Iisraelis

Tellimisvorm

Iisraeli viisainfo

Seoses sellega, et Iisraeli riik nõuab Tallinnast lahkudes lennujaamas täiendavat turvakontrolli, palume reisijatel olla lennujaamas VÄHEMALT 2 tundi enne lennu väljumist ning mitte jätta registreerumist viimasele minutile. Pardaleminek algab tavapärase 30 minuti asemel 1 TUND ENNE VÄLJALENDU.
Alljärgnevalt protseduurid Tallinna lennujaamas:

1. Check-in’is registreeritakse lennule ning antakse ära pagas.
2. Reisijad suunduvad tavapärasesse turvakontrolli.
3. Kinnises tsoonis läbitakse piiripunkt (toll) ja suundutakse mitte-Schengen tsooni.
4. Kui algab pardaleminek, siis pärast pardakaardi ja dokumendi esitamist lennujaama töötajale suunatakse reisijad teisele korrusele täiendavasse turvakontrolli, mis on samasugune kui juba läbitud turvakontroll.
5. Pärast turvakontrolli teisel korrusel suunatakse reisijad eskalaatori juurde, mis viib väravasse, kus reisijaid ootab lennuk.

Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

Eesti kodanikele on Iisrael viisavaba. Piiri ületamisel kehtib reisidokumendina pass.
Eesti kodanikud võivad Iisraelis viibida ilma viisata kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast saabumispäeva
- edasi-tagasi piletid
- majutuse kinnitus või kutse Iisraelist
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid, näit. krediitkaart
- soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel

Juhul kui reisib alla 18-a laps, kas ühe vanemaga või ilma vanemateta, on vajalik reisile kaasa võtta inglise keelne notariaalselt kinnitatud vanemaluba.

NB! Iisraeli sisenemisel/ väljumisel pannakse piiril passi riiki sissesõidu- ja väljasõidutemplid. Juhul, kui isikul on plaanis sama passiga hiljem külastada mõnda
araabia riiki (v.a. Egiptus või Jordaania), siis tuleb eelnevalt täita vorm ja esitada koos passiga piiril. Kindlasti tuleb eelnevalt teavitada ka piirikontrolli, et sissesõidu- ja väljasõidutemplit passi ei löödaks, vaid lüüakse mõlemad templid vormile 17L. Iisraelist väljumisel, ei võeta ära vormi 17L , vajadusel on see hiljem kinnituseks, et passi omanik on eelnevalt Iisraelis viibinud.

Venemaa kodanikele, kellel on olemas Eestis elamis- või tööluba, kehtivad samad tingimused. Kaasas peab kindlasti olema ID-kaart, mis kinnitab elamisloa olemasolu Eestis.

Reisija, kellel on Eestis välja antud hall välismaalase pass, peab taotlema Iisraeli viisat, samuti peab olema elamis- ja tööluba Eestis. Kui reis on broneeritud Novatoursi kaudu, on viisat võimalik vormistada Novatoursi abil.

NB! Kui on soov puhkuse ajal külastada Petrat (Jordaania) on vajalik taotleda mitmekordset Iisraeli viisat.

Vajalikud dokumendid:
- täidetud viisataotluse ankeet,
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi,
- alaline elamis- ja tööluba Eestis või ID kaart (originaal), kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi,
- 2 passifotot, mitte vanemad kui 6 kuud,
- töökoha garantiikiri, mis kinnitab et töökoht säilib reisi vältel, või kiri õppeasutusest, mis kinnitab, et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist (inglise keeles),
- pensionärid esitavad pensioni laekumist tõendava väljavõtte (3 eelnevat kuud),
- pangakonto väljavõte (3 viimast kuud), panga templiga (originaal),
- reisikindlustus kogu perioodiks,
- koopia pakettreisi või edasi-tagasi lennupiletite broneeringust reisibüroolt. Ainult lennupiletite ostnutel on vajalik lisaks ka hotelli broneeringu kinnitus või küllakutse Iisraelist.

NB! Viisa vormistamise kestus orienteeruvalt 10-14 päeva. Kui halli passi omanik soovib Iisraelis osaleda Jordaania ekskursioonil, on vajalik enne reisi taotleda mitmekordset Iisraeli viisat.

NB! Alla 18 a. isiku viisataotlusel peavad olema mõlema lapsevanema allkirjad!

Konsulaarteenuse maksumus halli passi omanikele koos teenustasuga 50 eurot. Hind võib muutuda Novatoursist mitteolevatel põhjustel.

Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt! Kiire, lihtne ja mugav viis sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt. Kliki enda poolt valitud kindlustusfirma ikoonile ja vormista poliis!

Soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda reisikindlustuse pakkuja tingimustega ning vajadusel konsulteerida asjatundjaga.

Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro