Laev

Tellimisvorm

Telli ja osta laevapilet, kruiis ja lisateenused laeval (ööbimine, toitlustus, autopiletid, konverentsiruumide kasutamine jne) meilt.

 

Suvelõpp Helsingis ootab Sind!

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Luba endale koos sõpradega seikluslik päev Helsingis. Kingi perele lõbus päev Helsingis, mis ei unune niipea. 

Hind alates 17 eurost suund ning alates 20 eurost päevakruiisi eest. Auto ja 1 reisija alates 38 eurost suund.

Kuni 5-aastased lapsed reisivad Soome tasuta. Kui ostad korraga reisi Helsingisse ja tagasi ning broneeringus on vähemalt üks maksev täiskasvanu, sõidavad alla 12-aastased lapsed Soome kaasa tasuta. Kuni 17-aastastele on piletid poole hinnaga.

Helsingi on meile lähim suursugune metropol, mille omanäoliste linnaosadega jõuad ka ühepäevareisi jooksul hõlpsalt tutvuda. Lummav arhitektuur, põnevad muuseumid, kaasahaaravad näitused ning riigi parimad ostuvõimalused on vaid mõned paljudest põhjustest, miks Helsingit kindlasti külastada.

Veeda perega enne sügise algust üks lõbus ja meeldejääv suvepäev Helsingis, kus kooliaasta on juba alanud – nii on kogu linn teie päralt ja saate seda rahulikumalt avastada. Tutvuge rikkaliku mereelustikuga Sea Life'is või uudistage eksootilisi loomi ja taimi Korkeasaari loomaaias.

Palun tutvuge kindlasti enne plaanitud reisi, millised on  huvipakkuvates kohtades praegu kehtivad tingimused külastajatele (näiteks külastusaja registreerimine Sea Life'is jms).

Viking Line viib kolmel päeval nädalas Ahvenamaale

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Meretee on vaba! Tule ja naudi kauaoodatud kosutavat puhkust suvisel Läänemerel ja maalilisel Ahvenamaal.

Ajavahemikul 03.07.– 19.08.2020 teeb Gabriella, väikese vahepeatusega Helsingis, erikruiise Tallinnast Ahvenamaale. Gabriella erikruiisid väljuvad kolm korda nädalas algusega Tallinnast.*

Kohapeal on aega 8 tegusat tundi, mille jooksul saad avastada idüllilist Mariehamni linna. Auto või jalgrattaga jõuad ka kaugemate vaatamisväärsusteni.

Väljumine Tallinnast Helsingisse kell 8.30 (esmaspäeviti kell 7.00 Viking XPRS, laeva vahetus Helsingis). Väljumine Helsingist kell 15.30; Saabumine Mariehamni kell 8.00, väljumine Mariehamnist kell 16.00; Saabumine Tallinnasse kell 7.45

Kõik kellaajad on kohalikud.

* Esmaspäeva hommikuti väljub Tallinnast Viking XPRS. Ahvenamaale sõita soovijatel tuleb vahetada laeva Helsingis. 

All inclusive kruiis Ahvenamaale

Hind:

B-kajutis 4 reisijat - al 122 € / reisija 3 reisijat - al 132 € / reisija 2 reisijat - al 152 € / reisija   A-kajutis 4 reisijat - al 132 € / reisija  3 reisijat - al 146 € / reisija  2 reisijat - al 172 € / reisija

Hinna sisse kuulub:

Kruiis Mariehamni algusega Tallinnast valitud kajutiklassis Söögipakett

Söögipakett

Kaks õhtusööki reisija valikul:

The Buffet õhtusöök
Kolmekäiguline õhtusöök à la carte restoranis
         * 6-11aastastele tuleb broneerida toidukupong (à 10 €) ja valida toit lastemenüüst.
         * 0-5 aastastele tuleb valida ja maksta söögi eest laeva restoranis.

Kaks hommikusööki reisija valikul:

* Merehommikusöök
* Take away-hommikusöök.

Söögipakett on kõigile reisijatele kohustuslik.

Kajut on teie käsutuses kogu kruiisi vältel. Kruiisile ei müüda üksikuid kajutikohti.

Avasta Ahvenaamad ja tee ringreis saarel

Viking Line Clubi hind:

Auto al 41 €  Mootorratas al 41 €  Jalgratas al 24 € Tavahind: Auto al 55 € Mootorratas al 55 € Jalgratas al 24 €

Auto max 5 m pikk ja 1,90 m kõrge.

NB! Helsingis tuleb sõita laevast maha ja uuesti peale.

Reisile tuleb kaasa võtta kehtiv pass või ID-kaart.

Palume arvestada, et laev ei ole Mariehamni sadamas kell 12.15-15.00, sel ajal ei ole võimalik laevast lahkuda ega laevale minna.  

Infoks sõidukiga reisijatele (auto, mootorratas või jalgratas)

• Sõidukiga reisijad peavad Helsingis laevast välja sõitma. Tagasi laeva sõidetakse check-in’i kaudu Helsingi–Mariehamni reisile registreerudes kell 14.00–15.00. • Sõidukiga saab Mariehamnis laevast välja sõita ajavahemikus 8.00–12.00. Tagasisõidu check-in tehakse kell 15.00–15.30. Ekskursioon „Ahvenamaa aarded“

Bussiekskursioon giidiga, soome keeles.

Külastame kõiki tähtsamaid Ahvenamaa vaatamisväärsusi. Algus kell 10.00 Viking Line'i terminali eest. Kestus 4 tundi.

Hind

Täiskasvanu 30 € Lapsed 6–12 a 20 € Lapsed kuni 5 a 20 € (oma istekoht bussis) Lapsed kuni 5 a TASUTA (vanema süles)

NB! Ekskursioon ei sobi liikumisraskustega inimestele.

Ohutu reisimine

Laevanduses on kokku lepitud ühistes, reisi turvalisust tagavates ohutusmeetmetes. Et muuta reisimine võimalikult ohutuks, on Viking Line kasutusele võtnud järgmised meetmed:

Võtame praegu pardale peaaegu poole vähem reisijaid kui tavaliselt. Selle tulemusel tagame sotsiaalsete vahemaade hoidmise reisijate vahel. Piirame reisijate vooge terminalides ning kontrollime laevadele minekut ja pardalt lahkumist. Oleme intensiivistanud puhastusprotseduure, pakume käte desinfitseerimise võimalust. Tuletame regulaarselt meelde sotsiaalse vahemaa hoidmist, jagame infot sagedase ja õige kätepesu vajaduse kohta. Piirame külaliste arvu restoranides ja poodides. Reisijatel on võimalus tellida toit kaasa või kajutisse. Kohandame pardal olevate tegevuste valikut vastavalt kehtivaile piirangutele. Meil on programme nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kahjuks ei ole pallimeri lastealal hügieenilistel põhjustel avatud. Pakume laeval spaahoolitsusi, kuid saunaruumid on suletud. Registreerimispunktid, infolauad ja kassad on eraldatud läbipaistva seinaga. Sularaha asemel soovitame maksta kaardiga.

Avasta Turu linna ja selle ümbrust

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Tallinnast laevaga Turu linna juulis ja augustis esmaspäeviti ja kolmapäeviti.

Väljumised Tallinnast 06.07, 08.07, 13.07, 15.07, 20.07, 22.07, 27.07, 29.07, 31.07, 03.08, 05.08, 07.08, 10.08, 12.08 ja 14.08.2020.

Väljumised Turust 07.07, 09.07, 14.07, 16.07, 21.07, 23.07, 28.07, 30.07, 01.08, 04.08, 06.08, 08.08, 11.08, 13.08 ja 15.08.2020.

Hind kajuti ja ühe suuna kohta alates 49 eurost (B4 kajut, 1-4 reisijat kajutis); autopilet alates 50 eurost.

Kruiisihind alats 79 eurost kajuti kohta. 

Sõidugraafik
Tallinn-Långnäs-Turu 18.00-05.35/05.40-10.00 (järgmine hommik);
Turu-Långnäs-Tallinn 18.00-22.50/23.00-10.00 (järgmine hommik).

Ekskursioonid
Ekskursioonid ettetellimisel, kohtade arv piiratud.

Linnaekskursioon Turus, 2 t, algus kl 10, eesti keeles; minimaalne osalejate arv 20 inimest; täiskasvanule 24 €, 6-11-aastane lapsele 12 €, kuni 5-aastane laps tasuta (bussis peab olema koht broneeritud).

Ekskursioon saarestikus, 5 t,algus kl 10.30, eesti keeles; minimaalne osalejate arv 25 inimest; hind ühele reisijale 41 €, soovitav alates 12ndast eluaastast.

Transfeer sadamast kesklinna ja tagasi, väljumine sadamast kell 10.30 ja tagasi kell 16.00 või väljumine sadamast kell 11.00 ja tagasi kell 16.30; edasi-tagasi pilet täiskasvanule 6 €, 6-11-aastane lapsele 3 €, kuni 5-aastane laps tasuta (bussis peab olema koht broneeritud).

Muumimaa päevapilet 30 eurot, alla 2-a laps tasuta; ilma transfeerita; Muumimaa pileti saab osta ainult koos Tallinki laevapiletiga.

Jukupargi päevapilet 20 eurot, kuni 3-a laps tasuta; kuni 09.08.2020; ilma transfeerita; Jukupargi pileti saab osta ainult koos Tallinki laevapiletiga.

Külasta põhjanaabrite vanimat linna ja looduskauneid saarekesi. See on ideaalne võimalus, et kogeda tõelist Soomet.

(Tallinki blogi)

Paki kott ja pane end valmis, sest just reis Turusse paneb sind ümber hindama põhjanaabrite elukeskkonda – suvine linnamelu, soojad õhtud jõekaldal, maalilised saarekesed ja põnevad muuseumid on vaid mõned märksõnad, mis annavad edasi suvist Soome idülli. Panime kirja, mida külastada Turu linnas ja selle lähiümbruses, et avastamisrõõmu jätkuks mitmeks päevaks ja puhkus jääks meelde terveks eluks.

Kulge mööda Aura jõe kaldaid

Aura jõgi voolab veetlevalt läbi linna ja jagab Turu kaheks. Kohalikud kutsuvad idakallast kui ”see pool” ja hiljem tekkinud läänekallast nimetatakse ”teiseks pooleks”. Idakaldal asub väärikas keskaegne kirik ja ajalooline Turu ülikool. Teisele poole kallast jäävad aga mitmed populaarsed restoranid ja poed, aga ka Turu linnus.

Selleks, et mõista paremini, mis rütmis kulgeb elu Turus, Soome vanimas linnas, tasub jalutada jõe ääres. Aura jõgi on kui sümbol, mis jääb alati meenutama linna hiilgeaegu kui Turu oli veel Soome pealinn. Jõekallas on ka koduks mitmele mõnusale laevarestoranile, mis päikese uinudes kliente kohale meelitavad. Suvel on mõnus muruplatsil ka pikniku pidada või paadiga mööda jõge sõita. Eriti lummav on Aura siis, kui punane päike öösse vajub ja jõevee roosaks värvib.

Turu toidukultuur

Turu linn võib olla uhke oma kõrge kvaliteedi ja eklektilise sisekujundusega kohvikute ning restoranide poolest. Nii mõnegi söögikohaga tutvumiseks tasub broneerida laud. Turu vanim restoran on Pinella, mida embab ühest küljest Aura jõgi. Ühed kiidetumad restoranid on KaskisSmör ja Roster, mis pakuvad värskeid ja üllatavaid Skandinaavia maitseid, lüües Soome kokakunsti pitseri tugevalt maailmakaardile. Mami on aga mõnus selle poolest, et restoran pakub koduses stiilis lõunamenüüd, mis muutub iga päev.

Lisaks restoranidele on linnas ka hulganisti baare ja pubisid, mis väärivad mainimist. Turus saab näiteks kummutada õlut kempsus või mekkida veini apteegis. Jah, sa kuulsid õigesti, nii mõnigi ajalooliselt teise otstarbega hoone on tänaseks saanud koduks omanäolistele baaridele. Nii et kui satud Turusse, siis ära unusta külastada Puutorin Vessa ja Uusi Apteekki nimelisi lokaale. Kui viimased on kuulsad huvitava interjööri poolest, siis katusebaarist Walo tasub läbi hüpata just sellepärast, mis sealt kätte paistab – mõnusa meeleoluga terrassilt saab nautida panoraamvaadet Turu linnale.

Romantiline Ruissalo saar

19. sajandi villadega palistatud Ruissalo saar on tõeliselt lummav. Saarele pääseb kergesti nii maismaa kui ka mere kaudu ning on ideaalne rattaga avastamiseks. Maalilised ja hooldatud rattateed pakuvad mugavaid vahemaid kogu perele. Kivised paljandid, kaunid liivarannad, omapärane loodus, veerevad põllud ja ilusad aiad tekitavad armastust esimesest silmapilgust kõigile, kes saart külastavad.

Saarel tegutseb ka Turu ülikooli botaanikaaed, kus asub ka põneva taimemaailma avalik väljapanek. Välis- ja siseaedades on üle 5000 taimeliigi. Kasvuhoonetes on lai valik lopsakaid taimi ja troopiliste liikide kollektsioon. Õueaias õitsevad rododendronid, pojengid, niidulilled, eksootilised puud ja põõsad. Uue maastiku eripäraks on kolm tiiki, kus asuvad värvilised vesiroosid ja muud märgalade taimed.

Ajaloohuvilistele

Luostarinmäki kvartal on pisike puust linnaosa, mis pääses 1827. aasta suurest põlengust. Siin asub ka vabas õhus tegutsev käsitöömuuseum, kus ringi kolades võib avastada end tundelt, justkui oleksid ajas tagasi läinud.

Suurest tulekahjust jäid puutumata ka linnus ja keskaegse katedraali müürid. Linnuses paiknevas muuseumis asub näitus, mis annab hea ülevaate nii linna kui ka linnuse enda ajaloost. Seda alates 1280. aastast, kui väärikas hoone linnasüdamesse kerkis. Ajaloosõpradele on see maiuspala, mida peaks ilmtingimata külastama.

Kunstihuvilisi paelub aga ilmselt Turu kunstimuuseum ja muusikalembelisi tõmbab Sibeliuse muusuem, kus saab põhjaliku ülevaate helilooja elust.

Loodus Turu ümbruses

Linnamelu pole kõigile. Paljud meist ootavad puhkuselt hoopis vaikseid loodusradasid, kus lasta tuulel end kanda kaunitesse kohtadesse. Turu on piiratud ligi 20 000 saarekesega, kus töömõtted lülituvad automaatselt välja ja stressist jääb järele vaid ähmane hall mälestus.

Saarekesi ühendab 200-kilomeetriline tee, kus linnamüra asendub linnulauluga ja laiadest asfaldteedest saavad soojast suvest pundunud metsarajad. Saarestikesse on tikitud mitmed kodused restoranid, Turu elanike mökkid ja isegi omanäolised muuseumid. Saarekeste vahel saab seigelda kas auto, jalgratta või praamiga ning miks mitte natuke igaühega neist. Nii mõnigi praam on isegi tasuta.

Kõigile neile, kes igatsevad idüllilise Soome looduse ja järvede rüppe, on Turu ümbrus ideaalne suviseks puhkuseks. Neid teid ja radasid nimetatakse isegi põhjanaabrite kõige kaunimateks. Usu mind, sel reisil võidab Soome su südame!

Ahvenamaa kruiisid reedeti

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Tallinn-Mariehamn-Tallinn kruiisid väljuvad Tallinnast reedeti, 19. ja 26. juunil ning 03., 10., 17. ja 24. juulil 2020, lisaks 16., 19., 21. ja 23. augustil.

23. augustil toimub seenioride erikruiis, kus reisijate meelt lahutavad Antti Kammiste ja Meelis Punder. Kruiis üksikreisijale al 47,75 € (üks koht B4-kajutis + õhtusöök). Kruiisil osalejatele pakume lisaks eestikeelset meeleolukat ringreisi Ahvenamaal. Käime Mariehamni vaateplatvormil, millelt avaneb imeline vaade, vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Selle kõrval asuvad Ahvenamaa vanema aja eluolu tutvustav Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Ekskursiooni hind on 25 €. NB! Kohtade arv on piiratud. Ekskursiooni algus kell 13.30.

18. septembril toimub Ahvenamaa avatud talude erikruiis. Sellel kruiisil saavad kõik maaelu fännid ja talunikud osa saare avatud talude nädalavahetusest.

Hind kajuti kohta alates 79 eurost (B4 kajut, 1-4 reisijat kajutis).

Kruiisilaev Baltic Queen seilab sel suvel kauni loodusega Ahvenamaale.

Autoga reisides saad ühe päevaga saareelust ja -melust mõnusa lühikokkuvõtte.

Suplus.
Lummavad vaated.
Lõhesupp.
Võilillemarmelaadiga pannkoogid.
Mitte just tingimata selles järjekorras.

Enam kui 6500 saarest koosnev Ahvenamaa kuulub küll Soomele, kuid elab rootsi keele ja kultuuri rütmis. Siin on käänulised teed, õõtsuvad paadisillad, kaljused kaldad ja sillerdav meri pea iga metsatuka taga. Puhkus Ahvenamaal pakub rõõmu silmale ja hingele, Põhjamaade puhastele maitsetele pühendunud köögist rääkimata. Muumioru lugude sõbrad võivad end tabada mõttelt, et on sattunud otse Nuuskmõmmiku või väikese My jälgedesse. Pole ka imestada, sest muumitrollide looja, Soome tuntuim lastekirjanik Tove Jansson armastas just Ahvenamaal suvitada ja inspiratsiooni koguda.

Ahvenamaa on jalgratturite, matkajate, kajakisõitjate, purjetajate ja kalameeste maa. Aga mitte ainult, Ahvenamaa on ideaalne ka niisama puhkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks. Saareriigi külastajal jagub avastamisrõõmu mitmeks reisiks, kuid ka ühe päevaga jõuad palju vaadata, maitsta ja kogeda. Toome siinkohal välja viis populaarseimat sihtkohta turistide seas. Autoga läbid need kohad mõnusalt ühe päevaga.

Sõidugraafik

Tallinn-Helsingi-Marieham 15.00-18.00/18.30-09.00 (järgmine hommik, kohalik aeg)

Mariehamn-Helsingi-Tallinn 18.00-10.00/11.00-10.15 (järgmine hommik, kohalik aeg)

NB! Ajavahemikus 12.30–15.30 ei toimu Mariehamnis maale- ja laevaleminekut.

Kehtivad Tallinki reisitingimused ning erikruiiside tingimused.

Sellele kruiisile on võimalik oma auto kaasa võtta ning Ahvenamaaga iseseisvalt tutvust teha. 

Ekskursioonid Mariehamnis ja Ahvenamaal

Ekskursioonid toimuvad, kui soovijaid on vähemalt 20; ekskursioonid ettetellimisel. Ekskursioonid algavad ja lõpevad sadamas.

Ahvenamaa ringreis, u 3,5 t, eesti või vene keeles, 2 korda päevas; hind täiskasvanule 29 eurot, 3-16-a lapsele 15 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). 

Metslooma safari, u 3 t, eesti ja vene keeles; pärastlõunal; hind täiskasvanule 41 eurot, 7-14-a lapsele 21 eurot, 3-6-a reisijale 16 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud).

Õlletehas Stallhagen, u 2,5 t, eesti keeles, osaleda saavad ainult 18-a ja vanemad reisijad; hind täiskasvanule 47 eurot.

Omal käel on võimalik külastada purjelaeva Pommern ja Ahvenamaa meremuuseumit Mariehamnis.

Sadamast saab transfeeribussiga hommikul sõita Eckeröle ja pärastlõunal tagasi. Giidi reisil kaasas ei ole. Hind täiskasvanule 19,80 eurot, 3-17-a lapsele 13,20 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). Peatused teel: Smart Park Familypark, Käringsund Resort, Eckerö Posti- ja tollimaja.

Sadamast saab hommikul transfeeribussiga sõita Kastelholmi linnuse juurde ja lõuna ajal tagasi, kohapeal aega 4,5 t. Giidi reisil kaasas ei ole. Hind täiskasvanule 19,80 eurot, 3-17-a lapsele 13,20 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). Kastelholmi kindlusloss, Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum, Vita Björni vanglamuuseum, Smakby.

Tark sadam

Tark Sadam on Tallinna Sadama uus süsteem.

See puudutab just autoga reisijaid.

Reisija sõidab enne auto check-ini jõudmist läbi automaatsest kõrguse/laiuse/pikkuse mõõdupunktist, kus pildistatakse sõiduk eest/tagant, misjärel suunab Tark Sadam numbrituvastuse abil sõiduki õigele reale. Reisijad peaksid jälgima plafoone, kus kuvatakse, kuhu ritta sõiduk sõitma peaks. Järgmisena jõuab reisija check-in´i punkti. Seal kuvatakse töötajale Targa Sadama süsteemist auto registreerimisnumber ja broneeringunumber. Antud info kuvatakse Targa Sadama süsteemis vaid juhul, kui broneerimissüsteemi on sisestatud registrinumber õiges formaadis ning muidugi ÕIGE number (palume reg.numbrid sisestada formaadis 123ABC, ilma tühiku ning ilma sidekriipsuta).

Kui auto kõrgus/pikkus või reg.number on vale, seda autot meie süsteemis ei kuvata ja tegemist on autoga, kellel puudub broneering. Ehk siis algab check-inis broneerimine otsast peale. Kõik see võtab aega ja juhul kui auto pikkus/kõrgus on eelnevalt valesti broneeritud, tuleb tasuda hinnavahe ning halvimal juhul ei pruugi auto laeva mahtuda.

Seega tuleks olla eriti tähelepanelik sõidukite registreerimisnumbrite sisestamisel ning ülimalt tähelepanelik, et broneeritud oleks õige kõrgusega sõiduk (Eesti registris olevatel sõidukitel on sõiduki kõrgus tehnilises passis olemas). 

Talv punastel laevadel

  Küsi pakkumist!   Jõulumaagia Helsingis

Jõulusäras Helsingi on kaunis ja loob jõulutunde igaühe südamesse.

Aleksanterinkatu jõulutänav

Tuledemeres Aleksanterinkatu kuulutatati ametlikult Helsingi jõulutänavaks pidulikul avatseremoonial 20 novembril 2016. Esmakordselt süüdati siin jõulutuled kaupmeeste initsiatiivil aastal 1949 ning sellega sooviti tuua valgust ja lootust sõjast toibuvale linnarahvale. Sellest ajast on jõulutulede süütamine saanud kauniks traditsiooniks.

Senati väljaku Jõuluturg 03.–22.12.2016

Traditsiooniline Jõuluturg on Senati väljakul avatud 03.–22.12.2016. Senati väljakul toimuv jõuluturg pakub rohkem kui 120 müügikioskist kohalikke jõuluteemalisi tooteid, käsitööd, küpsetisi ja traditsioonilisi jõulumaiustusi. Keset muinasjutulise Jõuluturu siginat-saginat võib muude tegelaste hulgas kohata ka ehtsat Jõuluvana, siin on vahvaid etteasteid ning mängib jõulumuusika.

Jõuluturg on avatud iga päev kell 11.00–20.00. Lisainfo tuomaanmarkkinat.fi

Naiste Jõululaat 02.–06.12.2016

Müügil isevalmistatud ehted, kudumid, vaibad, keraamika, nahkehistöö, rõivaid, jõulukaunistusi, küpsetisi ja jõuluroogi. Lisainfo www.naistenjoulumessut.fi

Lucia päev 13.12.2016

13. detsembri õhtul toob talvepimedusse valgust Lucia rongkäik. Lucia-neiu valguskroon süüdatakse Helsingi Toomkirikus ning valgusrongkäik liigub kirikutreppidest alla Aleksanterinkatu jõulutänavale.

Jõulumenüü Viking XPRS`il

Kuni 26. detsembrini saab XPRS`il nautida jõuluhõrgutisi. Ahvenamaalt pärit tippkokk Michael Björklund on katnud punastel laevadel fantastilise jõululaua. 

Jõululaua peastaariks on jõulusink ning valikus on palju kalaroogasid. Soomest on eelkõige erinevad pajaroad need, millel on jõulumenüüs tähtsaim koht. Ka suitsukala on iseenesest mõistetav Soome panus. 

Rootsi poolt on eelkõige libekala, mis on kohustuslik ja seda süüakse kõige meelsamini roheliste herneste, valge kastme ja pipraveskis värskelt jahvatatud nelkpipraga. Lisades kõige peale krõbeda peekoni, on tegemist tõelise sensatsiooniga maitsemeeltele.

Magusasõpru üllatab Pipi Pikksuka kommibufee. 

Jõulubuffeed saab nautida Viking XPRS`i Bistro Bella restoranis, samuti teiste punaste laevade bufeerestoranides.

Eriteadaanne!

16.–30.01.2017 on Viking XPRS hooldustööde tõttu dokis. Tallinn Helsingi liinil liikleb sel ajal M/S Rosella. Tuletame meelde, et M/S Rosella pardal õhtusel kell 21.45 ( pühap. kell 20.15) väljumisel Viking Buffet õhtusööki ei pakuta.

 

Minikruiis Turust koos hotelliööbimisega

Muuda oma lühipuhkus tõeliseks elamuseks! 

Pakume nüüd suurepärast võimalust seilata Viking Line'i kõige uuema ja uhkema kruiisilaevaga Viking Grace (pdf-fail, uues aknas). Paketis sisaldub hotelliööbimine Turu hotellis Hamburger Börs.

Väljumine kell 20.55, saabumine järgmisel õhtul kell 19.50. Maaleminekut Stockholmis ei toimu.

Küsi pakkumist!

Hind alates:

58,50 eurost ühe reisija kohta.

Hinnas:

minikruiis Turust koos kajutikohaga Inside Two kajutis hotelliööbimine kaheses toas enne või pärast laevareisi hommikusöök hotellis

NB! Hinnale lisanduvad Tallinn-Helsingi-Tallinn laevapiletid soodushinnaga 10€ reisija ja suuna kohta ning sõit Helsingi-Turu-Helsingi.

Lapsed vanuses 0-11 aastat reisivad koos täiskasvanuga tasuta.

Pakkumine kehtib kuni 31.05.2016. Eraldi kajutikohti kruiisidele ei müüda.

Sõidugraafik Turu   Mariehamn/Långnäs   Stockholm Laev 20.55 > 01.05* > 01.10* > 06.30 Viking Grace 19.50 < 14.25 < 14.10 < 07.45 Viking Grace

* peatub Långnäsi sadamas

Makse- ja annulleerimistingimused

Broneeringu eest tuleb tasuda hiljemalt 30 päeva enne reisi. Juhul kui broneerimise hetkel on väljumiseni jäänud vähem kui 30 päeva, tuleb broneeringu eest tasuda koheselt.

Sokos Hotel Hamburger Börs

Stiilne ja kaasaegne hotell otse Turu südames.Original Sokos Hotel Hamburger Börsi restoranimaailm on esinduslik ja annab klientidele võimaluse valida sama katuse all kiiresti meelepärane söögikoht. Rõdudega saunades ja basseinides kogete lõõgastuvaid hetki linnakatuste kohal. Hotelli rahulikud koosolekuruumid mahutavad kuni160 inimest. Lähem info hotelli kohta siin.

Tasuta muuseumid Rootsis

Alates 2016. aasta veebruarist on sissepääs Rootsi populaarsematesse muuseumidesse tasuta.

Armeemuuseum – Stockholm
Etnograafia Muuseum – Stockholm
Hallwylska majamuuseum – Stockholm
Ajaloomuuseum – Stockholm

Kuninglik mündikabinet – Stockholm
Kuninglik relvakamber – Stockholm
Vahemere muuseum – Stockholm
Ida-Aasia muuseum – Stockholm

Rahvusmuuseum – Stockholm
Rootsi Riiklik loodusajaloo muuseum – Stockholm
Mereajaloo muuseum – Stockholm
Arhitektuuri- ja disainikeskus – Stockholm

Kaasaegse kunsti muuseum – Stockholm/Malmö Maailma kultuurimuuuseum – Göteborg Rootsi õhujõudude muuseum – Linköping Meremuuseum – Karlskrona Skoklosteri loss – Skokloster   Muud tegevused Stockholmis ja sihtpunktid Rootsis   Küsige muuseumipileteid koos laevapiletitega - paljudel juhtudel on pilet ette ostes pisut soodsam.   Stockholmiga saab tutvuda mööda katuseid käies. Erakordne kogemus neile, kes ei karda kõrgust. Inglisekeelne ekskursioon toimub 43 m kõrgusel ja kestab ligikaudu 75 min. Lähem info siin.   Praeguse Rootsi kuningliku perekonna alaline residents Drottningholmi palee on ehitatud 17. sajandil ja see on siiani väga hästi säilinud. Kuninglik perekond elab lossi lõunatiivas, ülejäänud osa paleest on külastajatele avatud. Drottningholmi palee elanikud ja erinevate ajastute stiilid on aastate jooksul lossi oma jälje jätnud ja sellega paleest meeldejääva vaatamisväärsuse teinud.   Drottningholmi lossi ümbritseb suur ja kaunis park. Kuninganna Hedviga Eleonora algatusel rajati 17. sajandi lõpus barokk-stiilis aed, mille keskelt leiate Heraklese purskkaevu Adriaen de Vriesi pronksist skulptuuridega. Pargis asuv unikaalne Hiina paviljon on kuningas Adolf Fredriki kingitus oma naisele. Mälaren'i järve kaldapealsel asub Inglise stiilis aed kahe tiigi, kanalite, saarekeste, kaunite sildade, alleede, puusalude, neogooti stiilis torni ja koopiatega antiiksetest marmorkujudest.   Drottningholmi loss on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Heitke pilk kaunile ajaloolisele kultuuripärandile. Lähem info lossi ja pargi kohta siin.   Drottningholmi jõudmiseks sõida sadamast metrooga (T-bana) T-Centralenisse, seal istu ümber Åkeshov või Hässelby Strand liinile ning sõida Brommaplani peatusesse. Drottningholmi viivad bussid nr 301-323, 177 või 178. Autoga sõida Stockholmi kesklinnast mööda maanteed 275 Vällingby suunas. Brommaplani jõudes järgi viitasid Drottningholmi. Suvel toimib regulaarne laevaühendus Stadhuskajen'ist (Linnahalli Kai) Drottningholmi. Informatsiooni väljumiste ja hindade kohta saab telefonil +46 8 587 1 40 00 (Strömma Kanalbolaget).   Õhtuti saate osaleda teistmoodi linnaekskursioonil. Stockholmi tumedamat ajalugu tutvustab Spökvandringi õhtune jalutuskäik vanalinnas. Saate teada põnevaid lugusid mõrvadest, müütidest ja müsteeriumidest. Pärast seda kogemust vaatate mõnda kohta Stockholmis hiljem hoopis teise pilguga. Jalutuskäik kestab 90 minutit. Lähem info siin.

Millenniumi jalutuskäik tutvustab Stieg Larssoni trilooga raamatutest ja filmist tuttavaid kohti Södermalmi linnaosas. See on värskendav kogemus, sest siinne õhustik on kesklinna omast sootuks erinev. Ekskurisoon kestab ligikaudu 2 h. Lähem info siin.

Jalutuskäigul ABBA radadel näete, kus elasid ja töötasid maailamakuulsa bändi liikmed ning saate teada uusi fakte 1970-ndate Stockholmist. Inglisekeelne ekskursioon kestab ligikaudu 2 h. Lähem info siin

ABBA muuseum on rohkem kui tavaline muuseum! Loomulikult on seal bändiliikmete kostüümid, kuldplaadid, originaal- ja mälestusesemed ning palju muud huvitavat. Muuseumis saad osaks interaktiivsest elamusest – soovime, et tunneksid end viienda ABBA liikmena! Saad proovida ansambli legendaarseid kostüüme, stuudios laulmist ja koos bändiga ka lavale minna. Lisaks jooksevad seintel põnevad hologramm-videod. Kogu lindistatud materjal salvestatakse sinu piletile. Lähem info siin.

Ocean Bus viib ekskursioonille nii maal kui ka vees. Giidi juhendamisel tutvutakse linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Kindlasti on see kogemus, mis jääb kauaks meelde. Lähem info siin.

Hop on hop off bussieksursioonil tutvud Stockholmi tuntuimate atraktsioonidega. Buss peatub selliste vaatamisväärsuste juures nagu Gröna Lund, Skansen, ajaloomuuseum, raekoda, Abba muuseum, fotomuuseum, kuningaloss, vanalinn ning lisaks populaarsete kaupluste ja kaubanduskeskuste juures. Bussil on kokku 21 peatust, sealhulgas ka Frihamnenis. Lähem info siin.

Kolmårdeni loomaaias leiad 750 metsiku looduse vaatamisväärsust maailma džunglitest, savannidest ning meredest. Loomaaed-pargis on elajatele suudetud luua võimalikult looduspärane keskkond. Pargi üheks olulisemaks vaatamisväärsuseks on Skandinaavia ainus delfinaarium, kus külastajad saavad nautida suurejoonelist delfiinide etendust. Lähem info siin.

Piletid müügil ajavahemikule 01.06.–21.08.2016. Tallinki voucher tuleb pileti vastu vahetada kohapeal peasissepääsu juures. 

Gröna Lund on Rootsi vanim lõbustuspark, kus on atraktsioone ja lõbustusi kogu perele. Pargis on kokku 30 atraktsiooni. Suve põnevaimaks atraktsiooniks kujuneb uus kettkarussell Eclipse – 121 meetri kõrgune karussell, mis lennutab teid kõrgemale kui kunagi varem. Lähem info siin.

Ericsson Globe'i SkyView gondel sõidutab külastajad mööda ümmargust hoonet 130-meetri kõrgusele imetlema hingematvat vaadet üle terve Stockholmi. Kummassegi gondlisse mahub 16 reisijat. Gondel väljub tunnis kuus korda, kestus on 20 minutit.  Globen asub kesklinna lähedal, sinna pääseb hõlpsasti nii trammi, bussi kui metrooga. Lähem info siin.

Tehnikamuuseum (Tekniska Museet) ütleb, kuidas asjad maailmas toimivad. Muuseumis saad näha, avastada ja kogeda, kuidas kõik siin maamunal on omavahel seotud. Siin viibid tööstuse sünni juures ning saad aimu ka ulmelisena näivatest suurejoonelistest tulevikuplaanidest. Lähem info siin.

Tule ja tee tutvust Stockholmi Loodusloomuuseumiga, mis pakub elamust igas vanuses külastajale. Siin saab näha ja tundma õppida erinevaid loomi, taimi, kive ja fossiile. Külastajaid ootab ka Cosmonova - Rootsi suurim planetaarium, mille 760 ruutmeetrisel kuppelekraanil näidatakse erinevaid loodusfilme. Saali mahub korraga 262 külastajat. Lähem info siin.

Fotografiska ei ole päris tavaline muuseum. See on rahvusvaheliseks kohtumispaigaks, kus saavad kokku nii harrastajd kui professionaalid. Asukohaga Stockholmi kesklinnas, kohe Viking Line'i terminali kõrval on Fotografiskas 2500 ruutmeetril aastas 4 suuremat ja 15-20 väiksemat näitust. Lisaks ka põnev kauplus! Lähem info siin.

Junibacken on Stockholmis asuv rõõmurohke muinasjutumaailm kõikidele lastele ja lapsemeelsetele. Junibacken on avatud aastaringselt ja kogu tegevus on koondatud siseruumidesse.Lähem info siin,

M/S Emilie – liigu linnas laevaga! Kuna Stockholm asub saarestikus, on sõit kohalike laevadega suurepäraseks alternatiiviks linnaga tutvumisel. M/S Emilie peatub Stockholmi kesklinnas erinevate kaide ääres, kus on võimalik lihtsalt maha või jälle laevale hüpata. M/S Emilie väljub kohe Viking Line'i terminali lähedalt, kaikoht Masthamnen. Lähem info siin.

Södermalm - Stockholmi tahumata pärl. Sea sammud veidi boheemlaslikku Stockholmi linnaossa nimega Södermalm. Siin leidub pisikesi kohalike disainerite butiigikesi, aaretest pungil kirbukaid ja retrokraami pakkuvaid mööblipoode. Tänavaid palistavad udupeened restoranid, erinevate rahvaste köögid, kohvikud - trendikad, stiilsed ja samas nii lihtsad. Södermalm annab mõnusa tõuke ja inspireerib. Olla on siin mõnus, ainult aeg kaob liigagi märkamatult.

Lisebergi lõbustuspark Göteborgis on Skandinaavia suurim. Pargi tõmbenumber on Atmosfear – see on vabalangemine 116-meetrisest tornist! Lisaks 35 muud ja sugugi mitte vähem põnevust pakkuvat atraktsiooni. Selle aasta uudis on Mechanica! Lähem info siin.

Boråsi loomaaed on roheline oaas keset linna. Üks Rootsi suurem ja moodsam loomaaed, kus on üle 600 looma 65 erinevast liigist. Põhifookus on näidata suuri Aafrika loomi ja Põhjamaade loomi. Loomaaed asutati 1962, kui asutaja Sigvard Berggren tõi ühelt oma paljudest Aafrika reisidest kaasa lõvipoja. Koostöös linnaga on loodud suurepärased olud, kus loomad elavad justkui vabas looduses. Lähem info siin.

Furuviksparkenis on kõrvuti loomaaed, lõbustuspark ja bassein. Loomaaias elab pisut üle 60 loomaliigi, neist kõige tuntumad on šimpansid. Lõbustuspargis leiab igaüks endale meelepärase atraktsiooni. Uhkeim vaatamisväärsus on Euroopa üks suurim puidust tsirkuseareen, mida kasutab ainus kohalik tsirkus Rootsis. Nad on siin esinenud igal suvel juba 70 aastat. Lähem info siin.

Parken Zoo loomaaias on esindatud nelja maailmajao loomad, muuhulgas väga haruldased sumatra tiigrid, samuti on olemas laste loomaaed, lõbustuspark, mänguväljakuga fantoomimaa ja väikese lisatasu eest saab kasutada välibasseine. Fantoomimaal esinevad suvehooajal mitmed tuntud artistid ja toimuvad erinevad teatrietendused. Lähem info siin.

Kõik armastavad Astrid Lindgreni raamatuid ja nende tegelasi! Astrid Lindgreni Maailm asub Vimmerbys, ligi 300 km kaugusel Stockholmist. Siin saab näha erinevaid teatrietendusi, esinemisi ja tegevusi, kus lapsed saavad kaasa elada ja osaleda. Lähem info siin.

See koht on kõigile, kes armastavad western'e ja soovivad osa saada tõelisest metsiku lääne melust. High Chaparral asub Stockholmist ligi 400 km kaugusel Hillerstorpis. Siia tulles tunned, nagu oleksid sattunud 1870. aastate Ameerikasse: leiad eest kauboid, baarid, relvavõitlused, saab kulda sõeluda ja hobuvankriga sõita. Lähem info siin.

Orsa Rovdjurspark asub Orsas Kesk-Rootsis. See on Euroopa suurim karupark. Peamised vaatamisväärsused on maailma suurim jääkarudele mõeldud rajatis polaarmaailm ning leopardikeskus ja tiigrimaailm. Lisaks on siin näha nelja suuremat põhjamaade kiskjat pruunkaru, kaljukassi, hunte ja ilveseid. Veel saab näha ohustatud loomaliike, nagu lumeleopard, Pärsia leopard ja Amuuri tiiger. Võimalik on kohtuda ka nende inmestega, kes loomade eest hoolitsevad, vaadata karu kalapüüki ja vaadata pargis ringi koos giidiga. Lähem info siin.

