Türki reisimisest

Türgis saabumise turvaprotokoll
 
Türki sisenemisel palutakse täita terviseankeet. Kõik riiki saabujad peavad läbima tervisekontrolli (kehatemperatuuri mõõtmine), vajadusel suunatakse reisija tegema tasuta koroonatesti, positiivse vastuse korral suunatakse karantiini või haiglasse ravile.
 
Kui leitakse, et mingil lennul on olnud COVID-19 positiivne reisija, kasutatakse saabumisel täidetud terviseankeeti selleks, et tuvastada, kes on temaga kokku puutunud. Need isikud saadetakse täiendavale uurimisele kas haiglasse või pannakse nad 14 päevasesse karantiini hotellis.
 
Türki sisenemisel ei ole nõutud PCR testi tegemine ega QR koodide/terviseankeetide onlines vormistamise nõue;
 
Riigisisesed piirangud
 
Kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites on maski kandmine kohustuslik. Avalikes kohtades kehtib nõue hoida distantsi 1,5-2 meetrit.
 
Reisijate turvalisus on meie esmane prioriteet ning hoolitseme selle eest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Ohutumaks reisimiseks leiab meie kodulehelt vajaliku teabe turvameetmete kohta lennujaamades, transfeeridel ja hotellis. Kogu info leiad SIIT.
 
Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, reisitasu alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.
 
Lisainfot turvalisusmeetmete kohta Türgis saab siit (inglise keeles).
Antalya lennujaama info siin,