Egiptuse viisainfo

EGIPTUSE VIISAINFO
 
Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Volituse vorminõuded võivad riigiti erineda, mistõttu võidakse küsida notariaalselt kinnitatud volitust.Täpsema teabe saamiseks palume pöörduda vastava riigi konsulaaresinduste poole.

OLULINE LISAINFO

Reisides Sharm El Sheiki, võib piiri pealt võtta TASUTA Siinai poolsaare viisatempli. Siinai viisa kehtib kuni 14 päeva ning on keelatud väljuda Siinai poolsaarelt. Kui klient soovib minna näiteks Kairo ekskursioonile, tuleb riiki saabumisel osta Egiptuse tasuline viisa.
 
Viisa maksumus Eesti ja Vene passi omanikele 26,00 EUR (ostes viisa Novatoursi kaudu).
 
 Viisa tuleb Novatoursi kaudu tellida hiljemalt 4 tööpäeva enne lendu
 
Tšarterlennuga Egiptusesse reisija peab naasma samamoodi sama vedaja tšarterlennuga samast lennujaamast, kuhu saabuti. Olukorras,kus reisitakse Egiptusesse liinilennuga, kuid soovitakse tagasi Eestisse
reisida tšarterlennuga või teisest lennujaamast, tuleb Egiptusest lahkudes selleks taotleda eraldi luba Egiptuse tsiviillennundusametist (tasuline).
 
Kui klient on rikkunud viisatingimusi või tšarterlendude reegleid, on piirivalvuritel õigus teha rikkujale rahaline trahv ja/või reisijat lennule mitte lasta.
 
Diplomaatilise passiga (või muu eripassiga) reisijad peavad vormistama visa enne reisi saatkonnas. Neil ei ole võimalik siseneda riiki viisavabalt või soetada viisat piirilt.

Kõikide reisijate passid peavad kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi.

NB! Passis peab olema vähemalt üks vaba leht viisamarkide jaoks.

Enne Egiptuse piiri ületamist tuleb täita riiki saabumise registreerimise kaart. Kaardi saavad reisijad tavaliselt lennukist, kui reisikorraldaja ei ole öelnud teisiti. Kaardi täitmise näidis siin.

Viisa kehtib 30 päeva. Kui soovitakse Egiptuses viibida kauem, tuleb kohapeal viisat pikendada. Pikendamata jätmise puhul:

1. kui on viibitud sihtkohas kuni 90 päeva, tuleb riigist väljumisel tasuda trahvisumma, tagasi võib lennata kasutades vaid sama vedaja tšarterlendu samast lennujaamast, kuhu saabuti;
2. kui on viibitud üle 90 päeva, tuleb riigist väljumiseks saada eriluba tsiviillennunduse juhilt ning tasuda trahvisumma.

Eesti pass

Turismiviisa on võimalik osta kas Novatoursi kaudu või Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.
 
Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. Passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
- edasi-tagasi piletite broneering
- hotelli broneering
- soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks
 
Vene kodanik, elamisluba Eestis
 
Turismiviisa on võimalik osta kas Novatoursi kaudu või Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.
Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
- KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart, mis peab kehtima 6 kuud peale reisi.
- edasi-tagasi piletite broneering
- hotelli broneering
- soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks
 
KOHUSTUSLIK on märkida broneeringusse PASSI NUMBER
 
Eesti hall välismaalase pass
 
PEAB OMAMA ELAMIS- JA TÖÖLUBA EESTIS
 
VIISA VAJALIK, saab taotleda ainult saatkonnast enne reisi.
 
KOHUSTUSLIK on märkida broneeringusse PASSI NUMBER ja õige sünniaeg.
 
NB! Vene ja halli passiga reisijatel peab kaasas olema ID kaart, tõendamaks Eesti elamisloa olemasolu.

Halli passi omanikud ehk kodakondsuseta reisijad peavad Egiptusesse saabudes olema valmis selleks, et nende kontrollimine politsei poolt võtab tunduvalt rohkem aega kui teistel (kuni 3 tundi). Viisa vormistamine piiril kohustuslik. Reisija on kohustatud ostma  "full entry visa stamp", mille vormistamiseks kulub 2-4 tundi ja vastama Egiptuse turvakontrolli poolt esitatavatele küsimustele. 

Toll
Egiptusesse ei tohi viia rohkem kui 3 pudelit alkoholi reisija kohta.
Maksimaalselt võib sularaha kaasas olla kuni 10 000 EGP või 5 000 USD.
Kaasas olev elektroonika tuleb registreerida piiril, et vältida tagasitulekul selle maksustamist. Märge selle kohta tehakse üldjuhul passi. Tagasi tulles tuleb tollis registreering maha võtta. Vastav märge tehakse passi.
Korallide ja teiste mereelukate üleviimine on rangelt keelatud.

Novatoursi reisipaketi broneerinud reisijad saavad viisa tellida koos reisipaketiga. Viisa maksab 26 eurot. Passi kleebitakse Egiptuse viisa Egiptuse lennujaamas enne passikontrolli. Novatoursi partnerfirma esindaja väljastab saabujatele Sharm El Sheikhi või Hurghada lennujaamas viisamargi, mis kleebitakse passi.

Tallinnas ette ostetud viisa puhul kajastub vastav märge reisija lennupiletil, mille alusel väljastatakse partnerfirma poolt viisa mark sihtkoha lennujaamas.

Tez Touri reisipaketi broneerinud reisijad saavad Egiptuse viisa vormistada Egiptuse lennujaamas, hind umbes 27 USA dollarit. Tasuda saab ainult sularahas, palun võtke kaasa iga reisija kohta võimalikult täpne summa (soovitav just USA dollarites). Viisat koos reisipaketiga tellida ei ole võimalik.

Neile, kes ostavad vaid lennupiletid, ei saa Tez garanteerida viisa saamist piiril.

GoAdventure reisipaketi broneerinud reisijad saavad viisa tellida koos reisipaketiga. Viisa maksab 30 eurot. Eelmüügist ostetud viisa saab kätte Tallinna lennujaama GoAdventure esindusest vahetult enne väljalendu. Kliendid, kes on eelnevalt ostnud sihtriiki reisimiseks viisa, on kohustatud enne lennule registreerimist tulema GoAdventure esindusse (Tallinna lennujaamas), kus kleebitakse ostetud viisa kliendi passi.

Juhul kui reisija on temast oleneval põhjusel (tahtlikult või hooletusest) jätnud viisa võtmata, tuleb tal sihtkoha piiriületamispunktis maksta viisa eest uuesti. Reisikorraldaja ei menetle pretensioone, mis on seotud reisija süül saamata jäänud viisaga. Reisija süül Tallinna lennujaamas saamata jäänud viisa eest tasutud raha ei kuulu tagastamisele!

Võimalik on osta viisat Egiptuses piiri peal, selle ostmiseks peab seisma reeglina üsna pikas järjekorras, mis tähendab suurt ajakulu. GoAdventure transfeerid ootavad kõik reisijaid ära, kuid palume arvestada ka nende reisijate huvidega, kes on oma viisad veel Tallinnas kätte saanud ning ootavad bussis istudes neid, kes mingil põhjusel oma viisaasju kohapeal ajada soovivad.

NB! Halli passiga reisijatel tuleb kindlasti broneerimisel teatada passinumber ning kehtivusaeg. Halli passi omanikud saavad viisa Egiptuse piiril.

NB! Sharm el Sheikis on võimalik vormistada ka tasuta nn. Siinai viisa, kuid sellega ei saa sõita ühelegi kohapeal pakutavale ekskursioonile (piiratud on ka sukeldumine ja jahisõit). See on mõeldud vaid hotellipuhkuse jaoks Sharm El Sheikhi linnas, seega kes plaanib väljasõite hotellist tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa. Tasuta viisa saavad vormistada Eesti kodanikud ning vahemikus 15.01.2015 kuni 30.04.2015 ka Vene kodanikud. Siinai viisa antakse kuni 14 päevaks. 

Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt! Kiire, lihtne ja mugav viis sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt. Kliki enda poolt valitud kindlustusfirma ikoonile ja vormista poliis!

Soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda reisikindlustuse pakkuja tingimustega ning vajadusel konsulteerida asjatundjaga.

Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro