Reisimisest ja koroonaviirusest.

Info 4. mai seisuga.

Palun jälgige infot Välisminsteeriumi ning Terviseameti lehel.

Paljud riigid on kehtestanud piirangud reisimisele ja reisijatele, sh näiteks riiki sisenemise keelamine kõikidele välismaalastele või teatud riikide kodanikele või neid riike külastanud teiste riikide kodanikele, ajutine viisavabaduse tühistamine, lisadokumentide nõudmine vms. Täpsema info leiate Välisministeeriumi lehelt ning IATA lehelt. Palun arvestage, et olukord võib reaalselt kiiremini muutuda, kui IATA lehele info üles jõutakse riputada.

Paljudes riikides on kehtestatud haiguse levikut takistavad meetmed (tervisekontroll riiki sisenemisel, karantiin, liikumispiirangud, massiürituste ärajätmine, kultuuriobjektide sulgemine jms). Paljudes riikides Euroopas on kehtestatud ajutine Schengeni piirikontroll, millest tulenevalt soovitame arvestada täiendava ajakuluga lennujaamades ning piiriületusel. Lisainfo Reisi targalt lehelt. Lähemalt viirusest ja ennetamisest saab lugeda Terviseameti lehelt.

Paljud lennufirmad on teada andnud lendude tühistamisest ning lendude muutmise võimalusest. Palun võtke ühendust lennufirmaga või esindusega, kust pileti ostsite - lendude muutmise võimalus on lennufirmati väga erinev.

Mitmed lennufirmad on teatanud, et nende lendudel on maskide kandmine salongis kohustuslik. Samuti piiravad mõned lennufirmad sularaha kasutamist lennukis. Veenduge enne lennujaama minekut, et teil on olemas kõik vajalik. 

Palun küsige oma kindlustusfirmalt, kas ja millistel tingimustel pandeemia tõttu kehtestatud eriolukorra ajal pakuvad reisitõrke ning selle laiendatud kaitseid. Kui olete oma plaanitud reisi edasi tõstnud, siis palun pöörduge kindlasti kindlustusfirma poole ja täpsustage, kas Teil on võimalik ühekordset poliisi edasi tõsta samadel tingimustel või kas pikaajaline poliis kehtib ka uuele reisile samadel tingimustel. 

Soovitame oma välisreis registreerida Välisministeeriumi lehel.

TTJA seisukoha leiate siit.