainus suhkruvatikool. Koolituse hind 7€, õppemaksu saab tasuda Suhkruvatikooli kassas.

Uuendatud on ka Minimäki, kus on palju atraktsioone väikestele lastele ning siinsamas on ka kohvik. Uued atraktsioonid on Poppis ja Propelli, seiklusmatk Retk Maa sisemusse ja mängud Osavus ja Kalapüük.

Uus on ka Games Vault, kus saad end koos sõpradega proovile panna. Uued mängud on ka MotoGP ja Pac-Man Smash õhuhoki.

Linnanmäel on avatud uus Mehhiko restoran Flores FreshMex, kus saad oma soovi järgi maitsva tortilla kokku panna.

Hea teada!

Panorama Sightseeing Tower – vapustavad vaated Helsingile 53 m kõrguselt. TASUTA!

Kogu päeva käepael - Hupiranneke, maksab 37 eurot. Käepaela hind on kõikidele külastajatele, olenemata pikkusest või vanusest, sama. Randmepael kehtib lõbustuspargis terve päeva.

Väikesed külastajad saavad tasuta nautida järgmisi atraktsioone: Panoraam, KotKot, Kuuputin, Mereröövlilaev, Miniautod, Muksupuksu, Pallikarussell, Minikarussell, Piloot, Trummelkarussell ja Vankriratas. Kui laps ei soovi tasulistele atrakstioonidele minna, siis ei pea ka käepaela ostma.

Muumid ootavad!

Muumimaailm sai alguse ühe naise elutööst: soomerootsi kirjanik ja kunstnik Tove Jansson (1914-2001) lõi muumitrollide maailma oma teostes. Muumimaailm on rajatud Naantali kaunile Kailoni saarele joonissarja autori Dennis Livsonini algatusel, et pakkuda lastele ja nende peredele toredaid elamusi.

Muumimaailm asub Turust 16 kilomeetri ja Helsingist 180 kilomeetri kaugusel. Teemapargi põhiatraktsioon on mustikavärvi Muumimaja, kus külalistel on lubatud külastada kõiki viit korrust. Selle kõrval asub Koduvana kollane maja. Ühtlasi saab uudistada Muumimamma kööki, Nuuskmõmmiku telki, tuletõrjejaama, Muumipapa paati ja paljut muud.

Muumimaailma piletid 11.06.–15.08.2016

Pileteid Muumimaailma on võimalik osta koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Viking Line müüb ainult kahe päeva pileteid (ühe päeva pileti hinnaga). 

Hind:

Täisvanu ja lapsed 2 - 17 a. 27 eurot
Lapsed 0–1 a. tasuta.

Hind ei sisalda sissepääsu Väski seiklussaarele. Muumimaailma piletile lisandub laevapileti hind.

Majutus

Majutus tasub kindlasti varem broneerida ja selleks on palju võimalusi: Muumimaailma lähedal asuvad hotellid, spaad ja hostelid. Viking Line´i kaudu broneeritavate hotellidega Turus saab tutvuda siin.

Õnnestunud päeva meelespea

 • Planeerige piisavalt aega. Muumimaailma avastamisega tasub algust teha kohe hommikul, et ära vaadata Emma teatri etendused, tutvuda kõikide tegelastega ja lihtsalt jalutada saare kaunis looduses.
 • Tutvuge Muumimaailma kaardiga.
 • Võtke kindlasti kaasa ujumisriided, sest Muumimaailmas on armas rand. Riietuge ilmale kohaselt ja kandke mugavaid jalanõusid.

Hea teada

 • Juulikuus on Muumimaailmas kibekiire aeg. Juuni ja august on külastamiseks rahulikumad kuud.
 • Muumimaailmas on hulk hästi varustatud tube väikelaste hooldamiseks. Restoranides on olemas mikrolaineahjud, kus saab soojendada toitu pere kõige pisematele.
 • Väikelaste sõidutamiseks ja isiklike asjade kaasavõtmiseks saab Väski piletikassast rentida 5 euro eest käru kogu päevaks.
 • Muumimaailma metsarajad sobivad ka ratastoolis liikujale. Siiski soovitame enne teeleasumist liikumisvõimalusi kaardilt uurida, sest teed kulgevad mitmel tasandil. Soovi korral aitavad Muumimaailma töötajad teil kergeima tee leida. Erivajadusega inimese saatjale on Muumimaailma külastamine tasuta.

Väski seiklussaar

Muumimaa kõrval asuv Väski seiklussaar on loodud kooliealistele lastele.Siin on seklusrada, millel saab proovile panna nii füüsilised kui vaimsed oskused, saab ronida, hüpata, kulda sõeluda, proovida vibu laskmist, külastada koduloomi, vaadata teatrietendusi ja palju muud. Siit leiab ka piraadisadama ja kaluriküla. Lähem info siin.

Väski seiklussaare pileteid on võimalik osta koos Tallinn-Helsingi laevapiletitega, kas eraldi või koos Muumimaa piletiga.

* 1 päeva pilet Väski seiklussaarele 23 €
* ühispilet: 2 päeva pilet Muumimaale ja 1 päeva pilet Väski seiklussaarele 44 €
* alla 2-aastane laps tasuta
Väski seiklussaarele on võimalik pileteid osta perioodiks 28.06.–14.08.2016.

Särkänniemi

Särkänniemi lõbustuspark asub Tamperes, Helsingist 180 km kaugusel. Lõbustuspargist leiad 34 erinevat atraktsiooni, mis pakuvad suviti ägedaid sõiduelamusi ja närvekõditavaid kogemusi.

Pargis on planetaarium, laste loomaaed, Näsinneula vaatetorn ning maailma esimene Angry Birds Land. Särkänniemi on korduvalt valitud Soome parimaks vaba aja keskuseks ning on kõige populaarsem sihtkoht Tamperes.

Särkänniemi piletid

Lõbustuspargi pileteid saab osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Särkänniemis vahetatakse pilet käepaela vastu, millega pääsete Särkänniemi alale, lõbustusparki, laste loomaaeda, meremaailma, planetaariumi ja Näsinneula vaatetorni.

Avatud:

Särkänniemi on avatud 14.05.–03.09.2016.

Suletud

 • Mai 9.–13., 16.–20., 23., 30.
 • Juuni 3., 6., 13., 20.
 • August 22.–25., 29.–31.
 • September 1.–2.

Alla 100 cm pikkustele lastele on lõbustuspargi sissepääs ja atraktsioonid tasuta (arvestades siiski pikkuse ja vanusepiirangutega).
Mõõtmine kohapeal.

Parkimine

Parkimine Särkänniemi lõbustuspargi juures on tasuline. Parkimise eest tasutakse piletimüügiautomaatidesse.

Lisainfot parkimise kohta leiate siit.

Angry Birds tegevuspark

Angry Birdsi tegevuspark on siseruumides ajaveetmise koht kogu perele: siit leiab kino, batuudid, mängunurga kõige väikesematele, lasermängutoa ja palju muud. Park asub ostukeskuse Capri 1. ja 2. korrusel Lappeenranta lähedal Holiday Club Saimaa spaahotelli ja puhkekeskuse vahetus läheduses. Lähem info siin.

Tykkimäe vabaajakeskus

Tykkimäe vabaajakeskuses on 40 erinevat atraktsiooni ja lõbusaid üritusi suvi läbi. Tykkimäki pakub võimalust tutvuda Kaunisnurme muuseumikompleksiga ja näha maailmas ainulaadset Verla paberitehast ning palju muud. Parkimine on tasuta. Atraktsioonide eest saab tasuda sularahas, kaardiga saab maksta piletikassades, pargi restoranides ja kioskites. Soome suuruselt kolmas lõbustuspark asub Helsingist umbes 140 km kaugusel Kouvolas. Lähem info siin.

Tropiclandia

Tore veekeskus peredele Vaasas. Siit leiab kõik, mis ühes veepargis olema peab: liumäed, lained, kosed, mullivannid ja palju muud. Suvel on avatud ka vabaõhuveepark.Lähem info siin.

Ranua metsloomapark

Ranua loomapark pakub võimalust jälgida Põhjamaiseid loomi aastaringselt, neile on loodud väga looduslikud ja nende elupaigale lähedased elukeskonnad. Ranua loomapark on avatud iga päev ja aastaaegade vaheldumised näitavad loomi erineva nurga alt. Loomaargis on esindatud 50 metsloomaliiki ja ligi 200 looma. Suvel on avatud ka koduloomapark. Lähem info siin.

Hop on hop off audiogiidiga ekskursioonibuss Helsingis

Helsingi bussiekskursioonil saad ülevaate tuntud vaatamisväärsustest. Marsruut kulgeb ümber Helsingi kesklinna ja teele jäävad Sibeliuse monument, Senati väljak, Lasipalatsi, Olümpiastaadion, Finlandia maja, Templiväljaku kirik ja mitmed teised huvipunktid ning populaarsemad ostukeskused. Busse võib vahetada nii palju kui soovid ja jõuad.

Bussid väljuvad Senati turu juurest esmaspäevast pühapäevani ajavahemikul kell 10.00-16.00 iga 30-45 minuti tagant. Peatusi on üle linna ja ekskursiooni võid alustada sulle sobivast paigast. Pilet kehtib 24 tundi ning sellega saab allahindusi erinevates restoranides ja kohvikutes. Audiogiid 10 erinevas keeles, sh inglise, vene ja soome keeles. Pilet Tallinki eelmüügist 09.05-21.09.2016. Lähem info siin.

Panorama Sigthseeing audiogiidiga ekskursioon Helsingis

Strömma Finlandi korraldatav Helsinki Panorama Sightseeing Audio Tour on heliefektidega elavdatud ja 8 keeles pakutav kuuldemänguline ekskursioon, kus tutvustatakse Helsingi kõige olulisemaid vaatamisväärsusi (väljumine Esplanaadi pargist, Fabianinkatult). Ekskursiooni aitab hubasemaks muuta bussi „perenaine”. Suvehooajal korraldatakse ka Helsinki Panorama Sightseeing Guided Tour ekskursioone giidi juhtimisel rootsi ja inglise keeles (väljumine Olümpiaterminalist). Helsingi kaardi omanikele on ekskursioon tasuta. Lähem info siin.

Laevaekskursioon Helsingis

Strömma viib soovijad meeldejäävale laevareisile. Ekskursioonil kuulete Helsingi ajaloost, saate imetleda kaunist rannajoont ja tutvuga paljude suurepäraste vaatamisväärsustega. Näete Suomenlinna merekindlust, Helsingi loomaaeda Korkeasaaril, muljetavaldavat jäälõhkujate laevastikku ja Degerö kanalit. Lähem info siin.

Jalgrattaekskursioon Helsingis

Kaherattalisel avastad põhjanaabrite pealinna kordades kiiremini kui jalgsi. Ekskursioonid viivad kultuurikohtadesse, parkidesse aga ka saunaõhtutele ja disainipiirkonda. Lähem info siin.

Lisaks:

Heureka teaduskeskus, Loodusteaduste muuseum, Tropicario, Suomenlinna merekindlus, Helsingi mängukoobas jpm.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest. 

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro