Kanaari saared

Küsi pakkumist siit

 

Miks Kanaarid?
Milline saar valida?
Riigi- ja piirkonnainfo
Internetilingid
Kasulik teada
Lennuinfo

MIKS KANAARID?

* Mõnusalt pehme ja meeldiv kliima, mis on aastaringselt Eesti mõistes suviselt soe. Kanaari saared on meile üks lähimaid ja ka hinnalt soodsamaid kohti, kuhu minna talvekülmale vaheldust otsima.
* Turistidele on olemas lõõgastavaks ajaveetmiseks kõik vajalik - erinev valik heatasemelisi hotelle, arvukad sportimis- ja lõbustusvõimalused, restoranid, baarid ja ööklubid, liivarannad ja veesport, mitmesugused teema- ja lõbustuspargid.
* Kanaari saared sobivad puhkuseks kõigile - nii peredele, vanadele kui noortele. Lastele on arvukalt vee-, lõbustus- ja teemaparke; noortele aktiivset sportlikku puhkust ja meeletut ööelu; rahu otsivale puhkajale rohelusse peitunud vaikseid bangalosid ja hotelle. Vaatamata saarte arenenud turismitööstusele, on neil võimalik leida puutumatuid lahesoppe, ehedaid külakesi ning uskumatuid looduelamusi.
* Hinnatase on taskukohane ja söögikohtade valik lai.
* Hotellid on hea tasemega ning nende valik on n-ö seinast seina ehk midagi igale maitsele: säästlikule puhkajale sobivatest kööginurgaga apartementidest kuni luksuslike 4-5* hotellideni.

Mis võiks meeldida:
* suur valik erinevaid võimalusi aktiivseks puhkuseks
* väga vaheldurikas ja maaliline loodus
* taskukohased hinnad ja vahemerelikult sundimatu õhkkond
* mõnus kliima ja liivarannad

Ei pruugi meeldida:
* Kanaari saarte mõnevõrra isikupäratu rahvusvaheline miljöö
* kesktalvel võib olla ilm ebapüsiv ja tuuline, ka õhtud võivad olla jahedad.

tagasi algusesse

MILLINE SAAR VALIDA?

Igal saarel on võimalik valida alates lihtsatest ja mugavatest kööginurgaga apartementidest kuni luksuslike 4*-5* hotellideni. Kindlasti leiate nende hulgast endale sobivaima variandi.

Gran Canaria
Gran Canarial on aktiivne Playa del Ingles ja tema külje all asuv rohelusse uppuv rahulik Maspalomas.
* Gran Canaria on Kanaaride seas üks kõige mitmekesisemaid puhkamisvõimalusi pakkuv saar. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, vabaaja- ja kaubanduskeskusi. Ühteviisi lõbusalt võib siin aega veeta sõites autoga mööda kauneid vulkaanilisi mägesid ja orge, kaameli- või džiibisafaril, kalaretkel või jahisõidul. Lapsi meelitab lai valik lõbustusparke ning veeatraktsioone.
* Gran Canaria on väga vaheldusrikka ja kauni loodusega paik. Niiskema ja pisut jahedama kliimaga põhjaosas on taimestik rohelisem ja lopsakam, vahelduvad mäed ja orud, mäekülgi katavad kaktuselised ja unikaalsed kanaari männi metsad. Lõunaosa on aga soojem ja päikesepaistelisem ning sobib oma kaunite liivarandadega suurepäraselt ranna- ning veemõnude nautimiseks.
* Saar on hästi välja arendatud infrastruktuuriga, pakkudes turistidele kõiki tingimusi muretuks puhkuseks. Tuntuim ja ka aktiivseima ööeluga kuurort on saare lõunaosas asuv Playa del Ingles, mille plussiks on ligi 6 km pikkune liivarand ja maalilised liivadüünid. Samas leiavad vaikust ja rahu otsivad turistid endale meelepäraseid puhkamisvõimalusi Maspalomase rohelusse uppunud linnakeses, vaid mõne kilomeetri kaugusel Playa del Inglesist.

Võiks meeldida:
* suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi põhimõttel ‘igaühele midagi’;
* lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase;
* Playa del Inglesi ja Maspalomase liivarannad;
* mitmekesised looduelamused.

Ei pruugi meeldida:
* baaride lärm Playa del Ingelsi kesklinnas;
* pikanäpumehed (ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!);
* kohati ebapüsiv ilm talvel.

Tenerife
Tenerife lõunaosas asuv populaarne Playa de Las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide ja aktiivse ööelu poolest.
* Tenerife on ideaalne talvepuhkuse paik, pakkudes meelepärast tegevust igas eas inimestele. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, kauneid randu ja lummavat loodust. Noori paelub tempokas ööelu ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi. Vanem puhkaja naudib kindlasti imepärast maastikku ja mõnusat kliimat. Lastele pakuvad lõbu arvukad lõbustus- ja teemapargid, millest tuntuim on Loro looduspark, kus on imetlemiseks suures valikus eksootilisi taimi ja ja loomi.
* Ilm on meeldivalt mahe ning pakub võimalust tunda rõõmu suvesoojast. Laiad liivarannad lausa kutsuvad rannamõnusid proovima. Isegi kui merevesi tundub jahe, on võimalik supelda soojendusega hotellibasseinides.
* Tenerife loodus on äärmiselt mitmekesine, jõuline oma kontrastides ning jätab kustumatu elamuse. Saare lõunaosas on kaunid liivarannad ja lauge maastik. Keskosa kroonib Hispaania kõrgeim mäetipp Teide, mille jalamil laiub kunagise vulkaanipurske tagajärjel müstiline kuumaastik. Teide ‘kuumaastikku’ näete filmiklassikasse kuuluvates "Ahvide planeedis" ja "Tähesõdades." Põhja- ja lääneosas pakuvad silmailu metsadega kaetud mäed, lopsakalt rohelised orud ning maalilised järsud kaljulõhed.
* Saarel on suurepärased võimalused aktiivseks puhkuseks. Spordilembene puhkaja saab valida tennise, seinatennise, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jpm alade vahel.

Võiks meeldida:
* suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi põhimõttel ‘igaühele midagi’;
* lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase;
* vapustav loodus;
* aktiivne ööelu.

Ei pruugi meeldida:
* baaride lärm kesklinnas;
* pikanäpumehed (ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!);
* kohati muutlik ilm talveperioodil.

Lanzarote 
Lanzarote on Kanaari saartest kahtlemata kõige erilisem ja omanäolisem. Tervet saart katva ebamaise vulkaanilise kuumaastiku müstilised vormid ja uskumatud värvid ei jäta kedagi ükskõikseks. Fantastilist loodust saate nautida Timanfaya rahvuspargis, kus maapind on kõigest 10 cm sügavusel ikka veel tulikuum - 350°C! Sama muljeterohke elamuse saate vulkaanilise tegevuse tagajärjel saare põhjaossa tekkinud järsul, süsimustal laavarannikul ning tulikuuma laava poolt maapinda uuristatud salapärastes koobastes. Võite imetleda kauneid väikelinnu ja külasid, mille madalad valged majad harmoneeruvad ideaalselt ümbritsevate aedade ja tumeda laavapinnasega. Loomulikult ei puudu Lanzarotel ka liivarannad, mille värv kõigub mustjatest kuni kuldkollaste ja isegi valgeteni.
Lanzarote on turismi arengu kõrgaegadel jäänud äärmiselt inim- ja keskkonnasõbralikuks paigaks. Selle eest tuleb tänada saarelt pärit maailmakuulsat arhitekti Cesar Manriquet, kelle kontseptsiooni järgi on saar väga oskuslikult ja loodust säästvalt muudetud piltlikult öeldes suureks vabaõhumuuseumiks. Kõik, mis vaatamist väärib, on nauditaval esteetilisel tasemel esile toodud, samal ajal on loodud turismikeskustele sobiv infrastruktuur. Puhkajate käsutuses on hotellid, rannad, sportimisvõimalused, teemapargid ja loodusrajad. Linnadevaheline ühendus on hea ning saar ise just paraja suurusega, et kõik huvitav ära näha.
Lanzarotel on mitmekülgne valik häid hotelle, eriti perepuhkuseks sobivaid apartemente ja bangalosid, mis on heas korras, soojendusega basseinidega ning asuvad keskuse ja ranna lähedal. Kuurordid on silmale meeldivad vaadata, sest valdav enamik hotelle ja apartemente on madalad, 2-4-korruselised aedadest ümbritsetud valged hooned, mille hele värv tekitab pilkupüüdva kontrasti saare tumeda vulkaanilise pinnasega.
Lanzarote on vahva talvepuhkuse paik, kus lisaks rannamõnude nautimisele on mitmekesised võimalused aktiivseks ajaveetmiseks. Saate tegeleda tennise, squashi, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jm huvitavaga, käia ekskursioonidel ja laevasõitudel.

Plussid:
* väga erilised ja kordumatud looduselamused
* lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase
* ilusad liivarannad ja mõnusad ajaveetmisvõimalused
* hea laevaühendus Fuerteventuraga
Miinused:
* ilm võib olla õhtuti jahe
* suur osa saarest on vulkaaniline maastik lopsaka roheluseta

tagasi algusesse

RIIGI- JA PIIRKONNAINFO

Saarestik. Atlandi ookeanis asuvasse Kanaari saarestikku kuulub 7 suuremat ja 6 väiksemat saart. Aafrika mandrist jäävad lähimad neist kõigest 100 km kaugusele, Mandri-Hispaaniast asuvad nad rohkem kui 1100 km kaugusel. Suurima pindalaga saar on Tenerife (2000 km²), millele järgnevad Fuerteventura (1660 km²), Gran Canaria (1533 km²), Lanzarote (846 km²), La Palma (708 km²), La Gomera (368 km²) ja El Hierro (269 km²).
Administratiivne kord. Kanaari saared kuuluvad Hispaania Kuningriigi koosseisu, kuid moodustavad omaette autonoomse piirkonna. Administratiivselt jagunevad saared kaheks provintsiks:
Gran Canaria provintsi kuuluvad Fuerteventura, Gran Canaria ja Lanzarote. Pealinn on Las Palmas.
Tenerife provintsi kuuluvad Tenerife, La Palma, La Gomera ja El Hierro. Pealinn on Santa Cruz de Tenerife.
Rahvaarv. Kanaari saartel elab kokku 1,65 miljonit püsielanikku, saari külastab aastas üle 8 miljoni turisti. Turism on ka saarte tähtsaim majandusharu. Suurima rahvaarvuga saar on Gran Canaria (716 000 el.) ja väikseima rahvaarvuga El Hierro (8350 el.)
Keel: hispaania, turismikeskustes räägitakse ka inglise ja saksa keelt, kuigi teenindajad eelistavad hispaania keelt kõikidel teistele.
Usk: roomakatolik
Ajavahe. Kanaari saartel on aeg 2 tundi Eesti ajast taga.
Elekter: elektripinge on 125 V ja 220 V. Palume pöörata tähelepanu vannitubades olevatele juhenditele.
Helistamine. Telefoniautomaatide laialdane võrk võimaldab ühendust saada mis tahes maakera paigaga. Taksofonides kasutatakse 10-, 20- ja 50-sendiseid ning 1- ja 2-euroseid münte. Taksofonist helistamine on odavam kui helistamine hotelli telefonilt. Tariife on kaks: kell 8-20 (kallim) ja 20-8 (odavam). Rahvusvaheline kood Hispaaniast helistamisel on 07. Helistades Eestisse tuleb valida: 07-372 + linna kood + abonendi telefoninumber. EMT, Elisa ja Tele2 taskutelefonid töötavad.
Raha. Hispaania rahaühik on euro. Ringluses on pangatähed nominaaliga 5, 10, 20, 100, 200 ja 500 eurot ja mündid väärtusega 1, 2, 5, 10, 20, 50 senti ning 1 ja 2 eurot. Vahetuskurss 1 euro = ca 15.65 krooni. Raha vahetavad kõik pangad ja vahetuspunktid, samuti (ainult madalama kursiga) enamik hotelle, turismiagentuure ja restorane. Kõige parem on raha vahetada pangas. Enamikus hotellides ja restoranides saab maksta krediitkaardi või reisit ekkidega. Eurosid saab osta kõikidest Eesti pankadest ja rahavahetuspunktidest. Rahvusvahelised krediitkaardid nagu Visa, EuroMaster jne. on aktsepteeritud. Samuti on piisavalt sularahaautomaate, mis aktsepteerivad nii krediit- kui deebetkaarte.
Viisa. Eesti kodanikule on Hispaania viisavaba, lubatud on siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega. Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi lõppu. Punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikud peavad Tallinnas Saksa saatkonnas taotlema viisa. Taotleja peab ise kohale minema. Vajaliku info leiate Hispaania saatkonna kodulehelt. Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi lõppu.
Eesti Vabariigi Suursaatkond Hispaanias:
Suursaadik Hr. ANDRES RUNDU
Calle Claudio Coello 91
1D Madrid 28006
Hispaania
tel. (34 91) 426 16 71
faks (34 91) 426 16 72
e-mail: Embassy.Madrid@mfa.ee
http://www.estemb.es/

tagasi algusesse

INTERNETILINGID

http://www.canary-guide.com/
http://www.canary-islands.com/
www.red2000.com/spain/canarias
http://www.gran-canaria-info.com/
canarias.spainstay.com
http://www.grancanaria.com/
http://www.abouttenerife.com/
http://www.etenerife.com/
http://www.turismolanzarote.com/
http://www.discoverlanzarote.com/

tagasi algusesse

KASULIK TEADA

Hispaania köögile on omane Vahemereriikide toitudele tüüpiline maitsetaimede, tomatite, baklažaanide, pipra ja oliivide küllus. Kõikvõimalikke salateid ja rohelist pakutakse nii eraldi kui ka kalatoitude lisandina. Siin on väga populaarsed toidud kalmaaridest, krevettidest ja teistest mereandidest.
Mõned hispaania road: paella - riis mereandide ja hakitud lihaga, gazpacho Andaluz - külmsupp mitmesugustest köögiviljadest, Caldera de Pescado - hispaania uhhaa, sobrasada - pikantne vorst, empanadillas - miniatuursed magusad või pikantsed koogid, tortillas - omlett köögivilja, rohelise, sibulaga jms. Kolme sorti kohvi: cafe solo - must kohv, sarnaneb itaalia espressoga, cortado - piimaga kohv, cafe con leche - hommikukohv (pool piima, pool kohvi).
Harjumatult vürtsikaid toite soovitame süüa väikestes kogustes, et nendega järk-järgult harjuda.
Toidu kõrvale pakutakse kohalikku veini. Alati saab janu kustutada Sangria kokteiliga - punane vein puuviljadega. Hispaanias on ka konjakid populaarsed. Enamikus hotellides serveeritakse toidu kõrvale jooke lisatasu eest ning nende eest makstakse kelnerile pärast iga sööki või üks kord nädalas (sõltuvalt hotelli kehtestatud eeskirjadest). 

Ärge jooge kraanivett! Gaseeritud (agua con gas) või gaseerimata (agua sin gas) vett saab osta igast baarist, restoranist või kauplusest.

Jootraha. Hispaanias on kombeks anda baaris või restoranis jootraha (10% makstud summast). 

Auto rentimine on suhteliselt odav (25-70 eurot ööpäev), kaasas peab olema ainult pass, juhitunnistus (juhistaa i vähemalt üks aasta), raha; vanust peab olema vähemalt 21 aastat. Vajalik on krediitkaart või lunaraha. Reedel, laupäeval ja pühapäeval on autod odavamad. Põhilised liiklusreeglid: maksimaalne kiirus linnas on 50 km/h, teedel - 90 km/h ja suurmaanteedel - 120 km/h.
Autoparklad. Sinise värviga on märgistatud tasulised parklad. Tuleb lasta automaati 10-, 20- ja 50-sendiseid või 1 ja 2 eurot, võtta pilet ja jätta see autosse nähtavale kohale. 

Äkilise haigestumise või õnnetusjuhtumi korral pöörduge arsti poole või kutsuge arst hotelli administraatori kaudu (arsti väljakutse maksab umbes 50 eurot, mille maksab patsient ise). Abi saamiseks arsti poole pöördumisel võtke ühendust reisikorraldaja esindajatega sihtkohas. Osutatud meditsiiniliste teenuste eest nõudke järgmisi dokumente: arstitõendit, milles on märgitud diagnoos, arsti pitseri ja allkirjaga kinnitatud arvet kulude kohta, ravimi retsepti ja kviitungit väljakirjutatud rohtude kohta. Kulutatud raha tagastatakse teile pärast avalduse, passi, kindlustuspoliisi ja raviarve esitamist kindlustuskompaniile. Haiglaravi, transportimine ja kiirabi teenused makstakse kinni, kui olete kindlustatud ja pöördusite õigeaegselt kindlustuskompanii esindaja poole (aadress on näidatud poliisil), kes on volitatud Teie ravikulude tasumise eest vastutama. Lugege tähelepanelikult kogu poliisil toodud infot.

Kandke kogu aeg peakatet ja päikeseprille, kasutage päikesekaitsekreemi. Vähemalt esimestel päevadel hoiduge kauasest päikese käes olemisest, sest võite kiiresti üle kuumeneda (õrna meretuule tõttu ei ole päikesepõletust eriti tunda). Ärge jooge väga külmi jooke, sest temperatuuride erinevus võib tekitada angiini.

Nii nagu teisteski riikides, on ka Hispaanias taskuvargaid. Seetõttu hoidke hoolikalt oma raha ja passi, ärge kandke neid ühes kotis või taskus. Raha, väärisesemed ja passi soovitame jätta hotelli seifi (lisatasu eest). Kui pass läheb kaotsi, tuleb minna Madriidi Eesti Vabariigi Suursaatkonna Konsulaarosakonda. Kuna uue reisidokumendi vormistamine võtab aega, on Teie puhkus rikutud ja kannate mitmeid lisakulusid.

Käitumisnormid ja -eeskirjad. Kuigi Hispaanias ei ole mingeid erilisi riietumis- või käitumiseeskirju, tuleks kirikute külastamisel riietuda tagasihoidlikumalt. Autobussi sisenetakse ainult eesuksest ja väljutakse tagauksest. Numbritoa võtme peab jätma registratuuri. Trahv võtme kaotamise eest on väga suur. Hotelli rätikuid ei ole lubatud randa kaasa võtta, mõnedes hotellides on võimalik basseini ääres lunaraha eest rätikuid laenutada. Enamasti saab hotellis pakutavate teenuste eest tasuda VISA ja MasterCard krediitkaardiga.

tagasi algusesse

LENNUINFO

Lennuajad on kohaliku aja järgi.
Lennujaamas tuleb olla vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Lennule registreerimine lõpetatakse 30 minutit enne lennuki väljumist. Lend kestab ligikaudu 6 t.

Lubatud pagasimäär on 15 kg - 20 kg reisija kohta olenevalt lennukompaniist (k.a laps alates 2 eluaastast; alla 2 a lastele oma pagasilimiiti ette nähtud ei ole) + käsipagas 5 kg. Lisatasu eest saab kaasa võtta lisapagasit, mille hind ja määr tuleb enne reisi reisibüroos üle kinnitada. Suuremõõtmeline pagas (n. surfilaud) palume kooskõlastada reisibüroos. Soovitame kõik terariistad (küünekäärid ja -viilid, taskunoad) pakkida äraantavasse pagasisse. Väärisasjad, fotoaparaadid ja kaamerad palume pakkida käsipagasisse ja lennukisalongi kaasa võtta.

Lennuajad võivad muutuda, palume enne väljalendu lennugraafik veelkord üle kontrollida.

tagasi algusesse

 

Kuumad pakkumised Tenerifele 19.02 ja 26.02 (7 ööd) väljumistele

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!


Pakettreiside hinnad alates (üks inimene DBL toas) Economy
Coral Teide Mar (3) / Puerto de la Cruz
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 625 EUR
La Carabela (3) / Puerto de la Cruz
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 675 EUR
Zentral Center (4) / Playa de las Americas
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 775 EUR
Blue Sea Interpalace (4) / Puerto de la Cruz
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 779 EUR
Laguna Park I Apartamentos (3) / Costa Adeje
Hommiku- ja õhtusöök +  
7 ööd  
Hind alates 859 EUR
HG Cristian Sur (3) / Los Cristianos
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 865 EUR
HG Tenerife Sur (3) / Los Cristianos
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 865 EUR
Pakettreiside hinnad alates (üks inimene DBL toas) Nova
Paraiso Del Sol Apartamentos (2) / Playa de las Americas
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 689 EUR
Laguna Park II Apartamentos (2) / Costa Adeje
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 695 EUR
Vigilia Park Apartamentos (2+) / Los Gigantes
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 729 EUR
Medano (3) / El Medano
Hommiku- ja õhtusöök  
7 ööd  
Hind alates 755 EUR
TRH Taoro Garden (4) / Puerto de la Cruz
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 885 EUR
Villa de Adeje Beach (3) / Costa Adeje
Kõik hinnas  
7 ööd  
Hind alates 899 EUR
Aguamar (3) / Los Cristianos
Söökideta  
7 ööd  
Hind alates 905 EUR
Gala (4) / Playa de las Americas
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 965 EUR
Be Live Experience La Nina (4) / Costa Adeje
Kõik hinnas  
7 ööd  
Hind alates 1009 EUR
Barcelo Santiago (4) / Los Gigantes
Hommiku- ja õhtusöök  
7 ööd  
Hind alates 1029 EUR
Jardin Tropical (4+) / Costa Adeje
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 1089 EUR
Iberostar Bouganville Playa (4) / Costa Adeje
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 1115 EUR
Gran Oasis Resort (4) / Los Cristianos
Kõik hinnas  
7 ööd  
Hind alates 1185 EUR
H10 Costa Adeje Palace (4) / Costa Adeje
Hommiku- ja õhtusöök  
7 ööd  
Hind alates 1185 EUR
Iberostar Las Dalias (4) / Costa Adeje
Kõik hinnas  
7 ööd  
Hind alates 1199 EUR
Iberostar Sabila (5) / Costa Adeje
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 1289 EUR
Iberostar Anthelia (5) / Costa Adeje
Hommikusöök  
7 ööd  
Hind alates 1365 EUR

Soodushinnaga kohti on piiratud arv.
Kehtivad vastutava reisikorraldaja Novatoursi reisitingimused.

Kanaaride populaarsem saar Tenerife on avatud pühadepuhkuseks.

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Jõulukuu on saabumas ja Kanaaride populaarsem saar Tenerife on avatud pühadepuhkuseks.

Ohutud otselennud Tallinnast Tenerifele 18.12; 25.12.2020 ja 02.01.2020.
Reispaketi hinnad alates 599 EUR.

Ükski virtuaalne reisikogemus ei asenda päris reisiemotsiooni. Oluline on saada see emotsioon võimalikult turvaliselt, ohutult ning panustada sellesse vastutustundlikult. Meie kliimavööndis on päikesevalguses viibimise vajadus ning stressivaba puhkus sama olulised, kui viiruste eest hoidumine.

Novatoursi otselennuga reisimine on turvaline! Lennuvedaja on läbinud tugeva kontrolli ning välja töötanud tervisemeetmed ohutuks reisimiseks; hotellides, transfeeride ning ekskursioonide ajal rangelt jälgitakse Hispaania Tööstus-, kaubandus- ja turismiministeeriumi poolt välja töödeldud turvalisuse protokolle.

Broneeri reis julgelt ja väga paindlikel tingimustel:

lisame omalt poolt broneeringusse tasuta COVIDi PAUSi lisateenuse, mis aitab muretumalt ja julgemalt puhkuseplaane teha tasuta saab kaasa ka Gold Flex teenuse, mis võimaldab bürookuludeta muuta reisi kuupäeva kestvust, hotelli, toatüüpi ja/või sihtkohta hiljemalt 14 kalendripäeva enne reisi algust ettemaks ainult 60 EUR / inimese kohta kogu maksumus 14 päeva enne reisi väljumist

Tenerifele lendavad reisijad, kes on vanemad kui 6 aastat, peavad tegema COVID-19 testi. See peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne Tenerifele saabumist, negatiivse testitulemuse tõendamiseks tuleb võtta laborist tõend. See takistab viiruse levikut ja tagab ohutuma reisi kõigile. Tasulist PCR testi saab teha erakliinikutes üle Eesti, näiteks SynlabMedicum ja Confido.

Kõik reisijad peavad täitma 48 tundi enne Kanaari saartele saabumist elektroonilise dokumendi (Flight Clearance Document ehk FCD), mis on leitav siit.

Hea teada

Täpsem informatsioon nõutavate reisidokumentide ja sihtriigis kehtivate nõuete kohta leiab siit. Teave liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele on leitav siit.

KANAARI SAARED, Tenerife. Väljumised 18.12.2020; 25.12.2020 ja 02.01.2021

POPULAARNE POPULAARNE POPULAARNE Vigilia Park Apartamentos (2+) / Los Gigantes 7 ööd. Hommikusöök Ponderosa (3) / Playa de Las Americas 7 ööd. Hommikusöök Laguna Park II Apartamentos (2) / Costa Adeje 7 ööd. Söökideta Hind alates 649 EUR Hind alates 739 EUR Hind alates 719 EUR POPULAARNE POPULAARNE LENNUPILETID hind alates GF Isabel (4) / Costa Adeje 7 ööd. Kõik hinnas Troya (4) / Playa de las Americas
7 ööd. Kõik hinnas   Edasi-tagasi 399 EUR Hind alates 825 EUR Hind alates 909 EUR

Kehtivad vastutava reisikorraldaja Novatoursi reisitingimused.

Sooduspakkumine väljumistele 18.12, 25.12 ja 02.01

Pakettreiside hinnad alates (üks inimene DBL toas) Economy

Coral Teide Mar (3) / Puerto de la Cruz

Söökideta

 

7 ööd

 

Hind alates 625 EUR

La Carabela (3) / Puerto de la Cruz

Söökideta

 

7 ööd

 

Hind alates 659 EUR

Blue Sea Callao Garden (3) / Callao Salvaje

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 729 EUR

Ponderosa (3) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 739 EUR

Zentral Center (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 745 EUR

Turquesa Playa (4) / Puerto de la Cruz

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 765 EUR

Blue Sea Interpalace (4) / Puerto de la Cruz

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 785 EUR

HG Tenerife Sur (3) / Los Cristianos

Söökideta

 

7 ööd

 

Hind alates 809 EUR

Laguna Park I Apartamentos (3) / Costa Adeje

Hommiku- ja õhtusöök +

 

7 ööd

 

Hind alates 885 EUR

Mediterranean Palace (5) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1029 EUR

Pakettreiside hinnad alates (üks inimene DBL toas) Nova

Vigilia Park Apartamentos (2+) / Los Gigantes

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 649 EUR

Laguna Park II Apartamentos (2) / Costa Adeje

Söökideta

 

7 ööd

 

Hind alates 719 EUR

Bahia Flamingo (3) / Playa de La Arena

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 759 EUR

Sol Tenerife (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 775 EUR

GF Isabel (4) / Costa Adeje

Söökideta

 

7 ööd

 

Hind alates 825 EUR

Villa de Adeje Beach (3) / Costa Adeje

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 829 EUR

Vulcano (4) / Playa de las Americas

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 855 EUR

Gala (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 859 EUR

Allegro Isora (4) / Playa de La Arena

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 869 EUR

La Siesta (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 895 EUR

Gara Suites (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 905 EUR

Troya (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 909 EUR

Best Jacaranda (4) / Costa Adeje

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 925 EUR

Sunlight Bahia Principe Tenerife Resort (4) / Playa Paraiso

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 965 EUR

Iberostar Bouganville Playa (4) / Costa Adeje

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1009 EUR

Bitacora (4) / Playa de las Americas

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1045 EUR

Kn Columbus Aparthotel (3) / Playa de las Americas

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1049 EUR

H10 Costa Adeje Palace (4) / Costa Adeje

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1069 EUR

Landmar Costa Los Gigantes ex. Be Live Family Costa Los Gigantes (4) / Playa de La Arena

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 1079 EUR

Hovima Costa Adeje (4) / Costa Adeje

Hommiku- ja õhtusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1085 EUR

Landmar Playa La Arena ex. Be Live Experience Playa la Arena (4) / Playa de La Arena

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 1105 EUR

Cleopatra Palace (4) / Playa de las Americas

Hommikusöök

 

7 ööd

 

Hind alates 1119 EUR

Be Live Experience La Nina (4) / Costa Adeje

Kõik hinnas

 

7 ööd

 

Hind alates 1185 EUR

Soodushinnaga kohti on piiratud arv. 

         

 

Fuerteventura - lõputute randadega paradiis

Fuerteventura on Kanaari saarte suuruselt teine saar, kuid samas vanim saar, mida kaunistavad 150 km ulatuses puhtad liivarannad ning türkiissinine ookeanivesi. Ilmselgelt ei saa rannikualadel läbi ilma veespordita. Selles saare põhjapoolses osas leidub mitmeid piirkondi erineval tasemel harrastajate jaoks, kes soovivad tegeleda surfamise, lohesurfi või muuga. Lisaks sellele on Fuerteventura põhjaosas saare kõige selgem vesi, mistõttu on see piirkond ideaalne snorgeldamiseks. Avastamist ootavad samuti loodusmälestised ja pargid, maapiirkonnad ning maastikud, mis on olnud tunnistajaks saare vulkaanilisele päritolule.

Lisainfo ja broneerimine Fortest Reisidest.

Küsi pakkumist!

Selle paradiisi suurimateks väärtusteks on lõunas Barlovento ja Sotavento ning põhjapool Corralejo rannikul asuvad lõputud rannad. Saarel on aastaringselt meeldiv kliima - ühest küljest puhuvad niisked passaattuuled ning teiselt poolt Sahara kõrbe ja selle õhuvoolude kuiv soojus. Selge taeva (keskmiselt 3000 tundi päikesepaistet aastas), mahedate temperatuuride (vahemikus +22-+25 C) ja sooja vee tasakaal võimaldavad aastaringselt peaaegu iga päev ujuma minna.

Saare geograafia on igakülgselt seotud selle vulkaanilise päritoluga. Üle 20 miljoni aasta tagasi toimunud protsess tegi Fuerteventurast Kanaari saarestiku vanima saare. Mitmed aastad pidevaid passaattuuli on kujundanud siinset maastikku - seal, kus miljonite aastate eest oli mets, on tänapäeval lõputud liivaluited, ning möödunud aegadel mitme meetri sügavusel maa all tekkinud kivimid ilutsevad nüüd maapinnal. Tänapäeval on Fuerteventura UNESCO biosfääri kaitseala, ühes kogu saare territooriumi ning seda ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit.

Fuerteventura kuulutati UNESCO biosfääri kaitsealaks ühes kogu saare territooriumi ning seda ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit. Avastamist ootavad loodusmälestised ja pargid, maapiirkonnad ning maastikud, mis on olnud tunnistajaks saare vulkaanilisele päritolule ning mille taime- ja loomariik on hindamatu väärtusega. Valige ise, kuidas neid unikaalseid kohti avastate - kas jalgsi mööda hiljuti rajatud teeradade võrgustikku, mis katavad tervet saart, jalgrattaga või kaameli seljas. 

Fuerteventura üllatab oma hämmastava floora ja faunaga. Saare taeva all võib lendamas näha Kanaari saarte linnuriigi parimat esindatust, näiteks Kanaaridele omased raipekotkas ja kaelustrapp, ning rändlinnud, kes kasutavad saare puutumatut rannikut peatuspaiga ja joogikohana.Allpool veepiiri asuvad vulkaanilised moodustised, mis on koduks enam kui 390 liigile kaladele ja mereloomadele.

Imetajatest on saarel eeslid, Majorero kaamlid ja teadlaste poolt eraldi tõuna tunnustatud Majorera kitsed, kelle piimast toodetakse Fuerteventural samanimelist kitsejuustu, mis on võitnud kogu maailmas mitmeid auhindu. Saart ümbritsev meri on tõeline paradiis vaalaliste jaoks - seal leidub üle 22 liigi delfiine, vaalasid ja nokkvaalasid ning erinevaid kilpkonnaliike, millest võib esile tõsta merikilpkonna (Caretta caretta).

Fuerteventura esimeste asukate päritolu on alati varjutanud mitmed legendid, kuna nende kohta on säilinud vähe andmeid. Kõige viimaste uurimuste kohaselt olid saare ürgasukad, keda nimetatakse maho-deks, berberi juurtega. 

Suuri ja kaasaegseid kaubanduskeskuseid tuntud rahvusvaheliste kaubamärkide ja kõige eksklusiivsemate kauplustega leidub üle kogu saare. Nautige ostlemist teistsuguses, unikaalses keskkonnas, mis on avatud päikesele ja merele. Tutvuge ka unikaalse ja erakordse kohaliku käsitööga, mille krooniks on korvipunumine, vääriskivid ja tikandikunst. Atlandi kõige kuulsam aaloe, mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud kitsejuust, mida eksporditakse viiele kontinendile ning muud väikesed imed, mille Euroopa, Aafrika ja Ameerika kultuuride segu on sajandite jooksul kokku põiminud. 

Puhkusekogemus Fuerteventuras hõlmab tingimata ka saare kokakunsti, mida väljendavad kõige paremini saarel leiduvad restoranid, mis on parimad kogu Kanaaridel. Igal koosviibimisel pakutakse populaarset talle- ja kitseliha, mitmel moel valmistatud kala, kohalikust gofio-jahusegust toite ning kartuleid, mis on küpsetatud Kanaaride moodi.

Kanaari saarte viisainfo

Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Volituse vorminõuded võivad riigiti erineda, mistõttu võidakse küsida notariaalselt kinnitatud volitust.Täpsema teabe saamiseks palume pöörduda vastava riigi konsulaaresinduste poole.

Kanaari saared kuuluvad Hispaania Kuningriigi koosseisu, kuid moodustavad omaette autonoomse piirkonna.

EESTI PASS

Eesti kodanikule on Tenerifele reisimine viisavaba. Eesti kodanikud võivad siseneda Tenerifele nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.

Juhul, kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).

VENE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS

Viisavaba, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.

Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt kogu reisi perioodiks
- alaline või tähtajaline kehtiv Eesti elamisluba (originaal)
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65 eurot päevas inimese kohta
- soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

Juhul, kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS

Viisavaba, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.

Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt kogu reisi perioodiks
- alaline või tähtajaline kehtiv Eesti elamisluba (originaal)
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks, umbes 65 eurot päevas inimese kohta
- soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

Juhul, kui reisib laps alla 18 a., kas ühe vanemaga või ilma vanemateta on vajalik reisile kaasa võtta notariaalselt kinnitatud vanemaluba (inglise keeles).

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro