India

Küsi pakkumist siit
India on väga vastuoluline. See maailma trafaretsemaid väljendeid on harva nii tabav. Vast kusagil mujal pole kontrastid nii suured - vaesus nii vaene, rikkus nii hiilgav, vaimuküllus nii pillav, räpasus nii räige. India on miljonite jaoks vastupandamatu tõmbejõuga, väheste jaoks, paraku, võrdväärse tõukejõuga. Avage oma meeled! See on maa, mida Mark Twain on nimetanud inimkonna hälliks, inimkõne sünnikohaks, ajalooemaks, legendide vanaemaks ja traditsioonide vana-vanaemaks.
Goa
Põhja- ja Lõuna-Goa
Goa rannad
Ekskursioonid Goas
Kerala
Ekskursioonid Keralas
Viisa
Kasulik teada
Hotellid
Lennuinfo

GOA

India läänerannikul asetsevad Goa, Damani ja Diu alad vallutati 16. sajandi alguses portugallaste poolt. Territooriumid vabastas 19.12.1961 India armee, märtsis 1982 liideti Goa Indiaga liiduterritooriumina, 30.05.1987. aastal sai Goa osariigi staatuse (India 25. osariik).
Goa on eelkõige rohkem kui 100 km vapustavaid liivarandu, mida uhuvad India ookeani soojad lained. Merre suubuvate jõgede poolt lõhestatud maastik on pillavalt mitmepalgeline: kuldse ranniku kookospalmisalud lähevad sisemaal üle hiigelastangutega Araabia mere poole laskuvaks osaliselt troopilise vihmametsaga kaetud Lääne-Ghattide mäestikuks, mida peetakse Amazonase ja Congo jõgikondade kõrval üheks ohustatuimaks biogeograafiliseks tulipunktiks maailmas. Siin on loendatud rohkem kui 5000 liiki õitsvaid taimi, 139 liiki imetajaid, üle 500 linnuliigi ja ligi 200 liiki kahepaikseid.
Looduse heldele küllusele ei jää alla kultuuri ja olme mitmekesisus. Goas on omavahel huvitaval kombel põimunud hindu ja kristlikud traditsioonid. Tule ja mõõgaga jutlustatav kristlus sundis hindud sajandeid tagasi küll džunglisügavustesse taanduma, goalaste kadedakstegevalt elunautiv ja leplik meel on aga vastandeid omavahel lähendanud. Siin kohe elavadki erinevad religioonid rahumeelselt kõrvuti ja goalane tähistab võrdse lapseliku innuga nii arvukaid hindude pühasid kui jõule ja lihavõtteid.

Ilm Goas: Goas on aastaringselt meeldivalt soe. Keskmine õhu-temperatuur on 23-32 kraadi. Ookeanivesi on paitavalt soe. Veetemperatuur ei lange alla 25 kraadi. Aasta jaguneb kaheks: kuivaks talveperioodiks ja märjaks suveks. Kuivad kuud on oktoober kuni mai, tugevad mussoonvihmad tabavad Goad juunist septembrini. Enne vihmaperioodi algust (aprill, mai) muutub õhk väga niiskeks, taevas on vines ja pilvine. Mussoonvihmade periood on eksootiline ja erakordselt lopsakas – uusim trend ongi Goasse sõita ka seda huvitavat loodusnähtust kogema.

Goa ööelu: Goa metsikust ööelust räägitakse legende. Neis pajatatakse hommikul rannal spontaanselt tekkivatest ja järgmise hommikuni kestvatest pidudest, psühhodeelse trance muusika seaduslikkuse piirimail balansseerivatest reividest, lõpututest valikuvõimalusest enese täis ja pärast tühjaks laadimisel. Goa öös leidub mõnusat äraolemist igale maitsele: võib ookeanirannas vaikses küünlavalguses einestada või liituda pidutsejate hordidega Baga rannas ja hommikuni mööda baare tuuritada.
Alkohol on odav ja seda pakutakse kõikjal. Kohalikul palmipuupuskaril fenil on oma austajaskond, alalhoidlikumad öhe sukeldujad piirduvad õlle või musta rummiga. Kõige selle möllu keskel tuleks meeles pidada, et Goa ei ole linn, ega ka mitte „vaimu seisund” – tegemist on pikkade vahemaadega osariigiga ja enne kui end peolainetesse heita, tuleks valmis mõelda, kuidas koduhotelli linade vahele jõuda.

Goa köök: Goa köök ühendab Portugali ja India toidutraditsioonid huvitavaks harmooniliseks tervikuks. Populaarse igapäevase kalakarri ja riisi kõrvalt leiab mitmekesise, maitsva ja vürtsika köögi. Maitseainetena kasutatakse palju mitmesuguseid vürtsisegusid (masalad) aga ka erinevaid maitsetaimi: kardemoni, vürtsi, kurkumit, tšillit ja teisi nii koos kui eraldi. Kastmetes ja marinaadides kasutatakse palju hapukat tamarindipuu vilja.
Igat tüüpi roogades kasutatakse palju kookost - goalase igapäevadieet öeldaksegi seisvat kolmel vaalal: mereannid, riis ja kookos, millest osatakse valmistada kõige mitmekesisemaid hõrgutisi.
Goa köögi eripärane joon on toiduainete marineerimine populaarses feni viinas. Feni on kahekordselt destilleeritud, puhas ja väga kange kohalik alkohol, mida valmistatakse kas kookospalmimahlast (toddy) või kašupähkli õuntest. Muidugi kasutatakse fenit ka joogiks ning kokteilide valmistamiseks.
Populaarne, maitsev ja hinnalt soodne eine on thali. Thali koosneb tavaliselt riisist ja selle juurde serveeritavast kastmete, salatite ja suupistete valikust. On taimethalisid ja lihathalisid. Thali hinna sisse kuulub alati leib ja tihti ka magustoit. On restorane, kus serveeritakse nn. põhjatuid (unlimited) thalisid. See tähendab, et kindla hinna eest võib süüa nii palju, kui jaksu on. Seega on thali odavaim viis kõht täis saada sealjuures erinevaid roogi proovides.
Goa köögis troonivad mereannid. Goalaste oskused kala ja vähiliste valmistamisel on legendaarsed. Mereannid moodustavad kahtlemata ka kõige olulisema osa goalaste igapäevatoidust, seda enam, et toorainevalik on praktiliselt piiramatu. Kala ja mereande serveeritakse praetult, paneeritult, friteeritult, grillitult, keedetult, peamiselt aga mitmesugustes keeltkõrvetavates kastmetes küpsetatuna. Rannahüttides kasutatakse turistide eelistustele vastu tulles vürtse vähem, ka mujal saab paluda, et toit oleks „not too hot” – mitte väga terav. Masalas või küüslauguvõis paneeritud kalmaarid viivad lihtsalt keele alla ja on põnevaks täienduseks Vahemereäärsetele igavamatele variantidele.

tagasi algusesse

PÕHJA- JA LÕUNA-GOA

Tilluke Goa (pindalalt rohkem kui 10 korda Eestist väiksem) jaguneb kaheks selgelt erinevaks piirkonnaks – Põhja- ja Lõuna-Goaks. Kui tahate ühel reisil tutvuda Goa mõlema näoga edasi-tagasisõitmisele liigset aega kulutamata, pakume varianti elada nädal aega Põhja-Goas ja nädal Lõuna-Goas.
Põhja-Goa (tavaliselt öeldaksegi Goa) on toimekas, rahvarohke, pidutsev.
Lõuna-Goa on looduslähedane, idülliline, rohelusse uppuv. Hotellid on lõunas pigem eraldatud oaasid, mis pakuvad kaunitel valgetel ja praktiliselt inimtühjadel randadel rahu ja privaatsust. Kuhugi minemiseks tuleb kasutada sõidvahendeid: üürida motoroller, jalgratas või auto (juhiga või ilma), kasutada tuk-tukki või taksot.
Põhja- ja Lõuna-Goad lahutavad Mormugao laht ja Zuari jõgi. Vahemaad ei ole iseenesest pikad, aga teekonna pikkust mõõdetakse kogu Indias mitte niivõrd kilomeetrites või miilides kui kohalejõudmiseks kuluvas ajas. Osariiki põhja-lõunasuunaliselt läbivatel kitsastel teedel liigub nimelt kõik, kellel/millel jalad või rattad all.
Seetõttu ei ole päris õige arvata, et näiteks Lõunas puhates on hõlbus mitu korda nädalas Põhja-Goasse põigata ja vastupidi. See on võimalik, aga ajakulukas, olenevalt kellaajast võib sõit kahe kuurorti vahel võtta 1 -3 tundi. Seega õnnestunud puhkuseks oleks niisiis vaja kõigepealt endale selgeks teha, kumb kuurort ikkagi valida!

Vihkate lärmi, šoppamist, inimhulki ja soovite pigem lihsalt rannas olla ning päikese- ja veerõõme nautida, vahelduseks ehk vaid veidi ringi liikuda ja mõnel ekskursioonil käia - Lõuna-Goa ootab Teid!
Soovite end aga väljas möllata ja lõpmatuseni šopata - Põhja-Goas on selleks piiramatuid võimalusi!
Kui aga tahate veidi mõlemat, võime Teile koostada reisi, mille jooksul veedate näiteks osa reisist Põhja- ja teise osa Lõuna-Goas just Teile sobivates hotellides!

Põhja-Goa – pidu ja pillerkaar
Põhja-Goa koosneb katkematust ahelast küladest ja linnakestest, mis suures osas klammerduvad osariiki läbiva Mumbai maantee äärde ja maantee ning mere vahele. Siin on palju poode, restorane, baare ja turge. Põhja-Goa administratiivkeskus on kogu osariigi pealinn Panaji. Rannad on rahvarohked, kohati liigagi, ehkki leidub küllaga ka rahulikke kohti. Randades on väga lai valik söögi- ja joogihütte ja mitmeid veespordikeskusi. Goa kui turismisihtkoha areng algas just siit, kuulsatelt Baga, Candolimi ja Calangute randadelt.
Põhja-Goa hotellid on peamiselt 2-4-tärnilised, siin ei ole suure territooriumiga kuurorthotelle (erandiks võib pidada Taj Holiday Village’it).
Puhkus Põhja-Goas sobib, kui tahate palju ringi liikuda, ekskursioonidel käia, šopata ja pidutseda.

Lõuna-Goa - liiv, lained ja hingelaul
Lõuna-Goa on kõigepealt lihtsalt palju vähem asustatud. Lõpututes palmisaludes ja riisipõldude vahel on väikesed külakesed. Administratiiv- ja ostukeskus ning raudteesõlm on Margao linn. Lõuna-Goad iseloomustavad pikad ja kaunid, pea inimtühjad rannad.
Hotellide ja külakeste lähedal on randades üksikuid söögihütte. Hotellid on enamasti suurte territooriumitega kuurorthotellid.
Puhkus Lõuna-Goas sobib, kui eeldate oma puhkuselt eraldatust ja rahu, soovite keskenduda peamiselt vee- ja päikesenaudingutele ning võtta osa tervistavatest ayurveda protseduuridest. Ka siit on võimalik osa võtta ekskursioonidest. Muidugi saab sõita ka Põhja-Goasse, aga selleks tuleb aega varuda.

tagasi algusesse

GOA RANNAD

Vaata lähemalt Goa randade kaarte.

Goa on eelkõige rohkem kui 100 km vapustavaid liivarandu, mida uhuvad India ookeani soojad lained.
Indias kuuluvad rannad riigile. Hooaja algul ärkavad Goa rannad omanäolisele ja keevale elule. Nagu nõiaväel tekkivad palmide ja liiva piirile sajad (et mitte öelda tuhanded) maailmakuulsad Goa hütid (ingl. keeles shacks), mis kujutavad endast väga soodsa hinnaga ja toredaid söögi-joogikohti, kus keha- ja vaimukinnitamisele lisaks saab ka niisama logeleda ja päeva õhtusse saata. Et siis hoogsate Goa rütmide saatel põnevale ööelule vastu minna.
Turistide hulgas ülipopulaarsete rannahüttide vastu on peavad mõistetavat lahingut rannahotellide omanikud, kelle valulise pilgu all potentsiaalne rahakas klient oma raha mujale kannab peenele restoranile hüti hubasust ja oluliselt odavamat hinnataset eelistades. Lahing on pidev, pikk ja lootusetu. Sest rannad Indias kuuluvad riigile, India riik aga on püha, puutumatu ja üsna bürokraatlik.
Goa rannajoon liigendub paljudeks erinäolisteks randadeks, mis on üldjuhul nime saanud lähima külakese või keskuse järgi. Kõrvaloleval kaardil leiate kuulsatest kuulsaimad.
Goa jaguneb geograafiliselt selgelt kaheks osaks: Põhja- ja Lõuna-Goaks, sama jaotus puudutab ka randasid. Veelahkmeks on Mormugao laht ja Mandovi ja Zuari jõed.

Põhja-Goa rannad on elavamad, kära- ja rahvarohkemad. Goa kui turismisihtkoha areng algas just siit, kuulsatelt Baga, Candolimi ja Calangute randadelt. Kõige kuulsamad ja rahvarohkemad rannad leiate Põhja-Goast. Aga ka siin on vaiksemaid ning eraldatumaid paiku. Põhja-Goa põhjatipu lähedal paiknevad Keri, Aramboli, Mandremi ja Morjimi rannad on väikesed, vaiksed ja vähese tegevusega. Siin saab nautida vaikust, eraldatust ja rahu. On alternatiivseid söögikohti, poekesi, saab võtte jooga- ja tai-chi tunde, käia delfiine vaatlemas.
Samuti põhjapoole jääv piltilus Vagatori kalurirand on maaliline, samuti vaikne ja mitte väga rahvastatud. Siin leiab soodsaid söögikohti ja piiratud määral tüüpilist rannakaubandust. Kuulus on Vagator eelkõige kalapüügi poolest - rand piirneb Chapora kalurikülaga. Vagatoril on hea võimalus jälgida kohalikke nende igapäevase tegevuse juures.
Anjuna- rand, kus kogu aeg toimub midagi.
Anjuna rand on kirev. Siin tehakse kõike ja kohtab kõiki: ekstsentrilisi miljonäre ja kaltsakaid, poolkirjaoskamatuid kohalikke ja mitme kõrgharidusega eneseotsijaid. Anjuna on ka ootamatult süttivate hüti- ja rannapidude tander. Anjunat on raske kirjeldada, randa peab kogema. Parim viis selleks on osaleda Anjuna täiskuupeol ja end muusika taktis eelhoiakutest korralikult lahti raputada. Kuumad trance’i peod tekivad hetkega ja aetakse vahel sama kiiresti ka politsei poolt laiali. Kindlasti tuleks külastada Anjuna kuulsat kolmapäevast hipiturgu, kus müüakse kõike maa ja taeva vahelt - siid, kašmiirvillased sallid, vürtsid ja hõbeehted on vaid mõned näited kaubast, mille hind on meie mõistes väga odav.
Baga, Calangute, Candolim - Goa randade kuningannad
Goa randade kuningannad Baga, Calangute ja Candolim kujutavad endast pikka, katkematut rannajoont. Siin piirkonnas asub ka suurem osa pakutavatest Põhja-Goa hotellidest.
Tegemist on Goa elavaimate randadega. Siin on ööturge ja päevalaatu, palju rannahütte, kaubitsejaid, silmamoondajaid ja õnneennustajaid, taichi, jooga ja kõikvõimalike elukunstide õpetajaid. Randadel on kümneid veespordikeskusi, mis pakuvad para-glaidingut, lainelauasõitu, veesuusatamist ja banaanisõitu. Just need rannad on ka Goa ööelu lahutamatuks osaks. Kõige mitmekesisema valiku baare, restorane ja ööklubisid leiab Baga rannast. Suurim ja populaarseim klubi on Tito’s - hiiglaslik vabaõhudiskoteek, kus on igal õhtul erinev teemapidu. Tito’sele sekundeerib lähedal paiknev Mambo. Peod on kõvad ja kestavad hommikutundideni, kuid just Baga randa hotelli valides ei pea rahulikuma meelega puhkajad kindlasti muretsema. Pidude toimumiskohaks on rand, Travel In´i hotellid asuvad aga rannast veidi eemal, Baga peatee ääres ning pidutsejate kära teisi puhkajaid segama ei hakka.
Sinquerim ja River Princess
Candolimi-Sinquerimi lõunapoolseimat, pikka sirget rannajoont “ilmestab” fantoomlik laevavrakk. Tanker River Princess triivis rannamadalikule mussoontormi ajal juunis 2000 ja seisab ikka seal - turistide poolt meelsasti pildistatud hümn inimlikule bürokraatiale, saamatusele ja ahnusele. Põhja-Goa hotellide valik on lai nii taseme, asukoha kui hindade poolest.
Maalilised, helevalge tuhkpeene liivaga Lõuna-Goa rannad on vaiksemad. Lõuna-Goa ligi 30-kilomeetrine rannajoon jaguneb maalilisteks vaikseteks randadeks. Siiski on mere poole sirutuvate kookospalmide alla tekkinud söögi-ja joogihütte ning väikseid poekesi. Samuti leidub veespordikeskusi.
Eelkõige iseloomustavad Lõuna-Goad suured heatasemelised hotellikompleksid ning siin on palju väga kõrgetasemelisi 5* hotelle. Hotellid on keskustest eemal, šoppama või ööelulainetesse minemiseks tuleb kasutada sõiduvahendeid. Rand on siiski ka siin riigi oma ja nii peavad luksushotellid leppima nende territooriumi ja mere vahele hooaja hakul nõiaväel kerkivate toidu- ja joogihüttidega. Külakesed paiknevad ehituspiirangute tõttu rannast kaugemal ja nii on puuderpehme valge liivaga maalilised rannad praktiliselt puutumatud. Küladest pääseb randa käänulisi teid pidi, mille ääres ettevõtlikud hindud hooajal oma tänavakaubandust arendavad.
Bogmalo Rand. Sukeldumine
Bogmalo on Goa kauneimaid randu. Ranna vastas meres on Suursaar (Grande Island). Rannal on üks kahest Goa sukeldumiskeskusest (teine on lähedasel Miramari rannal). Sukeldutakse tosinas kohas Suursaare ümbruses, kus on võimalik käia uudistamas 20. sajandi laevavrakki.
Arossim ja kogu rannajoon Velsaost Betalbatimini
Lõuna-Goa rannajoone põhjapoolne osa on paradiisiks vaikuse, üksinduse ja rahu nautijatele. Nende randade lähedal on veel väga vähe hotelle. Põhjuseks on rannariba ümbritsevad riisipõllud. Hetkel veel kehtivate piirangute tõttu peab maad kasutama sihtotstarbeliselt ehk teisisõnu põllumajanduslikult. Olukord muutub tegelikult kiiresti - juba praegu annavad nii mõneski kohas mahatorgatud viltuste tähtedega sildid teada, et maatükk on reserveeritud uute 5* hotellide jaoks.
Colva - igaühele midagi
Colva on Lõuna-Goa vilkaim rand. Siin on suurim valik poode. Söögihütid ja restoranid on avatud varaste hommikutundideni. Hoolimata rahvarohkusest leiab rannal ka vaikseid eraklikke kohti. Rannal korraldatakse paadiretki, samuti krokodilli- ja delfiinivaatlusretki. Üksikud veespordikeskused pakuvad veesuusatamist, lainelaua- ja banaanisõitu.
Cavelossim
Veel 80-ndatel aastatel tühi rannariba, mille ääres oli vaid Cavelossimi kaluriküla. Tänaseks on siia kerkinud mitmeid 5* hotelle.
Palolem. Mis ilus, see ilus.
Palolem on taas kord üks neist randadest, mida nimetatakse Goa kauneimaks. Kes kõik selle ilu küll ritta seada suudaks?! Madalat Palolemi lahte ümbritseb valge liivaga rand, mida ääristavad nõtked kookospalmid. Palmide varjus on küla. Lahe põhjaosas on väike saar, kuhu mõõna ajal pääseb jalgsi. Viimase 17 aasta jooksul on ranna vahetusse lähedusse rajatud mitmeid hotelle, liiva ja palmide joonel on sadu rannahütte.
Rajbaga
Imekaunis, isoleeritud neitsilik rand, millel troonib uhkes üksinduses Intercontinentali hotell.
Hütipuhkus Goas
Goa rannahüttides on võimalik veeta ka võrratud ööd. Palmidesalus, imelise ookeanivaatega bambusest toetavatele jalgadele ehitatud hütid on küll sisustuselt tagasihoidlikud, kuid rahakoti vastu eriti sõbralikud. Hüttides on olemas kõik eluks vajalik (WC ja duširuum võivad olla olenevalt hütist kas toas või ühiskasutatavad) ning nii öömaja hind kui ka teenindus, mille osaliseks saate lähedalasuvates söögihüttides, paneb lihtsalt heameelest nurruma. Kujutage ette, et ärkate hommikul linnulaulu ning vastu kaldaid uhtuva ookeani kohina peale. Terrassile minnes näete enda ümber vaid säravat päikest, palme, liiva ning ääretut sinist veepinda, mille lainetes kõikumas veel hommikuselt kalapüügilt naasvad kalapaadid. Õhtul uinute taas palmilehtedes sosistava tuule ning lainekohina saatel. Just hütipuhkus eemal turistide hordidest ning tegeliku maailma koormavast igapäevaelust annab tõeliselt lõõgastava ja nauditava puhkuseelamuse. Öö veetmiseks sobivad rannahütid nn Coco-huts asuvad näiteks Morjimi rannas Põhja-Goas või Palolemi rannas, Lõuna-Goas.
Ookeanis ujumine - turvalisus
Goa mõnusalt soe merevesi meelitab suplema igal kellaajal. Vesi on puhas, paitav ja siia on kerge end kauaks unustada. Tuleb silmas pidada, et kuna Goa rannad on pikad ja lauged, siis uhuvad India ookeani lained neid kohati tugeva jõuga. Tuulisematel päevadel saab hea ujumisoskuse korral ujuda lainemurru taga, muidu aga lihtsalt lainetes möllata, mis on omaette vägagi elamuslik tegevus.
Soovitame järgida järgmisi elementaarseid turvanõudeid:
+ Uju jõesuudmest vähemalt 300 m kaugusel. Tugev vool ja hoovused jõesuudmetes on ohtlikud eriti mõõna ajal, mil vesi suure jõuga tagasi tõmbub.
+ Kui Sa pole väga hea ujuja, ära mine sügavamale, kui vöökohani ulatuvasse vette. Goas on tugev lainetus, mis on ka merepõhja lainemustriliseks vorminud. Seetõttu on põhi ebatasane ja võib ootamatus kohas kaduda.
+ Ära satu paanikasse. Kasuta kaldale jõudmiseks lainete jõudu . Kui põhi kaob, ära hakka rabelema, see väsitab. Keskendu kalda poole ujumisele kasutades ära iga lainet. Lainete vahepeal katsu end lihtsalt vee peal hoida.
+ Ära kunagi joo enne ujumist alkoholi.
Häid ja turvalisi veemõnusid!!!

tagasi algusesse

EKSKURSIOONID GOAS

Mitmekesine programm pakub võimaluse tutvuda India enneolematult rikka kultuuri ja kummalise elulaadiga.
1-päevased retked on seikluslikud ja meelelahutuslikud andes siiski ettekujutuse kohalikust eluolust.
2- või 3-päevastel reisidel saab tutvuda kohaliku elulaadiga sügavuti. Öeldakse, et me näeme seda, mida teame.
Ekskursioone on võimalik tellida nii Põhja- kui ka Lõuna - Goa hotellidest, kuid Lõuna-Goast ekskursioonile minnes tuleks arvestada oluliselt pikema bussisõiduga.
Lõuna-Goa hotellidest ei ole võimalikud järgmised ekskursioonid: laupäevaõhtune ostureis ning Anjuna turg ja idülliline kilpkonnarand.
Kohapeal toimub ekskursioonide eest maksmine sularahas, USA dollarites, eurodes või ruupiates. Ekskursioonide hinnad võivad hooaja jooksul sõltuvalt valuutaturust muutuda.
Eestikeelne reisiesindaja tuleb 1-päevastele ekskursioonidele kaasa 10, 2- ja 3-päevastele ekskursioonidele sõltuvalt retkest 8-10 osavõtjaga. Väiksema osavõtjate arvu korral tuleb ekskursioonile kaasa inglisekeelne giid ning ekskursiooni programm ja hind võib veidi erinev olla.
Mitmepäevastel väljasõitudel on ööbimine lihtsates, elementaarsetes öömajades, milles siiski on olemas mugavused.
Lastehinnad Goa ekskursioonidel:
Alla 5-aastased lapsed osalevad ekskursioonidel tasuta.
Lastele vanuses 5-11-a saavad kehtivad soodushinnad.
Lapsed alates 12-a maksavad täishinda.
Selleks, et teie reis sujuvalt kulgeks, soovitame ekskursioonid aegsasti ära tellida! Nii saate oma aega ette planeerida ja võite kindel olla, et koht ekskursioonidel teile olemas on.

1-PÄEVASED RETKED EESTIKEELSE ESINDAJAGA:
LAUPÄEVAÕHTUNE OSTUREIS - GOA TURUD JA TÄNAVAD
Pärastlõunal ja õhtul. Lahe osturetk - külastame Mapusa turgu ja siidipoodi ning šoppame põneval Mackies´ ööturul. Ööturul saab lisaks värvikirevale kaubavalikule nautida ka elavat muusikat ning põnevaid showsid.
GOA TEMPLID JA KIRIKUD
Pärastlõunal ja õhtul. Teeme tutvust ainulaadsete 17. ja 18. sajandist pärit katoliku kirikute ja katedraalidega ning omanäoliste hindu templitega. Samuti külastame vürtsifarmi, kus sööme õhtust ja naudime Goa rahvatantse.
ANJUNA TURG JA IDÜLLILINE MORJIMI KILPKONNARAND
Terve päev. Mitmekesine ekskursioonipäev merereisi ja delfiinide, hipituru ja meeleoluka kauplemise ning rannarõõmudega. Toreda kontrasti loovad kuulsa Anjuna hipituru rahvarohkus ja kaubavalik ning vaikse Morjimi ranna idülliline eraldatus.
LÕUNA-GOA HÄÄRBERID - PÄRIMUSRADADEL
Pärastlõuna ja õhtu. Ekskursiooni põhiosa koosneb tutvumisest Goa luksusliku koloniaalminevikuga. Külastame suurejoonelist portugali stiilis häärberit, lisaks käime läbi Margao kohalikult turult, kus on nii mõndagi põnevat näha või kaasa osta.
DUDSHAGARI KOSK - PÄEV LOODUSES
Terve päev. Võimalus sõita päevaks rannikult sisemaale loodusesse. Džungel, kosk ja ahvid! Värskendav suplus kose karges vees.

MITMEPÄEVASED RETKED EESTIKEELSE ESINDAJAGA:

GOA PARADIIS PALOLEMI RANNAL
2 päeva. Kahepäevane retk, mis sisaldab endas päeva Goa elanike igapäevatoimetusi uurides ning unustamatut õhtut kuulsal Palolemi rannal pidutsedes või imelist päikeseloojangut nautides.
DŽUNGLI- JA KÜLAREIS - EELNEVATE HOOAEGADE POPULAARSEIM!
2 päeva. Tore retk sisemaale, kus näeme tavalise goalase argielu, mis on kooskõlas loodusega. Tutvume indiapähklitööstusega, hullame jõevees ehtsa elevandiga ning söödame talle arbuuse ja banaane. Tänutäheks teeb elevant meile lõbusõitu! Veel külastame sajandeid vana templit, Dudshagari koske, vürtsifarmi ja kuulame lõkke ääres kohalikku Konkani muusikat.
HAMPI - UHKE IMPEERIUMI UNUSTATUD PEALINN
3 päeva. Erakordselt huvitav retk Karnataka kaljude vahele džungli rüppe peitunud hindu templilinna Hampisse, mis on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Hampis on lisaks ainulaadne loodus ja eksootiline usust läbipõimunud elulaad.

RETKED ILMA EESTIKEELSE ESINDAJATA:
KERALA TAGAVETEL - TRADITSIOONILINE KERALA PAATMAJAKRUIIS
Lõputu rahu, looduse ürgne ilu, justkui sadu aastaid tagasi seisma jäänud ehe jõgede-äärne külaelu.. Kerala paatmajakruiis on maailmas ainulaadne ning pakub kahtlemata unustamatu elamuse!
Pakume kahe erineva pikkusega ekskursiooni - Keralas kohapeal 1 või 2 ööd!
INDIA PULMATSEREMOONIA - KINNITAGE OMA ABIELUTÕOTUST UUDSEL MOEL!
Terve päev. Tore ja eksootiline võimalus heita pilk endasse ning öelda taas oma kaaslasele sõnad, mida peaks ehk sagedaminigi kordama. Pidulik ja südamlik laulatustseremoonia ning võrratu mälestus.
PÄEV MEREL JA RANNAS
Terve päev. Päev täis päikest, veemõnusid, kalapüüki ja kauneid loodusvaated. Peaaegu 100% kindlusega võimalus näha vastupandamatult toredaid delfiine.
ÖÖ ROMANTILISEL COLA RANNAL
Isoleeritud ja privaatsel Cola rannal on võimalik ööbida veepiiril asuvates luksuslikes Rajastani stiilis telkides, näha hingematvat päikeseloojangut ning mõnuleda õhtul lõkke ääres.
PAATMAJAKRUIIS MANDOVI JÕEL
2 päeva. Keralale omase paatmajakruiisi alternatiivi on võimalik nautida ka siinsamas Goas. Võrratut tagaveteala asendab siin Mandovi jõgi, millel kruiisi vältel liugleme, silmitsedes kallastel toimivat lihtsat elu. Naudime unustamatut päikeseloojangut jõesuudmes ja maitseme meeskonna valmistatud traditsioonilist Goa õhtusööki.
KALASTUSRETK
Hommikupoolik. Põnev hommikupoolik kala püüdes ning õppides kohalikelt kalameestelt uusi tehnikaid. Võimalik süvamerelt kätte saada ka mõni korralikum purakas! Lisaks mõnus nauding merest ja ohtralt uusi teadmisi eksootilistest kaladest.

Jootraha maksmise traditsioonist Indias - jootraha andmise komme Indias on iidne ja viisakas juhul, kui teile pakutud teenus meeldis. Ekskursioone läbi viivate kohalike giidide ning bussijuhtide palgad Indias on häbematult väikesed (giidide päevatasu 500 ruupiat ning bussijuhtidel 250 ruupiat) ning tööandjad eeldavad, et jootraha moodustab suurema osa nende sissetulekust. Toreda päeva eest tänulikult kliendilt saadud lisatasu võetakse vastu aga veelgi suurema tänuga.
Hea teada:
Ekskursioonidele võiks kaasa võtta salvrätikud (eriti head on niisked puhastavad salvrätikud), tualettpaberit, veepudel, peakate, päikeseprillid, päevituskreem ning loomulikult fotoaparaat või videokaamera ja veidikene raha, et meelepärast osta. Igal juhul peaks kandma mugavaid, eelistatavalt tagant kinniseid jalatseid. Ekskursioonidel, mis sisaldavad ujumist ja snorkeldamist on vajalikud ka ujumisriided ning rannarätik ja soovi korral ka oma snorkeldamisvarustus.

EKSKURSIOONIDE NÄDALAKAVA
E Dudhsagari kosk - päev looduses
E - T Džungli- ja külareis (2 päeva, 1 öö)
T - K Džungli- ja külareis (2 päeva, 1 öö)
K Anjuna turg ja idülliline Morjimi rand (võimalik ainult Põhja-Goa hotellidest)
N Lõuna-Goa häärberid - pärimusradadel
N - R Goa paradiis (2 päeva, 1 öö)
N - L Hampi - uhke impeeriumi unustatud pealinn (3 päeva, 2 ööd)
N - E Kuldne Kolmnurk (5 päeva, 4 ööd)
R Goa templid ja kirikud
L Laupäevaõhtune ostureis - Goa turud ja tänavad (võimalik ainult Põhja-Goa hotellidest)
L - P Öö üksildasel Cola rannal (2 päeva, 1 öö)
P Päev merel ja rannas
2 nädal Kerala paatmajakruiis (kokku 3 ja 4 ööd)
India pulmatseremoonia - selgub kohapeal
Paatmajakruiis Mandovi jõel (2 päeva, 1 öö) - selgub kohapeal
Kalastusretk- selgub kohapeal (v.a. K)

 

tagasi algusesse

KERALA - JUMALA ENDA MAA

Kerala maakond asub India lõunatipus. Läänest piirneb Kerala Araabia merega ning idast Lääne-Ghati mäestikuga.
Kerala nimi tuleneb sõnadest kera+alam - kookospähklimaa. Kerala turismiamet on osariigi tunnuslauseks valinud mitmetähendusliku Jumala enda maa. Nimi viitab osariigi erakordsele loodusele, aga samuti ehk sellele, et Kerala on üks väheseid paiku rahutus maailmas, kus hindud, kristlased ja muslimid elavad rahumeelselt üksteise kõrval. Kõrvuti on ka nende pühamud.
Kerala koht, kus:
▪ on omapärane tantsu- ja muusikakultuur
▪ sündis eluteadus ayurveda
▪ peetakse värvikirevaid festivale ja unikaalseid usspaatide võidusõite
▪ söögielamused (igas roas kasutatakse kookost!) ei jää silmale pakutavale alla.
Ajakirjas “National Geographic Travel” on Kerala kohta öeldud, et see on üks 50-st sihtkohast maailmas, mida lihtsalt peab nägema ja et see kuulub maailma kümne paradiisi hulka. Loodust on Keralas palju - kookospalmid kasvavad kui umbrohi, ookeanirannale pakub konkurentsi hiiglaslik, maailmas täiesti ainulaadne tagavetela (backwaters). Loodusparkides, mis asuvad 500 - 2700 meetri kõrgusel Lääne Ghati mägedes, leidub tiigreid, metsikuid elevante, antiloope, piisoneid ning muidugi lugematult ahve. Mäenõlvu katavad tee-, kohvi- ja kummipuuistandused ning vürtsifarmid. Kerala on mitmes sotsiaalses aspektis India kõige paremate näitajatega osariik - siin on kõrgeim kirjaoskus (ligi 100%), väikseim imikute surevus ja pikim eluiga.

Kerala suurim magnet - ainulaadsed tagaveed
Kerala tagaveed kujutavad endast Araabia mere rannikuga paralleelselt kulgevat kergelt soolase veega hiiglaslikku vesistut, milles on 5 järve. Neid ühendab 1500 looduslikku ja kunstlikku kanalit ning toidavad kümned jõed. Tagavetela on moodustunud rannikut uhuvate tõusulainete tulemusena: Lääne-Ghati mägedest merre voolavate jõgede suudmetesse aastatuhandete jooksul tekkinud madalad luited sulgesid suured alad sisevesistuks.
Tagaveed on 900 km ulatuses navigeeritavad ning seda osatakse ka suurepäraselt ära kasutada.
Tagavetel püütakse kala, randadel kasvatatakse riisi. Oluline on tagavete roll transporditeena, viimasel aastakümnel aga vastupandamatu turismimagnetina. Nimelt pakutakse juba aastaid turistidele võimalust nautida laisalt voolavatel tagavetel lõõgastavaid paatmajakruiise.

Paatmajakruiis - unenäoline kogemus
Paatmaja, kettuvallam (tõlkes: punutud paat) on sajanditevanune transpordivahend, millega piki tagavete lõputuid veeteid veeti riisi, vilja ja muud raskemat kraami.
Paatmajad valmistati leivapuuplankudest ja bambuse mattidest. Kuna naelu ei kasutatud, köideti need kokku kookose kuidude abil.
Kerala suurel patrioodil, paadunud unistajal Babu Varghezel, tekkis 1991 aastal idee rakendada omanäoline sõiduriist turismivankri ette. Idee on osutunud üliedukaks.
Täna seilab tagavetel tuhatkond erinevas suuruses ja luksusastmes paatmaja. Neis on 1-6 magamistuba, iga toa juures väike WC/duširuum, köök, meeskonnaruum ja avatud vöör, kus on tavaliselt söögilaud, korvmööbel ja lavats. Kolmeliikmeline meeskond hoolitseb navigeerimise ja teie toilustamise eest. Paatmaju on nii konditsioneeriga kui ilma ning neid on ka üsna erineva tasemega; 2-3* ning 4-5*. Travel In pakub oma klientidele võimalust nautida 4-5* tingimustes paatmaju.
Öeldakse, et paatmajakruiis tagavetel on üks neid elu mõnusid, mida võimaluse korral tuleks kindlasti nautida! Ühineme sellega!
Laisalt paadis lebades saate jälgida ja pildistada elu tagavete randu palistavates sadades külakestes. See näib kadestamisväärselt lihtne, loomulik ja pingevaba. Soovi korral võib paadi mõnes kohas kinni pidada ja osta näiteks õhtueine rikastamiseks värsket kala või homaare! Ööseks peatuvad paadid kalda ääres ning te uinute põnevate looma- ja linnuhäälte saatel. Tagavetekruiise on erineva pikkusega - soovitav on valida ühe ööpäeva pikkune reis. See on piisavalt pikk, et lasta ümbritseval rahul endast läbi voolata ja piisavalt lühike, et mitte igavaks muutuda. Laeval pakutakse lõunat, õhtusööki ja järgmisel hommikul hommikueinet.

Alleppey (ka Alappuzha)
Alleppey on Kerala osariigi üks tähtsamaid turismipiirkondi, kuna just seal on suurim sisemaa kanalite ehk Kerala tagavete võrk - peamine baas paatmajakruiisidele. Kanalitel ja jõgedel paiknevat Alleppey’d on nimetatud Ida-Veneetsiaks. Siin korraldatakse igasuviseid kuulsaid usspaadivõistlusi. Alleppey on tuntud peale paatmajade ka kookospalmitoodete ja imelise looduse poolest. Alleppey’s asub paik nimega Kuttanad, tõlkes India „riisivaagen“, mis on üks väheseid kohti maailmas, kus riisikasvatus toimub allpool merepinda. Riisipõldude vahel on mudavallidest ehitatud kunstlikud saarekesed. Väga palju on rändlinde. Alleppey’i elu keerleb vee ümber. Lapsed õpivad siin enne ujuma, kui kõndima; enne aerutama, kui jalgrattaga sõitma.
Kochi (ka Kochin)
Kochi on elav linn India edelaosas Araabia mere rannikul, Lääne-Ghattide ja ookeani vahel. Kochi on ideaalne koht alustamaks tutvumist Kerala osariigi ja selle fantastilise loodusega. Tasub kindlasti külastada Hollandi paleed ning endist juutide linnaosa, mille kitsastel tänavatel on näha palju nii Portugali kui ka Hollandi stiilis ehitisi ning just need tänavad on kuulsad oma uhkete ja hea valikuga antiigipoodide poolest. Kochis asuvasse St. Francise kirikusse olid algselt maetud kuulsa maadeavastaja Vasco da Gama maised jäänused. Vaatamisväärsed on ka omapärased Hiina kalavõrgud ning kalamehed, kes nendega kalda ääres igat liiki mereelukaid välja tõmbavad.
Kumarakom – Kerala paradiis
Kumarakom on kookospalmide, riisipõldude ja rändlindude paradiis. See smaragdne poolsaar sirutub rohelusse uppuvana Vembanadi järve. Loodus on siin erakordselt lopsakas ja viljakas.
Periyar
Periyar on looduskaitseala ja reservaat mägisel maastikul Lääne-Ghattides. Looduskaitseala ümbritseb maalilist 26-ruutkilomeetrise pindalaga Periyari järve, mis tekkis 1895. aastal, kui rajati Mullaperiyari tamm. 75% kaitsealast on kaetud igihalja vihmametsaga. Looduspargis on 62 liiki imetajaid.

tagasi algusesse

EKSKURSIOONID KERALAS

Retked on 1-päevased, vaid Kerala traditsiooniline paatmajakruiis Alleppeys on koos ööbimisega.
Ekskursioonide müük toimub sihtkohas kohapeal ning tasuda saate retkede eest sularahas ning USA dollarites. Täpsemat infot saate meie kohapealse partnerfirma esindajalt infotunnis.
Ekskursioonide hinnad kehtivad alates 2 inimesest ning võivad hooaja jooksul sõltuvalt valuutaturust muutuda. Ekskursioone viib läbi Travel In´i kohapealse partnerfirma inglisekeelne giid.
Alla 4-aastased lapsed saavad ekskursioonidel osaleda tasuta.
4-11-aastastele lastele kehtib täiskasvanu hinnast soodustus 50%.
Ekskursiooni tellimisel tuleb tasuda ekskursiooni kogu maksumus ning trahvivaba tühistamine ei ole reeglina võimalik. Täpsed tühistamise tingimused saate partnerfirma esindajalt kohapeal.

TRIVANDRUMI LINNATUUR
Külastame Kerala moodsat, kuid samas minevikuhõngulist pealinna Trivandrumi, tutvume Maharajade elu-oluga, imetleme Padmanabhaswamy kaunite reljeefidega templit ning shoppame käsitööturul!
Ekskursioon kestab pool päeva, hinnas lõunasöök.
CAPE COMORIN - RETK KOLME MERE KOHTUMISPAIKA
Maaliline Cape Comorini linnake asub haruldases paigas - kolme suure veekogu - Araabia mere, Bengali lahe ning India ookeani - kohtumiskohas. Rikastame end Vivekananda Rock´i meditatsioonikeskuses ning külastame Padmanabhapurami haruldast puidust linnapaleed.
Terve päev, hinnas sisaldub lõunasöök.
VENEETSIA IDAS EHK TRADITSIOONILINE KERALA PAATMAJAKRUIIS
Kaks päeva koos ööbimisega paatmajas! Lõputu rahu, looduse ürgne ilu, justkui sadu aastaid tagasi seisma jäänud ehe jõgede-äärne külaelu.. Kerala paatmajakruiis on maailmas ainulaadne ning lahkuda Keralast seda kogemata on lausa patt!
NEYYARI TAMM, METSIK LOODUS JA JEEPIDEGA LÕVISAFARI
Ekskursiooni käigus külastame Neyyari tammi ümbritsevat looduslikult kaunist piirkonda, võtame ette jeepidega lõvisafari, paadisõidu Neyyari järvel ning tutvume põneva looma- ja linnuriigiga. Terve päev, sisaldab lõunasööki.
PAATMAJAKRUIIS ASHTAMUDI JÄRVEL JA ELEVANDISÕIT
Päeva esimeses pooles veedame mõned tunnid elevantide seltsis, saame nendega ratsutada, neid toita ning pesta. Seejärel naudime 3-4 tundi lahedat paatmajakruiisi Ashtamudi järvel ning maitseme vetel liueldes traditsioonilist Kerala lõunasööki.
Terve päev, sisaldab lõunasööki.

Hea teada:
Ekskursioonidele tuleks igal juhul kaasa võtta salvrätikud (väga head on niisked puhastavad salvrätid), tualettpaber. Kaasas peaks olema veepudel, peakate, päikeseprillid, päevituskreem. Jalga soovitame panna mugavad jalatsid.
Jootraha maksmise traditsioonist Indias - jootraha andmise komme Indias on iidne ja viisakas juhul, kui teile pakutud teenus meeldis. Ekskursioone läbi viivate kohalike giidide ning bussijuhtide palgad Indias on häbematult väikesed (giidide päevatasu 500 ruupiat ning bussijuhtidel 250 ruupiat) ning tööandjad eeldavad, et jootraha moodustab suurema osa nende sissetulekust. Toreda päeva eest tänulikult kliendilt saadud lisatasu võetakse vastu aga veelgi suurema tänuga.

 

tagasi algusesse

INDIA VIISA

Indiasse reisimiseks on vaja vormistada viisa. Viisa vormistatakse India saatkonnas Helsingis ning saatkonnasiseselt võtab viisaprotseduur aega kuni 2 nädalat.
Vajalikud dokumendid viisa taotlemiseks:
* pass - peab kehtima vähemalt 6 kuud viisa väljastamise kuupäevast , passis peab olema vähemalt 2 vaba lehte.
* 1 ankeet (ankeedi leiate siit)
* 1 hiljuti tehtud värviline foto
Viisalõiv ja viisa vormistamise teenustasu tellimuslendude ja rühmareiside puhul:
Turistiviisa eestlastele ja soomlastele 6 kuuks - 1100 krooni, kiirviisa - 2000 krooni
Turistiviisa muude riikide kodanikele ning punastele Vene passidele - 1500 krooni, kiirviisa 2300 krooni
Turistiviisa halli passi omanikele - 1100 krooni, kiirviisa 2000 krooni
India saatkond Helsingis:
Embassy of India
Satamakatu 2 A 8, 00160 Helsinki
Tel: +358 9 228 9910
Faks: +358 9 62212 08
E- mail: visa@indianembassy.fi
http://www.indianembassy.fi/ tagasi algusesse

KASULIK TEADA

Mida kaasa pakkida?
Indias on oktoobrist aprillini väga soe. Kaasa tuleks võtta kerge puuvillane riietus. Mida vähem, seda parem – säästate kohvris ruumi võimalike sisseostude jaoks. Kui tahate minna ekskursioonile või omapäi mägedesse, džunglisse või Põhja-Indiasse, tuleks kaasa võtta soe fliis või kampsun. Kui soovite osa võtta mõnest mitmepäevasest väljasõidust, peaks kaasas olema väike spordikott. Reisige kergelt!
Kindlasti peaks reisil kaasas olema:
* mugavad jalatsid
* šampoon (kui elate 2-3* hotellis)
* salvrätid, niisked puhastavad salvrätikud
* adapter 3-harulise pistiku jaoks
* isiklikud ravimid
* peakate, päikeseprillid, päevituskreem
* lui Te soovite kellelegi hea teenuse vŏi lihtsalt niisama kingitust teha, kŏlbavad kõik läänes toodetud pudi-padi: pastakad, tulemasinad, viltpliiatsid, sigaretid jne.
Elukallidus
India on eestlaste jaoks odav maa. Lihtsa eine odavas söögikohas saab kätte kümnekonna krooni eest, samas on tipp-klassi restorane, kus hinnad vastavad meie tasemele. Tänu kohalikule madalale elatustasemele saab odavalt ka igasuguseid luksuslikke lisateenuseid
Jootraha
Hotelliteenistujad Indias on äärmiselt sõbralikud ja teenindusvalmis ning iga meelehea eest jootraha ei ootagi. Elatustase on aga madal ja loomulikult võetakse teie poolt pakutu tänuga vastu. Väljaspool hotelli eeldatakse jootraha pea iga tegevuse ja teenuse eest. Seetõttu on kasulik kanda kaasas väikseid rahatähti. Üldiselt piisab 5-10 ruupiast (umbes 2 krooni), 5* hotellides võiks pakikandjale anda 20 ruupiat. 10 ruupiat jootrahana on etem (ja teile odavam) kui 1 euro (=55 ruupiat), millega kohalikul on raskem toimetada.
Pildistamine
Kui soovite pildistada inimesi, tuleks selleks luba küsida. Hindud poseerivad hea meelega. Ajalooliste vaatamisväärsuste juures „modellidena” raha teenivad võltspühamehed nõuavad poseerimise eest tasu, tavalised hindud loomulikult mitte. Kui teil on neile tänutäheks jätta mingi pisimeene (pastakas), võetakse see relvituks tegeva naeratusega vastu.
Raha- ja krediitkaardid
Rahaühik on ruupia. Kurss: 1 Eesti kroon = umbes 3,6 India ruupiat. Väikestest rahadest on krooniline puudus. Katsuge seega raha vahetades saada nii väikesi kupüüre kui vŏimalik. Vahetusraha pole tavaliselt taksojuhtidel, ka poekestes kiputakse teile tagasi andma maiustusi vŏi postmarke. Hotellides, suuremates kauplustes ja restoranides kehtivad krediitkaardid. Kaasa on kõige parem võtta eurosid või USA dollareid.
Sisseostud
Indias on kirjeldamatult rikas kangaste ja käsitööde valik. Hinnad on soodsad. Enamlevinud ostuartikliteks on siid- ja puuvillakangad, sallid, kašmiirvillast sviitrid, vaibad, vääriskivid ja -metallid, parfüümid, puunikerdused, maitseained, hõbeehted. Kuulus on India tee, eriti Darjeeling. Üha rohkem naisi ostab endale kaasa sari kõrval populaarseima India naisterõiva salwar kameezi. See on 3 osaline kompekt, mis koosneb pükstest, tuunikast ja suurest sallist. Salwar kameez on väga naiselik ja uskumatult mugav. Tingimine kuulub lahutamatult ostmise juurde.
Templite külastus
Hindu ja buda templitesse sisenetakse austuse märgiks paljajalu. Seetõttu on mugavam retkedele, mis nende külastamist sisaldavad, minna lahtistes sandaalides. Jalatsid tuleb ära võtta ka kodusid külastades.
Mitmed hindu templid on kõigile peale hindude suletud.
Templitesse ei tohiks kaasa võtta nahkesemeid, teid võidakse paluda näiteks nahkvööd ja kotid ukse taha jätta
Ohvriandide puudutamine on sügavalt ebaeetiline ja solvav
Templite ja stuupade ümber tehakse ring päripäeva. Kui soovite templit erineva nurga alt pildistada, liikuge teiegi kellaosuti suunas.
Templites, stuupades ja teistes pühamutes pildistamiseks tuleb luba küsida.

Tervishoid. Vaktsineerimine. 
Kui tunnete muret, kuidas tervis võõras keskkonnas vastu peab, tuleks nõu pidada tervisekaitse asjatundjatega. Loe lisaks>>
Indiasse reisimisel ei ole ükski vaktsineerimine kohustuslik. Maailma Tervishoiuorganisatsioon soovitab vaktsineerida A-hepatiidi vastu.
Soovituslik vaktsineerimine:
* A ja B hepatiit
* poliomüeliit
* kõhutüüfus
* difteeria
* teetanus
Soovitatav on ka malaaria profülaktika.
Reisijatele, kes viibivad sihtkohas pikemaajaliselt väljaspool turismipiirkondi, on soovitatav vaktsineerida ka marutaudi ning Jaapani entsefaliidi vastu.
Reisimise ja tervisega seotud probleemide kohta leiab head infot aadressilt www.tervisekaitse.ee.
Tollieeskirjad
Deklareerimata valuutat võib kaasas olla 2500 euro väärtuses. Indiasse on lubatud kaasa võtta 200 sigaretti või 50 sigarit, 1 liiter kanget ja 1 liiter lahjat alkoholi. Maalt lahkumisel ei ole piiranguid suveniiride, siidi ja muu kohapeal ostetu suhtes v.a. antiikesemed. Antiiksena võidakes käsitleda kõike, mis on rohkem kui 100 aastat vana. Eksportida ei tohi looma- ja ussinahku.
Tualettruumid
India avalikes tualettruumides domineerivad jalajälgpotid. Hotellides, paremates restoranides ja teistes kohtades, kus turiste rohkem käib, on olemas harjumuspärased WC-potid. Turismimarsruutide äärde jäävates käimlates, siseliinide lennujaamades ja teistes sarnastes paikades on tavaliselt ühes kabiinis euroopalik pott, teistes jalajäljed. India tualettruumide lahutamatu osa on kohalik abiline, kes püüab teile kõigiti kasulik olla: ulatab paberi, avab kätepesuks vee jne. Loomulikult ootab ta oma töö eest tasu.
Vesi
Jooge vaid poest ostetud mineraal- või allikavett.

tagasi algusesse

HOTELLID

Indias kannab hotelli nime ka putkataoline majutuskoht, milles seljakotirändur leiab puhkamiseks neli seina ja määrdunud madratsi. Rannahütid pakuvad öömaja praktiliselt tasuta: - peavarju võib leida ka 40 ruupia (veidi üle 10 krooni) eest.
Meie oleme oma programmi valinud siiski klassifitseeritud hotellid, mis meile tuttavate standarditega mingitpidigi võrreldavad on.
India on äärmuste maa. Lihtne on siin TÕESTI väga lihtne ja luksuslik on seda kohe küllaga.
Muidugi kehtib ka Goas reegel, mida me kõik tahaksime reisi valides ja eriti selle eest tasudes unustada. Mida kallim ja kõrgema tasemega hotell, seda parem ta on.
Väike vihje, mida loomulikult ei pea järgima: India on väga vaene maa. Hotellide teenindav personal ei teeni palju, on üldjuhul küll loomuldasa väga abivalmis ja sõbralik, samas aasiapäraselt laisavõitu ja minnalaskev. Ka puhtusest on neil sootuks erinev arusaam. Kui oma toateenijale reisi alguses veidi tippi annate, teeb see tema töötahtega imet, mille vilju saate nautida terve reisi vältel.
Goa hotellide puhul tuleks kindlasti silmas pidada järgmist:
* Elekter: Goas võib päeva jooksul olla lühikesi elektrikatkestusi.
* Hommikusöögid: 2* - 3* hotellides pakutakse reeglina hommikuti vaid kohvi ja saiakesi. Toit on Indias aga odav ja söögikohti palju. Toekama kõhutäie saamiseks ei pea palju vaeva nägema. Ka oma hotellis saab väiksese lisatasu eest juurde tellida erineval viisil valmistatud mune ja muud meelepärast.
* Hotellide klassifikatsioon. Seal, kus hotelli ametlik klassifikatsioon meie standarditest lahku läheb, oleme selle ära märkinud. Segadust võib tekitada fakt, et kui otsite mingi hotelli kohta internetis lisainfot, võite sama hotelli kohta leida väga erinevaid klassifikatsioone ja hinnanguid.
* Lisavoodid: hotellides, kus ei ole kolmekohalisi tube, on lisavoodi kas lahtikäiv tugitool, diivan või siis välivoodi. Indias võidakse lisavoodina anda ka madrats.
* Rannad: Indias kuulub rand riigile. Seega on ka 5* luksushotellide rand hotelli oma vaid mõtteliselt. Goa randade kõige iseloomustavamaks ja mujal maailmas sellisel kujul tundmatuks jooneks on hooajal randa püstitatavad ajutised söögi- ja joogihütid (ingl. k. shack). Söök-jook maksab neis ainult murdosa sellest, mis hotelli peenes restoranis.
* Seifid: seifid on 2-3* hotellides tasulised, 4-5* hotellides reeglina tasuta.
* Tasuta ja tasulised lisateenused hotellis: kõigis hotellides on olemas nii tasuta kui tasulisi lisateenuseid (jõusaalid, tennis, saun jms). Hotellid võivad oma poliitikat selle suhtes, mis lisateenustest maksab ja mis mitte, muuta ka keset hooaega.
* Tualett-tarbed: 2-3* hotellides on üldiselt olemas seep, 4* hotellides ka šampoon ja kreem. 5* hotellides on valik lai ja luksuslik.
* Vahemaad: Indias on täpsusega suuri probleeme. Vahemaadest räägitakse rohkem reisile kuuluvas ajas kui kilomeetrites. Erinevates allikates on vahemaade kohta kuni 10 km pikkusi erinevusi.
* Vannituba: 2-3* hotellides võib ühendatud tualett/duširuumis puududa dušialus ja –kardin.
Põhja-Goa
2 tärni hotellid on lihtsad. Kõik basseiniga, kõigis on restoran. Hommikusöök on kontinentaalne: saiake, kohv, mahl. Parim 2* hotell meie hinnangul on rannas asuv Vila Goesa. Eelkõige asukoha, samuti suure rohelise territooriumi tõttu.
3 tärni hotellid on mõistagi lihtsalt veidi parema tasemega. Neis on üldjuhul ka veidi rohkem teenuseid. Hommikusöök on kontinentaalne. 3 tärni hotellidest on parim suure aiaga ja otse rannas asuv Goan Heritage. Kõik hinnas teenust pakutakse hotellis Victor Exotica.
4 tärni hotellid: Põhja Goas on 2 heatasemelist 4* butiikhotelli: Lemon Tree ja Casa de Goa. Mõlemad on väikesed ja rahuliku atmosfääriga.
5 tärni hotellid: Põhja-Goas ei ole kõrgetasemelist 5* hotelli. Parimad hotellid on Taj hotelliketti kuuluvad Taj Holiday Village ja Fort Aguada. Mõlemad ametlikult 5*, eestlase väärtushinnangute järgi pigem 4*. Hotellid on hea tasemega - toad on mugavad, teenuseid palju, restoranid head. Probleemiks on see, et kuna tegemist on vanimate rannahotellidega Goas, ei ole basseinid väga suured.
Lõuna-Goa hotellid on üldjuhul klassikalised kuurorthotellid suurte territooriumite ja paljude teenustega.
Siin on palju väga kõrgetasemelisi 5* hotelle. Hotellid on keskustest eemal, šoppama või ööelulainetesse minemiseks tuleb kasutada sõiduvahendeid.
Samas on kõigis randades toredaid rannahütte, kus saab maitsvalt ja soodsalt einestada. Paljudes rannahüttides on kord nädalas ilutulestik ja elav muusika.
2 tärni hotellid. Meie ainus 2* hotell Lõuna-Goas on Longuinhos. Ametliku klassifikatsiooni järgi on see 3*. Hotell on lihtne aga lihtsalt suurepärase asukohaga rannas.
3 tärni hotellid. Ainus 3* hotell on populaarne Heritage Village. See on üks väheseid hotelle Goas, kus pakutakse kõik hinnas teenust.
4 tärni hotellid. Lõuna-Goa 4* hotellid on kõik toredad. Otse rannajoonel asub Bogmallo Beach, selles hotellis saab lisatasu eest osta ka kõik hinnas teenuse. Parim 4* hotell meie valikus on Holiday Inn, mis on ametlikult 5*.
5 tärni hotellid: Lõuna- (ja kogu) Goa parima hotelli tiitlile kandideerivad Leela ja Park Hyatt. Hea hinna ja kvaliteedi suhtega on hotell Intercontinental imelisel Rajbaga rannal.

 

tagasi algusesse

LENNUINFO

Kahenädalased reisid Goasse väljuvad järgmistel kuupäevadel:
30.11, 14.12, 28.12.2009, 11.01, 25.01, 08.02 ning 22.02.2010.
Reisid väljuvad Tallinnast pühapäeva öösel vastu esmaspäeva, tagasitulek esmaspäeva öösel vastu teisipäeva. Tehniline vahemaandumine tankimiseks tehakse nii minekul kui tulekul Ašhabadis (Turkmenistan). Vahemaandumise ajal on võimalik lennujaama terminalis jalga sirutada.
Tallinna lennujaamas palume kohal olla 2 tundi enne lennu väljumist, et probleemideta läbida kõik lennueelsed protseduurid! Palun kontrollige lennuaega hiljemalt 24 t enne reisi.
Lennul pakutakse sooja õhtusööki ja hommikusööki. Hinnas on karastusjoogid ning kohv/tee. Muud joogid ja alkohoolsed joogid pardal on saadaval lisatasu eest pardamenüü alusel. Maksta saab sularahas, nii eurodes kui ka eesti kroonides. Lennu ajal on lubatud elektrooniliste sigarettide kasutamine.
Pagas:
Pagasimäär Goa lendudel on 20kg + käsipagas 5kg. Käsipagasi mõõtmed ei või ületada järgmisi mõõtusid: pikkus 56cm x laius 45cm x kõrgus 25cm.
Ülekilode ja lisapagasi eest tuleb tasuda lisatasu. Palume kindlasti eelnevalt lisapagasi olemasolust teavitada!

tagasi algusesse

Lisainfo ning tellimine Fortest Reisidest telefonidel 734 1220 ja 631 2821 ning meilitsi Tartu e-posti aadressil ja Tallinna e-posti aadressil.

 

India viisa

Eesti ja vene kodanikule on vajalik viisa, mida saab turismieesmärgil kuni 30 päevaks taotleda piiril, täites vähemalt 4 päeva, kuid mitte rohkem kui 30 päeva enne väljalendu enne riiki sisenemist viisataotluse elektrooniliselt.

E-viisa tuleb vormistada aadressil https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html Viisa piirilt süsteemi alusel tohib viisat taotleda 2 korda aastas.

Ise vormistatud online viisa maksumused:

E-viisa hind Eesti kodanikele on 50 USD millele lisandub ülekandetasu 2,5%

E-viisa hind vene kodanikele on 75 USD millele lisandub ülekandetasu 2,5%

Soovi korral aitame teil täita e-viisataotluse.

Novatoursi kaudu vormistatud e-viisa maksumused on:

E-viisa hind Eesti kodanikele koos teenustasuga 79 EUR

E-viisa hind vene kodanikele koos teenustasuga 99 EUR

Viisa vormistamine hallile passile Novatoursi kaudu ei ole võimalik. Lisainfo http://www.indianembassy.fi

EESTI PASS

Viisa KOHUSTUSLIK kõikidele reisijatele, ka lastele ja imikutele

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi.

Passis peab olema vähemalt 2 kõrvuti asetsevat vaba lehte.

Reisijal peab olema tagasisuuna lennupilet, hotelli voucher ja piisavad rahalised vahendid.

Reisijal peab olema vormistatud reisi ajal kehtiv tervisekindlustuse poliis.

VENE PASS

Viisa KOHUSTUSLIK kõikidele reisijatele, ka lastele ja imikutele

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi

Kaasa tuleb võtta ID kaart mis kehtib vähemalt 6 kuud peale reisi

Passis peab olema vähemalt 2 kõrvuti asetsevat vaba lehte.

Reisijal peab olema tagasisuuna lennupilet, hotellivoucher ja piisavad rahalised vahendid.

Reisijal peab olema vormistatud reisi ajal kehtiv tervisekindlustuse poliis.

HALL VÄLISMAALASE PASS

Viisa KOHUSTUSLIK kõigile reisijatele, ka lastele ja imikutele.

Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid:

1. Passiandmed (passinumber, kus ja millal välja antud, kehtivusaeg, reisija nimi nagu passis)

2. Skaneeritud passikoopia (Formaat PDF; Suurus min 10 kb, max 300 kb)

3. Hiljuti tehtud värviline foto otsevaates, samuti skaneeritud (Taust valge või hele. Taustamustrid ei ole lubatud; Formaat JPG; Suurus min 10 kb, max 1 mb; Kõrgus ja laius peavad olema samad; Fotol peab olema näha terve nägu, otsevaade, silmad lahti; fotol peab näha olema ülevalt juustest - lõug k.a (present full head from top of hair to bottom of chin); fotol ei tohi olla varje ei näos ega taustal; Fotol ei tohi olla raami )

Soovitame endale välja kirjutada viisa application ID Väljaprinditud E viisa tuleb reisile kaasa võtta.

Vormistades e-viisa läbi Novatoursi, tuleb lisaks anda vastused küsimustele:

- Perekonnanimi ja eesnimi (nagu passis)

- Endine nimi (enne abielu)

- Sünniaeg

- Sünnikoht (linn ja riik)

- Perekonnaseis (kas abielus või vallaline, muud variandid ei sobi)

- Passinumber, väljaandmise kuupäev ja kehtivuse lõpukuupäev

- Elukoha aadress (k.a indeks)

- telefoninumber

- Töökoht (tööandja nimi, aadress ja ametikoht)

- Isa andmed (nimi, rahvus, sünnikoht – EI SOBI variant „puudub“, „surnud“ jne)

- Ema andmed (nimi, rahvus, sünnikoht – EI SOBI variant „puudub“, „surnud“ jne)

- Abikaasa nimi, rahvus, sünnikoht

- Kas on enne Indias käinud. Kui jah, siis millal ja mis aadressil peatus ning eelneva viisa number.

- Kas viimase 3 aasta jooksul oled külastanud SAARC riike?

- Mis hotellis peatud Indias (nimi, aadress, telefon)

- Kontaktinfo häda korral (sugulase, lapse vms nimi, aadress, telefon ehk siis kui midagi juhtub, kellega ühendust võtta).

 

India saatkond Helsingis:
Embassy of India
Kulosaarentie 32
00570 Helsinki
Tel: +358 9 228 9910
Faks: +358 9 62212 08
Koduleht
E-post

Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro