Egiptus

Küsi pakkumist siit
Kes kord Egiptuses käinud ja Niiluse vett joonud, tuleb kindlasti tagasi, usuvad egiptlased. Niiluse vett töödeldakse tõepoolest ümber joogiveeks, tõenäoliselt tullakse aga tagasi lihtsalt seepärast, et ühe lühikese reisiga on maa varamu hõlmamatu. Tsivilisatsiooni hällina tuntud Egiptusesse tullakse kuulsate paikade ja hästisäilinud ajaloo-aarete

 pärast, aga ka rannapuhkust veetma ning golfi mängima.
Punase mere erakordselt liigirikas värviline veealune maailm meelitab siia sukeldumisest innustunuid kogu maailmast. Egiptuses võib puhkus olla täpselt selline, nagu igaüks ette kujutab - erakordselt rikkalik ajaloopärand, eksootika, päike ja kristallselge merevesi pakuvad avastamisrõõmu ja elamusi mitmeks reisiks.

Miks Egiptus?
Milline kuurort Egiptuses valida? Riigiinfo
Lingid
Kasulik teada
Lennuinfo

MIKS EGIPTUS?

* aastaringne päikesepaiste ja soe merevesi
* põnevad ajaloo-aarded, maailma vanima tsivilisatsiooni mõistatused
* Punase mere veealune ilu
* eksootiline araabia köök
* lummav kõrbemaastik
* aktiivne kaubanduselu ja soodsad hinnad
* sõbralikud kohalikud elanikud

Mis võib häirida
* talvekuudel on ööd jahedad
* vahetevahel, eriti märtsis, on jahedad kõrbetuuled
* pealetükkivad kaupmehed

tagasi algusesse

MILLINE KUURORT EGIPTUSES VALIDA?

Sel hooajal pakuvad Eesti reisikorraldajad puhkamiseks Egiptuses vanu tuttavaid kuurorte. Allpool on välja toodud mõned olulisemad selgitused, mis aitavad teil välja valida just see õige kuurort oma puhkuseks:

Sharm el Sheikh 
* asub kohe lennujaama lähedal, transfeeri aeg lennujaamast hotellidesse 10-30 min.
* suur rahvusvaheline aktiivse ööelu ja kaubandusega (Naama Bay keskuses) kuurort
* kõige kaasaegsem ja vabameelsem kuurort Egiptuses
* elav ja mitmekesine rannaelu Punase mere kaldal
* hotellid asuvad enamasti korallrahude ääres ja pikki liivarandu on vähe, ujuma ja snorkeldama saab peamiselt minna ujuvsildadelt, veealune maailm on võrratu

Hurghada 
* kuurort asub kohe Hurghada lennujaama lähedal, transfeeri aeg lennujaamast hotellidesse ca 30 min.
* pikkade turismitraditsioonidega suur rahvusvaheline kuurort, aktiivse ööelu ja kaubandusega, eriti populaarne vene ja saksa turistide hulgas
* odav hinnatase võrreldes ülejäänud suurte kuurortitega Egiptuses 
* elav ja mitmekesine rannaelu Punase mere kaldal, võrratu veealune maailm
* valged liivarannad ja head surfivõimalused
* lähedalolevad kultuurimälestised - Luxor

Dahab 
* asub rahvusvahelisest turismikeskusest Sharmi el Sheikhist 90 km eemal Punase mere kaldal, transfeeri aeg lennujaamast ca 1,5 h
* tänu tuulisele lahele on Dahab kujunenud ülemaailmseks surfarite paradiisiks
* Dahabi liivarandadel on rikkalikult veeatraktsioone alates banaanipaadi sõidust ja lõpetades skuutritega 
* Dahabi keskus pakub nii põnevat ööelu kui rikkalikult kaubandust

Nuweiba
* asub Sharm el Sheikhist 160 km eemal Punase mere ja kõrbe piirimail, transfeeri aeg lennujaamast hotelli umbes 2 h
* väike ja vaikne heade hotellidega puhkusekoht, ideaalne mõnusaks perepuhkuseks
* ööelu ja rannalõbustused Nuweibas puuduvad, kogu elu on koondunud peamiselt hotelliterritooriumitele
* vaiksed, privaatsed ja valged liivarannad, ujama saab minna otse rannalt

El Gouna

Makadi Bay

Taba

Marsa Alam
* sobilik kuurort individuaalreisijale, keda huvitab ennekõike sukeldumine
* uus, kõigest 5-10 aasta vanune reisisihtkoht
* üks rikkalikumaid kalade ja korallide kooslusi Punases meres
* vähe turiste
* ööelu puudub

Niiluse kruiis  

* 6 päeva Egiptuse iidseid kultuurimälestisi vaheldumisi puhkehetkedega luksuslaeva päikesetekil - kruiis on parim lahendus kultuuririkkaks puhkuseks Ülem-Egiptuses
* 5* kruiisilaev on justkui mööda Niilust liikuv lukshotell basseinide ja restoranidega
* rikkalik ekskursiooniprogramm Egiptuse ajaloo jälgedes koos eestikeelse giidiga

Egiptuse ringreis  

Ringreis toimub "vaaraode jälgedes," reisil on võimalus näha Egiptuse kuulsaimaid ajaloolisi paiku Kairos, Assuanis ja Luxoris.

tagasi algusesse

RIIGIINFO

Ametlik nimi Egiptuse Araabia Vabariik
Pindala 1 001 450 km²
Rahvaarv ca 70 miljonit elanikku
Pealinn Kairo, 16 miljonit elanikku
Suurimad linnad
Aleksandria ja Port-Said
Ajavahe
Egiptuses on Eestiga sama aeg, aja erinevus on 1 tund kevadel ja sügisel, mis on tingitud erinevast üleminekuperioodist suveajalt talveajale
Elektrivool
220 V
Keel
araabia, räägitakse ka inglise ja prantsuse keelt
Puhkepäev
islami tava kohaselt on püha päev reede. Reede pärastlõunati võivad olla väiksemad kauplused suletud, kuid turismiteenindus toimib toimib.
Raha ja krediitkaardid
1 Egiptuse nael (EGP, =100 piastrit) on 2 krooni (august 2004). Hotellides ja suuremates poodides saab krediitkaardiga ostu eest maksta, soovitame kaasa võtta sularaha. Suuremates hotellides ja pankade juures on pangaautomaadid.
Jootraha
ootavad kohalikud suure rõõmuga, viisakas on ekskursioonidel anda bussijuhile või laeva kaptenile 3-10 EGP olenevalt ekskursiooni pikkusest, samuti võiks viimasel päeval jätta hotelli koristajale ca 10 EGP
Ramadan
ehk islamiusuliste paastukuu on liikuv püha, paastuaeg, mil moslemil on keelatud süüa, juua, suitsetada ning elada suguelu päikesetõusust kuni päikeseloojanguni. 2004 aastal on ramadaan 15. oktoobrist 12. novembrini. Turisti elu ramadaan ei mõjuta, kuigi teenindus võib olla passiivsem ja uimasem. Kõik ekskursioonid ning meelelahutus hotelli territooriumil toimuvad plaanipäraselt.
Valitsev usk
on islam; erinevad kristlikud religioonid, nende seas kopti kristlik kirik. 
EMT, Elisa ja Tele2 taskutelefonid töötavad. Riigi kood on 20, rahvusvaheline kood Egiptusest helistamisel on 00.
Tollieeskirjad
Egiptusesse on lubatud sisse tuua 1 liiter kanget või 1 liiter lahjat alkoholi ja 200 sigaretti või 25 sigarit inimese kohta
Viisa
kohustuslik, vormistatakse lennuki pardal või piiril (ka hallide ja punaste passide puhul); hind olenevalt reisikorraldajast 250-300 krooni; vanema passis (NB! pildiga!) olev ja reisiv laps viisatasu ei maksa. Pass peab olema kehtiv vähemalt 2 kuud pärast viisa kehtivuse (reisi) lõppu.
Eesti aukonsul Kairos

Aukonsul Talaat El-Sayed Ahmed Zekri
15 Tahrir Square, (1st floor)
Kairo, Egiptus
tel. (202) 5798601
tel. (202) 5798602
faks (202) 5798603
e-mail: estconsul@access.com.eg
Läti saatkond Egiptuses:

22 Dr. Taha Hussein Str., Zamalek-Cairo, Egypt
Tel: +20 2 7380169, +20 2 7380514
Faks: +20 2 7365269

tagasi algusesse

LINGID

www.ancientegypt.co.uk/menu.html
www.tourism.egnet.net/
www.sharmguide.com/
www.sinai4you.com/nuweiba/

tagasi algusesse

KASULIK TEADA

Ettevaatust ujudes! Korallide vastu mitte minna! Korallid kõrvetavad valusalt ja koralli sisselõikehaavad paranevad vaevaliselt. Soovitav on kanda rannakingi või muid kummitallaga jalanõusid, eriti Nuweibas.

Koralle ja teokarpe ei lubata üle piiri Egiptusest välja viia, kontrollitakse ja trahvitakse (ka turult ostetud korallid on ebaseaduslikud). 

Kraanivett palume Egiptuses mitte juua ning samuti tuleks vältida kraaniveest valmistatud jääkuubikuid kokteili sees. 

Egiptuse köök ja maitseained on vahel eurooplase maole raskesti seeditavad ning tihti esineb turistidel kõhuhädasid, soovitame vastavad ravimid kaasa osta (piimhappebaktereid või pärmiseentel põhinevad ravimid). 

Egiptus on väga turistisõbralik riik, kuid samas ei tohi unustada, et kohalikud elavad vaesuses ja seetõttu võib ette tulla mõningaid rahavargusi. Seetõttu soovitame panna raha ja väärisesemed hotelliseifi hoiule. 

Liiklus Egiptuses on suhteliselt kaootiline ja kõrbes ka kohati ebaturvaline ning seetõttu ei ole autorent Egiptuse kuurortites levinud. Soovitame rentida hotellist auto koos autojuhiga, 1 päev maksab ca 60-100 EGP. 

Egiptuses ei müüda poodides alkoholi (v.a kohalikud veinid ja õllesordid), kanget importalkoholi saab tax free kauplustest osta vaid kuni 24 h peale Egiptusesse saabumist. 

Suveniiridena soovitame Egiptusest kaasa osta traditsioonilist käsitööd: papüüruseid (alates 25 EGP), kuld- ja hõbeehteid (kaelaehe kartušš, kuhu piktogrammidega kirjutatakse teie nimi, alates 150 EGP), messing- ja vasknõusid (alates 30 EGP), parfüümõlisid (alates 30 EGP) ja uhkete kaunistustega vesipiipe (alates 50 EGP). 

Kohalikud söögid-joogid on suhteliselt soodsad; pudel vett maksab restoranis 4-6 EGP, poes 2 EGP, pudel õlut baaris 20 EGP, poes al. 7 EGP, puuviljakilo on al 4-5 EGP, õhtusöök al. 60-70 EGP, marsruuttakso ööelukeskusesse maksab ca 3 EGP, takso 15-20 EGP. 

Egiptuses kohalikku raha e. Egiptuse naelu enne tagasilendu enam valuutaks (USD, EURO) tagasi ei vahetata, seetõttu soovitame kohalikku valuutat varuda endale väikestes kogustes. 

Võtke kaasa päikesekaitsekreem, Siinai päike on eriti aktiivne sügis- ja kevadkuudel, Nuweibasse reisijatel soovitame kaasa võtta sääsetõrjevahendid. Sääski võib eriti esineda õhtuti. Talvekuudel võtke kaasa jakk jahedate õhtute tarbeks. 

Veealuse maailma huvilistel soovitame juba Eestist kaasa võtta snorkeldamise varustus - ujumismask ja -toru. Neid saab osta ka kohapeal, kuid sel juhul ei garanteeri head kvaliteeti.

tagasi algusesse

LENNUINFO

Lennuajad on kohaliku aja järgi.
Lennujaamas tuleb olla vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Lennule registreerimine lõpetatakse 30 minutit enne lennuki väljumist.

Sharm el Sheikh, Dahab, Egiptuse ringreis

Lennu kestvus:
Tallinn - Sharm el Sheikh 4,5 h
Sharm el Sheikh - Tallinn 5 h

Hurghada, Niiluse kruiis

Lennu kestvus:
Tallinn - Hurghada 4,5 h
Hurghada - Tallinn 5 h

Lubatud pagasimäär on olenevalt lennukompaniist 15-20 kg/reisija kohta (k.a laps alates 2. eluaastast; alla 2 a lastele oma pagasilimiiti ette nähtud ei ole) + käsipagas 5 kg. Lisatasu eest saab kaasa võtta lisapagasit, mille hind ja määr tuleb enne reisi reisibüroos üle kinnitada. Suuremõõtmeline pagas (n. surfilaud) palume kooskõlastada reisibüroos. Soovitame kõik terariistad (küünekäärid ja -viilid, taskunoad jms) pakkida äraantavasse pagasisse. Väärisasjad, fotoaparaadid ja kaamerad palume pakkida käsipagasisse ja lennukisalongi kaasa võtta.

Lennuajad võivad muutuda, palume enne väljalendu lennugraafik veelkord üle kontrollida.

tagasi algusesse

 

Egiptuse lennureeglid

Vastavalt Egiptuse tsiviillennunduse reeglitele ei ole Egiptuse passiga reisijatel lubatud lennata tšarterlennuga. Reegel kehtib ka Egiptuse passiga reisijatele, kes omavad elamis-ja tööluba Eestis.

Erandlikult saab väljastada loa tšarterlennuga lendamiseks Kairo Tsiviillennunduse osakond. Loa väljastamine võib võtta aega seitse kuni viisteist päeva, kuid taotluse esitamine ei anna garantiid loa saamiseks. Egiptuse kodanikud vastutavad ise loa saamise eest.
Enne lennupileti müümist Egiptuse kodanikule, palume veenduda, et kõik vajalikud dokumendid tšarterlennuga reisimiseks oleks olemas. Reegel kehtib reisides Eestist Egiptusesse ja vastupidi.

Reisikorraldajad ei vastuta otsuste eest, mis on tehtud migratsiooni-, tolli- ja tsiviillennunduse ametite poolt.

NB! Tšarterlennuga Egiptusesse reisija peab naasma samamoodi tšarterlennuga samast lennujaamast kuhu saabuti. Olukorras,kus reisitakse Egiptusesse liinilennuga, kuid soovitakse tagasi Eestisse reisida tšarterlennuga või teisest lennujaamast, tuleb Egiptusest lahkudes selleks taotleda eraldi luba Egiptuse tsiviillennundusametist.

Tšarterlennu reeglid
Lennupilet peab olema kahesuunaline.
Tšarterlennuga tulnud reisija peab riigist lahkuma samast lennujaamast ja kasutama sama vedajat, mida kasutas saabumisel.
Kui klient on saabunud Egiptusesse Hurghada lennujaama ning soovib tagasi sõita Sharm el Sheikhi kaudu, tuleb eriloa saamiseks (vormistamine võtab aega vähemalt 3 tööpäeva) esitada lennujaama vastavale ametnikule järgmised dokumendid:
- passi koopia (isikuandmed, viisalehekülg, sissesõidu tempel),
- hotelli vautšer,
- lennupilet.

Ühe suuna pileteid Egiptusest (SSH ja HRG) Tallinnasse saab ainult Egiptuse tsiviillennunduse juhi eriloal.

Immigratsiooni, tolli-ja tsiviillennunduse reeglid võivad hooaja jooksul muutuda. Täpsema ja uuema informatsiooni saamiseks pöörduge palun saatkonna poole. Fortest Reisid ei ole vastutav immigratsiooni- , tolli- ning tsiviillennunduse ametnike poolt piiril tehtud otsuste eest.

 

Ekskursioonidel osalemine Egiptuses

Vastavalt Egiptuse Turismiministeeriumi seadusele (määrus nr. 380) on turistidel lubatud osaleda vaid selle reisikorraldaja, kelle kaudu nad on Egiptusesse reisinud, poolt korraldatavatel ning tema partneri poolt korraldatavatel ekskursioonidel, Seadus kehtib kõikide reisikorraldajatega Egiptusesse reisides. Antud seaduse täitmine on Egiptuse Turismipolitsei range kontrolli all.

N. Novatoursi partnerfirma Egiptuses korraldab eksursioone klientidele, kes reisivad Egiptusesse Novatoursi kaudu.

Turistid, kes kasutavad sihtkohas ebaseaduslike büroode teenuseid, peavad olema teadlikud, et vastutavad ise eksursioonil toimunu eest, kuna antud firmadel ei ole seadusejärgset vastutust klientide ees.

Et kaitsta reisijaid ebameeldivate ja ohtlike juhtumite eest, palume teil arvesse võtta Egiptuse Turismiministeeriumi seadust ning võimalikke riske, kui kasutate ebaseaduslike büroode teenuseid.

NB! Antud reegel ei kehti juhul, kui reisikorraldaja käest oli ostetud ainult lennupilet.

Väljavõte seadusest (inglise keeles, küsimuste tekkimisel palume pöörduda Fortest Reisidesse), allikas: www.novatours.ee.

Ministry of Tourism

Ministerial law NO: 380 in 2006
The Minister of Tourism in Egypt has admitted that:

Article 1:
The Ministry of Tourism co-operating with the travel agencies' chamber will give all permissions for organizing all kinds of excursions through Red Sea and South Sinai governorate in condition of:
1- The travel agency must have a valid license class A
2- The travel agency must inform the travel agencies' chamber by an official application form.
3- The travel agency must ensure that all the information of the applications is correct and complete.
4- All the listed tourists of the excursions must belong to the related travel agency and to be registered in the arrival lists of this travel agency.
5- The travel agency must assign an official representative to get all the permissions and provide the information needed.
6- The travel agency representative must hold a valid license of the travel agencies' chamber.

Article 2
Controllers of the travel agencies' chamber will check up all the escorting groups through the convoy points and all the checkpoints.

Article 3
This decision to be carried out starting from Sept 2006.

Ministry of tourism
Zoheer Garana

Egiptuse viisainfo

2016/2017 talvehooajaks ei ole Eesti reisikorraldajad planeerinud korraldada puhkusereise Sharm el Sheikhi piirkonda. 

Julgeolekukaalutlustel on alates 4. novembrist 2015 peatatud mõnede riikide poolt lennud Sharm el Sheikhi ja sealt tagasi. Välisministeerium soovitab võimalusel vältida reisimist läbi Sharm el Sheikhi lennujaama. Välisministeerium ja Eesti saatkond Kairos jälgivad olukorda väga suure tähelepanuga, suheldes sel teemal aktiivselt Egiptuse ametivõimudega ning partneritega Euroopa Liidus.

Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida täielikult reisimist Põhja-Siinaile ning kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes. Linnades, s.h. Kairos, säilitada külastamisel ettevaatlikus, eriti massimeelavalduste ja –kogunemiste korral ning neist eemale hoida. Reise kuurortidest välja teha ainult turvatud konvoides.
Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, eriti politseijaoskonnad ja politsei ning sõjaväe kontrollpunktid. Kohapeal juhinduge  kohalike ametivõimude juhistest.

Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel võidakse küsida lapsega üksi reisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust. Volituse vorminõuded võivad riigiti erineda, mistõttu võidakse küsida notariaalselt kinnitatud volitust.Täpsema teabe saamiseks palume pöörduda vastava riigi konsulaaresinduste poole.

OLULINE LISAINFO

Viisa maksumus Eesti, Vene ja halli passi omanikele 26,00 EUR (ostes viisa Novatoursi kaudu).   Tšarterlennuga Egiptusesse reisija peab naasma samamoodi sama vedaja tšarterlennuga samast lennujaamast, kuhu saabuti. Olukorras,kus reisitakse Egiptusesse liinilennuga, kuid soovitakse tagasi Eestisse reisida tšarterlennuga või teisest lennujaamast, tuleb Egiptusest lahkudes selleks taotleda eraldi luba Egiptuse tsiviillennundusametist (tasuline).   Kui klient on rikkunud viisatingimusi või tšarterlendude reegleid, on piirivalvuritel õigus teha rikkujale rahaline trahv ja/või reisijat lennule mitte lasta.   Diplomaatilise passiga (või muu eripassiga) reisijad peavad vormistama visa enne reisi saatkonnas. Neil ei ole võimalik siseneda riiki viisavabalt või soetada viisat piirilt.

Kõikide reisijate passid peavad kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi.

NB! Passis peab olema vähemalt üks vaba leht viisamarkide jaoks.

Enne Egiptuse piiri ületamist tuleb täita riiki saabumise registreerimise kaart. Kaardi saavad reisijad tavaliselt lennukist, kui reisikorraldaja ei ole öelnud teisiti. Kaardi täitmise näidis siin.

Viisa kehtib 30 päeva. Kui soovitakse Egiptuses viibida kauem, tuleb kohapeal viisat pikendada. Pikendamata jätmise puhul:

1. kui on viibitud sihtkohas kuni 90 päeva, tuleb riigist väljumisel tasuda trahvisumma, tagasi võib lennata kasutades vaid sama vedaja tšarterlendu samast lennujaamast, kuhu saabuti;
2. kui on viibitud üle 90 päeva, tuleb riigist väljumiseks saada eriluba tsiviillennunduse juhilt ning tasuda trahvisumma.

Eesti pass

Turismiviisa on võimalik osta kas reisikorraldaja kaudu või Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.   Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. Passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg - edasi-tagasi piletite broneering - hotelli broneering - soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks   Vene kodanik, elamisluba Eestis   Turismiviisa on võimalik osta kas reisikorraldaja kaudu või Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.   Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg - KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart, mis peab kehtima 6 kuud peale reisi. - edasi-tagasi piletite broneering - hotelli broneering - soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks   KOHUSTUSLIK on reisipaketi broneerimisel anda teada passi number.   Eesti hall välismaalase pass, elamisluba Eestis   Turismiviisa on võimalik osta kas reisikorraldaja kaudu või Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.   Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg - KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka ID kaart, mis peab kehtima 6 kuud peale reisi. - edasi-tagasi piletite broneering - hotelli broneering - soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks   KOHUSTUSLIK on reisipaketi broneerimisel anda teada passi number ning õige sünniaeg.   NB! Vene ja halli passiga reisijatel peab kaasas olema ID kaart, tõendamaks Eesti elamisloa olemasolu.

Halli passi omanikud ehk kodakondsuseta reisijad peavad Egiptusesse saabudes olema valmis selleks, et nende kontrollimine politsei poolt võtab tunduvalt rohkem aega kui teistel (kuni 3 tundi). Viisa vormistamine piiril kohustuslik. Reisija on kohustatud ostma  "full entry visa stamp", mille vormistamiseks kulub 2-4 tundi ja vastama Egiptuse turvakontrolli poolt esitatavatele küsimustele. 

Toll
Egiptusesse ei tohi viia rohkem kui 3 pudelit alkoholi reisija kohta.
Maksimaalselt võib sularaha kaasas olla kuni 10 000 EGP või 5 000 USD.
Kaasas olev elektroonika tuleb registreerida piiril, et vältida tagasitulekul selle maksustamist. Märge selle kohta tehakse üldjuhul passi. Tagasi tulles tuleb tollis registreering maha võtta. Vastav märge tehakse passi.
Korallide ja teiste mereelukate üleviimine on rangelt keelatud.

Novatoursi reisipaketi broneerinud reisijad saavad viisa tellida koos reisipaketiga. Viisa maksab 26 eurot. Passi kleebitakse Egiptuse viisa Egiptuse lennujaamas enne passikontrolli. Novatoursi partnerfirma esindaja väljastab saabujatele Sharm El Sheikhi või Hurghada lennujaamas viisamargi, mis kleebitakse passi.

Tallinnas ette ostetud viisa puhul kajastub vastav märge reisija lennupiletil, mille alusel väljastatakse partnerfirma poolt viisa mark sihtkoha lennujaamas.

Tez Touri reisipaketi broneerinud reisijad saavad Egiptuse viisa vormistada Egiptuse lennujaamas, hind umbes 27 USA dollarit. Tasuda saab ainult sularahas, palun võtke kaasa iga reisija kohta võimalikult täpne summa (soovitav just USA dollarites). Viisat koos reisipaketiga tellida ei ole võimalik.

Neile, kes ostavad vaid lennupiletid, ei saa Tez garanteerida viisa saamist piiril.

GoAdventure reisipaketi broneerinud reisijad saavad viisa tellida koos reisipaketiga. Viisa maksab 30 eurot. Eelmüügist ostetud viisa saab kätte Tallinna lennujaama GoAdventure esindusest vahetult enne väljalendu. Kliendid, kes on eelnevalt ostnud sihtriiki reisimiseks viisa, on kohustatud enne lennule registreerimist tulema GoAdventure esindusse (Tallinna lennujaamas), kus kleebitakse ostetud viisa kliendi passi.

Juhul kui reisija on temast oleneval põhjusel (tahtlikult või hooletusest) jätnud viisa võtmata, tuleb tal sihtkoha piiriületamispunktis maksta viisa eest uuesti. Reisikorraldaja ei menetle pretensioone, mis on seotud reisija süül saamata jäänud viisaga. Reisija süül Tallinna lennujaamas saamata jäänud viisa eest tasutud raha ei kuulu tagastamisele!

Võimalik on osta viisat Egiptuses piiri peal, selle ostmiseks peab seisma reeglina üsna pikas järjekorras, mis tähendab suurt ajakulu. GoAdventure transfeerid ootavad kõik reisijaid ära, kuid palume arvestada ka nende reisijate huvidega, kes on oma viisad veel Tallinnas kätte saanud ning ootavad bussis istudes neid, kes mingil põhjusel oma viisaasju kohapeal ajada soovivad.

NB! Halli passiga reisijatel tuleb kindlasti broneerimisel teatada passinumber ning kehtivusaeg. Halli passi omanikud saavad viisa Egiptuse piiril.

NB! Sharm el Sheikis on võimalik vormistada ka tasuta nn. Siinai viisa, kuid sellega ei saa sõita ühelegi kohapeal pakutavale ekskursioonile (piiratud on ka sukeldumine ja jahisõit). See on mõeldud vaid hotellipuhkuse jaoks Sharm El Sheikhi linnas, seega kes plaanib väljasõite hotellist tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa. Tasuta viisa saavad vormistada Eesti kodanikud ning vahemikus 15.01.2015 kuni 30.04.2015 ka Vene kodanikud. Siinai viisa antakse kuni 14 päevaks. 

Fortest Reisid ei vastuta riiki sisenemist puudutava info õigsuse eest, kuna saatkonnal on õigus tingimusi ja riigilõivu päevapealt muuta.

Fortest Reiside reisiuudised ja sooduspakkumised Sinu e-mailile
Uudiskirjast saate loobuda siin
Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt! Kiire, lihtne ja mugav viis sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt. Kliki enda poolt valitud kindlustusfirma ikoonile ja vormista poliis!

Soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda reisikindlustuse pakkuja tingimustega ning vajadusel konsulteerida asjatundjaga.

Eurokalkulaator!

Sisestage hind eurodes:

1 eek=0.0639 euro