Skandinaavia suurima lustipargi Skara Sommarlandi tohutu suurel territooriumil on põimunud veepark, tivoli, motopark, vee-show, suve- ja nukuteater. Vahvad veeatraktsioonid lausa kutsuvad mõnulema: veeliumäed ja akvatuubid, meeliülendav surfirada ja lustakad liumäed. Siin saad sõita Ameerika mägedel, karussellidega ja kiikuda. Tehnikahuvilistele on mõeldud motopark. Lähem info siin.

Universeum on Rootsi suurim teaduskeskus, mis asub samuti Göteborgis. Ära lase sõnal „teadus" end heidutada – see koht on avastamist väärt! Universeumi seitse korrust on täis seiklusi, eksperimentaalseid töötube, kosmoselaevu ja palju muud. Lähem info siin.

Rootsi meremuuseum asub Karlskronas Stumholmeni saarel . Muuseumis on võimalik tutvuda Rootsi mereväe ajalooga. Kõige esinduslikum on mudelite tuba, mis sai alguse juba 1752. aastal. Siit leiab nii miniatuurseid koopiaid kui ka suuremaid ehitisi, millega katsetati erinevaid tehnilisi lahendusi ja laevakonstruktsioone. Saab külastada vanu muuseumile antud laevu ja veealust tunnelit. Lähem info siin.

Glasriket asub Smålandis, ca 400 km Stockholmist, ning juba 17. sajandist on see tuntud oma laialdase klaasitööstuse poolest. Tänapäeval on Glasriketis 14 erinevat klaasitööstust ning suur osa teisi väiksemaid ettevõtteid. Siin on klaastooteid tehtud juba alates 1742. aastast ja pidevalt arenedes ning uusi tehinkaid välja töötades leiab siin nii igapäevaseks kasutuseks mõeldud tooteid kui ka maailma tasemel klaasikunsti. Külastajatel on võimalus töökodadesse sisse astuda ja näha kõike oma silmaga, samuti on võimalus ka ise klaasipuhumiskunsti proovida. Lähem info siin.

Sigtuna on Rootsi esimene linn, mis asutati 10. sajandil. Väike ja jalakäijasõbralik, võluvate puidust hoonetega linn Mälareni järve kaldal. Umbes tunni aja kaugusel Stockholmist. Viikingite ajal 11. sajandil oli siin tähtis kaubanduskeskus ja sadam. Liigub legend, et Sigtuna põletasid kunagi pärast ühte viikingite röövretke saartele maha eestlased. Piirkond on rikas ruunikivide poolest, mida on ka linnas näha. Sigtuna lähedale jääb kaks lossi, Skokloster ja Steninge. Lähem info siin.

Rootsi õhujõudude muuseum, Flygvapenmuseum, Linköpingis näitab Rotsi sõjaväe ja lennunduse arenguta lataes varajastest pioneeridest tänapäevani. Siin on huvitav, lõbus ja rahuldust pakkuv kõigile olenemata vanusest ja huvidest. Kõik on oodatud pered, lennunduseksperdid, noored ja vanad. Sissepääs on tasuta. Lähem info siin.

Tomtelandi muinasjutumaale on oodatud kõik, suured või väikesed. Siin saab külastada tõelist Jõuluvana kodu. Mora lähedal asuv Jõuluvana väike küla armsate puitmajadega väga ilusas looduses. Siit leiab ka trollide kuningriigi, haldjad maailma, metsatrollide küla ja palju muid hvitavaid kohti. Lähem info siin.

Ajalooline Birka asub Björkö saarel Mälareni järves. Oma hiilgeaegadel ehk viikingite ajal 9. ja 10. sajandil oli see suur kauplemise keskus. See on oma rikkalike säilmete ja huvitava ajalooga üks paremini säilinud viikingiaja linnu. Birka on ideaalne päevaseks reisiks suvel, paadid väljuvad Stockholmist raekoja kõrvalt. Aastal 1993 kanti Birka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Lähem info siin.

Viking Ville randmepael lastele

Lisainfo ja laevapileti tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Ville Vikingi randmepael

Ville Vikingi randmepaelaga saab alguse tähtis ja kauaoodatud puhkusereis!

Randmepaela hind on 7,50 € ja sellega saab kaasa pulgajäätise, Ville Vikingi klaasi ning bandana. Ning loomulikult saab sellega tasuta limonaadi nii palju kui süda lustib ja vanemad lubavad!

Broneeri randmepael juba koos laevapiletitega. Randmepael on mõeldud kõigile kuni 11-aastastele lastele ja kehtib 48 h.

Lisateenused autoga reisijatele

Teenused kehtivad Tallinn-Helsingi liinil.

Lähem info ja tellimine Fortest Reisidest.

Küsige pakkumist!

Viking Line Parem asukoht autotekil

Broneerides parema asukoha autotekil, kindlustate laevast väljasõidu eelisjärjekorras. Mõnikord laaditakse kaubavedu teostavad sõidukid maha esimesena, kuid garanteerime parema asukoha tellinud sõidukitele maalepääsu nii kiiresti kui võimalik.

Palume tähele panna, et auto peab olema laevasõiduks valmis vähemalt 45 minutit enne reisi algust. Sadamas tuleb olla hiljemalt üks tund enne laeva väljumist. Hiljem jõudes ei ole võimalik eelisjärjekorras laevast väljasõitu tagada.

Lisateenuse hind 10 eurot/auto.

Hiline check-in autoga reisijatele

Broneerides hilise check-in’i, kindlustate broneeringu säilimise ka siis, kui saabute sadamasse soovituslikust ajast hiljem. Palume tähele panna, et auto peab olema laevasõiduks valmis hiljemalt 20 minutit enne reisi algust.

Lisateenuse hind 5 eurot/auto.

NB! Parema asukoha ja hilise check-in’i teenust ei saa kombineerida.

Tallink Parem asukoht autotekil

Teenuse Proirity Car ostmisel on reisijal võimalik tagada oma sõidukile laeva autotekil selline paigutus, et saabumisel sihtsadamasse on tal võimalik väljuda eelisjärjekorras.

Teenust pakutakse CAR ja VAN kategooria sõidukitele.

Lisateenuse hind on 20 € / suund.

PS! Kui ühes broneeringus on kaks autot, siis lisatakse see mõlemale sõidukile. Edasi-tagasi reisi korral ei pea mõlemal suunal seda teenust valima, teisel suunal võib olla ka tavaline autokoht.

See toode ei muuda äriklassi reisijate eelist - äriklassi pileti broneerinud reisijate autod paigutatakse ka edaspidi selliselt, et reisijale säilib eelisjärjekorras väljumine.

Club One kuldkliendile ei garanteerita prioriteetset väljumist, auto paigutus sõltub vabade kohtade olemasolust.

Kohti on igal väljumisel piiratud hulgal. Toode on soovitav ette broneerida. Vabade kohtade olemasolul on teenust võimalik osta ka laevale registreerimise käigus.

Jõuluturud lähinaabrite juures 2016

Fortest Reisid pakub jõulurõõmu juurde maisemaid elamusi - laevareisi ja majutust, grupile alates 10 reisijast ka bussitranspordi ja reisijuhi tellimise võimalust.

Küsi pakkumist!

Stockholm

Eelistate traditsiooniküllaseid jõule või hoopis moodsaid pühi? Stockholmil on kindlasti ühte-teist pakkuda. Jalutage jõuluturul, maitske glögi ja proovige piparkooke ning tehke oma sissesostud säravate jõulukaunistuste valguses. 

Kõige vanemat ja kõige kuulsamat jõuluturgu peetakse vanalinnas Suurel turul 19.11-23.12 iga päe kella üheteistkümnest kuni kuueni õhtul. 

Advendinädalavahetustel tasub läbi põigata Skansenist. Vabaõhumuuseumi jõuluturg on avatud 26-27.11, 3-4.12, 10-11.12 ja 17-18.12 kell 10-16. 

Jõululaadad toimuvad veel Kungsträdgårdeni pargis igal detsembri nädalavahetusel kuni jõuluni, avatud on uisuväljak; Södermalmis Hornstulli platsil; mitmetes Stockholmi lähedal asuvates lossides. 

Kui kõht tühi, proovige Stockholmi restoranide jõuluhõrgutisi: lihapallid, Janssoni kiusatus, lutfisk, piparkoogid ja kuum glögi. 

Helsingi

Helsingi jõuluturg toimub Toomkiriku ees avaral Senati väljakul 3.12-22.12. Üle 100 käsitöölise, disaineri ja toidupakkuja panevad üles oma letid ning kutsuvad külalisi nautima nii jõuluhõngu kui maitsma jõuluroogasid - ploomisaia, magusaid piparkooke, glögi, jõuluõlut ja kuuma kakaod. Kingituste valik ulatub villastest sokkidest ja küünaldest kuni kodutekstiili ja eheteni. 

Turg on avatud nädala sees 11-20, nädalavahetustel 10-19.

Kolme sepa platsil ja vana üliõpilasmaja juures toimuvad jõuluüritused 30.11-23.12 ja 27.12-7.01. 

Detsembri alguses - 2.-6.12 - peetakse naiste jõululaata Vanas Sadamas Kanavakatul. Lettidel on üle 370 Soome käsitöölise ja kunstniku tööd, kõik Soomes ja Soome naiste poolt tehtud.

Kaablitehase jõullaat kestab 9-11.12 ja 16-18.12, reedeti avatud kell 12-20, nädalavahetustel 10-18.

11. detsembril saate läbi jalutada Seurasaari jõuluraja ning 13. detsembri õhtul minna Senatiplatsile Lucia kroonimist ja rongkäiku vaatama. Jõulurada on avatud 12-17, Lucia kroonimine algab kl 17 ning rongkäik kl 18. 

Peterburi

Neevalinnas toimub jõululaat 24.12-08.01 Pionerskaja väljakul (Zvenigorodskaja või Puškinskaja metroopeatus). Säravad tuled ja etendused, puust köögiriistad ja villased sokid, kristall ja nukud, lihapirukad ja pannkoogid. 

Viisavaba kruiisiga saab jõulumeeleolus Peterburi külastada 23.12 Tallinnast väljuva laevaga ning 25.12 Helsingist väljuva laevaga. Jõulukruiisidel erihinnad, kohtade arv piiratud! Lähem info siin.

Riia

Vanalinna jõuluturg täidab Toomplatsi lähiümbruse vürtsise glögi, praegud mandlite, magusa piparkoogi ja kohvi-tee aroomiga. Igaüks leiab oma jõuluime kas käsitöö- või toiduletist, kontserdilt või töötoast. Lettidelt leiate lätikirja käpikud ja puidust nikerdatud küünlajalgu, päikselist mett ja sooje villaseid sokke, kaisukarusid ja hõbedast ning merevaigust ehteid. Riia jõuluturg toimub 26.11-8.01. Turg on üldiselt avatud 10-20, reedeti-laupäeviti 10-22, 24.12 kell 10-18, uue aasta öösel 10-02.

2010. a. tagasi panid Läti kunstnikud ja kunstitudengid Riias püsti esimese jõulukuuseraja. Ka sellel talvel on 9.12-8.01 Riia linnaruumis näha moodsad jõulukuused: ootamatud ideed ja lahendused, uudsed materjalid. Autoriteks on endiselt kohalikud kunstnikud ja kunstitudengid. Lähemat infot saate Riia turismiinfo punktidest ning pärast kuuskede püstitamist ka siit.

Laevareisid Läänemerel koolirühmadele

Et jalad ja hallid ajurakud ei väsiks, veeda aeg-ajalt üks lahe vahetund Stockholmis või tore koolipäev Helsingis või uudista koos klassikaaslastega uhket Peterburi.

Tutvu pakkumistega allpool ja küsi pakkumist grupile! Enamasti hakkab grupisoodustus kehtima alates 10 reisijast.

Koolirühmade puhul peab iga 10 alla 18-a reisija kohta kaasas olema vähemalt üks õpetaja või mõni teine täiskasvanud saatja.

Küsi pakkumist!

Viisavaba kruiis Peterburi läbi Helsingi, võimalus viibida Peterburis 1 või 2 päeva. Lähem info Peterburi kruiisi kohta siin

Stockholmi sõiduks on koolirühmadele eripakkumine. Lähem info Stockholmi kruiisi kohta siin, lisaks laevareisile tee lähemat tutvust Stockholmi linnaga või mõne muuseumiga. Lähem info siin.

Päevakruiisiks või pikemaks reisiks Helsingis ja Soome on variante mitmeid, näiteks selline ja sellised. Mida Helsingis ja mujal Soomes teha? Vaata lähemalt siit.

Aitame heameelega koostada programmi päevaks või mitmeks, soovitame söögikohti ning tellime bussi, kui seltskond on suurem ja tahab jalavaeva säästa. 

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Eckerö Line'iga Helsingisse

Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Seila meiega Soome!

Eckerö Line'i hilissuvine sooduskampaania kehtib reisimiseks kuni 11.10.2020. Kuna soodushinnaga piletite arv igale väljumisele on piiratud, siis tasub kiirustada, sobilik kuupäev välja valida ning reis ära broneerida. Sooduspakkumist saab broneerida kuni 27.9.2020 ning kehtib uutele broneeringutele. Ühe suuna pileti hind alates 10 eurost ühele reisijale.

Päevakruiisid Helsingisse

Pikk päevakruiis (laev väljub Tallinnast 6.00, tagasisõit Helsingist 21.40, saabumine Tallinnasse 23.50; aega Helsingis on 12 tundi) alates 15 eurost reisijale. 

Lühike päeva kruiis (valida on kaks väljumist: varajastele ärkajatele sobivad E-L väljumised Tallinnast kell 06.00 (tagasi Helsingist kell 15.15) ja pärastlõunastele toimetajatele P-R väljumised kell 12.00 (tagasi Helsingist kell 21.40); aega Helsingis 6 tundi) alates 10 eurost reisijale.

Minikruiis laeval, maaleminekut Helsingis ei toimu. Sellise kruiisi võib ette võtta kasvõi kolm korda päevas - väljumine Tallinnast kl 6, 12 või 18.30 (pühapäeviti varahommikust väljumist Tallinnast ei ole). Pileti hind ühele reisijale alates 10 eurost.

Sõidugraafik 2020   Tallinn-Helsingi Helsingi-Tallinn E-L 06.00-08.15   iga päev 12.00-14.15 09.00-11.15 iga päev 18.30-21.00 15.15-17.30 P-R   21.40-23.50   Mõnus ja privaatne Lounge laeva kuuendal tekil sobib eriti hästi neile, kes soovivad kas reisi ajal tööd teha või lihtsalt vaiksemas keskkonnas reisida - salongi kasutamine maksab maalt ette tellituna vaid 18 € (laevas 20€) + tavaline laevapilet. Hinnas sisalduvad lisaks rahuliku reisijatesalongi kasutamisele (kus on nii kiire WIFI kui piisavalt laadimiskohti) ka karastusjoogid, mahlad, tee ja kohv, vein/õlu, samuti on valikus võileibu, suupisteid ja puuvilju. Maitsed merel

Hommikusööki pakutakse Eckerö Buffet's kella kuuesel väljumisel Tallinnast ning kella üheksasel väljumisel Helsingist, lõunat kell 12 ja 15.15 ning õhtusööki kell 18.30. Viimasel väljumisel Helsingist on restoran suletud. 

Hotellipaketid Soome

Kuigi Helsingi on lähedal, tasub naabrite juurde vahel ka ööseks jääda. Hiljuti täielikult renoveeritud ja tõeliselt stiilne Radisson Blu Seaside Hotel asub sadama ja kesklinna vahel ning teeb põhjanaabrite pealinna ahvatlused kergesti kättesaadavaks. Uus Clarion Hotel Helsingi asub Läänesadama vahetus läheduses ja pakub suurepärast vaadet linnale nii baarist kui ka katusebasseinist. Küsi meilt lisaks laevapiletile ka majutuse pakkumist!

Autopaketid

Meie soodsad autopaketid on mõeldud 2- 5 reisijale ja sõiduautole (suurus 1). Autopakettide hind sõltub nädalapäevast ja väljumisest.

Hinnad on alates 39 € ja pakettide arv väljumise kohta on piiratud - seega soovitame eriti soodsa hinna saamiseks broneering võimalikult varakult ära teha. Kuni 23. augustini kehtivad suvised hinnad, 24.08.2020-17.06.2021 talvised, enamasti pisut madalamad hinnad.

hind alates E T K N R L P Tal-Hel 06.00 59 € 49 €/39 € 49 €/39 € 49 €/39 € 49 €/39 € 49 €/39 € - Hel-Tal 09.00 99 € 99 € 99 € 99 € 99 € 119 € 69 €/59 € Tal-Hel 12.00 89 €/69 € 69 €/59 € 69 €/59 € 69 €/59 € 89 €/59 € 89 €/59 € 119 €/99 € Hel-Tal 15.15 69 € 69 €/59 € 69 €/59 € 89 € 99 €/109 € 89 €/59 € 69 €/59 € Tal-Hel 18.30 89 €/99 € 89 € 89 € 99 €/89 € 99 €/89 € 119 € 119 € Hel-Tal 21.40 49 €/39 € 49 €/39 € 49 €/39 € 89 €/39 € 89 €/59 € - 49 €/39 € Mereõhk teeb mõtted vabaks!

Koosolek merel. Lase värskel meretuulel ja lummaval merevaatel peast rutiin välja puhuda ning tule oma meeskonnaga Eckerö uude nõupidamistekeskusesse koosolekut pidama! Laevas püsib seltskond mõnusalt koos ning maitsvad hõrgutised annavad jõudu ja energiat. Nii on kõik eeldused edukaks ja tulemusrikkaks nõupidamiseks olemas!

Miks just merel?

Mõnus koht ja toimiv teenindus on heaks vundamendiks õnnestunud koosolekule.

Lisaks mõnusatele ja tänapäevase tehnikaga varustatud ruumidele muudab koosoleku korraldamise lihtsaks laeva lisateenuste, ennekõike toitlustamisvõimaluste lai valik. 
MS Finlandial on avatud uus mugav koosolekute keskus, mis sobib nii koosolekute pidamiseks, minimesside ja näituste läbiviimiseks ja ka pidudeks. Keskusel on omaette sissepääs ja riietehoid. Ruumides on WiFi, klaastahvlid, vajadusel pabertahvlid.

Koosolekusaalidele lisaks on keskuses ka Lounge, mis pakub head võimalust veeta merereis rahulikult, vajadusel arvutiga tööd tehes, segamatult lugedes. Ruum mahutab kuni 36 inimest ja seda on võimalik broneerida rühma kasutusse.

Keskuse aulas on alati kaetud laud kohvi ja väikeste soolaste ning magusate snäkkidega. Suuremat nälga aitab vaigistada laeva Buffet restoran.

Söök ja jook

Hommikul Hel-Tal suunal on valida Eckerö Buffet hommikusöök või kerged snäkid ja puuviljad Lounges. Teistel väljumistel on Lounge valik sama. Alternatiivina pakub Eckerö Buffet hooajale sobivat lõuna- või õhtusööki, mille kõrvale on hinna sisse kuuluvana avatud ka veini- , õlle- ja karastusjookide kraanid.

Koosolekute keskuses pakutakse kohvi / teed, on avatud karastusjookide-, mahla-, õlle- ning veinikraanid.

Joogikupongid

Võimalik on tellida rühmale sobiv hulk kuponge, millega saab jooke laeva baaridest.

Kasutage MS Finlandia ruume juba oma tiimi järgmisel ülesõidul ja keerake meresõidule kuluv aeg enda kasuks!

Mitmesugust Soomes

Lisainfo ja piletite tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Sea Life Meremaailma basseinides ja akvaariumides on kodu leidnud üle 1500 isendi. Näha saab meritähti, haisid, kilpkonni, merihobusid ja hulgaliselt teisigi veealuse maailma elanikke.   UUDIS 2016. Koorikloomade pealetung! Vähid, krabid, krevetid ja muud tegelased on vallutanud sel aastal SEALIFE'i. Ettevaatust - võib saada märjaks!

Lähem info siin.

Sea Life'i pileteid müüakse ainult koos Viking Line'i ja Tallinki laevapiletitega. Pakkumine kehtib kuni 31.12.2016.

Flamingo Spa

Vantaas asuv Flamingo Spa veepark pakub rõõmustavaid hetki kõikidele, kellele meeldib soe basseinivesi ja lõbusad veemängud! Veepargis on 6 erinevat basseini ja liumäge

Flamingo Spa asub 20 km Helsingi kesklinnast. 800 parkimiskohaga autoparklas on parkimine tasuta.

Lapsed, kel vanust vähemalt 10 eluaastat, võivad ujuma tulla ka ilma täiskasvanud saatjata.

Aadress: Tasetie 10, 01510 Vantaa.

Osta veekeskuse pilet koos Viking Line'i laevapiletitega.

Flamingo Spa K20

Flamingo Spa K20 külastajana pääsed möllama veeparki Aquapark, kus erinevad basseinid ja liumäed, ent Sulle on avatud ka spaa luksuslikum ala, kus idamaade hõngu, kuus erinevat sauna, soojendusega lamamistoolid, mineraal- ja soojavee basseinid ning basseiniäärne kohvik. Flamingo Spa asub Vantaal, umbes 20 km kaugusel Helsingi kesklinnast.

Flamingo Spa K20 kehtib vanusepiirang 20 a.

Aadress: Jumbo ostukeskuse kõrval, Tasetie 8, FI-01510 Vantaa.

Avatud

Esmaspäev-neljapäev 10.00-21.00
Reede 10.00-22.00
Laupäev 10.00-21.00
Pühapäev 10.00-18.00 

Hinnad kehtivad koos Viking Line'i laevapiletitega. 

Soome Looduskeskus Haltia

Haltia viib teid põhjanaabrite suursuguste rahvusparkide avarustesse ja mitmekesistele matkaradadele. Näitused jälgivad looduse aastaringi ja peasaalis asuv 18-meetrine virtuaalsein toob esile erinevate aastaaegade vaheldumise ilu, maagilisuse ning võimsuse. Interaktiivse Soome kaardi abil saab tutvuda 80 Soome looduse vaatamisväärsusega.

Looduskeskus Haltia asub Espoos, Nuuksiontie 84.

Hinnad kehtivad kuni 31.12.2016.

 

SuperPark

SuperPark on äge, siseruumides asuv seikluspark Vantaal (u. 15 km Helsingist), mis  pakub põnevust  nii suurtele kui väikestele. Siin saab ronida, köielt laskuda ja sõita pedaalautodega.

Erinevates sportmängudes võib ennast proovile panna Game Arena’l. Freestyle Hall on skeitpark, kus lisaks rampidel möllamisele saab ka parkuurida, saltosid teha ja batuutidel hüpata. 

Lahtiolekuajad:

SuperPark on avatud iga päev kell 11.00-20.00, kontrolli lahtiolekuaegu pargi kodulehelt.

Soodsama hinnaga pilet koos Viking Line'i või Tallinki laevapiletiga. Pilet kehtib terve päeva jooksul - soovi korral võib vajdusel minna ja jälle tagasi tulla.

SuperPark'is on 300 tasuta parkimiskohta ja restoran.
Aadress: Valimotie 13, Vantaa.

Flowpark

Turus asuv Flowpark on looduskeskne seikluspark, kus saad end erinevatel seiklusradadel proovile panna. Adrenaliini tekitavad kõikuvad teerajad, liaanihüpped, kiigud ja kiired laskumised ahviraudteedel (trossteedel)

Flowpark sobib igale vähemalt 7-aastasele põnevuse otsijale, sest on mõeldud nii algajale kui ka kogenud seiklejale.

Seikluspragi pargialale on sissepääs kõikidele tasuta. Pilet kehtib seikluspargis terve päeva. Seikluspargi pileteid saab osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Sissepääsupilet sisaldab kiivrit ja varustust. Maksimaalse elamuse saamiseks soovitame seikluspargis veeta vähemalt 3 tundi.

NB! Enne külastamist kontrolli täpsed lahtiolekuajad www.flowpark.fi

01.05.–26.06. ja 22.08.–30.10.2016 Täiskasvanu €23 Lapsed 7–14 a. €23  Lapsed 0–6 a. €19 Perepilet (2 täisk. ja 2 last) €76 27.07.–21.08.2016 Täiskasvanu €24 Lapsed 7–14 a. €24 Lapsed 0–6 a. €20 Perepilet (2 täisk. ja 2 last) €78

Hea teada

Alla 13-aastased pääsevad rajale üksnes täisealise isiku nõusolekul. Alla 10-aastaste lastega peab järelvaataja kaasa ronima. JukuPark

Soome uusim väliveepark asub Soome suvepealinnas Turus ning avab juunis taas kõigile veenautlejatele uksed. Uskumatud veeliumäed, mereröövlisaar ja veemaailma lahedad atraktsioonid tagavad unustamatu suvepäeva kogu perele.

JukuPark avati Turus 2010. aastal. Väliveepark asub Impvaara siseujula ja spordipargi läheduses, 3 kilomeetri kaugusel Turu keskklinnast.

2,5 hektari suurusel maa-alal on 16 vägevat veeliumäge, kust saab kas niisama või mitmesuguste rõngaste ja alustega alla lasta. Peale selle on veepargis suured soojendatud veega basseinid, mugavad päevitamisalad koos avarate päikeseterrassidega ning sauna- ja duširuumid.

Tühja kõhu korral aitavad hädast välja grillbaarid, kohvikud, kioskid ja terrassirestoranid, kuhu tohib sööma minna ka ujumisriietes.

Sissepääsupiletid 11.06.–30.06.2016

Veepargi pileteid on võimalik osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega.

​11.–30.06.​ – eripakkumine! Täiskasvanu €18 Laps 4–17 a. €18 Laps 0–3 a. €0 01.07.–14.08.2016 Täiskasvanu €21 Laps 4–17 a. €21 Laps 0–3 a. €0

Lahtiolekuajad 2016

11.–12.06, 18.–19.06, 27.06.–14.08. kell 11.00–19.00. 13.–17.06. ja 20.–26.06. kell 11.00–17.00. Linnamäe lõbustuspark Helsingis

Linnanmäkil on Põhjamaade suurim atraktsioonide valik. Siin on karusselle ja atraktsioone nii päris väikestele lastele kui ka suurematele. Närvikõdi armastavate külastajate rõõmuks on püsti pandud Kingi torn, mis saavutab vabalangemise kiiruseks kuni 23 m/s. Saab mängida hai mängu ning suurenenud on restoranide valik. Kokku on pargis 44 atraktsiooni, neist 10 kõige pisematele tasuta, lisaks 13 erinevat söögikohta.

Info

Sissepääs Linnanmäe lõbustusparki - tasuta. Panorama Tower - tasuta. Alla 100 cm pikkustele lastele 10 tasuta sõitu. Üle 40 atraktsiooni ja mängu. Müügil on randmepaelad kogu päevaks või õhtuks, samuti saab osta eraldi pileteid atraktsioonidele. UUDIS! 06.06.–28.08.2016 saavad lapsevanemad, kel endal ei ole soovi või võimalust atraktsioonile kaasa minna saata oma lapse sõitma koos Linnanmäe poolt pakutava kaaslasega

Uudis 2016!

Kuidas teha suhkruvatti?  Suhkruvatikool on kindlasti Linnanmäe selle suve magusaim uudis. Kursused toimuvad Shop Caramelli's ning see on Soome esimene ja ainus suhkruvatikool. Koolituse hind 7€, õppemaksu saab tasuda Suhkruvatikooli kassas.

Uuendatud on ka Minimäki, kus on palju atraktsioone väikestele lastele ning siinsamas on ka kohvik. Uued atraktsioonid on Poppis ja Propelli, seiklusmatk Retk Maa sisemusse ja mängud Osavus ja Kalapüük.

Uus on ka Games Vault, kus saad end koos sõpradega proovile panna. Uued mängud on ka MotoGP ja Pac-Man Smash õhuhoki.

Linnanmäel on avatud uus Mehhiko restoran Flores FreshMex, kus saad oma soovi järgi maitsva tortilla kokku panna.

Hea teada!

Panorama Sightseeing Tower – vapustavad vaated Helsingile 53 m kõrguselt. TASUTA!

Kogu päeva käepael - Hupiranneke, maksab 37 eurot. Käepaela hind on kõikidele külastajatele, olenemata pikkusest või vanusest, sama. Randmepael kehtib lõbustuspargis terve päeva.

Väikesed külastajad saavad tasuta nautida järgmisi atraktsioone: Panoraam, KotKot, Kuuputin, Mereröövlilaev, Miniautod, Muksupuksu, Pallikarussell, Minikarussell, Piloot, Trummelkarussell ja Vankriratas. Kui laps ei soovi tasulistele atrakstioonidele minna, siis ei pea ka käepaela ostma.

Muumid ootavad!

Muumimaailm sai alguse ühe naise elutööst: soomerootsi kirjanik ja kunstnik Tove Jansson (1914-2001) lõi muumitrollide maailma oma teostes. Muumimaailm on rajatud Naantali kaunile Kailoni saarele joonissarja autori Dennis Livsonini algatusel, et pakkuda lastele ja nende peredele toredaid elamusi.

Muumimaailm asub Turust 16 kilomeetri ja Helsingist 180 kilomeetri kaugusel. Teemapargi põhiatraktsioon on mustikavärvi Muumimaja, kus külalistel on lubatud külastada kõiki viit korrust. Selle kõrval asub Koduvana kollane maja. Ühtlasi saab uudistada Muumimamma kööki, Nuuskmõmmiku telki, tuletõrjejaama, Muumipapa paati ja paljut muud.

Muumimaailma piletid 11.06.–15.08.2016

Pileteid Muumimaailma on võimalik osta koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Viking Line müüb ainult kahe päeva pileteid (ühe päeva pileti hinnaga). 

Hind:

Täisvanu ja lapsed 2 - 17 a. 27 eurot
Lapsed 0–1 a. tasuta.

Hind ei sisalda sissepääsu Väski seiklussaarele. Muumimaailma piletile lisandub laevapileti hind.

Majutus

Majutus tasub kindlasti varem broneerida ja selleks on palju võimalusi: Muumimaailma lähedal asuvad hotellid, spaad ja hostelid. Viking Line´i kaudu broneeritavate hotellidega Turus saab tutvuda siin.

Õnnestunud päeva meelespea

Planeerige piisavalt aega. Muumimaailma avastamisega tasub algust teha kohe hommikul, et ära vaadata Emma teatri etendused, tutvuda kõikide tegelastega ja lihtsalt jalutada saare kaunis looduses. Tutvuge Muumimaailma kaardiga. Võtke kindlasti kaasa ujumisriided, sest Muumimaailmas on armas rand. Riietuge ilmale kohaselt ja kandke mugavaid jalanõusid.

Hea teada

Juulikuus on Muumimaailmas kibekiire aeg. Juuni ja august on külastamiseks rahulikumad kuud. Muumimaailmas on hulk hästi varustatud tube väikelaste hooldamiseks. Restoranides on olemas mikrolaineahjud, kus saab soojendada toitu pere kõige pisematele. Väikelaste sõidutamiseks ja isiklike asjade kaasavõtmiseks saab Väski piletikassast rentida 5 euro eest käru kogu päevaks. Muumimaailma metsarajad sobivad ka ratastoolis liikujale. Siiski soovitame enne teeleasumist liikumisvõimalusi kaardilt uurida, sest teed kulgevad mitmel tasandil. Soovi korral aitavad Muumimaailma töötajad teil kergeima tee leida. Erivajadusega inimese saatjale on Muumimaailma külastamine tasuta. Väski seiklussaar

Muumimaa kõrval asuv Väski seiklussaar on loodud kooliealistele lastele.Siin on seklusrada, millel saab proovile panna nii füüsilised kui vaimsed oskused, saab ronida, hüpata, kulda sõeluda, proovida vibu laskmist, külastada koduloomi, vaadata teatrietendusi ja palju muud. Siit leiab ka piraadisadama ja kaluriküla. Lähem info siin.

Väski seiklussaare pileteid on võimalik osta koos Tallinn-Helsingi laevapiletitega, kas eraldi või koos Muumimaa piletiga.

* 1 päeva pilet Väski seiklussaarele 23 €
* ühispilet: 2 päeva pilet Muumimaale ja 1 päeva pilet Väski seiklussaarele 44 € * alla 2-aastane laps tasuta Väski seiklussaarele on võimalik pileteid osta perioodiks 28.06.–14.08.2016. Särkänniemi

Särkänniemi lõbustuspark asub Tamperes, Helsingist 180 km kaugusel. Lõbustuspargist leiad 34 erinevat atraktsiooni, mis pakuvad suviti ägedaid sõiduelamusi ja närvekõditavaid kogemusi.

Pargis on planetaarium, laste loomaaed, Näsinneula vaatetorn ning maailma esimene Angry Birds Land. Särkänniemi on korduvalt valitud Soome parimaks vaba aja keskuseks ning on kõige populaarsem sihtkoht Tamperes.

Särkänniemi piletid

Lõbustuspargi pileteid saab osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Särkänniemis vahetatakse pilet käepaela vastu, millega pääsete Särkänniemi alale, lõbustusparki, laste loomaaeda, meremaailma, planetaariumi ja Näsinneula vaatetorni.

Avatud:

Särkänniemi on avatud 14.05.–03.09.2016.

Suletud

Mai 9.–13., 16.–20., 23., 30. Juuni 3., 6., 13., 20. August 22.–25., 29.–31. September 1.–2.

Alla 100 cm pikkustele lastele on lõbustuspargi sissepääs ja atraktsioonid tasuta (arvestades siiski pikkuse ja vanusepiirangutega).
Mõõtmine kohapeal.

Parkimine

Parkimine Särkänniemi lõbustuspargi juures on tasuline. Parkimise eest tasutakse piletimüügiautomaatidesse.

Lisainfot parkimise kohta leiate siit.

Angry Birds tegevuspark

Angry Birdsi tegevuspark on siseruumides ajaveetmise koht kogu perele: siit leiab kino, batuudid, mängunurga kõige väikesematele, lasermängutoa ja palju muud. Park asub ostukeskuse Capri 1. ja 2. korrusel Lappeenranta lähedal Holiday Club Saimaa spaahotelli ja puhkekeskuse vahetus läheduses. Lähem info siin.

Tykkimäe vabaajakeskus

Tykkimäe vabaajakeskuses on 40 erinevat atraktsiooni ja lõbusaid üritusi suvi läbi. Tykkimäki pakub võimalust tutvuda Kaunisnurme muuseumikompleksiga ja näha maailmas ainulaadset Verla paberitehast ning palju muud. Parkimine on tasuta. Atraktsioonide eest saab tasuda sularahas, kaardiga saab maksta piletikassades, pargi restoranides ja kioskites. Soome suuruselt kolmas lõbustuspark asub Helsingist umbes 140 km kaugusel Kouvolas. Lähem info siin.

Tropiclandia

Tore veekeskus peredele Vaasas. Siit leiab kõik, mis ühes veepargis olema peab: liumäed, lained, kosed, mullivannid ja palju muud. Suvel on avatud ka vabaõhuveepark.Lähem info siin.

Ranua metsloomapark

Ranua loomapark pakub võimalust jälgida Põhjamaiseid loomi aastaringselt, neile on loodud väga looduslikud ja nende elupaigale lähedased elukeskonnad. Ranua loomapark on avatud iga päev ja aastaaegade vaheldumised näitavad loomi erineva nurga alt. Loomaargis on esindatud 50 metsloomaliiki ja ligi 200 looma. Suvel on avatud ka koduloomapark. Lähem info siin.

Hop on hop off audiogiidiga ekskursioonibuss Helsingis

Helsingi bussiekskursioonil saad ülevaate tuntud vaatamisväärsustest. Marsruut kulgeb ümber Helsingi kesklinna ja teele jäävad Sibeliuse monument, Senati väljak, Lasipalatsi, Olümpiastaadion, Finlandia maja, Templiväljaku kirik ja mitmed teised huvipunktid ning populaarsemad ostukeskused. Busse võib vahetada nii palju kui soovid ja jõuad.

Bussid väljuvad Senati turu juurest esmaspäevast pühapäevani ajavahemikul kell 10.00-16.00 iga 30-45 minuti tagant. Peatusi on üle linna ja ekskursiooni võid alustada sulle sobivast paigast. Pilet kehtib 24 tundi ning sellega saab allahindusi erinevates restoranides ja kohvikutes. Audiogiid 10 erinevas keeles, sh inglise, vene ja soome keeles. Pilet Tallinki eelmüügist 09.05-21.09.2016. Lähem info siin.

Panorama Sigthseeing audiogiidiga ekskursioon Helsingis

Strömma Finlandi korraldatav Helsinki Panorama Sightseeing Audio Tour on heliefektidega elavdatud ja 8 keeles pakutav kuuldemänguline ekskursioon, kus tutvustatakse Helsingi kõige olulisemaid vaatamisväärsusi (väljumine Esplanaadi pargist, Fabianinkatult). Ekskursiooni aitab hubasemaks muuta bussi „perenaine”. Suvehooajal korraldatakse ka Helsinki Panorama Sightseeing Guided Tour ekskursioone giidi juhtimisel rootsi ja inglise keeles (väljumine Olümpiaterminalist). Helsingi kaardi omanikele on ekskursioon tasuta. Lähem info siin.

Laevaekskursioon Helsingis

Strömma viib soovijad meeldejäävale laevareisile. Ekskursioonil kuulete Helsingi ajaloost, saate imetleda kaunist rannajoont ja tutvuga paljude suurepäraste vaatamisväärsustega. Näete Suomenlinna merekindlust, Helsingi loomaaeda Korkeasaaril, muljetavaldavat jäälõhkujate laevastikku ja Degerö kanalit. Lähem info siin.

Jalgrattaekskursioon Helsingis

Kaherattalisel avastad põhjanaabrite pealinna kordades kiiremini kui jalgsi. Ekskursioonid viivad kultuurikohtadesse, parkidesse aga ka saunaõhtutele ja disainipiirkonda. Lähem info siin.

Lisaks:

Heureka teaduskeskus, Loodusteaduste muuseum, Tropicario, Suomenlinna merekindlus, Helsingi mängukoobas jpm.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest. 

Pakkumine Stockholmi kruiisile seenioride rühmale

Tallinna-Stockholmi liinil on reisid peatatud kuni 31. juulini 2020 seoses reisipiirangutega.  

Kruiis Stockholmi on hea vaheldus nii nendele reisijatele, kes seda kaunist linna varemgi on külastanud kui ka neile, kes merereisi esimest korda ette võtavad. Armas vanalinn, kuningaloss, imekaunis saarestik ja muuseumid pakuvad unustamatu elamuse. Pole vaja muretseda keeleoskuse pärast, sest laevadel teenindab teid abivalmis eesti keelt kõnelev personal.

Teatud väljumistel on seenioridele päris oma kruiisijuht, kes aitab aega sisustada.

Laeval saab rahulikult jalutada, häid toite nautida, muusikat kuulata ja meelelahutuskavadele kaasa elada, aga võib ka tantsida ja pidutseda kas või hommikuni! Laevadel astuvad üles esmaklassilised Eesti ja välismaa tantsu- ja lauluartistid. Laevadel on mitmeid restorane ja kauplusi, isegi saunad ja väike ilusalong.

Küsi pakkumist!

Reisi hind üksikreisijale alates 50,25€ (koht B4 kajutis ja õhtusöök rootsi lauas). Kruiisi lõplik hind sõltub nõudlusest, kajutiklassist ning lisateenustest.

Grupiliikmele hind alates 49,50€ (grupp alates 10 inimesest; koht B4 kajutis ja õhtusöök rootsi lauas).

Grupijuhile 2 õhtu- ja hommikusööki tasuta. 

Lisatasu eest pakume täiendavaid söögikordi ja Stockholmi linnaekskursiooni. 

Grupipakkumise tingimused
- Tasuta rühmajuhi pakkumine kehtib tingimusel, et rühmas on vähemalt 10 maksvat reisijat.
- Soodushinnaga kohtade arv on piiratud.
- Reisi lõplik hind sõltub laeva väljumise ajast ja nõudlusest, valitud kajutiklassist ja lisateenustest.
- Reisi eest maksmine ja annulleerimine vastavalt rühmade makse- ja annulleerimistingimustele.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Klassiga Stockholmi

Liikumispiirangute tõttu on Stockholmi liinil väljumised tühistatud. Millal liiklus taastub, ei ole hetkel teada.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!   Lahe vahetund Stockholmis

Noorterühma kruiis hinnaga alates 36.50 € /õpilane*
* näidishind 12-17-aastastele

Hind sisaldab - kohta neljakohalises B-klassi kajutis - ühte hommiku- ja ühte õhtusööki Rootsi lauas - meelelahutust laevas   Koolirühma saatja saab kruiisi ning kaks hommiku- ja kaks õhtusööki TASUTA.   Lisatasu eest pakume - täiendavaid toidukordi laevas - eestikeelset Stockholmi linnaekskursiooni - Stockholmi erinevate muuseumide ja ühistranspordi pileteid   Eritingimused - Kehtib koolirühmadele alates 10 noorest. - Iga 10 noore kohta peab olema kaasas üks vähemalt 25-aastane rühmasaatja. - Erihinnaga kohtade arv on piiratud. - Reisi maksmine ja annulleerimine vastavalt rühmade makse- ja annulleerimistingimustele.  Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisidest. Tasuta muuseumid Rootsis leiate siit.

Lahe koolipäev Helsingis

Pakume võimalust ühiseks Helsingi reisiks koos heade koolikaaslastega: Läänemere kaunim laevapark, rohkelt meelelahutust, maitsvad road ning vahvad ekskursioonid Helsingis.

Helsingi päevareisi hind alla 12aastasele õpilasele alates 22.50 € ja 12 - 17aastasele õpilasele alates 24.50 €.

Küsi pakkumist!

Hind sisaldab - päevareisi Tallinnast Helsingisse ja tagasi Star klassis - ühte hommikusööki Rootsi lauas   Koolirühma saatja saab päevareisi ja hommikusöögi TASUTA   Lisatasu eest pakume - õhtusööki laevas - Helsingi muuseumide külastust - tellimusvedu Helsingis   Tingimused: - Kehtib koolirühmadele alates 10 noorest.
- Iga 10 noore kohta peab olema kaasas üks vähemalt 25-aastane rühmasaatja.
- Erihinnaga kohtade arv on piiratud.
- Reisi maksmine ja annulleerimine vastavalt rühmade makse- ja annulleerimistingimustele.   Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisidest.

Kolm ühes (pilet, kajut ja söök) liinireisil Helsingisse

hind EUR/
üks suund
  hind/reisija kaasreisija samas kajutis Tal-Hel 08.00 45 30       Tal-Hel 18.00/pühap. 16.30
Hel-Tal 11.30 ja 21.30 60 45

Hind sisaldab:
- reisijapiletit valitud suunal
- hommikusööki (Tal-Hel 8.00) või lõuna-/õhtusööki (Tal-Hel 18.00, Hel-Tal 11.30 ja 21.30/20.00)
- A- või B klassi kajutit (Seaside standard või inside kajut)

Sõidukid vastavalt kehtivale hinnakirjale. Paketti on võimalik lisada kuni 3 kaasreisijat.

Broneeringu eest tuleb tasuda hiljemalt 30 päeva enne reisi. Juhul kui broneerimise hetkel on väljumiseni jäänud vähem kui 30 päeva, tuleb broneeringu eest tasuda koheselt.

NB! Novembri keskpaigast kuni jõuludeni on kaetud jõululaud. Hinnale lisandub 1 €.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Lisaks pakume võimalust osta soodushinnaga messipääsmed erialamessidele Helsingis, lähem info siin.

Helsingi laevapiletid gruppidele

Reisides koos sõprade, töökaaslaste- või spordiseltskonnaga – koos on alati lõbusam ja aeg läheb lennates. Niisiis kogu oma seltskond kokku ja unusta argipäev punastel laevadel seilates. Viking Line paneb kokku paketi just teie soove ja vajadusi arvestades.

Kohtumiseni merel!

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest. 

Küsi pakkumist!

 

M/S Viking XPRS'i edasi-tagasi pilet Tallinn-Helsingi-Tallinn koolirühmadele.

Noorterühmadele alates 10 inimesest, kellest 75% on õpilased. Iga 10 õpilase kohta peab grupis olema 1 täiskasvanu.

Hind 22 eurot ühele reisijale.

Hind sisaldab edasi-tagasi piletit ühele inimesele; tagasitulek Helsingist mõnel teisel päeval (mitte samal õhtul).

Lisaks on võimalik tellida soodushinnaga B-klassi kajut (kuni 4 kohta), 10 eurot/üks suund; samuti toitlustus rootsi lauas.

Päevakruiis Tallinn-Helsingi-Tallinn koolirühmadele.

Noorterühmadele alates 10 inimesest, kellest 75% on õpilased. Iga 10 õpilase kohta peab grupis olema 1 täiskasvanu.

Väljumine Tallinnast kl 08.00, saabumine Helsingisse kl 10.40.
Väljumine Helsingist samal õhtul kl 21.30 (pühap. 20.00) ja saabumine Tallinnasse kl 24.00 (pühap. 22.30).

Hind 17 eurot reisija kohta (kehtib iga päev).

Hind sisaldab edasi-tagasi piletit ühele inimesele.

Kohtade arv piiratud! Lisaks on võimalik tellida soodushinnaga B-klassi kajut (kuni 4 kohta), 10 eurot/üks suund; samuti toitlustus rootsi lauas.

Päevakruiis Tallinn-Helsingi-Tallinn koolirühmadele koos hommiku- ja õhtusöögiga.

Noorterühmadele alates 10 inimesest, kellest 75% on õpilased. Iga 10 õpilase kohta peab grupis olema 1 täiskasvanu.

Väljumine Tallinnast kl 08.00, saabumine Helsingisse kl 10.40.
Väljumine Helsingist samal õhtul kl 21.30 (pühap. 20.00) ja saabumine Tallinnasse kl 24.00 (pühap. 22.30).

 Hind
 eurodes
kuni 23.12.2016 E-P kuni 17-a reisija 28 €

Hinnas: edasi-tagasi laevareis ühele reisijale, hommiku- ning õhtusöök rootsi lauas.

Küsi bussipaketti gruppidele (paketi hinnas 30-50 või 51-70 reisija ja bussijuhtide ülesõit, kuni 15-meetrise bussi ülevedu)! Soodushind broneerimisel kuni 31.03.2016.

Soodushinnaga ühe suuna laevapilet rühmaliikmele.

Tulge kontorist välja, merele - nõupidamist korraldama või, miks mitte, külastama ülemere koostööpartnereid. Et sinu ettevõtte reisid sujuksid mugavalt, oleme loonud mitmeid võimalusi, kuidas muuta oluline komandeering aega ja raha säästvaks ning vaheldusrikkaks.

Rühmahind kehtib gruppidele alates 6-st täiskasvanust liinil Tallinn-Helsingi ja vastupidi.

 Hind
 eurodes
kuni 23.12.2016 E-P täiskasvanu alates 18 € 6-17-a reisija alates 9 €

Hind sisaldab ühe suuna reisijapiletit liinil Helsingi-Tallinn.
Kohtade arv piiratud.

Rühmasoodustusega reisib iga 20. reisija tasuta! Päevakruiis Helsingisse.

Rühmahind kehtib gruppidele alates 10-st täiskasvanust liinil Tallinn-Helsingi.

Väljumine Tallinnast kl 08.00, saabumine Helsingisse kl 10.40.
Väljumine Helsingist kl 21.30 (pühap. 20.00) ja saabumine Tallinnasse kl 24.00 (pühap. 22.30).

 Hind
 eurodes
kuni 23.12.2016 E-P reisija 18 €

Hinnas: edasi-tagasi laevareis samal päeval ühele reisijale.

Pakkumine kehtib iga päev. Rühmasoodustusega reisib iga 20. reisija tasuta!

Päevakruiis Helsingisse hommiku- ja õhtusöökidega.

Rühmahind kehtib gruppidele alates 10-st täiskasvanust liinil Tallinn-Helsingi. Ei kehti lasterühmadele.

Väljumine Tallinnast kl 08.00, saabumine Helsingisse kl 10.40.
Väljumine Helsingist kl 21.30 (pühap. 20.00) ja saabumine Tallinnasse kl 24.00 (pühap. 22.30).

 Hind
 eurodes
kuni 23.12.2016 E-P täiskasvanu 46,50 € 12-17-a reisija 28 € 6-11-a reisija 10,50 €

Hinnas: edasi-tagasi laevareis ühele reisijale samal päeval, hommiku- ning õhtusöök rootsi lauas.

Pakkumine kehtib iga päev. Rühmasoodustusega reisib iga 20. reisija tasuta!

NB! Jõululaud perioodil 15.11.–23.12., lisamaks 1 €/reisija

Tellimine ja lisainfo Fortest Reisidest.

Stockholmi kruiis

Liikumispiirangute tõttu on Stockholmi liinil väljumised tühistatud. Millal liiklus taastub, ei ole hetkel teada.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Paki kohvrisse lühikeseks linnapuhkuseks vajalik, haara kaasa lähedased ning tulge merereisi nautima. Kruiis sisaldab mugavat kajutit, erinevaid restorane, kohvikuid ning baare, ahvatlevaid pakkumisi laeva kauplustes ja ohtralt meelelahutust nii lastele kui täiskasvanutele.

Kruiisi hind - edasi-tagasi laevapilet 1-le reisijale (koht B4 kajutis, soodsaimad väljumised Tallinnast enamasti pühapäevast kolmapäevani). Soodushinnaga kajutite arv piiratud!

Kruiiside hinnad on paindlikud ja muutuvad jooksvalt vastavalt nõudlusele. Mida nõutum väljumine, seda kõrgemaks muutub hind ka soodsaimatel väljumistel. Et saada soodsamat hinda, soovitame broneerida reis võimalikult aegsasti.

Hind sisaldab kajutikoha maksumust ühele reisijale ja kütuse lisatasu (kehtib vähemalt 12-aastastele reisijatele). Hinna kalkuleerimisel on lähtutud eeldusest, et kajutis reisib maksimaalne arv reisijaid (4 reisijat kajutis).

Üksikuid kajutikohti saab osta ainult B-klassi kajutitesse, meeste ja naiste kohad asuvad eraldi kajutites. Kõrgema kategooria ning inva- ja allergiakajutitesse ei ole võimalik üksikuid kohti osta ning broneerida tuleb terve kajut. Üksikutele kohtadele soodushind ei kehti.

Soodustused:
5-liikmelise reisiseltskonna puhul ühele kuni 5-aastasele lapsele kajutis lisakoht tasuta (madratsil või väikelapse voodis), tingimusel, et ostetakse välja terve kajut. Suuremaid lapsi ning täiskasvanuid kajuti lisakohale broneerida ei ole võimalik.

Club One klientidele erihinnad, lähem info broneerimisel.

Eelmüügist soovitame juurde osta ka toidupakette, hinnaga alates 61€/ reisija.

Broneeri reis juba täna!   Lahe vahetund või koolitund koolirühmadele, hind ühele reisijale alates 35,50 eurost.

Eripakkumine seenioride rühmadele, hind ühele reisijale alates 48,50 eurost. 

Eestikeelsed Stockholmi ekskursioonid toimuvad iga päev, hind 20 eurot täiskasvanule ja 13 eurot 6-11-a lapsele, hind kehtib kuni 26.12.2020.

Venekeelsed linnakeskursioonid toimuvad iga päev, hind 20 eurot täiskasvanule ja 11 eurot 6-11-a lapsele, hind kehtib kuni 31.12.2020.

Küsige lisaks infot ekskursioonide ja vaatamisväärsuste kohta

Lähem info hindadest ning vabade kohtade olemasolust Fortest Reisidest.

Viisavaba kruiis Peterburi

Liikumispiirangute tõttu on Peterburi liinil väljumised tühistatud kuni aasta lõpuni. Laevafirma on avaldanud 2021. a sõidugraafiku. Esimene väljumine Helsingist Peterburi suunas 23.05.2021 (1 päev Peterburis, tagasisõit otse Tallinnasse), viimane väljumine Helsingist Peterburi suunas 29.09.2021 (2 päeva Peterburis, tagasisõit Tallinnasse läbi Helsingi). Praegu ei ole veel avaldatud uue hooaja hindu.

Lisainfo ja tellimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Laevareis jätab aega Peterburi iseseisvaks avastamiseks. Kruiis on kindlasti meelepärane nii neile, kelle jaoks Peterburi külastamine on esmakordne, kui ka neile, kes vanu tuttavaid paiku taaskord külastada soovivad.

Viisavabalt on laevareisijatel Peterburis võimalik viibida kuni 72 t. 

Küsige kindlasti hinnapakkumist konkreetseteks kuupäevadeks! Juuli ja august on kõrghooaeg. 

Kruiisid, kus laev sõitab Peterburist tagasi otse või Helsingi kaudu Tallinnasse, on väga populaarsed ning suvel on paljud sellised väljumised väljamüüdud või tunduvalt kõrgema hinnaga.

NB! Kruiisile minekuks peab igal reisijal olema kehtiv pass (kehtivus vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu).

NB! Moby SPL jätab endale õiguse muuta reisi hinda etteteatamata. Muudatus ei puuduta varem tehtud broneeringuid. Vabandame ebamugavuse pärast!

Kajuti hind jääb samaks, olenemata sellest, kas kajutis reisib 1 või 4 inimest. Kuni 6-a laps saab sõita ilma oma voodikohata (magab mõne reisikaaslasega samas voodis). Alates 7-a saamisest peab lapsel olema oma voodikoht. 

Lisainfo kruiiside, pakettide ja vabade kohtade olemasolu kohta Fortest Reiside kontorist. 

NB! Viisata reisijal lisandub kruiisi või ühesuuna piletile kohustuslik transfeeri tasu, sadamamaks ning kütuse lisatasu. Saadame pakkumise Peterburi kruiisi lõpliku hinnaga, mis sisaldab neid lisatasusid.

Hinnale lisanduvad vastavalt kruiisi valikule majutus Peterburis ja/või laevapilet Tallinnast Helsingisse (ja Helsingist Tallinnasse).

Saabumisel Peterburi tuleb arvestada sellega, et kõigepealt lubatakse laevast välja reisijad, kes sõidavad kõrgema klassi kajutites, reisijad, kellel on kaasas alla 6-a lapsed, ning reisijad, kes ostavad mõne laevafirma poolt pakutud ekskursiooni. Teistele reisijatele avatakse maalepääs tavaliselt 30 min pärast sadamasse saabumist. Piirikontroll Peterburis võib aega võtta kuni 2 tundi. Standardkajutites sõitjatel on võimalik juurde osta eelisjärjekorras maalepääs Peterburis (priority exit). 2021. a. sõiduplaan Sõiduplaanid kuupäevade järgi leiate siit: 2021.    Sõiduplaan on üle nädala erinev - paaritutel nädalatel ühtmoodi ja paarisnädalatel teistmoodi, lisaks mitmed erikruiisid. Sõiduplaanis on äramärgitud päevad, kui Peterburis toimuvad jalgpalli EMi mängud (B alagrupp ja üks veerandfinaal).   Esimene väljumine Helsingist Peterburi suunas 23.05.2021 (1 päev Peterburis, tagasisõit otse Tallinnasse), viimane väljumine Helsingist Peterburi suunas 29.09.2021 (2 päeva Peterburis, tagasisõit Tallinnasse läbi Helsingi).    Sõidugraafik 2020. NB! Kõik ajad on kohalikud!     väljumine õhtul, saabumine sihtsadamasse järgmisel hommikul kohaliku aja järgi   E Helsingi-Tallinn 08.30-12.30 (samal päeval)   Tallinn-Stockholm 18.30-09.30 T Stockholm-Helsingi 17.30-11.30 K Helsingi-Peterburi 19.00-09.00 N Peterburi-Helsingi 19.00-08.30 R Helsingi-Peterburi 18.00-09.00 L Peterburi-Helsingi 19.00-08.30 P Helsingi-Peterburi 18:00-09.00       E Peterburi-Tallinn 19.00-09.00 T Tallinn-Stockholm 18.30-09.30 K Stockholm-Helsingi 17.30-11.30 N Helsingi-Peterburi 19.00-09.00 R Peterburi-Helsingi 19.00-08.30 L Helsingi-Peterburi 18.00-09.00 P Peterburi-Helsingi 18.00-07.00   Tallinn: A-terminal (pääs laeva ja laevalt maha läbi B-terminali) Peterburi: Morskoi Vokzal Helsingi: kesklinnas Makasiini terminal Stockholm: Frihamnen   Eesti kodanikul on võimalik Peterburi linna ja Leningradi oblasti külastuseks vormistada e-viisa. Kui otsustate kruiisile minekuks vormistada e-viisa, on reisi hind iga täiskasvanud reisija kohta 25 eurot soodsam. Sellisel juhul ei saa reisija kasutada Peterburis sadamast Iisaku platsile ja tagasi sõitvat laevafirma transfeeribussi. Kui bussi soovite siiski kasutada, siis tuleb see 25 eurot reisija kohta uuesti juurde lisada. Alternatiiviks kesklinna minekul on ühistransport - trollid sõidavad sadama lähedalt Nevski prospektile ja tagasi (trollipilet 2019. a. 40 rubla, pileti saab bussis konduktorilt sularaha eest). Kajutid

Kajutite kirjeldus laevafirma St Peterline'i kodulehelt. 

B-klassi kajut    Mahutab kuni 4 inimest, kajutid asuvad 4, 5, 6. tekil; 8,5-9 m2.
Aknata kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 2-kohalises kajutis 2 alumist voodit, 4-kohalises kajutis 2 alumist ja 2 ülemist voodit.

B2V kajut

Mahutab kuni 2 inimest. Aknata kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. Voodid narina (ülemine ja alumine voodi); 7 m2.  

F-klassi kajut

Mahutab kuni 4 inimest, kajutid asuvad 4. tekil; 8,5-9 m2. Aknata kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 4-kohalises kajutis 2 alumist ja 2 ülemist voodit. Kajutid on soodsama hinnaga kui B-klassi kajutid, sest asuvad meelelahutuskohtade lähedal.
 

A-klassi kajut 

Mahutab kuni 4 inimest, kajutid asuvad 4, 5, 6. tekil; 8,5-9 m2.
Aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 2-kohalises kajutis 2 alumist voodit, 4-kohalises kajutis 2 alumist ja 2 ülemist voodit.

Commodore kajut 

Mahutab kuni 2 inimest, kajutid asuvad 5, 6. tekil; 12 m2.
Aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. Minibaar, lameekraaniga teler, tugitoolid ja kohvilaud, duširuumis föön. 1 lai voodi. Kajuti hinnas erihommikusöök.   Princess Anastasia: kahekohaline kajut.

Deluxe kajut 

Mahutab kuni 3 inimest (Anastasial on olemas nii kahekohalised kui kolmekohalised deluxe kajutid), kajutid asuvad 5. ja 8. tekil; 16-20 m2. Aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. 1 lai voodi, konditsioneer, lameekraaniga teler, minibaar, tugitoonid ja kohvilaud; duširuumis föön.  Kajuti hinnas erihommikusöök.     

Sviit 

Mahutab kuni 3 täiskasvanut ja ühe kuni 12-a lapse, kajutid asuvad 6. tekil; 26,4 m2. 
2-toaline aknaga kajut, konditsioneer, duširuum ja WC. Elutoas on diivan, laud ja tugitoolid, lameekaaniga teler ja minibaar. Magamistoas on 1 lai voodi. Duširuumis föön. Kajuti hinnas erihommikusöök.   Söökide hinnad laeval Hommikusöök täiskasvanu 13 EUR, laps 4-12 a 6,5 EUR, alla 3 a tasuta koos vanematega
Deluxe hommikusöök täiskasvanu 18 EUR, laps 4-12 a 9 EUR, alla 3 a tasuta koos vanematega
Buffet õhtusöök täiskasvanu 34 EUR, laps 4-12 a 17 EUR, alla 3 a tasuta koos vanematega; õhtusööki pakutakse kahes kattes (esimene kate algab sadamast väljumisel, teine kate 2-2,5 t hiljem).    Õhtusöögi hinnas joogid (vesi, mahl, karastusjoogid, täiskasvanutel vein ja õlu kraanist). Laevalt ostes on söökide hinnad veidi kallimad.    Transfeeribussid

Kõigil reisijatel on võimalik transfeerbussidega vabalt sõita. Palun täpsustage busside sõidugraafik ja peatused laeval enne Peterburis laevalt lahkumist. 

Transfeeribussi marsruut:
- sadam (Sea Station Terminal, V.O., Morskoy Slavy väljak 1)
- Iisaku väljak

NB! Mitmetel muuseumitel on töönädala alguses üks puhkepäev (olenevalt muuseumist kas esmaspäev või teisipäev või kolmapäev).

Linnaekskursioon Peterburis gruppidele.

Väiksematel ja suurematel gruppidel (alates 12 inimesest) on võimalik juurde tellida Peterburi linnaeksursiooni, mis toimub eesti keeles (või mõnes muus soovitud keeles) ja mis kestab orienteeruvalt 4 tundi. Üksikreisijatele me kahjuks eestikeelset linnaekskursiooni pakkuda ei saa, küll aga on võimalik ekskursiooni tellida vene või inglise keeles. 

Buss tuleb vähemalt 12-liikmelisele grupile laevaterminali vastu. Sõidame linnaekskursioonile, kus vaatame üle metropoli kuulsamad turismimagnetid.Selle aja sisse on planeeriud järgmised vaatamisväärsused:

• Vassili Saar - saar Neeva  suudmes,  toimib eraldi linnaosana. Vassili saar piirneb Läänemere ning Suure ja Väikese Neevaga. Saare pindala on umbes 10 km². Saar oli algselt madal, soine ja kõrge veega mere poolt üle ujutatav. 19. sajandil kujunes saarele tööstuslinnaosa (sh laevaehitus). Saarel asub ajalooline börsihoone ning mitmed muuseumid.

• Peeter-Pauli kindluse õu

• Paleeväljak

• Senativäljak ja Vaskratsanik

• Nevski prospekt

• Kaasani kirik – võimas katedraal, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis.

Orienteeruvalt kella 14:00-st algab vaba aeg. Soovi korral viib buss ostlemishuvilised ka kaubanduskeskusesse.

* Hind sisaldab mugavustega bussi ja giidi teenust. Kuna eesti keelt kõnelevaid giide on Peterburis väga vähe, siis palume arvestada võimalusega, et soovitud kuupäevaks ei ole võimalik enam vaba giidi leida ja ekskursioon tuleb tellida mõnes teises keeles.

 

Stockholmi linnaekskursioonid Tallinki kruiisidel

Stockholmi ekskursioonil tutvutakse giidi juhendamisel umbes kahe tunni jooksul linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Bussiga sõidetakse läbi Stockholmi erinevate linnaosade, vaadatakse linna panoraami. Ekskursioon lõpeb kuningalossi juures, kus jätkatakse jalutuskäiguga vanalinnas.
Ekskursioonid toimuvad neljapäevast pühapäevani.   Ekskursiooni saab tellida Fortest Reisidest koos Tallinki laevapiletiga Stockholmi.   Küsi pakkumist!
Hind kuni 26.12.2020 * täiskasvanu ja 12-17-aastane laps 20 €
* 6-11-aastane laps 13 €
* kuni 5-aastane laps tasuta
Stockholmi linnaekskursiooni üldine ajakava
* Stockholmi jõudes palume laevast väljuda esimestena.
* Orienteeruvalt 10.30 kogunetakse terminali ette bussidesse (Stockholmi linnaekskursioon).
* Bussi sisenedes tuleb giidile esitada linnaekskursiooni pilet, mis on saadud check-in’i kassast.
* Ekskursioon algab orienteeruvalt kell 10.45.
* Buss sõidab läbi mitmete linnaosade Stockholmi kesklinnas. Seejärel vaadatakse linna panoraami Fjällgatanilt.
* Orienteeruvalt 12.30 viib buss reisijad kuningalossi juurde, kus soovijad saavad peale bussiekskursiooni jalutada giidi juhendamisel vanalinnas.
* Tagasi sadamas peaks olema hiljemalt kell 17.00. Ekskursioonibuss ei sõida tagasi sadamasse. Sadamasse saab liinibussidega nr 1 ja 76 või metrooga (peatus Gärdet).
* Laev väljub Stockholmist kell 17.30.

NB! KÕIK KELLAAJAD SELLES KAVAS ON KOHALIKU AJA JÄRGI.

Venekeelsed linnaekskursioonid Stockholmis toimuva aasta lõpuni iga päev.
Ülevaatliku linnaekskursiooni käigus on võimalik tutvuda linna ajaloo ja tänapäevaga. Ekskursioonil näete kuningalossi, Püha Nikolai kirikut, Riddarholmeni saare kirikut, frantsiskaani kloostrit, Vasa laevamuuseumit ja maailma esimest vabaõhumuuseumit Skansenit. Möödute Stockholmi sümboliks kujunenud raekojast, kus töötab linnavalitsus ja peetakse Nobeli autoasude saajate bankette.

Ekskursioon kestab kokku 3 tundi, millest 2 tundi sõidetakse bussiga ja 1 tund jalutatakse vanalinnas. Giidid ootavad terminalis märgi "Обзорная экскурсия по Стокгольму Tallink/Silja Line” (TALLINK SIGHTSEEING)" juures. Sama silt on bussi aknal. Bussifirma on Bromma Buss AB.

Hind kuni 31.12.2020
* täiskasvanu ja 12-17-aastane laps 20 €
* 6-11-aastane laps 11 €
* kuni 5-aastane laps tasuta

Ekskursioonid gruppidele vabalt valitud kuupäevadel:
Tallinn-Stockholm liinil on võimalik tellida linnaekskursiooni gruppidele alates 10 reisijast. Väiksemate rühmade puhul (alla 24 reisija) ei kehti sama hind, pakkumised teeme vastavalt grupi suurusele.   Hinnad kehtivad ainult koos Tallinn-Stockholmi laevapileti ostmisega Fortest Reisidest.   Ratastooliga reisija saab ekskursioonil osaleda juhul, kui tema ratastool käib kokku ja see paigutatakse pagasiruumi. Sellisel juhul peab tal kaasas olema abistaja, kes teda aitaks bussi sisenemisel. Kui ratastool kokku ei käi, siis kahjuks ekskursioonil osaleda ei ole võimalik.
Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro