Reisid
- Reisikalender
- Suusareisid
- Spaad
- Laevapiletid ja kruiisid
- Lennupiletid
- Puhkusereisid
- Vietnam
- Türgi
- Tuneesia
- Tai
- Sri Lanka
- Portugal
- Montenegro
- Maroko
- Malta
- Mallorca
- Küpros
- Kuuba
- Kreeta
- Kreeka teised saared
- Kreeka maismaa
- Kanaari saared
- Itaalia
- India
- Iisrael
- Horvaatia
- Hispaania
- Egiptus
- Dominikaan
- Bulgaaria
- Araabia Ühendemiraadid
- Lõbustus- ja teemapargid
- Reisikindlustus
- Soovitused reisijale
- Muud teenused
- Oluline teave
- Koostööpartnerid
Welcome to Estonia


Dominikaan
Reisid Dominikaani novembrist aprilli lõpuni!
Dominikaani Vabariik hõlmab kaks kolmandikku Haiiti saarest, mis varem kandis nimetust Española. Riigi lähimaiks naabreiks on loodekaares Kuuba, läänes Jamaika ning idas Puerto Rico. Põhjast uhuvad saart Atlandi ookeani lained, itta jääb Mona väin ning lõunakaarde Kariibi meri.
Dominikaan on igikestva suve maa. Naljatamisi võiks öelda, et seal teisi tavapäraseid aastaaegu ei olegi. Puhkus Dominikaani Vabariigis tähendab suurepäraseid, kaunilt kujundatud ja varjulise territooriumiga hotelle, pikki lumivalgeid liivarandu ja jumalikku all inclusive-teenindust.
Dominikaani kõige populaarsem kuurort on Punta Cana, mis võimaldab rahulikku ja luksuslikku puhkust turistidele kõikjalt maailmast. Lausa seadusega on reglementeeritud hotellide rajamine sel moel, et need võimalikult vähe mõjutaksid ümbritsevat loodust - reeglina koosnevad hotellid kahe-kolmekorruselistest bangalodest, mis harmooniliselt loodusmaastikuga kokku sulanduvad. Siin leiduvad kõiik võimalused tegeleda purjelauasõidu ja sukeldumisega.
Ajavahe: kell on 6 tundi Eesti ajast taga
lm:
saarel valitseb meeldiv troopiline kliima. Loodus on lopsakalt roheline, sest lühikesed vihmahood on siin tavapäraseks nähtuseks. Detsembrist veebruarini on õhtud jahedamad.
Keskmised temperatuurid:
november detsember jaanuar
Päeva kõrgeim 30 28 28
Öö madalaim 19 17 17
Merevee temperatuur 27 26 26
Rannad:
Enamik kuurortpiirkonna randu on liivased ning merevesi läheb neis aeglaselt sügavaks. Kivistes randades ujudes tuleb ettevaatlik olla merisiilide suhtes. Tuulistel päevadel võib rannavette sattuda ka meduuse. Randades on merehoovuste tugevust märkivad lipukesed. Sosua rannariba on kitsas, kuid paikneb kirka veega lahesopis, kus on head snorkeldamisvõimalused. Playa Dorada pikk liivarand ahvatleb romantilistele jalutuskäikudele. Riu Merengue hotellil on oma privaatrand.
Raha ja krediitkaardid:
Käibel on Dominikaani vabariigi peeso (rahvusvaheline lühend DOP, kohapeal kasutatakse lühendit RDS). Üks peeso jaguneb sajaks centavoaks. 1 DOP= u 0,33 EEK ja 1 EEK= u 3 DOP (aprill 2009). Vahetusrahaks võib kaasa võtta eurosid. Enamikes kauplustes ja restoranides saab maksta VISA, Mastercardi, Dinersi ja Americal Expressi krediitkaardiga. Mõned kauplused aktsepteerivad ka Visa Electroni ja Maestrot.
Jootraha:
Restoranides lisandub arve summale 10% teenustasu ning 16%-ne käibemaks, kuid vaatamata sellele ootavad teenindajad jootraha näol väikest meelehead.
Transport:
Taksopeatused paiknevad suurte hotellide läheduses ning Sosua keskuses. Taksodel ei ole taksomeetrit, kuid teatud vahemaade läbimiseks on fikseeritud hinnad. Nt sõit Playa Doradast Sosuasse maksab 30-35 USD, Riu Merenguest Puerto Platasse 20 USD. Pikemat sõitu ette võttes tuleks hinnas eelnevalt kokku leppida. Odavam on sõita Carro publico ehk ühistaksoga, mis väljub siis kui takso on täis. Hind kokkuleppeline. Carro publicod sõidavad mööda suuremaid maanteid, spetsiaalseid peatusi ei ole. Playa Dorada peaväravast väljuvad päevasel ajal Puerto Platasse kohalikud minibussid e voladorad, hind u 10 DOP. Voladoradel ei ole sõidugraafikut ega peatusi.
Suuremate linnade vahet sõidavad firmade Metro ja Caribe Tours konditsioneeritud bussid. Pilet maksab Puerto Platast Santiagosse u 100 DOP ja Santo Domingosse u 300 DOP.
Autorent:
Autorenti Eestis ette tellida ei saa. Kohapeal on autorendivõimalused olemas, kuid kohaliku liikluskultuuri ja teede kehva kvaliteedi tõttu seda eriti ei soovitata.
Elekter:
110 V, pistikud on erinevad kui Euroopas. Vajalik on adapter, mida saab kauplustest osta. Vaatamata adaptrile ei pruugi iga välismaine elektriaparaat kohapeal tööle hakata, vaja võib minna ka transformaatorit, mis maksab kohalikes poodides u 50 eur.
Helistamine:
Kahesageduslike mobiiltelefonide levi ei pruugi Dominikaanidel igal pool väga hea olla. Kolmesageduslikud mobiiltelefonid töötavad paremini. Helistada saab ka telefoniputkadest, mis asuvad näiteks supermarketite ja suveniirikaupluste juures. Kõne hind u 100 DOP/min. Mobiiltelefoniga on helistamine kallim. Vaata roaminghindu oma võrguoperaatori kodulehelt.
Tervishoid ja vaktsineerimine:
Kraanivett ei ole soovitav juua. Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid soovituslik on kaitsesüst A-hepatiidi e kollatõve vastu. Täpsemat infot vaktsineerimise kohta vt: http://www.tervisekaitse.ee/. Arstiabi kasutamise korral tuleb raviteenuste eest kohapeal maksta ning hiljem saab reisikindlustuse olemasolul Eestis raha tšekkide alusel tagasi.
Köök:
Dominikaanide köök on rahvusvaheline, nii Euroopa kui Aafrika mõjutustega. Toiduvalmistamisel kasutatakse palju riisi, ube, kana- jm liha, eksootilisi puuvilju. Proovida tasub kohalikke hõrgutisi nagu la bandera dominicana - ubade ja riisiga liharoog; frito verde - friteeritud banaanilõigud; sancocho – kohalik pajaroog lihast, quipe – õlis praetud frikadellid, chicharrones de pollo – küpsetatud kanatükid, mida müüakse teeäärsetes väikestes kioskides ja magustoiduks majarete – magus maisipuding. Toidu kõrvale juuakse peamiselt vett, karastusjooke, õlut või mahla. Veini Dominikaanidel ei toodeta, restoranides pakutakse importveine, mis on üpris kallid. Tuntuim kohalik õllemark on Presidente, toodetakse ka Qisqueya ja Bohemia nimelist õlut. Rumm on aga kahtlemata Kariibi mere saarte rahvusjook. Mama Juana on ürtide ja meega maitsestatud kohalik rummijook.
Sisseostud:
Ehted, maalid, puunikerdused, merevaik, keraamika, kohalikud sigarid, rumm, kohv.
Sport ja harrastused:
Dominikaanidel saab tegeleda mitmesuguste veespordialadega nagu sukeldumine, snorkeldamine, purjelauasõit, kitesurf. Siinne Cabarete rand kuulub maailma 10 parima surfikoha hulka. Puerto Platast korraldadatkse süvamere kalastusretki, püütakse mõõkkala, barrakuudat, sinist marliini jt. Poolepäevane retk maksab u 104 USD/in. Playa Dorada piirkonnas saab mängida tennist ja golfi, ratsutada. Hotellis Riu Merengue on hotellikülalistele tasuta mitmed sprodialad: purjelauasõit, snorkeldamine, tennis, lauatennis, jõusaal.
Golf:
Tasase maastikuga 18-rajaline Playa Dorada golfiväljak paikneb hotellirajooni keskel, Playa Dorada hotelli lähedal, Riu Merengue hotellist u 15 km kaugusel.
Vt: www.playadoradagolf.com
Rannakaljudega paralleelselt kulgevat Playa Grande 18-rajalist golfiväljakut peavad nii mõnedki Kariibide kauneimaks. 2009. a aprillis suletakse ajutiselt renoveerimiseks. Väljak asub 75 km Puerto Platast idas. Vt: http://www.playagrande.com/.
Ööelu:
Playa Doradas on mitmeid diskoteeke. Ka Sosuas on kasiino ning mõned diskoteegid ja baarid, kus mängitakse nii kohalikku muusikat kui rahvusvahelisi hitte. Rütmikas merengemuusika on osa kohalike elustiilist. Ka hotellides antakse turistidele merenge tantsutunde. Diskoteekide sissepääsutasud sõltuvad nädalapäevast ning programmist. Pilet on kallim kui esineb merengeorkester.
Vaatmisväärsused:
Puerto Platas ehk Hõbedasadamas paiknev San Felipe kindlus ehitati 16. saj-l kaitseks piraatide rünnakute eest. Pilet u 40 DOP. Isabel de Torrese mäele saab sõita mööda Kariibide ainsat köisraudteed, hind 350 DOP/in. U 800 m kõrguselt mäelt avaneb imeline vaade Puerto Plata linnale.
Hispaania kolonisatsiooniperioodist pärit Santo Domingo vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi hulka. Vaatamisväärsused: 500 a vana Katedraal, Faro majakas, kus asub Kolumbuse mausoleum jpm.
Viisa:
Eesti passi ning punase vene passi (elamis- ja tööluba Eestis) omanik saab siseneda Dominikaani Vabariiki turistikaardiga, mida saab taotleda piiril maksimaalselt kuni 30-ks päevaks. Kui Eesti hallil välismaalase passil (elamis-ja tööluba Eestis) on passis kehtiv USA, Euroopa Liidu liikmesriigi, Kanada või Suurbritannia VIISA ,on õigus Dominikaani Vabariiki reisida viisavabalt ja seal viibida kuni 30 päeva turistikaardi alusel. Pass peab riiki sisenemisel olema kehtiv vähemalt 6 kuud. Turistikaardi maksumus on u 10 USD. NB! Viisavabalt EI SAA REISIDA Dominikaani Vabariiki kui passis on AINULT KEHTIV ELAMISLUBA EESTIS. Sellisel juhul on vajalik taotleda viisat eelnevalt saatkonnast Stockholmis. Vahemaandumise tõttu Kanadas on nt.Vene, Valgevene, Läti ja Leedu passiga reisijal vaja Kanada viisat. NB! Alla 13.a. laps (13.a. kaasa arvatud),kes reisib ühe vanemaga või ilma vanemateta, peab olema piiril vajadusel ette näidata vanema(te) poolt allkirjastatud vanemaluba (inglise või hispaania keeles).Vanemaloale tuleb lisada koopiad vanema(te) passist(passidest) ja lapse sünnitunnistusest.Lapse sünnitunnistus peab olema ametliku tõlkebüroo poolt tõlgitud hispaania keelde. Kõik eelpool nimetatud dokumendid peab saatma legaliseerimiseks Dominikaani Saatkonda Stockholmis. Legaliseerimise maksumus on 500 SEK, millele lisanduvad kulleritasud saatkonda ja tagasi.