Wallise matkarajad 29.07-06.08.2016

matkad Wallise kantonis

Alpide suurim liustik Aletsch ja Eggishorn
Saastal ja vaade Monte Rosale
Zermatt ja Šveitsi Alpide sümbol Matterhorn
 
Aare jõe kanjon
Tšehhi paradiis

Prahovské skály kivilabürint

Paketi hinnas:

  • bussisõit, teemaksud, parkimine
  • 8 ööbimist hotellides koos hommikusöökidega (koht kaheses toas)
  • kuurordimaks
  • edasi-tagasi rongipilet Täsch-Zermatt
  • reisijuhi teenused
  • kuumad joogid bussis
  • käibemaks

VABU KOHTI EI OLE!

Lisatasu eest:

  • tervise- ja reisitõrkekindlustus (soovi korral, grupile soodustus olenevalt grupi suurusest);
  • õhtusöögid Fiescherhofi hotellis 01.08-03.08 (3 õhtusööki);
  • muuseumide ja atraktsioonide piletid (2015. a. seisuga, hinnad täpsustatakse infolehes):
- tõstukipiletid Fieschis (päevapilet tõstukitele ja orus sõitvale rongile 45 franki; grupisoodustusega alates 10 inimesest 36 franki) ja Zermattis (tõstukite piletid 17-100 franki);
- Aare jõe kanjon täiskasvanule 8,50 franki, kuni 16-a reisijale 5 franki;
- Tšehhi paradiis täiskasvanule 60 tšehhi krooni, (üli)õpilasele 30 tšehhi krooni.

NB! Schengeni lepingu järgi piirikontrolli lepinguga ühinenud riikide vahel ei toimu (v.a. erandjuhud), kuid kehtiv isikut tõendav dokument (pass või isikutunnistus) peab reisijal kaasas olema.

NB! Hinna arvestamisel on võetud aluseks Šveitsi frangi kurss euro suhtes septembris 2015. 

1. päev

Väljasõit varahommikul vastavalt lisainformatsioonile. Sõit läbi Eesti, Läti, Leedu ja Poola, lühipeatused teel. Ööbime Varssavis hotellis.

2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Tšehhi, jalasirutuspeatused teel. Õhtuks jõuame Plzeňi. Ööbime Plzeňis hotellis.

3. päev

Hommikusöök. Sõit Plzenist läbi Saksamaa Šveitsi Wallise kantonisse. Soovijail võimalik lennata hommikuse lennuga Münchenisse ning ühineda reisiseltskonnaga seal. Õhtupoolikul sõidame üle Furka kuru (2429 m), mis on muuhulgas olnud James Bondi tagaajamise stseeni toimumispaigaks filmis Kuldsõrm. Ööbime Fieschis hotellis.

4. päev

Hommikusöök hotellis. Matkade alguspunktiks on koduküla Fiesch (1049 m) ning matkad toimuvad esimesena Alpides UNESCO looduspärandi nimekirja kantud Jungfrau-Aletschi liustikuriigi serval.

Fieschist tõuseme gondliga üle metsapiiri väikesesse Fiescheralpi mägikülla (2212 m). Siit on võimalik jätkata tõusu gondliga Eggishorni tipu alla vaatepunkti, kust selge ilmaga avaneb kaunis vaade Alpide pikim liustikule Aletschile ja seda ümbritsevatele 3000 m – 4000 m kõrgustele teravatele tippudele (kuulsaimad nendest on ehk Jungfrau, Eiger, Mönch ja Berni Alpide kõrgeim tipp Finsteraarhorn).

Matkaradasid leidub siin igale maitsele ja treenitusastmele: lühemad retked tõstukijaamade vahel ja järvede ümber, pikem kolme järve rada (Bettmersee, Blausee ja Märjelensee), selget pead ja kindlat jalga eeldav piki harja kulgev rada Bettmerhornilt Eggishorni tipu alla. Aletschi matkapiirkonna päevapiletiga on võimalik sõita Riedelalpi, Bettmeralpi ja Fiescheralpi tõstukitega ning all orus rongiga Mörelist Betteni kaudu tagasi Fieschi. Ööbime samas hotellis.

5. päev

Hommikusöök hotellis. Sõidame Fieschist piki Rhône’i orgu veidike Prantsusmaa poole ja tõuseme Saasi orgu pidi Mattmarki veehoidlani.

Romantikud leiavad, et päikeseküllane ja jäiste tippudega ümbritsetud Saasi org on korraga maailma lõpp ja algus ja keskpaik ka veel. Itaalia ja Šveitsi piiriahelikule jäävad Šveitsi kõrgemad tipud – 18 üle 4000 m tippu, kust selge ilmaga peaks isegi naaberriigi moepealinn Milano paistma. Matkade alguspunktiks on parkla Mattmarki veehoidla (2197 m) juures.

Teisipäevase jalutuskäigu nautijad teevad tiiru ümber veehoidla (võimalik kõrvalpõige Ofentali orgu), sportlikumad matkajad tõusevad Monte Moro kurule (2868 m) Itaalia piiril ning pildistavad kurul seisvat ja käsi mägede poole sirutavat Kuldset Madonnat, hea õnne korral ehk ka pilvede vahelt piiluvat Monte Rosa idaseina – kõrgeimat kaljuseina Alpides – ja selle kõrgeimat tippu Dufourspitzet. Kellel aga meeldib kõndida pea pilvedes, vallutab kas Monte Moro (2985 m) või Joderhorni (3036 m) tipu. Ööbime samas hotellis.

6. päev

Hommikusöök hotellis. Alustame päeva juba tuttavat teed pidi Rhône’i orus ning tõuseme Mattertali orgu pidi Šveitsi Alpide sümboli Matterhorni kõvera püramiidi alla.

Matkapäeva alustab ja lõpetab rongisõit Täschist Zermatti (1620 m) - väikesesse mägikülla, millest on saanud matkajate ja suusatajate palverännakute sihtpunkt.

Matkaradade valik on suur, paljude puhul saab-võib teekonda lühendada tõstukitega või Gornergrati rongiga. Päevaks jagub tegemist nii neile, kes soovivad pigem vaimu ja ihu kosutada (näiteks tõstukisõit Väikese Matterhorni liustikuriiki), kui neile, kes veel viimaseid kõrgusmeetreid oma kontole korjavad (tõus näiteks Hörnli mägihotellini 3260 m või Oberrothorni tippu 3414 m). Ööbime samas hotellis.

7. päev

Pärast hommikusööki sõidame bussiga üle Grimseli kuru (2165 m). Teisel pool kuru Haslitali orus võtame ette lühikese matka läbi Aare jõe kanjoni – tuhandete aastatega on liustiku sulavesi uuristanud lubjakivikaljusse 1400 m pikkuse ja kuni 200 m sügavuse kanjoni, mille kitsaim koht on vaid meetri laiune.

Sõit läbi Baierimaa Plzeňisse, jalasirutuspeatused teel. Ööbime Plzeňis hotellis. Soovijail võimalik lennata õhtuse lennuga Münchenist Riiga või Tallinnasse.

8. päev

Hommikusöök hotellis. Sõit Plzeňist läbi Tšehhi Varssavisse, jalasirutuspeatused teel. Põikame sisse Tšehhi Paradiisi liivakivikaljude labürinti Jičíni lähedal. Ööbime Varssavis hotellis.

9. päev

Hommikusöök hotellis. Sõit läbi Poola ja Balti riikide. Sihtpunkti saabumine hilisõhtul.

NB! Sõltuvalt ilmast võib matkaplaan veidi muutuda.

Kehtivad reisikorraldaja Fortest Reiside reisitingimused.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt! Kiire, lihtne ja mugav viis sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt. Kliki enda poolt valitud kindlustusfirma ikoonile ja vormista poliis!

Soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda reisikindlustuse pakkuja tingimustega ning vajadusel konsulteerida asjatundjaga.

Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro