Tez Touri teave ohutumaks reisimiseks

Info Tez Touri reisidele Smartlynxi tellimuslendudega alates 01.07.2020.

Takistamaks COVID-19 koroonaviiruse levikut on kõikidel reisijatel vajalik järgida ennetavaid meetmeid viiruse leviku takistamiseks.

Enne väljalendu uurige teavet sihtkoha riigi reisieeskirjade kohta ametlikelt veebisaitidelt ja/või kohalikest saatkondadest veendumaks, et täidate oma sihtkoha riiki sisenemiseks vajalikke nõudeid.

Enne lennujaama minekut tuleb täita lennufirma poolt ankeet „Terviseseisundi küsimustik“.

Juhul kui mõni vastustest on jaatav, ei tohi tulla lennujaama, vaid konsulteerida oma reisikorraldajaga reisi edasilükkamise või muu lahenduse osas.

Smartlynxi terviseseisundi küsimustiku leiate siit

Smartlynxi tervisemeetmed ohutuks reismiseks leiate siit.

Tallinna lennujaamas

Hoia vahet ja järgi 2+2 reeglit. Maski kandmine on lennujaamas soovituslik, kuna igas punktis ei ole võimalik 2+2 reeglit järgida ning sellisel juhul on mask parimaks kaitseks.

Haigestumine on paremini ennetatav hügieeniga. Pese käsi vähemalt 20 sekundit ja kasuta desinfitseerimisvahendit. Köhides ja aevastades kasuta pabertaskurätti või kata varrukaga suu. Desinfitseerimisvahendid on kättesaadavad üle kogu terminali.

Kui oled haige või tunned end halvasti, jää koju. Juhul, kui oled tulnud reisilt ja oled reisil kokku puutunud koroonahaigega, tuleb jääda kaheks nädalaks kodusesse karantiini.

Soovitame lennujaama saabuda kindlasti 2 tundi enne väljalendu. Võimalusel soovitame lennule registreerida internetis (online check-in), soovituslik on viiruse leviku tõkestamiseks pagas registreerida ära antava pagasina ning pardale võtta vaid lennuajaks vajalikud tarbed väikeses käsipagasis.

Kuna julgestuskontrolli alale saab korraga lubada vaid piiratud arvu reisijaid, võib julgestuskontrolli läbimine võtta tavapärasest enam aega. Seega palume kindlasti varuda 2 tundi lennule minekuks ja saabuda aegsasti lennujaama.

Lennukis

Enne lendu, lennu ajal ja pärast seda peavad kõik reisijad järgima ohutus- ja hügieenistandardeid. Lennuoperator SmartLynx Airlines hoolitseb reisijate ohutuse eest vastavalt Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) soovitustele ja ohutusprotokollile, mis on leitav siit.

Palume järgida lennuki pardapersonali juhiseid.

Lennukis pakutav toidu- ja joogivalik ning maksevõimalused on piiratud. Palume reisijatel valida toit ja jook lennuki pardale enne reisi, eeltellimusena.

Lennu ajal on reisijate liikumine piiratud, tualettruumide järjekorras peab hoidma distantsi.

Nii reisijatel, kui ka lennuki pardapersonalil tuleb kogu lennu vältel kanda kaitsemaske. Kaitsemaske saab osta lennujaamast, kindlasti tuleb makse varuda rohkem kui üks, et niiskumisel vahetada. Alla 6-aastased lapse maski kandma ei pea.

Sihtkohas

 • kõik reisijad peavad järgima sihtriigis kehtestatud ohutus- ja hügieenistandardeid
 • soovituslik on kanda maski rahvarohketes kohtades
 • reisiesindajad ootavad reisijaid terminalist väljas TEZ Tour kogunemispunktides
 • transfeeril on soovitav reisijatel kanda näomaski ja järgida hügieenistandardeid
 • hotelli sisse kirjutamisel ajavahemik on seoses terviseohutuse meetmetega, et vältida paljude inimeste omavahelist kokkupuutumist pikendatutud 11.30-16:00
 • hotellid tagavad turvalisuse ja ohutuse lähtuvalt oma riigi vastutavate ametiasutuste eeskirjadele ja lubadele; täpsemat infot iga hotelli meetmete kohta saate sisse registreerimisel hotelli ja hotelli töötajate käest
 • külastajate vahel tuleb hoida ohutut kaugust ja järgida hügieenistandardeid
 • rootsi laua puhul on toit paigutatud läbipaistva vitriini taha ja seda pakub hotelli toitlustustöötaja, kes kannab maski ja kindaid; otelli külastajate iseteenindus ja otsene kokkupuude toidu serveerimisega on keelatud
 • hotellikülalistel on lubatud kasutada välibasseine, kuid selle korraga kasutajate arv võib olla on piiratud
 • rannas ja basseinide ääres asuvad päevitustoolid peavad asuma üksteisest 2 m kaugusel
 • päevitustoolid, lauad ja toolid ning päikesevarjud katab hotell kergesti desinfitseeritavate materjalidega ja neid puhastatakse peale igat kasutamist

Reisimine ja turism Euroopas: praktilised juhised reisijatele leiate siit.

Info reisijatele, kelle puhkusereis algab Riiast ja/või toimub Airbalticu lennuga.

Riiast väljuvate puhkusereiside kohta on TEZ Tour Läti koostanud info seoses Covid-19 situatsiooniga (venekeelne lehekülg).

Info Riia lennujaamas kehtivate ohutusnõuete kohta leiate siit.

Airbalticu lendudel kehtivad ohutusnõuded leiate siit.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro