Avasta Turu linna ja selle ümbrust

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Tallinnast laevaga Turu linna juulis ja augustis esmaspäeviti ja kolmapäeviti.

Väljumised Tallinnast 06.07, 08.07, 13.07, 15.07, 20.07, 22.07, 27.07, 29.07, 31.07, 03.08, 05.08, 07.08, 10.08, 12.08 ja 14.08.2020.

Väljumised Turust 07.07, 09.07, 14.07, 16.07, 21.07, 23.07, 28.07, 30.07, 01.08, 04.08, 06.08, 08.08, 11.08, 13.08 ja 15.08.2020.

Hind kajuti ja ühe suuna kohta alates 49 eurost (B4 kajut, 1-4 reisijat kajutis); autopilet alates 50 eurost.

Kruiisihind alats 79 eurost kajuti kohta. 

Sõidugraafik
Tallinn-Långnäs-Turu 18.00-05.35/05.40-10.00 (järgmine hommik);
Turu-Långnäs-Tallinn 18.00-22.50/23.00-10.00 (järgmine hommik).

Ekskursioonid
Ekskursioonid ettetellimisel, kohtade arv piiratud.

Linnaekskursioon Turus, 2 t, algus kl 10, eesti keeles; minimaalne osalejate arv 20 inimest; täiskasvanule 24 €, 6-11-aastane lapsele 12 €, kuni 5-aastane laps tasuta (bussis peab olema koht broneeritud).

Ekskursioon saarestikus, 5 t,algus kl 10.30, eesti keeles; minimaalne osalejate arv 25 inimest; hind ühele reisijale 41 €, soovitav alates 12ndast eluaastast.

Transfeer sadamast kesklinna ja tagasi, väljumine sadamast kell 10.30 ja tagasi kell 16.00 või väljumine sadamast kell 11.00 ja tagasi kell 16.30; edasi-tagasi pilet täiskasvanule 6 €, 6-11-aastane lapsele 3 €, kuni 5-aastane laps tasuta (bussis peab olema koht broneeritud).

Muumimaa päevapilet 30 eurot, alla 2-a laps tasuta; ilma transfeerita; Muumimaa pileti saab osta ainult koos Tallinki laevapiletiga.

Jukupargi päevapilet 20 eurot, kuni 3-a laps tasuta; kuni 09.08.2020; ilma transfeerita; Jukupargi pileti saab osta ainult koos Tallinki laevapiletiga.

Külasta põhjanaabrite vanimat linna ja looduskauneid saarekesi. See on ideaalne võimalus, et kogeda tõelist Soomet.

(Tallinki blogi)

Paki kott ja pane end valmis, sest just reis Turusse paneb sind ümber hindama põhjanaabrite elukeskkonda – suvine linnamelu, soojad õhtud jõekaldal, maalilised saarekesed ja põnevad muuseumid on vaid mõned märksõnad, mis annavad edasi suvist Soome idülli. Panime kirja, mida külastada Turu linnas ja selle lähiümbruses, et avastamisrõõmu jätkuks mitmeks päevaks ja puhkus jääks meelde terveks eluks.

Kulge mööda Aura jõe kaldaid

Aura jõgi voolab veetlevalt läbi linna ja jagab Turu kaheks. Kohalikud kutsuvad idakallast kui ”see pool” ja hiljem tekkinud läänekallast nimetatakse ”teiseks pooleks”. Idakaldal asub väärikas keskaegne kirik ja ajalooline Turu ülikool. Teisele poole kallast jäävad aga mitmed populaarsed restoranid ja poed, aga ka Turu linnus.

Selleks, et mõista paremini, mis rütmis kulgeb elu Turus, Soome vanimas linnas, tasub jalutada jõe ääres. Aura jõgi on kui sümbol, mis jääb alati meenutama linna hiilgeaegu kui Turu oli veel Soome pealinn. Jõekallas on ka koduks mitmele mõnusale laevarestoranile, mis päikese uinudes kliente kohale meelitavad. Suvel on mõnus muruplatsil ka pikniku pidada või paadiga mööda jõge sõita. Eriti lummav on Aura siis, kui punane päike öösse vajub ja jõevee roosaks värvib.

Turu toidukultuur

Turu linn võib olla uhke oma kõrge kvaliteedi ja eklektilise sisekujundusega kohvikute ning restoranide poolest. Nii mõnegi söögikohaga tutvumiseks tasub broneerida laud. Turu vanim restoran on Pinella, mida embab ühest küljest Aura jõgi. Ühed kiidetumad restoranid on KaskisSmör ja Roster, mis pakuvad värskeid ja üllatavaid Skandinaavia maitseid, lüües Soome kokakunsti pitseri tugevalt maailmakaardile. Mami on aga mõnus selle poolest, et restoran pakub koduses stiilis lõunamenüüd, mis muutub iga päev.

Lisaks restoranidele on linnas ka hulganisti baare ja pubisid, mis väärivad mainimist. Turus saab näiteks kummutada õlut kempsus või mekkida veini apteegis. Jah, sa kuulsid õigesti, nii mõnigi ajalooliselt teise otstarbega hoone on tänaseks saanud koduks omanäolistele baaridele. Nii et kui satud Turusse, siis ära unusta külastada Puutorin Vessa ja Uusi Apteekki nimelisi lokaale. Kui viimased on kuulsad huvitava interjööri poolest, siis katusebaarist Walo tasub läbi hüpata just sellepärast, mis sealt kätte paistab – mõnusa meeleoluga terrassilt saab nautida panoraamvaadet Turu linnale.

Romantiline Ruissalo saar

19. sajandi villadega palistatud Ruissalo saar on tõeliselt lummav. Saarele pääseb kergesti nii maismaa kui ka mere kaudu ning on ideaalne rattaga avastamiseks. Maalilised ja hooldatud rattateed pakuvad mugavaid vahemaid kogu perele. Kivised paljandid, kaunid liivarannad, omapärane loodus, veerevad põllud ja ilusad aiad tekitavad armastust esimesest silmapilgust kõigile, kes saart külastavad.

Saarel tegutseb ka Turu ülikooli botaanikaaed, kus asub ka põneva taimemaailma avalik väljapanek. Välis- ja siseaedades on üle 5000 taimeliigi. Kasvuhoonetes on lai valik lopsakaid taimi ja troopiliste liikide kollektsioon. Õueaias õitsevad rododendronid, pojengid, niidulilled, eksootilised puud ja põõsad. Uue maastiku eripäraks on kolm tiiki, kus asuvad värvilised vesiroosid ja muud märgalade taimed.

Ajaloohuvilistele

Luostarinmäki kvartal on pisike puust linnaosa, mis pääses 1827. aasta suurest põlengust. Siin asub ka vabas õhus tegutsev käsitöömuuseum, kus ringi kolades võib avastada end tundelt, justkui oleksid ajas tagasi läinud.

Suurest tulekahjust jäid puutumata ka linnus ja keskaegse katedraali müürid. Linnuses paiknevas muuseumis asub näitus, mis annab hea ülevaate nii linna kui ka linnuse enda ajaloost. Seda alates 1280. aastast, kui väärikas hoone linnasüdamesse kerkis. Ajaloosõpradele on see maiuspala, mida peaks ilmtingimata külastama.

Kunstihuvilisi paelub aga ilmselt Turu kunstimuuseum ja muusikalembelisi tõmbab Sibeliuse muusuem, kus saab põhjaliku ülevaate helilooja elust.

Loodus Turu ümbruses

Linnamelu pole kõigile. Paljud meist ootavad puhkuselt hoopis vaikseid loodusradasid, kus lasta tuulel end kanda kaunitesse kohtadesse. Turu on piiratud ligi 20 000 saarekesega, kus töömõtted lülituvad automaatselt välja ja stressist jääb järele vaid ähmane hall mälestus.

Saarekesi ühendab 200-kilomeetriline tee, kus linnamüra asendub linnulauluga ja laiadest asfaldteedest saavad soojast suvest pundunud metsarajad. Saarestikesse on tikitud mitmed kodused restoranid, Turu elanike mökkid ja isegi omanäolised muuseumid. Saarekeste vahel saab seigelda kas auto, jalgratta või praamiga ning miks mitte natuke igaühega neist. Nii mõnigi praam on isegi tasuta.

Kõigile neile, kes igatsevad idüllilise Soome looduse ja järvede rüppe, on Turu ümbrus ideaalne suviseks puhkuseks. Neid teid ja radasid nimetatakse isegi põhjanaabrite kõige kaunimateks. Usu mind, sel reisil võidab Soome su südame!

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro