Ahvenamaa kruiisid reedeti

Lähem info ja tellimine Fortest Reisides.

Küsi pakkumist!

Tallinn-Mariehamn-Tallinn kruiisid väljuvad Tallinnast reedeti, 19. ja 26. juunil ning 03., 10., 17. ja 24. juulil 2020, lisaks 16., 19., 21. ja 23. augustil.

23. augustil toimub seenioride erikruiis, kus reisijate meelt lahutavad Antti Kammiste ja Meelis Punder. Kruiis üksikreisijale al 47,75 € (üks koht B4-kajutis + õhtusöök). Kruiisil osalejatele pakume lisaks eestikeelset meeleolukat ringreisi Ahvenamaal. Käime Mariehamni vaateplatvormil, millelt avaneb imeline vaade, vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Selle kõrval asuvad Ahvenamaa vanema aja eluolu tutvustav Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Ekskursiooni hind on 25 €. NB! Kohtade arv on piiratud. Ekskursiooni algus kell 13.30.

18. septembril toimub Ahvenamaa avatud talude erikruiis. Sellel kruiisil saavad kõik maaelu fännid ja talunikud osa saare avatud talude nädalavahetusest.

Hind kajuti kohta alates 79 eurost (B4 kajut, 1-4 reisijat kajutis).

Kruiisilaev Baltic Queen seilab sel suvel kauni loodusega Ahvenamaale.

Autoga reisides saad ühe päevaga saareelust ja -melust mõnusa lühikokkuvõtte.

Suplus.
Lummavad vaated.
Lõhesupp.
Võilillemarmelaadiga pannkoogid.
Mitte just tingimata selles järjekorras.

Enam kui 6500 saarest koosnev Ahvenamaa kuulub küll Soomele, kuid elab rootsi keele ja kultuuri rütmis. Siin on käänulised teed, õõtsuvad paadisillad, kaljused kaldad ja sillerdav meri pea iga metsatuka taga. Puhkus Ahvenamaal pakub rõõmu silmale ja hingele, Põhjamaade puhastele maitsetele pühendunud köögist rääkimata. Muumioru lugude sõbrad võivad end tabada mõttelt, et on sattunud otse Nuuskmõmmiku või väikese My jälgedesse. Pole ka imestada, sest muumitrollide looja, Soome tuntuim lastekirjanik Tove Jansson armastas just Ahvenamaal suvitada ja inspiratsiooni koguda.

Ahvenamaa on jalgratturite, matkajate, kajakisõitjate, purjetajate ja kalameeste maa. Aga mitte ainult, Ahvenamaa on ideaalne ka niisama puhkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks. Saareriigi külastajal jagub avastamisrõõmu mitmeks reisiks, kuid ka ühe päevaga jõuad palju vaadata, maitsta ja kogeda. Toome siinkohal välja viis populaarseimat sihtkohta turistide seas. Autoga läbid need kohad mõnusalt ühe päevaga.

Sõidugraafik

Tallinn-Helsingi-Marieham 15.00-18.00/18.30-09.00 (järgmine hommik, kohalik aeg)

Mariehamn-Helsingi-Tallinn 18.00-10.00/11.00-10.15 (järgmine hommik, kohalik aeg)

NB! Ajavahemikus 12.30–15.30 ei toimu Mariehamnis maale- ja laevaleminekut.

Kehtivad Tallinki reisitingimused ning erikruiiside tingimused.

Sellele kruiisile on võimalik oma auto kaasa võtta ning Ahvenamaaga iseseisvalt tutvust teha. 

Ekskursioonid Mariehamnis ja Ahvenamaal

Ekskursioonid toimuvad, kui soovijaid on vähemalt 20; ekskursioonid ettetellimisel. Ekskursioonid algavad ja lõpevad sadamas.

Ahvenamaa ringreis, u 3,5 t, eesti või vene keeles, 2 korda päevas; hind täiskasvanule 29 eurot, 3-16-a lapsele 15 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). 

Metslooma safari, u 3 t, eesti ja vene keeles; pärastlõunal; hind täiskasvanule 41 eurot, 7-14-a lapsele 21 eurot, 3-6-a reisijale 16 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud).

Õlletehas Stallhagen, u 2,5 t, eesti keeles, osaleda saavad ainult 18-a ja vanemad reisijad; hind täiskasvanule 47 eurot.

Omal käel on võimalik külastada purjelaeva Pommern ja Ahvenamaa meremuuseumit Mariehamnis.

Sadamast saab transfeeribussiga hommikul sõita Eckeröle ja pärastlõunal tagasi. Giidi reisil kaasas ei ole. Hind täiskasvanule 19,80 eurot, 3-17-a lapsele 13,20 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). Peatused teel: Smart Park Familypark, Käringsund Resort, Eckerö Posti- ja tollimaja.

Sadamast saab hommikul transfeeribussiga sõita Kastelholmi linnuse juurde ja lõuna ajal tagasi, kohapeal aega 4,5 t. Giidi reisil kaasas ei ole. Hind täiskasvanule 19,80 eurot, 3-17-a lapsele 13,20 eurot, alla 2-a lapsele tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud). Kastelholmi kindlusloss, Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum, Vita Björni vanglamuuseum, Smakby.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro