Laevapiletid ja kruiisid

Küsi pakkumist siit

Telli ja osta laevapilet, kruiis ja lisateenused laeval (ööbimine, toitlustus, autopiletid, konverentsiruumide kasutamine jne) meilt.

 

Suvelõpp Helsingis ootab Sind!

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Luba endale koos sõpradega seikluslik päev Helsingis. Kingi perele lõbus päev Helsingis, mis ei unune niipea. 

Hind alates 17 eurost suund ning alates 20 eurost päevakruiisi eest. Auto ja 1 reisija alates 38 eurost suund.

Kuni 5-aastased lapsed reisivad Soome tasuta. Kui ostad korraga reisi Helsingisse ja tagasi ning broneeringus on vähemalt üks maksev täiskasvanu, sõidavad alla 12-aastased lapsed Soome kaasa tasuta. Kuni 17-aastastele on piletid poole hinnaga.

Helsingi on meile lähim suursugune metropol, mille omanäoliste linnaosadega jõuad ka ühepäevareisi jooksul hõlpsalt tutvuda. Lummav arhitektuur, põnevad muuseumid, kaasahaaravad näitused ning riigi parimad ostuvõimalused on vaid mõned paljudest põhjustest, miks Helsingit kindlasti külastada.

Veeda perega enne sügise algust üks lõbus ja meeldejääv suvepäev Helsingis, kus kooliaasta on juba alanud – nii on kogu linn teie päralt ja saate seda rahulikumalt avastada. Tutvuge rikkaliku mereelustikuga Sea Life'is või uudistage eksootilisi loomi ja taimi Korkeasaari loomaaias.

Palun tutvuge kindlasti enne plaanitud reisi, millised on  huvipakkuvates kohtades praegu kehtivad tingimused külastajatele (näiteks külastusaja registreerimine Sea Life'is jms).

Viking Line viib kolmel päeval nädalas Ahvenamaale

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Meretee on vaba! Tule ja naudi kauaoodatud kosutavat puhkust suvisel Läänemerel ja maalilisel Ahvenamaal.

Ajavahemikul 03.07.– 19.08.2020 teeb Gabriella, väikese vahepeatusega Helsingis, erikruiise Tallinnast Ahvenamaale. Gabriella erikruiisid väljuvad kolm korda nädalas algusega Tallinnast.*

Kohapeal on aega 8 tegusat tundi, mille jooksul saad avastada idüllilist Mariehamni linna. Auto või jalgrattaga jõuad ka kaugemate vaatamisväärsusteni.

Väljumine Tallinnast Helsingisse kell 8.30 (esmaspäeviti kell 7.00 Viking XPRS, laeva vahetus Helsingis). Väljumine Helsingist kell 15.30; Saabumine Mariehamni kell 8.00, väljumine Mariehamnist kell 16.00; Saabumine Tallinnasse kell 7.45

Kõik kellaajad on kohalikud.

* Esmaspäeva hommikuti väljub Tallinnast Viking XPRS. Ahvenamaale sõita soovijatel tuleb vahetada laeva Helsingis. 

All inclusive kruiis Ahvenamaale

Hind:

B-kajutis 4 reisijat - al 122 € / reisija 3 reisijat - al 132 € / reisija 2 reisijat - al 152 € / reisija   A-kajutis 4 reisijat - al 132 € / reisija  3 reisijat - al 146 € / reisija  2 reisijat - al 172 € / reisija

Hinna sisse kuulub:

Kruiis Mariehamni algusega Tallinnast valitud kajutiklassis Söögipakett

Söögipakett

Kaks õhtusööki reisija valikul:

The Buffet õhtusöök
Kolmekäiguline õhtusöök à la carte restoranis
         * 6-11aastastele tuleb broneerida toidukupong (à 10 €) ja valida toit lastemenüüst.
         * 0-5 aastastele tuleb valida ja maksta söögi eest laeva restoranis.

Kaks hommikusööki reisija valikul:

* Merehommikusöök
* Take away-hommikusöök.

Söögipakett on kõigile reisijatele kohustuslik.

Kajut on teie käsutuses kogu kruiisi vältel. Kruiisile ei müüda üksikuid kajutikohti.

Avasta Ahvenaamad ja tee ringreis saarel

Viking Line Clubi hind:

Auto al 41 €  Mootorratas al 41 €  Jalgratas al 24 € Tavahind: Auto al 55 € Mootorratas al 55 € Jalgratas al 24 €

Auto max 5 m pikk ja 1,90 m kõrge.

NB! Helsingis tuleb sõita laevast maha ja uuesti peale.

Reisile tuleb kaasa võtta kehtiv pass või ID-kaart.

Palume arvestada, et laev ei ole Mariehamni sadamas kell 12.15-15.00, sel ajal ei ole võimalik laevast lahkuda ega laevale minna.  

Infoks sõidukiga reisijatele (auto, mootorratas või jalgratas)

• Sõidukiga reisijad peavad Helsingis laevast välja sõitma. Tagasi laeva sõidetakse check-in’i kaudu Helsingi–Mariehamni reisile registreerudes kell 14.00–15.00. • Sõidukiga saab Mariehamnis laevast välja sõita ajavahemikus 8.00–12.00. Tagasisõidu check-in tehakse kell 15.00–15.30. Ekskursioon „Ahvenamaa aarded“

Bussiekskursioon giidiga, soome keeles.

Külastame kõiki tähtsamaid Ahvenamaa vaatamisväärsusi. Algus kell 10.00 Viking Line'i terminali eest. Kestus 4 tundi.

Hind

Täiskasvanu 30 € Lapsed 6–12 a 20 € Lapsed kuni 5 a 20 € (oma istekoht bussis) Lapsed kuni 5 a TASUTA (vanema süles)

NB! Ekskursioon ei sobi liikumisraskustega inimestele.

Ohutu reisimine

Laevanduses on kokku lepitud ühistes, reisi turvalisust tagavates ohutusmeetmetes. Et muuta reisimine võimalikult ohutuks, on Viking Line kasutusele võtnud järgmised meetmed:

Võtame praegu pardale peaaegu poole vähem reisijaid kui tavaliselt. Selle tulemusel tagame sotsiaalsete vahemaade hoidmise reisijate vahel. Piirame reisijate vooge terminalides ning kontrollime laevadele minekut ja pardalt lahkumist. Oleme intensiivistanud puhastusprotseduure, pakume käte desinfitseerimise võimalust. Tuletame regulaarselt meelde sotsiaalse vahemaa hoidmist, jagame infot sagedase ja õige kätepesu vajaduse kohta. Piirame külaliste arvu restoranides ja poodides. Reisijatel on võimalus tellida toit kaasa või kajutisse. Kohandame pardal olevate tegevuste valikut vastavalt kehtivaile piirangutele. Meil on programme nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kahjuks ei ole pallimeri lastealal hügieenilistel põhjustel avatud. Pakume laeval spaahoolitsusi, kuid saunaruumid on suletud. Registreerimispunktid, infolauad ja kassad on eraldatud läbipaistva seinaga. Sularaha asemel soovitame maksta kaardiga.

Avasta Turu linna ja selle ümbrust

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Tallinnast laevaga Turu linna juulis ja augustis esmaspäeviti ja kolmapäeviti.

Väljumised Tallinnast 06.07, 08.07, 13.07, 15.07, 20.07, 22.07, 27.07, 29.07, 31.07, 03.08, 05.08, 07.08, 10.08, 12.08 ja 14.08.2020.

Väljumised Turust 07.07, 09.07, 14.07, 16.07, 21.07, 23.07, 28.07, 30.07, 01.08, 04.08, 06.08, 08.08, 11.08, 13.08 ja 15.08.2020.

Hind kajuti ja ühe suuna kohta alates 49 eurost (B4 kajut, 1-4 reisijat kajutis); autopilet alates 50 eurost.

Kruiisihind alats 79 eurost kajuti kohta. 

Sõidugraafik
Tallinn-Långnäs-Turu 18.00-05.35/05.40-10.00 (järgmine hommik);
Turu-Långnäs-Tallinn 18.00-22.50/23.00-10.00 (järgmine hommik).

Ekskursioonid
Ekskursioonid ettetellimisel, kohtade arv piiratud.

Linnaekskursioon Turus, 2 t, algus kl 10, eesti keeles; minimaalne osalejate arv 20 inimest; täiskasvanule 24 €, 6-11-aastane lapsele 12 €, kuni 5-aastane laps tasuta (bussis peab olema koht broneeritud).

Ekskursioon saarestikus, 5 t,algus kl 10.30, eesti keeles; minimaalne osalejate arv 25 inimest; hind ühele reisijale 41 €, soovitav alates 12ndast eluaastast.

Transfeer sadamast kesklinna ja tagasi, väljumine sadamast kell 10.30 ja tagasi kell 16.00 või väljumine sadamast kell 11.00 ja tagasi kell 16.30; edasi-tagasi pilet täiskasvanule 6 €, 6-11-aastane lapsele 3 €, kuni 5-aastane laps tasuta (bussis peab olema koht broneeritud).

Muumimaa päevapilet 30 eurot, alla 2-a laps tasuta; ilma transfeerita; Muumimaa pileti saab osta ainult koos Tallinki laevapiletiga.

Jukupargi päevapilet 20 eurot, kuni 3-a laps tasuta; kuni 09.08.2020; ilma transfeerita; Jukupargi pileti saab osta ainult koos Tallinki laevapiletiga.

Külasta põhjanaabrite vanimat linna ja looduskauneid saarekesi. See on ideaalne võimalus, et kogeda tõelist Soomet.

(Tallinki blogi)

Paki kott ja pane end valmis, sest just reis Turusse paneb sind ümber hindama põhjanaabrite elukeskkonda – suvine linnamelu, soojad õhtud jõekaldal, maalilised saarekesed ja põnevad muuseumid on vaid mõned märksõnad, mis annavad edasi suvist Soome idülli. Panime kirja, mida külastada Turu linnas ja selle lähiümbruses, et avastamisrõõmu jätkuks mitmeks päevaks ja puhkus jääks meelde terveks eluks.

Kulge mööda Aura jõe kaldaid

Aura jõgi voolab veetlevalt läbi linna ja jagab Turu kaheks. Kohalikud kutsuvad idakallast kui ”see pool” ja hiljem tekkinud läänekallast nimetatakse ”teiseks pooleks”. Idakaldal asub väärikas keskaegne kirik ja ajalooline Turu ülikool. Teisele poole kallast jäävad aga mitmed populaarsed restoranid ja poed, aga ka Turu linnus.

Selleks, et mõista paremini, mis rütmis kulgeb elu Turus, Soome vanimas linnas, tasub jalutada jõe ääres. Aura jõgi on kui sümbol, mis jääb alati meenutama linna hiilgeaegu kui Turu oli veel Soome pealinn. Jõekallas on ka koduks mitmele mõnusale laevarestoranile, mis päikese uinudes kliente kohale meelitavad. Suvel on mõnus muruplatsil ka pikniku pidada või paadiga mööda jõge sõita. Eriti lummav on Aura siis, kui punane päike öösse vajub ja jõevee roosaks värvib.

Turu toidukultuur

Turu linn võib olla uhke oma kõrge kvaliteedi ja eklektilise sisekujundusega kohvikute ning restoranide poolest. Nii mõnegi söögikohaga tutvumiseks tasub broneerida laud. Turu vanim restoran on Pinella, mida embab ühest küljest Aura jõgi. Ühed kiidetumad restoranid on KaskisSmör ja Roster, mis pakuvad värskeid ja üllatavaid Skandinaavia maitseid, lüües Soome kokakunsti pitseri tugevalt maailmakaardile. Mami on aga mõnus selle poolest, et restoran pakub koduses stiilis lõunamenüüd, mis muutub iga päev.

Lisaks restoranidele on linnas ka hulganisti baare ja pubisid, mis väärivad mainimist. Turus saab näiteks kummutada õlut kempsus või mekkida veini apteegis. Jah, sa kuulsid õigesti, nii mõnigi ajalooliselt teise otstarbega hoone on tänaseks saanud koduks omanäolistele baaridele. Nii et kui satud Turusse, siis ära unusta külastada Puutorin Vessa ja Uusi Apteekki nimelisi lokaale. Kui viimased on kuulsad huvitava interjööri poolest, siis katusebaarist Walo tasub läbi hüpata just sellepärast, mis sealt kätte paistab – mõnusa meeleoluga terrassilt saab nautida panoraamvaadet Turu linnale.

Romantiline Ruissalo saar

19. sajandi villadega palistatud Ruissalo saar on tõeliselt lummav. Saarele pääseb kergesti nii maismaa kui ka mere kaudu ning on ideaalne rattaga avastamiseks. Maalilised ja hooldatud rattateed pakuvad mugavaid vahemaid kogu perele. Kivised paljandid, kaunid liivarannad, omapärane loodus, veerevad põllud ja ilusad aiad tekitavad armastust esimesest silmapilgust kõigile, kes saart külastavad.

Saarel tegutseb ka Turu ülikooli botaanikaaed, kus asub ka põneva taimemaailma avalik väljapanek. Välis- ja siseaedades on üle 5000 taimeliigi. Kasvuhoonetes on lai valik lopsakaid taimi ja troopiliste liikide kollektsioon. Õueaias õitsevad rododendronid, pojengid, niidulilled, eksootilised puud ja põõsad. Uue maastiku eripäraks on kolm tiiki, kus asuvad värvilised vesiroosid ja muud märgalade taimed.

Ajaloohuvilistele

Luostarinmäki kvartal on pisike puust linnaosa, mis pääses 1827. aasta suurest põlengust. Siin asub ka vabas õhus tegutsev käsitöömuuseum, kus ringi kolades võib avastada end tundelt, justkui oleksid ajas tagasi läinud.

Suurest tulekahjust jäid puutumata ka linnus ja keskaegse katedraali müürid. Linnuses paiknevas muuseumis asub näitus, mis annab hea ülevaate nii linna kui ka linnuse enda ajaloost. Seda alates 1280. aastast, kui väärikas hoone linnasüdamesse kerkis. Ajaloosõpradele on see maiuspala, mida peaks ilmtingimata külastama.

Kunstihuvilisi paelub aga ilmselt Turu kunstimuuseum ja muusikalembelisi tõmbab Sibeliuse muusuem, kus saab põhjaliku ülevaate helilooja elust.

Loodus Turu ümbruses

Linnamelu pole kõigile. Paljud meist ootavad puhkuselt hoopis vaikseid loodusradasid, kus lasta tuulel end kanda kaunitesse kohtadesse. Turu on piiratud ligi 20 000 saarekesega, kus töömõtted lülituvad automaatselt välja ja stressist jääb järele vaid ähmane hall mälestus.

Saarekesi ühendab 200-kilomeetriline tee, kus linnamüra asendub linnulauluga ja laiadest asfaldteedest saavad soojast suvest pundunud metsarajad. Saarestikesse on tikitud mitmed kodused restoranid, Turu elanike mökkid ja isegi omanäolised muuseumid. Saarekeste vahel saab seigelda kas auto, jalgratta või praamiga ning miks mitte natuke igaühega neist. Nii mõnigi praam on isegi tasuta.

Kõigile neile, kes igatsevad idüllilise Soome looduse ja järvede rüppe, on Turu ümbrus ideaalne suviseks puhkuseks. Neid teid ja radasid nimetatakse isegi põhjanaabrite kõige kaunimateks. Usu mind, sel reisil võidab Soome su südame!

Ahvenamaa kruiisid reedeti

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Tallinn-Mariehamn-Tallinn kruiisid väljuvad Tallinnast reedeti, 19. ja 26. juunil ning 03., 10., 17. ja 24. juulil 2020, lisaks 16., 19., 21. ja 23. augustil.

23. augustil toimub seenioride erikruiis, kus reisijate meelt lahutavad Antti Kammiste ja Meelis Punder. Kruiis üksikreisijale al 47,75 € (üks koht B4-kajutis + õhtusöök). Kruiisil osalejatele pakume lisaks eestikeelset meeleolukat ringreisi Ahvenamaal. Käime Mariehamni vaateplatvormil, millelt avaneb imeline vaade, vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Selle kõrval asuvad Ahvenamaa vanema aja eluolu tutvustav Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Ekskursiooni hind on 25 €. NB! Kohtade arv on piiratud. Ekskursiooni algus kell 13.30.

18. septembril toimub Ahvenamaa avatud talude erikruiis. Sellel kruiisil saavad kõik maaelu fännid ja talunikud osa saare avatud talude nädalavahetusest.

Hind kajuti kohta alates 79 eurost (B4 kajut, 1-4 reisijat kajutis).

Kruiisilaev Baltic Queen seilab sel suvel kauni loodusega Ahvenamaale.

Autoga reisides saad ühe päevaga saareelust ja -melust mõnusa lühikokkuvõtte.

Suplus.
Lummavad vaated.
Lõhesupp.
Võilillemarmelaadiga pannkoogid.
Mitte just tingimata selles järjekorras.

Enam kui 6500 saarest koosnev Ahvenamaa kuulub küll Soomele, kuid elab rootsi keele ja kultuuri rütmis. Siin on käänulised teed, õõtsuvad paadisillad, kaljused kaldad ja sillerdav meri pea iga metsatuka taga. Puhkus Ahvenamaal pakub rõõmu silmale ja hingele, Põhjamaade puhastele maitsetele pühendunud köögist rääkimata. Muumioru lugude sõbrad võivad end tabada mõttelt, et on sattunud otse Nuuskmõmmiku või väikese My jälgedesse. Pole ka imestada, sest muumitrollide looja, Soome tuntuim lastekirjanik Tove Jansson armastas just Ahvenamaal suvitada ja inspiratsiooni koguda.

Ahvenamaa on jalgratturite, matkajate, kajakisõitjate, purjetajate ja kalameeste maa. Aga mitte ainult, Ahvenamaa on ideaalne ka niisama puhkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks. Saareriigi külastajal jagub avastamisrõõmu mitmeks reisiks, kuid ka ühe päevaga jõuad palju vaadata, maitsta ja kogeda. Toome siinkohal välja viis populaarseimat sihtkohta turistide seas. Autoga läbid need kohad mõnusalt ühe päevaga.

Sõidugraafik

Tallinn-Helsingi-Marieham 15.00-18.00/18.30-09.00 (järgmine hommik, kohalik aeg)

Mariehamn-Helsingi-Tallinn 18.00-10.00/11.00-10.15 (järgmine hommik, kohalik aeg)

NB! Ajavahemikus 12.30–15.30 ei toimu Mariehamnis maale- ja laevaleminekut.

Kehtivad Tallinki reisitingimused ning erikruiiside tingimused.

Sellele kruiisile on võimalik oma auto kaasa võtta ning Ahvenamaaga iseseisvalt tutvust teha. 

Ekskursioonid Mariehamnis ja Ahvenamaal

Ekskursioonid toimuvad, kui soovijaid on vähemalt 20; ekskursioonid ettetellimisel. Ekskursioonid algavad ja lõpevad sadamas.

Ahvenamaa ringreis, u 3,5 t, eesti või vene keeles, 2 korda päevas; hind täiskasvanule 29 eurot, 3-16-a lapsele 15 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). 

Metslooma safari, u 3 t, eesti ja vene keeles; pärastlõunal; hind täiskasvanule 41 eurot, 7-14-a lapsele 21 eurot, 3-6-a reisijale 16 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud).

Õlletehas Stallhagen, u 2,5 t, eesti keeles, osaleda saavad ainult 18-a ja vanemad reisijad; hind täiskasvanule 47 eurot.

Omal käel on võimalik külastada purjelaeva Pommern ja Ahvenamaa meremuuseumit Mariehamnis.

Sadamast saab transfeeribussiga hommikul sõita Eckeröle ja pärastlõunal tagasi. Giidi reisil kaasas ei ole. Hind täiskasvanule 19,80 eurot, 3-17-a lapsele 13,20 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). Peatused teel: Smart Park Familypark, Käringsund Resort, Eckerö Posti- ja tollimaja.

Sadamast saab hommikul transfeeribussiga sõita Kastelholmi linnuse juurde ja lõuna ajal tagasi, kohapeal aega 4,5 t. Giidi reisil kaasas ei ole. Hind täiskasvanule 19,80 eurot, 3-17-a lapsele 13,20 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). Kastelholmi kindlusloss, Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum, Vita Björni vanglamuuseum, Smakby.

Tark sadam

Tark Sadam on Tallinna Sadama uus süsteem.

See puudutab just autoga reisijaid.

Reisija sõidab enne auto check-ini jõudmist läbi automaatsest kõrguse/laiuse/pikkuse mõõdupunktist, kus pildistatakse sõiduk eest/tagant, misjärel suunab Tark Sadam numbrituvastuse abil sõiduki õigele reale. Reisijad peaksid jälgima plafoone, kus kuvatakse, kuhu ritta sõiduk sõitma peaks. Järgmisena jõuab reisija check-in´i punkti. Seal kuvatakse töötajale Targa Sadama süsteemist auto registreerimisnumber ja broneeringunumber. Antud info kuvatakse Targa Sadama süsteemis vaid juhul, kui broneerimissüsteemi on sisestatud registrinumber õiges formaadis ning muidugi ÕIGE number (palume reg.numbrid sisestada formaadis 123ABC, ilma tühiku ning ilma sidekriipsuta).

Kui auto kõrgus/pikkus või reg.number on vale, seda autot meie süsteemis ei kuvata ja tegemist on autoga, kellel puudub broneering. Ehk siis algab check-inis broneerimine otsast peale. Kõik see võtab aega ja juhul kui auto pikkus/kõrgus on eelnevalt valesti broneeritud, tuleb tasuda hinnavahe ning halvimal juhul ei pruugi auto laeva mahtuda.

Seega tuleks olla eriti tähelepanelik sõidukite registreerimisnumbrite sisestamisel ning ülimalt tähelepanelik, et broneeritud oleks õige kõrgusega sõiduk (Eesti registris olevatel sõidukitel on sõiduki kõrgus tehnilises passis olemas). 

Viking Ville randmepael lastele

Lisainfo ja laevapileti tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Ville Vikingi randmepael

Ville Vikingi randmepaelaga saab alguse tähtis ja kauaoodatud puhkusereis!

Randmepaela hind on 7,50 € ja sellega saab kaasa pulgajäätise, Ville Vikingi klaasi ning bandana. Ning loomulikult saab sellega tasuta limonaadi nii palju kui süda lustib ja vanemad lubavad!

Broneeri randmepael juba koos laevapiletitega. Randmepael on mõeldud kõigile kuni 11-aastastele lastele ja kehtib 48 h.

Jõuluturud lähinaabrite juures 2016

Fortest Reisid pakub jõulurõõmu juurde maisemaid elamusi - laevareisi ja majutust, grupile alates 10 reisijast ka bussitranspordi ja reisijuhi tellimise võimalust.

Küsi pakkumist!

Stockholm

Eelistate traditsiooniküllaseid jõule või hoopis moodsaid pühi? Stockholmil on kindlasti ühte-teist pakkuda. Jalutage jõuluturul, maitske glögi ja proovige piparkooke ning tehke oma sissesostud säravate jõulukaunistuste valguses. 

Kõige vanemat ja kõige kuulsamat jõuluturgu peetakse vanalinnas Suurel turul 19.11-23.12 iga päe kella üheteistkümnest kuni kuueni õhtul. 

Advendinädalavahetustel tasub läbi põigata Skansenist. Vabaõhumuuseumi jõuluturg on avatud 26-27.11, 3-4.12, 10-11.12 ja 17-18.12 kell 10-16. 

Jõululaadad toimuvad veel Kungsträdgårdeni pargis igal detsembri nädalavahetusel kuni jõuluni, avatud on uisuväljak; Södermalmis Hornstulli platsil; mitmetes Stockholmi lähedal asuvates lossides. 

Kui kõht tühi, proovige Stockholmi restoranide jõuluhõrgutisi: lihapallid, Janssoni kiusatus, lutfisk, piparkoogid ja kuum glögi. 

Helsingi

Helsingi jõuluturg toimub Toomkiriku ees avaral Senati väljakul 3.12-22.12. Üle 100 käsitöölise, disaineri ja toidupakkuja panevad üles oma letid ning kutsuvad külalisi nautima nii jõuluhõngu kui maitsma jõuluroogasid - ploomisaia, magusaid piparkooke, glögi, jõuluõlut ja kuuma kakaod. Kingituste valik ulatub villastest sokkidest ja küünaldest kuni kodutekstiili ja eheteni. 

Turg on avatud nädala sees 11-20, nädalavahetustel 10-19.

Kolme sepa platsil ja vana üliõpilasmaja juures toimuvad jõuluüritused 30.11-23.12 ja 27.12-7.01. 

Detsembri alguses - 2.-6.12 - peetakse naiste jõululaata Vanas Sadamas Kanavakatul. Lettidel on üle 370 Soome käsitöölise ja kunstniku tööd, kõik Soomes ja Soome naiste poolt tehtud.

Kaablitehase jõullaat kestab 9-11.12 ja 16-18.12, reedeti avatud kell 12-20, nädalavahetustel 10-18.

11. detsembril saate läbi jalutada Seurasaari jõuluraja ning 13. detsembri õhtul minna Senatiplatsile Lucia kroonimist ja rongkäiku vaatama. Jõulurada on avatud 12-17, Lucia kroonimine algab kl 17 ning rongkäik kl 18. 

Peterburi

Neevalinnas toimub jõululaat 24.12-08.01 Pionerskaja väljakul (Zvenigorodskaja või Puškinskaja metroopeatus). Säravad tuled ja etendused, puust köögiriistad ja villased sokid, kristall ja nukud, lihapirukad ja pannkoogid. 

Viisavaba kruiisiga saab jõulumeeleolus Peterburi külastada 23.12 Tallinnast väljuva laevaga ning 25.12 Helsingist väljuva laevaga. Jõulukruiisidel erihinnad, kohtade arv piiratud! Lähem info siin.

Riia

Vanalinna jõuluturg täidab Toomplatsi lähiümbruse vürtsise glögi, praegud mandlite, magusa piparkoogi ja kohvi-tee aroomiga. Igaüks leiab oma jõuluime kas käsitöö- või toiduletist, kontserdilt või töötoast. Lettidelt leiate lätikirja käpikud ja puidust nikerdatud küünlajalgu, päikselist mett ja sooje villaseid sokke, kaisukarusid ja hõbedast ning merevaigust ehteid. Riia jõuluturg toimub 26.11-8.01. Turg on üldiselt avatud 10-20, reedeti-laupäeviti 10-22, 24.12 kell 10-18, uue aasta öösel 10-02.

2010. a. tagasi panid Läti kunstnikud ja kunstitudengid Riias püsti esimese jõulukuuseraja. Ka sellel talvel on 9.12-8.01 Riia linnaruumis näha moodsad jõulukuused: ootamatud ideed ja lahendused, uudsed materjalid. Autoriteks on endiselt kohalikud kunstnikud ja kunstitudengid. Lähemat infot saate Riia turismiinfo punktidest ning pärast kuuskede püstitamist ka siit.

Laevareisid Läänemerel koolirühmadele

Et jalad ja hallid ajurakud ei väsiks, veeda aeg-ajalt üks lahe vahetund Stockholmis või tore koolipäev Helsingis või uudista koos klassikaaslastega uhket Peterburi.

Tutvu pakkumistega allpool ja küsi pakkumist grupile! Enamasti hakkab grupisoodustus kehtima alates 10 reisijast.

Koolirühmade puhul peab iga 10 alla 18-a reisija kohta kaasas olema vähemalt üks õpetaja või mõni teine täiskasvanud saatja.

Küsi pakkumist!

Viisavaba kruiis Peterburi läbi Helsingi, võimalus viibida Peterburis 1 või 2 päeva. Lähem info Peterburi kruiisi kohta siin

Stockholmi sõiduks on koolirühmadele eripakkumine. Lähem info Stockholmi kruiisi kohta siin, lisaks laevareisile tee lähemat tutvust Stockholmi linnaga või mõne muuseumiga. Lähem info siin.

Päevakruiisiks või pikemaks reisiks Helsingis ja Soome on variante mitmeid, näiteks selline ja sellised. Mida Helsingis ja mujal Soomes teha? Vaata lähemalt siit.

Aitame heameelega koostada programmi päevaks või mitmeks, soovitame söögikohti ning tellime bussi, kui seltskond on suurem ja tahab jalavaeva säästa. 

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Viisavaba kruiis Peterburi

Liikumispiirangute tõttu on Peterburi liinil väljumised tühistatud kuni aasta lõpuni. Laevafirma on avaldanud 2021. a sõidugraafiku. Esimene väljumine Helsingist Peterburi suunas 23.05.2021 (1 päev Peterburis, tagasisõit otse Tallinnasse), viimane väljumine Helsingist Peterburi suunas 29.09.2021 (2 päeva Peterburis, tagasisõit Tallinnasse läbi Helsingi). Praegu ei ole veel avaldatud uue hooaja hindu.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Laevareis jätab aega Peterburi iseseisvaks avastamiseks. Kruiis on kindlasti meelepärane nii neile, kelle jaoks Peterburi külastamine on esmakordne, kui ka neile, kes vanu tuttavaid paiku taaskord külastada soovivad.

Viisavabalt on laevareisijatel Peterburis võimalik viibida kuni 72 t. 

Küsige kindlasti hinnapakkumist konkreetseteks kuupäevadeks! Juuli ja august on kõrghooaeg. 

Kruiisid, kus laev sõitab Peterburist tagasi otse või Helsingi kaudu Tallinnasse, on väga populaarsed ning suvel on paljud sellised väljumised väljamüüdud või tunduvalt kõrgema hinnaga.

NB! Kruiisile minekuks peab igal reisijal olema kehtiv pass (kehtivus vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu).

NB! Moby SPL jätab endale õiguse muuta reisi hinda etteteatamata. Muudatus ei puuduta varem tehtud broneeringuid. Vabandame ebamugavuse pärast!

Kajuti hind jääb samaks, olenemata sellest, kas kajutis reisib 1 või 4 inimest. Kuni 6-a laps saab sõita ilma oma voodikohata (magab mõne reisikaaslasega samas voodis). Alates 7-a saamisest peab lapsel olema oma voodikoht. 

Lisainfo kruiiside, pakettide ja vabade kohtade olemasolu kohta Fortest Reiside kontorist. 

NB! Viisata reisijal lisandub kruiisi või ühesuuna piletile kohustuslik transfeeri tasu, sadamamaks ning kütuse lisatasu. Saadame pakkumise Peterburi kruiisi lõpliku hinnaga, mis sisaldab neid lisatasusid.

Hinnale lisanduvad vastavalt kruiisi valikule majutus Peterburis ja/või laevapilet Tallinnast Helsingisse (ja Helsingist Tallinnasse).

Saabumisel Peterburi tuleb arvestada sellega, et kõigepealt lubatakse laevast välja reisijad, kes sõidavad kõrgema klassi kajutites, reisijad, kellel on kaasas alla 6-a lapsed, ning reisijad, kes ostavad mõne laevafirma poolt pakutud ekskursiooni. Teistele reisijatele avatakse maalepääs tavaliselt 30 min pärast sadamasse saabumist. Piirikontroll Peterburis võib aega võtta kuni 2 tundi. Standardkajutites sõitjatel on võimalik juurde osta eelisjärjekorras maalepääs Peterburis (priority exit). 2021. a. sõiduplaan Sõiduplaanid kuupäevade järgi leiate siit: 2021.    Sõiduplaan on üle nädala erinev - paaritutel nädalatel ühtmoodi ja paarisnädalatel teistmoodi, lisaks mitmed erikruiisid. Sõiduplaanis on äramärgitud päevad, kui Peterburis toimuvad jalgpalli EMi mängud (B alagrupp ja üks veerandfinaal).   Esimene väljumine Helsingist Peterburi suunas 23.05.2021 (1 päev Peterburis, tagasisõit otse Tallinnasse), viimane väljumine Helsingist Peterburi suunas 29.09.2021 (2 päeva Peterburis, tagasisõit Tallinnasse läbi Helsingi).    Sõidugraafik 2020. NB! Kõik ajad on kohalikud!     väljumine õhtul, saabumine sihtsadamasse järgmisel hommikul kohaliku aja järgi   E Helsingi-Tallinn 08.30-12.30 (samal päeval)   Tallinn-Stockholm 18.30-09.30 T Stockholm-Helsingi 17.30-11.30 K Helsingi-Peterburi 19.00-09.00 N Peterburi-Helsingi 19.00-08.30 R Helsingi-Peterburi 18.00-09.00 L Peterburi-Helsingi 19.00-08.30 P Helsingi-Peterburi 18:00-09.00       E Peterburi-Tallinn 19.00-09.00 T Tallinn-Stockholm 18.30-09.30 K Stockholm-Helsingi 17.30-11.30 N Helsingi-Peterburi 19.00-09.00 R Peterburi-Helsingi 19.00-08.30 L Helsingi-Peterburi 18.00-09.00 P Peterburi-Helsingi 18.00-07.00   Tallinn: A-terminal (pääs laeva ja laevalt maha läbi B-terminali) Peterburi: Morskoi Vokzal Helsingi: kesklinnas Makasiini terminal Stockholm: Frihamnen   Eesti kodanikul on võimalik Peterburi linna ja Leningradi oblasti külastuseks vormistada e-viisa. Kui otsustate kruiisile minekuks vormistada e-viisa, on reisi hind iga täiskasvanud reisija kohta 25 eurot soodsam. Sellisel juhul ei saa reisija kasutada Peterburis sadamast Iisaku platsile ja tagasi sõitvat laevafirma transfeeribussi. Kui bussi soovite siiski kasutada, siis tuleb see 25 eurot reisija kohta uuesti juurde lisada. Alternatiiviks kesklinna minekul on ühistransport - trollid sõidavad sadama lähedalt Nevski prospektile ja tagasi (trollipilet 2019. a. 40 rubla, pileti saab bussis konduktorilt sularaha eest). Kajutid

Kajutite kirjeldus laevafirma St Peterline'i kodulehelt. 

B-klassi kajut    Mahutab kuni 4 inimest, kajutid asuvad 4, 5, 6. tekil; 8,5-9 m2.
Aknata kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 2-kohalises kajutis 2 alumist voodit, 4-kohalises kajutis 2 alumist ja 2 ülemist voodit.

B2V kajut

Mahutab kuni 2 inimest. Aknata kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. Voodid narina (ülemine ja alumine voodi); 7 m2.  

F-klassi kajut

Mahutab kuni 4 inimest, kajutid asuvad 4. tekil; 8,5-9 m2. Aknata kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 4-kohalises kajutis 2 alumist ja 2 ülemist voodit. Kajutid on soodsama hinnaga kui B-klassi kajutid, sest asuvad meelelahutuskohtade lähedal.
 

A-klassi kajut 

Mahutab kuni 4 inimest, kajutid asuvad 4, 5, 6. tekil; 8,5-9 m2.
Aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 2-kohalises kajutis 2 alumist voodit, 4-kohalises kajutis 2 alumist ja 2 ülemist voodit.

Commodore kajut 

Mahutab kuni 2 inimest, kajutid asuvad 5, 6. tekil; 12 m2.
Aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. Minibaar, lameekraaniga teler, tugitoolid ja kohvilaud, duširuumis föön. 1 lai voodi. Kajuti hinnas erihommikusöök.   Princess Anastasia: kahekohaline kajut.

Deluxe kajut 

Mahutab kuni 3 inimest (Anastasial on olemas nii kahekohalised kui kolmekohalised deluxe kajutid), kajutid asuvad 5. ja 8. tekil; 16-20 m2. Aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 1 lai voodi, konditsioneer, lameekraaniga teler, minibaar, tugitoonid ja kohvilaud; duširuumis föön.  Kajuti hinnas erihommikusöök.     

Sviit 

Mahutab kuni 3 täiskasvanut ja ühe kuni 12-a lapse, kajutid asuvad 6. tekil; 26,4 m2. 
2-toaline aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. Elutoas on diivan, laud ja tugitoolid, lameekaaniga teler ja minibaar. Magamistoas on 1 lai voodi. Duširuumis föön. Kajuti hinnas erihommikusöök.   Söökide hinnad laeval Hommikusöök täiskasvanu 13 EUR, laps 4-12 a 6,5 EUR, alla 3 a tasuta koos vanematega
Deluxe hommikusöök täiskasvanu 18 EUR, laps 4-12 a 9 EUR, alla 3 a tasuta koos vanematega
Buffet õhtusöök täiskasvanu 34 EUR, laps 4-12 a 17 EUR, alla 3 a tasuta koos vanematega; õhtusööki pakutakse kahes kattes (esimene kate algab sadamast väljumisel, teine kate 2-2,5 t hiljem).    Õhtusöögi hinnas joogid (vesi, mahl, karastusjoogid, täiskasvanutel vein ja õlu kraanist). Laevalt ostes on söökide hinnad veidi kallimad.    Transfeeribussid

Kõigil reisijatel on võimalik transfeerbussidega vabalt sõita. Palun täpsustage busside sõidugraafik ja peatused laeval enne Peterburis laevalt lahkumist. 

Transfeeribussi marsruut:
- sadam (Sea Station Terminal, V.O., Morskoy Slavy väljak 1)
- Iisaku väljak

NB! Mitmetel muuseumitel on töönädala alguses üks puhkepäev (olenevalt muuseumist kas esmaspäev või teisipäev või kolmapäev).

Linnaekskursioon Peterburis gruppidele.

Väiksematel ja suurematel gruppidel (alates 12 inimesest) on võimalik juurde tellida Peterburi linnaeksursiooni, mis toimub eesti keeles (või mõnes muus soovitud keeles) ja mis kestab orienteeruvalt 4 tundi. Üksikreisijatele me kahjuks eestikeelset linnaekskursiooni pakkuda ei saa, küll aga on võimalik ekskursiooni tellida vene või inglise keeles. 

Buss tuleb vähemalt 12-liikmelisele grupile laevaterminali vastu. Sõidame linnaekskursioonile, kus vaatame üle metropoli kuulsamad turismimagnetid.Selle aja sisse on planeeriud järgmised vaatamisväärsused:

• Vassili Saar - saar Neeva  suudmes,  toimib eraldi linnaosana. Vassili saar piirneb Läänemere ning Suure ja Väikese Neevaga. Saare pindala on umbes 10 km². Saar oli algselt madal, soine ja kõrge veega mere poolt üle ujutatav. 19. sajandil kujunes saarele tööstuslinnaosa (sh laevaehitus). Saarel asub ajalooline börsihoone ning mitmed muuseumid.

• Peeter-Pauli kindluse õu

• Paleeväljak

• Senativäljak ja Vaskratsanik

• Nevski prospekt

• Kaasani kirik – võimas katedraal, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis.

Orienteeruvalt kella 14:00-st algab vaba aeg. Soovi korral viib buss ostlemishuvilised ka kaubanduskeskusesse.

* Hind sisaldab mugavustega bussi ja giidi teenust. Kuna eesti keelt kõnelevaid giide on Peterburis väga vähe, siis palume arvestada võimalusega, et soovitud kuupäevaks ei ole võimalik enam vaba giidi leida ja ekskursioon tuleb tellida mõnes teises keeles.

 

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro